Pumiiix

okres Ostrava
串木野~里~中甑~

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.7.2017  20:01
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

1. Série - 85% nejlepší díl první série - The National Anthem, 2. Série - 80% nejlepší díl druhé série White Christmas, 3. Série 80% - nejlepší díl třetí série Playtest.

• 26.4.2017  17:18
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

1. Série - 75% - 4*, 2. Série - 80% - 4*

• 26.3.2017  10:35
    Soudy Kláry Slámové (TV pořad) (2017)

Odpad! ODPAD! Sledovat tento pořád může jen duševně chorý člověk...přidat žánr horor, který u profilu pořadu chybí.

• 9.3.2014  09:30
    (1998)

Tak a je tu další pětihvězda pro Darrena (Requiem for a Dream, Black Swan) a já se můžu jen sám sebe zeptat, proč sem tento film tak dlouho odkládal? Černobílý obraz a výborná práce s kamerou vytváří značně depresivní atmosféru, díky které trpíte záchvaty spolu s Maxem a veřtě, že to nejsou zrovna příjemně chvilky. Zvolena hudba a zvuky do filmu pasují naprosto přesně, jiné provedení si jen težko dokážu k tomuto vizuálu představit. Celkově jsem spokojen.

• 2.8.2013  15:11

Nejsem žádný velký fanoušek Roba, ale na LoS jsem se docela těšil a jsem rád, že zrovna patřím do té skupiny, kterou tento film nezklamal. Od Zombie mě hodně vzal remake Halloweenu, dojem ovšem pokazil hned druhým dílem. LoS je vcelku originální a má opravdu silný vizuál a masky, na kterých film dost zakládá. Samotný příběh není sám o sobě taky špatný. Místy je to dost ujeté, ale tím správným způsobem. Nevadila mi ani v hlavní roli Sheri Moon Zombie. Překvapení a nebráním se rozhodně i druhé projekci 8/10.

• 27.11.2011  11:56
    The Ledge (2011)

Film, který jde hodnotit v pohodě třemi i čtyřmi hvězdami, kvality má, ale hodně záleží na momentálním rozpoložení diváka. Já pozdě večer přeci jen očekával něco více akčnější…Dost velkou část snímku jsem se u dialogu nudil, ale druhý den ráno jsem si ještě jednou pustil posledních dvacet minut a věřím, že u druhé ( prozatím neplánované projekce ) by mohlo mé hodnocení povyrůst. Wilson, Tyler, Howard pohoda, Hunnam vyměnit ;-) 6/10.

• 28.10.2011  12:45

Wrong Turn 4 není ve svém subžánru až takový hrozný propadák. Herci jsou v rámci možnosti snesitelní, viděl jsem už mockrát horší dřeva, které ani vzhledově filmu nepomáhali. Masky kanibalů mohly být lepší, ale příliš neruší a gore je povedené tak půl na půl ( nemuselo být ani tolik detailních záběrů – protože ty právě prozradily, že je gore slabší ). Chování postav je otřesné a nejvíc sráží celkový zážitek. Plus je, že jsem se vůbec nenudil a přiznám se, že jsem chvíli uvažoval o třech hvězdičkách, ale nakonec dám +4/10.

• 20.10.2011  19:35

Silný a surový krimihoror, který mě i přes slušnou stopáž ani chvíli nenudil. Film nemá příliš hluchých míst. Hlavní padouch a mstitel jsou obsazeni, respektive zahraní naprosto bezchybně. Režisér v surových pasážích neuhýbá kamerou a tak nás o nic ( díkybohu ) neokrádá. Řemeslná a příběhová stránka na hodně vysoké úrovni. Absolutní spokojenost. 10/10.

• 9.10.2011  08:53
    Secuestrados (2010)

Secuestrados je hodně povedený exploiter, který je rovněž přesvědčivě zahraný. Vizuální podání a kamerové postupy jsou hodně moderní a dobře odvedené ( prvotní běh, rozpůlená obrazovka ). Nechybí krev a násilí. Vše je ovšem podle mě v rozumné míře a snímek díky tomu vypadá pořád dost reálně. Pár příkladů stupidního chování postav bych našel, ale nejsou takové aby mi zkazily zážitek. Miguel Ángel Vivas sledovat. 8+/10.

