Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Krimi

Král videoher (2006)

Původně to byl "One Night Wonder" spojený s větší konzumací lihovin, aby se to následně pro nás stalo naprostým kultem, ze kterého jsem schopen odcitovat většinu hlášek. Láska, totální láska. A taky úlet. Chápu, že na tohle většina lidí není připravena, ale vězte, že přicházíte o hodně. Nick Swardson rulez!!!

Pot a krev (2013)

I když to tak možná být úplně nemělo, tak tenhle film je neskutečně zábavný pokoukáníčko. __ Hlavně tupostí čelních protagonistů, jež je tak krásně lidská, že jim prostě musíte v hloubi duše fandit a je vcelku jedno, zda-li zrovna zvedají závaží, nebo grilují končetiny.

plakát

Život Davida Galea (2003)

Parker je jako Grisham, ty filmy jsou naprosto skvělý, skvěle zahraný, většinou i obratně vypointovaný, ale v jádru zůstávají stále jen politicky agitačními bláboly pomatených liberálů, kteří z pohodlí svých přepychových domů v bělošských čtvrtích kážou o tom, jak napravit všechny ty nespravedlnosti světa, za který můžou ti hrozní běloši. Fakt, že k tomuto "druhu" sami náleží... tak ten taktně ponechávají stranou. __ Jsem hrdý běloch, stejně jako každý by měl být hrdý na svoji rasu, a mnoho z těchto děl z principu uráží můj původ a etnickou příslušnost (platí obecně o díle těchto dvou pánů, ne konkrétně o tomto snímku).

V údolí Elah (2007)

Tommy Lee Jones je takový Clint Eastwood z Wishe, ale reálně, vadí to někomu? Kvalitní psychologický snímek, který, i když to tak chvílemi vypadá, nikdy nesklouzne k prvoplánové protiválečné agitce a svým pomalým tempem nás provede nástrahami toho, že ve vás může zanechat lehčí trauma, když občas pod koly svého obrněného vozidla "zapomenete" nějaký ten míč... s nějakým tím dítětem... ve chvílích, kdy zrovna tisíce mil od domova bráníte a budujete demokracii. 72% je pro takovou kvalitu - a v kontextu mnohých obdobných kritiky do nebe vychvalovaných pohádek - strašně málo.

Na lovu (2021) (pořad)

Jednoho z lovců osobně znám a opravdu to není podvod. Zdejší pochyby jen dokazují, že jsme národ tupých ignorantů bez špetky všeobecného přehledu (a fakt, že na západě je tohle ještě horší.... .... .... je jedním z nejsmutnějších v dnešní společnosti), takže každý, kdo ví, že se píše zhlédnout film, a nikoli shlédnout, jak si myslí 95% lidí na ČSFD včetně TOP uživatelů s novinářskými ambicemi a zkušenostmi, je hned podezřelý chytrák. Výborný koncept zdatně převedený do našich reálií, padnoucí a pohotový Sokol, spokojenost. Od Milionáře s panem Čechem první kvalitní vědomostní soutěž na tuzemské scéně. ___ Pročetl jsem si zdejší komentáře a mám velkou chuť na každý zvlášť zareagovat, neboť takové panoptikum se opravdu jen tak nevidí. A když ještě moji milí používají výrazy typu "pro choré mozky či IQ tykve", tak začínám mít pocit, že přístup k internetu by měl být nějak regulován, aby se nemohl svobodně projevovat kdejaký mentál, který měl problém prolézt bez úhony prvním stupněm základní školy. Mohu jen podotknout, že u drtivé většiny těch, kteří dali odpad, pláči nejen já, ale i čeština. (Ti zbývající napsali komentář o délce jedné věty, kde se k mému údivu dokázali vyvarovat jakéhokoli pravopisného harakiri. Při zjevně velmi nízké inteligenci - bezskrupulózně dávané na odiv celému internetovému éteru - to považuji za úspěch vskutku mimořádný.) __ Po nějaké době musím jednu hvězdu ubrat, protože v celém procesu vychvalování jsem jaksi nevzal v potaz skutečnost, že kvalita (zábavnost) dílů je přímo úměrná kvalitě soutěžících. A jak se bohužel velmi rychle ukázalo, tak v našich končinách je tempo pěti dílů týdně opravdu vražedné, čili u většiny epizod máte nutkání to vypnout po prvním protagonistovi, jenž si vezme pro jistotu obrovskou nižší částku ve výši 8 tisíc korun českých, aby následně naprosto těsně vypadnul, protože Berlín od Vídně není přeci vůbec daleko, navíc se tam mluví taky německy, no ne?! Z nadšeného sledování většiny epizod jsem přešel do módu jednou za dva týdny.

