Grogan

student

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 25.8.2019  17:46

Ta inspirace skutečným příběhem je dost úsměvná - skutečný příběh je zabalen do hory mystiky a zjevovávání duchů za každým rohem, o zkušeností Lutzových s domem jsem četl něco jiného, určitě pan Lutz nenaháněl rodinu po domě s brokovnicí. Každopádně i když jsou lekačky dost klišoidní, tak pár se jich docela podařilo, charaktery jsou klišé, ale v podání Ryana Reynoldse (vážná role mu sedí, zatím jsem ho vídal jen v rolích, kde vždycky byl nějaký stupeň komediálna) a Melissy George se na ně dobře kouká. Snímek je lepší v první polovině, kdy se Ryan stává stále agresivnější a dům se projevuje prvními událostmi (skvělá scéna s chůvou Nichols, nehledě k faktu, že je to šmrcovní kus ženský), závěrečná naháněčka je už trochu nudnější. Jinak jeden z mála hororů (nebo jediný?), kde umře pouze pes, žádný z hlavních hrdinů (oběti z úvodu nepočítám).

• 14.8.2019  20:47
    Jeskyně (2005)

Průměrný béčko, jakejch je hafo. Akční scény místy povedený, jindy průměrný, charaktery nejsou nijak propracovány, což se v těhle filmech snad ani nečeká, vcelku charismatický hlavní hrdina (Hausera mám vcelku rád) a dvě sexy kočky, kterým to sekne (k čertu s tím, že v jeskyních je chladno, hlavně že Piper vypadá v krátkejch šortkách a tílku zatraceně sexy, ne?), zbytek je jen nevýrazné křoví. Vzhled monster taky není nijak originální, nějaká faktická přesnost ohledně jeskyní nebo vědních oborů je předem vyloučena, nelogičností se najde hodně. Ten konec je jasný oslí můstek pro budoucí pokračování, i když mě osobně se zamlouval.

• 14.8.2019  20:37

Daleko méně vtipné než předcházející část, nudná romantická linka a hysterická Carol, která pokrytecky dceři zakazuje věci, které sama udělala. A to moralizování s pokladem mě taky přišlo trochu mimo.

• 14.8.2019  19:02
    D-Tox (2002)

Film, který měl slušný potenciál (dobré umístění, slušný rozpočet, pestrá herecká sestava) bohužel vlivem mnoha faktorů skončil jako ryze průměrný snímek se zajímavým nápadem, kde jsou zajímavé scény střídány nudným pobíháním sem a tam v bouři, kde nerozeznáte jednoho člověka od druhého. Dále připočtěte fakt, že je na tom vidět necitlivý střih (Stallone stojí s revolverem proti nejmíň 6 ozbrojeným poldům, střih, poldové jsou zavření na samotce) a průhlednost identity záporáka (jeho klid a neagresivnost je v kontrastu s jinými, kteří se chovají vyloženě agresivně, zároveň je dost výrazný proti dalším neagresivním). Jinak nejlepší herecký výkon předvádí Robert Patrick - rádobydrsňák, který v krizi ztratí svou masku.

• 14.8.2019  18:18

Frank je totální pohodář, zato Carol je nesympatickej charakter i když zrovna nerozdává morální poučení - i v tropickým ráji prudí s nějakým poučováním, brzkým vstáváním a perfektním úklidem. Danina linka je pak docela nudná a hned je jasné, jak to dopadne - ze seriálu jistě neodejde, takže musí nabídku odmítnout. V porovnání s následujícím dílem je ale jasně vtipnější.

• 9.8.2019  23:37

No, nijak se dětem nedivím, že nejsou z dalšího sourozence na větvi, ani Frank nebyl. Carol z toho samozřejmě dělá aféru, protože se nechovají jako správná americká rodina a hned chce terapii. Moc mě potěšilo, že nakonec byla jako psycho shledána ona, ne ti s normální reakcí. Celá terapie měla hodně humornejch momentů, Frank perlil ("a co takhle pivo, jsem trochu vyprahlej... hlavně si nemyslete, že jsem na pivu závislej"), konec zase trochu křečovitej (Carol má ty výchovný scény příšerný, i J.T. je podává líp - a to už něco znamená). Vedlejší linka Codyho byla docela hloupá, až na ten konec, kdy Frank přivolal chřipku na něj i na sebe.

• 9.8.2019  22:44

Ta scéna na konci, kde celý stadion nevěřícně civí, jak Mark odpálil homerun, je naprosto geniální. Celkově dobrej díl, kde i to morální poučení je trochu v pozadí, což neškodí.