• 8.10.2011  17:01
    Zlomyslný (2004)

Malevolence jsem viděl až po prequelu z roku 2010 - Bereavement. Mohu říct, že jsem se u prvního hororu daleko lépe bavil a i oldschool slasher stylizace na mě více zapůsobila. Trošku mi to díky pytlíku na hlavě připomnělo Jasona z Friday the 13th ;-) Part II. Stevan Mena se jeví jako zručný režisér, ale mě by více potěšilo, kdyby natáčel v starším stylu, jako zde ( tak už se příliš netočí ) a nešel by příliš do komerce. Uvidíme dále, jak to s pánem režisérem bude. 8+/10.

• 29.9.2011  21:08
    Sudor frío (2010)

Adrián García Bogliano se u mě zapisuje do deníčku režiséru, které je třeba sledovat. Prozatím jsem viděl sice jen jeho poslední hororový snímek Sudor frío, ale i ten mě přesvědčil, že režisér má nadání. Scénář je dobrý, herci neruší, gore povedené, řemeslná stránka solidní. Iritovala mě snad celý film jen hudba, které je hodně agresivní a měla z mého pohledu spíše rušivý vliv. No moriré sola je další sníkem, na který se chystám ;-) +6/10.

• 30.7.2011  10:24

True Romance slibuje pořádný nářez, ještě když před zhlédnutím snímku vidíte zvučné jména na všech postech ( scénář – Q. Tarantino, režie – T. Sčoty, hudba – H. Zimmer, herci – Ch. Slater, P. Arquette, D. Hopper, G. Oldman, B. Pitt a ještě třeba Ch. Walken ) a čtete v některých ohlasech na film, že se jedná o snímek KULTOVNÍ. Já osobně čekal hodně ( Tarantinovky mám hodně rád ) a jsem trochu zklamán. Jako celek mě film do kolen rozhodně nedostal, ale pár scén a postav je doopravdy skvělých. Pravdivá Romance je originální dílo, které se každému divákovi musí alespoň pár okamžiky zalíbit. 8/10-

• 24.7.2011  18:24
    JFK (1991)

Vynikající konspirační film, který jsem měl možnost vidět v DC o megadélce 3h17min. Mohu přitom říci, že pár krátkých hluchých míst se přeci jen najde, ale celkově je film obsahově a informačně neskutečně plný. Olivek Stone točit umí, takže se i na pomalé pasáže vyšetřování hezky dívá a herecky ansábl (Kevin Costner, Kevin Bacon, Tommy Lee Jones, Joe Pesci) dostal režisér hodně kvalitní. Chtěl bych vědět, jako mnoho dalších lidí, jak se atentát na JFK doopravdy stal.

• 6.7.2011  14:24
    Oz (TV seriál) (1997)

Z první série mám veskrze kladné pocity, prostředí ve kterém se děj odehrává je dobré a věrohodné. Ovšem uvěřit, že by někde ve světě OZ – Em City fungovalo, tak jak je to ukázané v tomto seriálu je těžké…Herci jsou s citem obsazení (všechny rasy), hrají dobře a nepřehrávají a i když jsou to vrazi, dealeři a všelijaká verbež, dokážete si k nim po pár dílech vybudovat určitý vztah. Já si nejvíce oblíbil Beechera (Lee Tergesen) a Adebisiho (Adewale Akinnuoye-Agbaje). Poslední díl první série je nejlepší a nemá chybu, díky němu se alespoň na druhou sérii doopravdy moc těším. 8/10. Edit (17.7.2011) - Druhá série si drží kvalitativní laťku stejně vysoko jako předchozí a proto hodnocení neměním. Oz budu sledovat dále. 8/10. Edit (28.7.2011) - Třetí série 10/10.

• 3.6.2011  19:44
    Vřískot 4 (2011)

Když jsem se dozvěděl, že se natáčí Scream 4, moc jsem se upřímně netěšil, ale (!) poté co jsem viděl první ohlasy a hodnocení, můj zájem o čtvrtý díl rapidně vzrostl. A verdikt? Jsem dost zklamán. Film na mě z velké části působí dost stupidně, herci moc přehrávají, vrah mě nebavil a finále je taky jedno z těch slabších. První a druhý díl mě bavil rozhodně více. Co mě naopak potěšilo, byly narážky na nové horory a taky vzpomínky na staré klasiky. -5/10.

