Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Krimi

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ipsace jádrového pudla (s kadencí rotačního kulometu a objemem 'muscle cars from old good Dixie times') zrcadlená ve tváři moderního Hollywoodu a dnešní společnosti. Vše umně zastřené starým hávem. Nutno vidět vícekrát a stejně to bude málo.

plakát

Setkání v červenci (1978)

Tradiční poetičnost Karla Kachyni se jaksi nedostavila, vtip aby člověk pohledal, ústřední duo vůbec nefunguje, čehož jsem se již předem obával, a tak to celé zachraňuje jen nepřekvapivě skvělý Tomáš Holý. Velké zklamání, bohužel... A jak já mám tyhle staré filmy rád, achjo.

Králové léta (2013)

Tahle zálesácká odysea hambáčových teenagerů má rozhodně něco do sebe. __ V kontextu všeho ohrané, v rovině logické mírně nedostačující, v kategorii herecké nanejvýše průměrné, a i přesto tak strašně pohodové, že nemůžu s hodnocením jinak. Takhle nějak si představuji nezávislý film - spokojenost, dobrá nálada, přitroublý úsměv nemizící z tváře a mozek automaticky nastavený do režimu ignorace jakýchkoli scenáristických faulů.

Pouliční rváč (2009)

Lví srdce dvě. __ Pokud vás zajímá, jak by dopadl bývalý trenér fotbalové repre, kdyby se v mládí vykašlal na čutání do balónu, papal víc vitamínků a raději někomu čutal do hlavy, tak jste na správné adrese. Velmi nenáročná mlátička, ale musí se nechat, že to funguje přesně na těch místech, kde by mělo, a to ostatní už lehce shovívavější divák tak nějak pomine a promine. Slabší tři hvězdy.

Knězovy děti (2013)

I když název evokuje spíše nějaké trampoty - análního či orálního rázu - průměrného katolického kněze s žáky církevní školy, tak vězte, že se jedná o perfektně vypointovanou letní komedii od břehů Jadranu, jež potěší i v té nejtužší zimě. Vycizelované dialogy, opravdu přenádherné scenérie a neokoukané herecké tváře – to vše vás bude skoro dvě hodiny těšit. Alespoň tedy u mě tomu tak bylo. Balkánská kinematografie je skvělá, miluji její živelnost, a trochu se stydím, že ji více objevuji až v poslední době. Každopádně další perla do zlatého fondu jugošských filmů, velmi silné čtyři hvězdy.

plakát

Jak Nero zachránil Řím (2009)

Obstojné placebo místo učení na Římské právo (familiárně na "Římana"), sice vám to nic nedá, ale máte pocit, že se jen tak neflákáte, super.

plakát

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Díl od dílu méně satiry, naopak více té správné propagandy. Teď už jen aby přišel závěrečný opus magnum, ke kterému to prozatím směřuje, kde všichni nenávistní heterosexuální běloši budou hnáni mírumilovnými cikány a ex-transkami, toho času ženami, až za hranice Mostu, možná i České republiky. __ Celé to je jen panoptikum plochých karikatur „white trash“ jedinců, nahrnutých na jednu hromadu, to celé bez ladu a skladu, a až neuvěřitelně trapně nuceným způsobem, a celkově emočně vyprázdněné jak můj tračník po této epizodě. Nicméně stále věřím, že příští díl bude lépe. Ach, ten hloupý optimismus. __ Dycky Most? Díky, ale už mám dost!

plakát

Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

Prozatím nejlepší díl druhé série, bez debat. Sice to je stále plné alogičností, člověk tak nějak nemůže uvěřit tomu, že to je od stejných tvůrců, neb oproti sérii první je to stále jen slabý odvar, ale konečně z toho přestaly bolet oči, vrátila se stará hutná atmosféra, děj získal nějaký spád, čili v kontextu dřívějšího festivalu marnosti musím hodnotit alespoň z části kladně. A po delší době mohu k dalšímu dílu vzhlížet s mírnou nadějí. Snad se konečně Pachl rozpomněl, jak se píše dobrý scénář, a ta prozatímní agónie bude moci být alespoň lehce pozapomenuta.

Film Noir (2005)

101% fandovství. Příkladné, obdivuhodné, krásné. Ten nepatrný příkop k 5* ráji vytvořila lehce fádní pointa, ale jinak naprostá spokojenost.