• 9.8.2019  21:21

To morální poselství se v tomhle díle dá ještě unést, na čemž má obří podíl téměř kompletní absence Carol, která by celou aféru jistě zvládla se svou obvyklou hysterií (grácií). V Duffyho podání to sice zaskřípe, ale dá se to snést. Navíc jsem si v tomhle dílu nevšiml žádného trestání (proč taky, když Frank schůzku povolil), otravnost klišé, že otec má samozřejmě pravdu a celou situaci výchovně zhodnotí, uznávám. Vedlejší linka s šetřícím J.Tem byla vtipná. ("Brandone! Tys to auto celý zničil!" - "Možná, ale je mi teprve sedm. Na co se vymluvíš ty?")

• 9.8.2019  21:09

Chudák Brendan, zkusili se ho zbavit už v 2. sérii seriálu, než se jim to podařilo v poslední sérii. Epizoda průměrná, ale jsem rád, že Brendan alespoň dostal zápletku, jako malej byl tak 10x roztomilejší než ten smrad Lilly, kvůli který víceméně skončil. Jinak vtipnej je obsah týhle epizody hlavně v kontextu toho, co se s ním v budoucnu stane - tady plácají, jak je pro rodinu důležitej, ale v poslední sezoně se na něj ani jednou nevzpomene.

• 14.7.2019  19:58

Ve stejný rok vznikly dva snímky s tématikou útoku na Bílý dům, náhoda? Každopádně když bych to měl vzít objektivně, tak po akční stránce je to zpracováno velmi slušně, hlavní hrdina Geralda Butlera je v roli osamělého bojovníka proti teroristům velmi slušný. Zbytek filmu je už horší, herecké osazenstvo je nevýrazné (Eckhart) nebo přímo otravné (Leo), i ten hlavní záporák je neslaný nemastný. Tuny patosu a klišé se ve spojení s útokem na americkou svatyni prostě musí objevit, osobně si myslím, že to zde ještě není tak moc otravné jako v Útoku na Bílý dům, někde mě vyhnutí klišém i příjemně překvapilo (čekal jsem, že teroristi dostanou syna prezidenta a budou na něj tlačit, ovšem tahle zápletka je překvapivě rychle a bez patosu vyřešena). Cením si i snahy pokusit se o film ve stylu 90s, kde osamělý hrdina postupně likviduje komando teroristů, sice kvalitativně je to trochu jinde, ale snaha se cení. A pěknej vtip na závěr ("Škoda toho domu." - Ale co, myslím, že je pojištěnej."). V duelu s konkurenčním filmem jasný vítěz.

• 14.7.2019  19:30

Absolutně nechápu, že na tuny jiných filmových supermanů se nakydá tolik špíny, ale z Jonese se tady dělá nějaká modla a nikomu nevadí, jak moc je ta jeho postava přetažená, do nebezpečí smrti se dostane každé dvě sekundy, ale vždycky se to nějakou trapnou náhodou vyřeší (třeba scéna s dětičkami v hospodě nebo nekonečné otálení s otrávenými datly). Pro mě je to ryze průměrný snímek, který se mi kdysi v dětství líbil, ale s následujícími shlédnutími mé nadšení opadá. Zápletka tu vlastně ani není důležitá (o Arše se v podstatě nic nedozvíme), jen aby hlavní hrdina měl cíl a protivníky, se kterými se o něj musí utkat, přitom je od začátku jasné, jak to asi dopadne. Přitom u jiných filmových supermanů mi tenhle fakt zase tak zásadně nevadí, tady to ale nějak nedovedu překousnout...

• 4.5.2019  23:09
    Kutil Tim (TV seriál) (1991)

Pro mě takový průměrný sitcom, kde hlavní postava je místy neskutečně vtipná a během jediné minuty dovede být zase neskutečně otravná. Poměrně slušně je doplňována pomocníkem Alem a jeho třemi syny (z nich nejlepší je ironický Jonathan Taylor Thomas). Na druhou stranu, postava Jill mi přijde značně unylá a oproti spoustě jiných mi nejtrapnější přijde postava souseda Wilsona, jednak to věčné zakrývání ksichtu mě vyloženě sralo (já vím, vtip, ale mě vtipnost tohohle fóru úplně uniká) a nepamatuju si skoro žádnou situaci, kdy by měl nějakou vtipnou scénu či hlášku, jen ze sebe neustále sype nějaké přemoudřelé řeči ohledně kdejaké kraviny.

