Tahle země není pro starý (2007)

Tenhle film není pro mladý aneb Coenové v životní formě. Tohle je ta pravá Amerika. __ "The night they drove old Dixie down, And the bells were ringing, The night they drove old Dixie down, And all the people were singing" __  Atmosféra hrubší než prašné pláně na sever od čáry, dialogy preciznější než poprsí miss Arizona ´65 a herecké výkony šťavnatější než ten nejvíc bloody steak v celým Státě osamělý hvězdy. Tahle jízda se musí stále opakovat, neb filmových i životních kovbojů nám už povážlivě ubývá. __ "Kdybys mi řekl před dvaceti lety, že uvidím děcka chodit po ulicích texaskejch měst se zelenýma vlasama, kostma v nose, tak bych ti nevěřil ani slovo."

Sexify (2021) (seriál)

Polky to chtěj taky! Příjemná zábava Východoevropského Koláče (Made in Poland, český spotřebitel se začíná rosit) s občasnými rušivými elementy, čili klasický Netflix, ono ale vlastně v Polsku jsou naprosto běžně katoličtí otcové z uprchlických táborů a armáda je rozmanitá víc než genderová studia na UCLA, jsem to ale hlupák. Naštěstí toho není tolik, takže dojem neskažen.

Drsný Harry (1971)

Animozita vůči současnému establishmentu tlačí mé hodnocení k plnému počtu. Ještě jeden valčíček, Harry.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ipsace jádrového pudla (s kadencí rotačního kulometu a objemem 'muscle cars from old good Dixie times') zrcadlená ve tváři moderního Hollywoodu a dnešní společnosti. Vše umně zastřené starým hávem. Nutno vidět vícekrát a stejně to bude málo.

Setkání v červenci (1978)

Tradiční poetičnost Karla Kachyni se jaksi nedostavila, vtip aby člověk pohledal, ústřední duo vůbec nefunguje, čehož jsem se již předem obával, a tak to celé zachraňuje jen nepřekvapivě skvělý Tomáš Holý. Velké zklamání, bohužel... A jak já mám tyhle staré filmy rád, achjo.

Králové léta (2013)

Tahle zálesácká odysea hambáčových teenagerů má rozhodně něco do sebe. __ V kontextu všeho ohrané, v rovině logické mírně nedostačující, v kategorii herecké nanejvýše průměrné, a i přesto tak strašně pohodové, že nemůžu s hodnocením jinak. Takhle nějak si představuji nezávislý film - spokojenost, dobrá nálada, přitroublý úsměv nemizící z tváře a mozek automaticky nastavený do režimu ignorace jakýchkoli scenáristických faulů.

Pouliční rváč (2009)

Lví srdce dvě. __ Pokud vás zajímá, jak by dopadl bývalý trenér fotbalové repre, kdyby se v mládí vykašlal na čutání do balónu, papal víc vitamínků a raději někomu čutal do hlavy, tak jste na správné adrese. Velmi nenáročná mlátička, ale musí se nechat, že to funguje přesně na těch místech, kde by mělo, a to ostatní už lehce shovívavější divák tak nějak pomine a promine. Slabší tři hvězdy.

Knězovy děti (2013)

I když název evokuje spíše nějaké trampoty - análního či orálního rázu - průměrného katolického kněze s žáky církevní školy, tak vězte, že se jedná o perfektně vypointovanou letní komedii od břehů Jadranu, jež potěší i v té nejtužší zimě. Vycizelované dialogy, opravdu přenádherné scenérie a neokoukané herecké tváře – to vše vás bude skoro dvě hodiny těšit. Alespoň tedy u mě tomu tak bylo. Balkánská kinematografie je skvělá, miluji její živelnost, a trochu se stydím, že ji více objevuji až v poslední době. Každopádně další perla do zlatého fondu jugošských filmů, velmi silné čtyři hvězdy.

Jak Nero zachránil Řím (2009)

Obstojné placebo místo učení na Římské právo (familiárně na "Římana"), sice vám to nic nedá, ale máte pocit, že se jen tak neflákáte, super.

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Díl od dílu méně satiry, naopak více té správné propagandy. Teď už jen aby přišel závěrečný opus magnum, ke kterému to prozatím směřuje, kde všichni nenávistní heterosexuální běloši budou hnáni mírumilovnými cikány a ex-transkami, toho času ženami, až za hranice Mostu, možná i České republiky. __ Celé to je jen panoptikum plochých karikatur „white trash“ jedinců, nahrnutých na jednu hromadu, to celé bez ladu a skladu, a až neuvěřitelně trapně nuceným způsobem, a celkově emočně vyprázdněné jak můj tračník po této epizodě. Nicméně stále věřím, že příští díl bude lépe. Ach, ten hloupý optimismus. __ Dycky Most? Díky, ale už mám dost!