Hra o trůny (2011) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálu v tomto žánru. Nelítostné jednání tvůrců s postavami a skvělé obsazení. Hodnocení 1-7 série jako celku je 100% a to čekání na posledních 6 dílu do roku 2019 bude tedy opravdu zdlouhavé.

Vikingové (2013) (seriál)

Po jednom velkém restu co sem měl v podobě Game of Thrones, sem se po doporučení více známých vrhl na Vikings. Po dvou sériích mohu zatím konstatovat mírné zklamání, krom Ragnara zatím žádná výrazná postava a není to ani tak krvavé jak sem očekával. Uvidíme co bude dále. První série 7,5/10. Druhá Série 7/10. Třetí série lepší než obě předchozí. Hlavně díky posledním 3-4 dílům a díky dění v Paříži. Floki chci Tě vidět umřít hroznou smrtí :-) Třetí série 8/10. 4. Série - 7/10*

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

1. Série - 85% nejlepší díl první série - The National Anthem, 2. Série - 80% nejlepší díl druhé série White Christmas, 3. Série 80% - nejlepší díl třetí série Playtest.

Soudy Kláry Slámové (2017) (pořad) odpad!

Odpad! ODPAD! Sledovat tento pořád může jen duševně chorý člověk...přidat žánr horor, který u profilu pořadu chybí.

(1998)

Tak a je tu další pětihvězda pro Darrena (Requiem for a Dream, Black Swan) a já se můžu jen sám sebe zeptat, proč sem tento film tak dlouho odkládal? Černobílý obraz a výborná práce s kamerou vytváří značně depresivní atmosféru, díky které trpíte záchvaty spolu s Maxem a veřtě, že to nejsou zrovna příjemně chvilky. Zvolena hudba a zvuky do filmu pasují naprosto přesně, jiné provedení si jen težko dokážu k tomuto vizuálu představit. Celkově jsem spokojen.

The Lords of Salem (2012)

Nejsem žádný velký fanoušek Roba, ale na LoS jsem se docela těšil a jsem rád, že zrovna patřím do té skupiny, kterou tento film nezklamal. Od Zombie mě hodně vzal remake Halloweenu, dojem ovšem pokazil hned druhým dílem. LoS je vcelku originální a má opravdu silný vizuál a masky, na kterých film dost zakládá. Samotný příběh není sám o sobě taky špatný. Místy je to dost ujeté, ale tím správným způsobem. Nevadila mi ani v hlavní roli Sheri Moon Zombie. Překvapení a nebráním se rozhodně i druhé projekci 8/10.

The Ledge (2011)

Film, který jde hodnotit v pohodě třemi i čtyřmi hvězdami, kvality má, ale hodně záleží na momentálním rozpoložení diváka. Já pozdě večer přeci jen očekával něco více akčnější…Dost velkou část snímku jsem se u dialogu nudil, ale druhý den ráno jsem si ještě jednou pustil posledních dvacet minut a věřím, že u druhé ( prozatím neplánované projekce ) by mohlo mé hodnocení povyrůst. Wilson, Tyler, Howard pohoda, Hunnam vyměnit ;-) 6/10.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Wrong Turn 4 není ve svém subžánru až takový hrozný propadák. Herci jsou v rámci možnosti snesitelní, viděl jsem už mockrát horší dřeva, které ani vzhledově filmu nepomáhali. Masky kanibalů mohly být lepší, ale příliš neruší a gore je povedené tak půl na půl ( nemuselo být ani tolik detailních záběrů – protože ty právě prozradily, že je gore slabší ). Chování postav je otřesné a nejvíc sráží celkový zážitek. Plus je, že jsem se vůbec nenudil a přiznám se, že jsem chvíli uvažoval o třech hvězdičkách, ale nakonec dám +4/10.

Viděl jsem ďábla (2010)

Silný a surový krimihoror, který mě i přes slušnou stopáž ani chvíli nenudil. Film nemá příliš hluchých míst. Hlavní padouch a mstitel jsou obsazeni, respektive zahraní naprosto bezchybně. Režisér v surových pasážích neuhýbá kamerou a tak nás o nic ( díkybohu ) neokrádá. Řemeslná a příběhová stránka na hodně vysoké úrovni. Absolutní spokojenost. 10/10.