Na stojáka (2004) (pořad)

Čtyři hvězdy za soubor těch genialit, jež jsem na YouTube viděl asi tak miliónkrát (číslo záměrně zlehčuji). Nehodnotim Pazderkovou a podobné kreatury, ale prostě za Karla Hynka, Miloše Knora a někdy i Lukáše Pavláska nemohu jít s hodnocením níž, i když z čistě objektivního hlediska byla většina výstupů průměrná se sklonem k zabředávání do trapnosti nejhrubšího zrna.

Profesionálové (1977) (seriál)

Jeden ze seriálů mého dětství, jenž už mi ale v dospělosti nic moc neříká. Určitá neoddiskutovatelná kvalita tam sice je, to ne že ne, ale nějak jsem z Bodieho a Doyla vyrostl. A vlastně mi to ani není líto.

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

Cíl tvůrců - najít vždy skupinu takových respondentů, kteří jsou co nejvíce nevhodní na danou otázku, neb jsou většinou naprosto hloupí, afektovaní a civilizací (čti všeobecným přehledem o nejen našem okolí) nepolíbení. Vrcholem byl asi díl o slavných českých sportovcích, kde měli například impotenta z Litvy, samozvaného sportovního fanouška, konkrétněji fanouška tenisu, jenž ale neznal Petru Kvitovou, doslovně jí nikdy neviděl. Díky tomuto estrádnímu výběru to má nulovou vypovídající hodnotu a jen těžko si z toho odnesete něco jiného než pocit na vrácení oběda matce zemi. Ještě jednou to na mě vyskočí na Seznamu, tak tomu bez skrupulí napálím odpad.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Na pár opravdu výborných scének vždy připadalo strašné množství nudné vaty, ale i tak hřejivý nadprůměr televizní tvorby v oblasti zábavy. __ A ty opravdu legendární výstupy zná dnes díky YouTube snad každý, jakmile se někde objeví dvojička Jiří Wimmer - Karel Černoch… tak ihned zbystřím, neb čichám kvalitní zábavu.

Těžká váha (2005)

Strašné zklamání... Miluji sportovní filmy, nejvíce ty o boxu, mám rád Russella Crowea, nemůžu se nabažit atmosféry Ameriky v předválečném období (či poválečném, jak chcete), ale tohle se prostě nepovedlo. Ano, kouká se na to příjemně - všudypřítomná precizní výprava, kvalitní herecké výkony, přes výraznější stopáž i slušné tempo, leč bohužel strašně neupřímný příběh, respektive styl vypravování. Ve výsledku plytké charaktery a vše vystavěné tak moc prvoplánově, že hercům nevěříte jedinou emoci, byť sebelépe zahranou. Slabší tři hvězdy a pocit smutku, že i takový mistr režie, jakým Ron Howard bezesporu je, může takhle zabít potenciál projektu.

Týden v justici (2015) (pořad)

Jeden z mála pořadů ČT, na který se rád kouknu. Nedočkáme se zde všudypřítomné levičácké agitace, jež je poznávacím znamením dnešní České televize, ale spíše zajímavostí z oboru, což je pro každého člověka pohybujícího se v tomto sektoru zajímavé, avšak jen výjimečně přínosné. Ale i tak poctivé čtyři hvězdy.

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Otylý Štefan sytící gauče americké intelektuální elity, ke které ještě nedošla zpráva o tom, že karavanové městečko je lepší v Milwaukee. Naprostá zbytečnost a definitivní potvrzení toho, že jeho posledním koukatelným počinem byl Lovec policajtů.

Malá Velká Láska (2009) (amatérský film)

Na tenhle kraťas jsem se podíval z jediného důvodu, a to kvůli naprosté ignoraci základů pravopisu jazyka českého, kterou můžeme vidět ve zdejším "oficiálním textu distributora". Po zralé úvaze musím konstatovat, že jsem se na to měl vysrat, neb tam je jasná kvalitativní paralela.

O princezně, měsíci a hvězdě (1996) (TV film)

Dvě hvězdy za nespravedlivě opomíjenou Lindu Rybovou, kterou považuji za jednu z nejlepších hereček mladší generace tuzemského filmu.

Rocky Balboa (2006)

Sentimentálně rozjitřený Rocky, kterému to ale milerád prominu, neb pro oddané fanoušky série se jedná o to nejlepší zakončení, jaké jsme si vůbec mohli představit.