• 7.3.2011  21:07

Od Zeleného sršně jsem dopředu nic neočekával a už trailery mě moc nenadchly a nakonec jsem rád, protože nemám důvod být zklamán. Film mě nejvíce iritoval tím opakovaným sebeshazováním a jinak můj vcelku oblíbený herec Seth Rogen se do role Horneta vůbec nehodil. Jay Chou dobrá volba, Cameron Diaz nic moc volba a hlavní záporák docela oka, ale místo něho bych si klidně dokázal představit Franca, který se ve filmu na chvíli mihne. Akce je dost, místy moc překombinovaná a někdy ruší lacině vypadající triky, ale to jen někdy. Najde se opět i dost dobrých nápadů, které Gondry umí. 5/10.

• 17.2.2011  15:17

Zábavná rap komedie, kterých není opravdu nikdy dost. V cameo rolích se mihne docela dost rapových ikon (Ice Cube, Eazy-E, Ice – T). Obsazení je povedené, obzvlášť když vás baví Chris Rock. Ústřední „Gangsta Rap Song - Straight Outta Locash „ se mi líbil a i klip se povedl ;-). Já se doopravdy výborně bavil, ale jak říká uživatel Flipper, film se dá odstřelit klidně i odpadem!.

• 4.1.2011  21:18

Po prvním dílu jsem viděl třetí ( z toho vyplývá, že druhý jsem zatím neviděl ) a úpadek kvality je vcelku razantní. Musím upozornit, že jsem film viděl v nepříliš povedeném českém dabingu, kde mě hláškovaní Jasona Londona neskutečně iritovalo a ani „blade“ Jason Scott Lee mě příliš nezaujal. Ve filmu je až moc dementních situací a naopak málo alespoň průměrných…Samotný Dracula je potom nemastný-neslaný. Nicméně druhému dílu dám ještě určitě šanci. 3/10. Pořadí: Dracula 2000, Dracula III: Odkaz, Dracula II: Vzkříšení.

• 28.11.2010  21:29
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Tak mám za sebou za 24hodin pilot a první sérii „kultovního“ seriálu Twin Peaks a musím konstatovat, že si tu nálepku kultovní bezpochyby zaslouží. Lynch a Frost dali dohromady něco nepopsatelného a nezapomenutelného. Bizardní postavy, střídaní žánru, tuny mysteriózních scén a dokonalý hudební doprovod. Originální příběh ( strašně se těším na finále ). Pilot – 100%, 1. Série – 95% ( čerstvě po zhlédnutí – po shlédnutí celého seriálu 100% ). ---21.12.10--- Tak čerstvě po shlédnutí posledního dílu seriálu mohu říct, že děkuji tvůrcům za vznik Twin Peaks. Neuvěřitelně originální příběh, která je v druhé sérii ještě dvakrát více bizardní než-li tomu bylo v první části. Ujeté charaktery, dokonalé zahrané postavy, mysterióznost, hutná atmosféra, vynikají hudební doprovod – to vše má Twin Peaks a já si říkám, jestli má ve svém žánru tento seriál vůbec konkurenci. 2. Série - 100% - už teď je mi smutno!

• 7.11.2010  20:08
    Apokalypsa (1979)

Tak tak, mám za sebou redux verzi (3hod16min) a můžu upřímně říct, že se mi to zdálo zbytečně moc dlouhé. Nemohu dát plný počet hvězd, ale nevylučuji, že když film uvidím po delší době podruhé, hvězdu možná přidám. Apocalypse Now je doopravdy výjimečný film, kamera je bezchybná a dokáže i z pořádně hnusných věcí udělat něco lahodného pro oči. Herecky je film na nejvyšší možné úrovni, Francis Ford Coppola vyždímal z herců jejich naprosté maximum. Velký filmový zážitek.

• 30.10.2010  12:05

Opět nadprůměrný horor ze španělských končin. Atmosférická nálož, která je řádně napínavá a tajemná. Vše ovšem pokazil konec, který mě neuspokojil. Chtěl jsem všechno pořádně vysvětlit, když už jsem se do příběhu tolik vcítil, ale uspokojivé vysvětlení jsem nedostal ani náhodou. ŠKODA, chtěl jsem dát plný počet hvězd, ale takto nemůžu.

• 17.10.2010  21:16

Příjemné překvapení, Burning Bright patří mezi nejlepší zvířecí horory. Tygr je jen z menší časti digitální, čehož si velice cením. Film má sympatickou hlavní postavu, která to nemá díky bratrovi ( je autista ) vůbec lehké. Dočkáme se sice pár stupidit ( tygr+mobil, šatna ), ale je to ještě v mezích snesitelnosti. BB je navíc i vcelku napínavý. Mohu doporučit.