Profesionál (1981)

První den Bůh stvořil nebe a zem. Země se mu však zdála prostá a tma se nad ní vznášela, tak stvořil světlo. Světlo pojmenoval dnem a tmu nocí. Druhý den Bůh přikázal „buď obloha uprostřed vod“ a toto Bůh nazval oblohou a nebem. Třetí den Bůh stvořil zem, trávu, byliny a stromy. Čtvrtý den Bůh stvořil dvě světla, jedno ve dne – slunce, druhé v noci – měsíc. Pátý den Bůh stvořil zvířata, ve vodě ryby a ve vzduchu ptactvo. Šestý den Bůh stvořil zbytek zvířat a také stvořil ženu a muže. Přikázal jim, rozmnožujte se. Sedmý den Bůh pohleděl na svět a pochválil se, že se mu to dílo povedlo. (Jsem nevěřící Tomáš, takže děkuji studentovi osmé třídy za tento vkusný a fakticky přesný výcuc z dětské bible, aleluja.) __ A kdyby měl Bůh příležitost, tak by sedmý den nejen lelkoval a chválil své počiny dnů předešlých, ale taky by si otevřel nejedno orosené, pohodlně se usadil a zrakem spočinul na umu největšího frajera, jakého kdy filmové plátno poznalo, a zároveň největšího gentlemana, jemuž by i ta nejvíce frigidní žena na první dobrou padla do náručí. Belmondo má bez přehánění přes třicet skvělých filmů, ale Profesionál je pro mne tím nejlepším, respektive nejoblíbenějším. Bébelovo ladné našlapování na pokraji života a smrti, stále lámajíc srdce spanilých dívek a žen, s úsměvem na rtu a vlídným slovem v ústech, a do toho ve jménu zmrzlinářských odborů a společnosti za zdravé osvěžení našich ratolestí během dnů horkých i studených, nejeden nos a mužskou důstojnost. Při souboji s komisařem Rosenem, a za zvuků Chi Mai od největšího filmového skladatele všech dob, zatají dech snad každý, kdo někdy cítil něco jako čest, hrdost, říkejte si tomu jak chcete, pokud jste ten pocit zažili, víte, a pokud ne, je mi vás líto, ale víte hovno. Třešničkou je scéna závěrečná, což bylo poprvé a skoro naposledy, kdy jsem jako malý kluk u filmu brečel. Tak totiž odchází idol z největších, jako čestný muž nesoucí své ideály až do konce dechu. Film téměř atakující první příčku v mém seznamu. __ "Ano?" "Pan Volfoni? Limonády, zmrzliny?" "Jistě." "Joss Beaumont. Špehování a nakládačky."

Stůj při mně (1986)

Stephen King označil Stůj při mně za nejlepší zpracování jeho knihy, máme tu Shawshank, Zelenou míli, Osvícení a mnoho dalších skvělých adaptací, ale upřímně, a se vší úctou ke všem výše zmíněným a dalším, zdravím pana Darabonta, může se mu někdo divit? Tuhle epesní odyseu z let dětských do let dospělých jsem poprvé viděl někdy před pěti lety a jsem za to rád, protože tím, čím jsou Páni kluci, potažmo Tom Sawyer pro děti, tím může být a je Stůj při mně pro dospělé. Slovy těžko popsatelné, nostalgické, ale ne plačtivé, prostě lidské, jednoduché a s takovou dávkou životní energie, že se budete chtít do Castle Rocku vracet a znovu a znovu absolvovat těch pár okamžiků čiré filmové radosti. Musím říct, že filmový konec mi sedí o mnoho více než knižní. Tuhle větu vskutku moc často nepoužívám. __ Jinými slovy to nejryzejší klukovské dobrodružství, jaké si dovedete představit, o kterém snil snad každý dospívající špunt, a na jaké se slzou na krajíčku vzpomíná každý dospělý muž, protože "Nikdy potom už jsem neměl takové kamarády jako tenkrát, když mi bylo dvanáct. Bože, je to u někoho jiné?"

plakát

Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron (2021)

Jestli je něco skutečně výkladní skříní Netflixu, tak jsou to právě tyhle z části hrané dokumenty. Skvělé zpracování, poutavé téma, a i když se mi drogy hnusí, tak přeji hlavnímu protagonistovi úspěšný život mimo vězeňskou celu, protože tohle chtělo mozek a hlavně pořádné koule.

Mystic Pizza (1988)

Příjemný film. I kdybyste to měli vidět jen kvůli mladé Julii Roberts, tak věřte, že to za to stojí, ale nebojte, je tam těch důvodů víc.

plakát

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda)

A já se táži, milí uživatelé, co jste jako čekali? Však Prima chrlí obdobně "kvalitní" projekty s až děsivě přesnou frekvencí. Na tohle je škoda plýtvat odpadem, vážně.

Ovládací panel