• 15.10.2010  21:00

Resident Evil: Afterlife je druhý nejhorší díl z této filmové série ( RE 1, RE: Zánik, RE: Rozklad, RE: Afterlife, RE: Apokalypsa ). Akce je pomalá, snaží se být moderní a „cool“, ale působí právě opačně. Kratší záběry a více střihu by určitě bylo ku prospěchu. Anderson umí rozhodně lépe, tohle se mu doopravdy moc nepovedlo a ani ta Milla už není co bývala.

• 4.10.2010  13:41

A Nightmare on Elm Street 2010 je pro mě teda veliké zklamání. Tak odbitý a nudný remake jsem teda nečekal. Kdybych neznal první Noční můru (+všechny díly i FvsJ) a Freddyho ( R.Englund ), tak bych možná dal slabší tři hvězdičky. Takhle dám slabší dvě. Jackie Earle Haley není vůbec špatný herec, ale jako Fredy je nudný, má strašně nepovedenou ( dokonce iritující ) masku a jeho „watchmen chraplák“ se taky k této postavě nehodí. Film je naprosto bez nápadu. Remaky Pátku třináctého a Halloweenu mě bavily daleko více. -4/10

• 27.8.2010  15:59
    Baby Blues (2008)

Velice dobrý horor, který je dobře natočený a hlavně uvěřitelně zahraný. Matka v podání Colleen Porch je doslova na zabití, nesympatická a ten její psychotický stav prožíváte doopravdy s ni. Mladí herci byli rovněž dobře obsazení a jak jsou někdy „mlaďoši“ nepříjemní, tady byl nejstarší syn sympatický (fandil jsem mu). Konec trošku nepovedený, ale budiž. -9/10*

• 12.7.2010  20:09

Dokument o jedné z mých nejoblíbenějších hororových postav nemůžu hodnotit záporně, ale zároveň ho ani vynášet do nebes. Jedná se o rutinní záležitost k 30 výročí Jasona Voorheese z Crystal Lake. Dozvíme se jak vznikaly jednotlivé díly, jak byly provedené některé vraždy a uvidíme docela dost známých tváří, ve kterých je vidět ta radost, že mohli na něčem podobném pracovat a tím pádem se podílet na tvorbě jedné hororové legendy. 8/10*

• 11.7.2010  17:30

Cabin Fever jednička (která je o trošku lepší) ode mě dostala 2*. Tak stejně teďka hodnotím druhý díl, který nemá s jedničkou vůbec nic společného. Spring Fever je pořádně bizardní a ujetý, ale tím se kvalita filmu neurčuje, alespoň u mě (naštěstí). Potěšily mě úvodní a konečné animované sekvence, které se doopravdy povedly. Taky beru jako plus, že mi plesová atmosféra místy trochu připomněla Carrie. Postavy mi byly ale hodně nesympatické. 4/10*

• 20.5.2010  08:45
    Lost Highway (1997)

Lynch je bezpochyby jeden z nejlepších režisérů na světě, pokud tedy z našeho světa doopravdy je. Lost Highway je natočen tak mrazivě, že i já měl místy pocity strachu, obzvlášť když se objevil Mystery Man. Hrátky s kamerou a obrazem. Mrazivá a hutná atmosféra. K sedadlům přibíjející hudba a originální jedinečný příběh (který jsem jak je u Lynche „zvykem“ nepochopil), dávají dohromady doslova filmový orgasmus. 10/10*

• 19.5.2010  11:41
    Proroctví (2009)

Alex Proyas je hodně šikovný režisér, který s nízkým rozpočtem (na tento druh filmu) natočil nadprůměrný filmový spletenec různých žánrů. Dvě velké katastrofy byly natočeny výborně a celkově má film povedený vizuál a mrazivou atmosféru, kterou jsem neočekával. Potěší rovněž hudba. Přehrávající (hodně) Nicolas Cage si hraje své a je to jedna z těch lepších rolí v jeho „upadající“ herecké kariéře. 8/10*

• 16.5.2010  14:14

Nečekaně dojemný film, který ze mě pořádně vyždímal emoce a taktak jsem udržel slzy na krajíčku. Hachiko je krásný pes (rasa Akita Inu) a nedivím se, že skutečný Hachiko má v Japonsku před nádražím sochu. Vystihl bych určitě taky výborně zvolenou hudbu, která vše ještě více umocňuje. Tento pro mě nenápadný film můžu rozhodně všem doporučit. 10/10*

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9