• 17.4.2019  21:01

Jedna z nejlepších epizod 10. série, kde konečně Carterová dostala prostor něco zahrát, Claudia Black tu předvedla, že je skvělá herečka a že napsat jí tak hloupou postavu jako je obvykle Vala je prostě neomluvitelné, taky postava Bena Browdera tu byla zachycena excelentně. Zápletka byla zajímavá, konečně bylo to vyvražďování od Ori zachyceno trochu zajímavě a s emocemi. Jinak ve vedlejších rolích zazářil pan Guinee, který tu skvěle zahrál náboženského fanatika, který však ukáže, že má i svědomí.

• 13.4.2019  16:57

Velmi slušný díl, souhra Poirota a Hastingse je tradičně geniální, atmosféra je budovaná sice dost otřepanými způsoby, ale určitě to funguje, exotika Egypta zaujme. Můj jediný problém je fakt, že proti mnoha dalším dílům je naprosto jasné, kdo tady vraždil - když nešlo o přirozená úmrtí (čemuž se v detektivce sotva dá věřit), tak by to někdo jiný těžko provedl takovým způsobem, aby doktor nic nepoznal. Jediný překvapivý prvek jeho vraždy je pak motiv pro zabití obou mužů (plus třetí byl jen vedlejší ztráta, aby se kletbě věřilo).

• 5.4.2019  13:53

Jeden z nejlepších dílů Columba díky skvělému záporákovi pana Nimoye, který si našeho geniálního poručíka vychutnává a nenechá se od něj ani na vteřinu vyvést z míry, naopak on sám vyvede z míry jeho. Columbo má jen spoustu drobností (i když Mayfield tlačil na pilu s tím obviněním toho bývalýho feťáka, vždyť důvod k vraždě mohl být jakýkoliv), nic, co by Mayfielda usvědčovalo. Samozřejmě na konci musí na poslední chvíli najít něco jako finální důkaz - jenže ouha, takový důkaz by mu absolutně neprošel a Mayfield se k ničemu nepřiznal, takže jsem přesvědčen, že jeho právník to bez problému smetl ze stolu. Mayfield nepochybně odešel ze soudní síně jako vítěz (a Columbo jen blbě čuměl jako vždy, když mu nevychází jeho fantasticky vykonstruované teorie).

• 5.4.2019  13:43

Tenhle díl je skvělým příkladem toho, jak arogantní náfuka náš slavný poručík je. Když mu něco nesedí do jeho teorie (zde správný deštník), tak existují desítky vysvětlení, jen možnost jeho omylu je naprosto vyloučena. Na ty jeho podfuky jsem si už jakžtak zvykl, ale tady si dokonce pomáhá narafičením falešných důkazů, protože má jen za vlasy přitaženou teorii (sice správnou) a nic víc. Ostatní casting je excelentní, hlavně Bernard Fox a Wilfrid Hyde-White jsou skvělí, ani ta detektivní zápletka není špatná, ovšem jako v každém Columbovi je plná nepravděpodobných náhod a Columbo vždy nepřirozeně jde správným směrem, žádná falešná odbočka.

• 27.3.2019  19:43

I když tentokrát nebyla vražda provedena nijak geniálně, tak se mi tenhle díl velmi líbil a doktorka patřila mezi ty nejkladnější Columbovy protivníky (i když zabití za nevěru mi přijde trochu přehnané, možná když by je odpráskla v momentě, kdy je spolu uvidí). Jinak samozřejmě plno příhodných náhodiček - Columbo se opakovaně (a samozřejmě náhodou) zajímá o kabelku, ve které je v tu chvíli inkriminující důkaz, z neznámého důvodu prověřuje, kde si žena koupila šaty (jak sakra ví, že je to důležité, je snad jasnovidec?), už je ale neřeším, to je prostě Columbův standart. Jen ať se mi nikdo nepokouší tvrdit, že jeho vyšetřovací postupy jsou naprosto logické...

• 15.3.2019  19:22

Skvělý stylový závěr původní Hvězdné brány. Všechny důležité postavy pohromadě vedou závěrečný boj s nepřítelem hned na několika frontách až do posledního dechu. Skvělé herecké výkony, výborná akce, nezapomenutelné scény.

• 7.3.2019  08:29
    Titanic (1997)

Určitě jde o film s poctivými filmařskými kvalitami a byly doby, kdy bych mu napálil plný počet hvězd. Cameron si dal záležet na detailech a oceňuji veškerou práci, kterou si dal s rekonstrukcí Titanicu. Efekty jsou i v dnešní době působivé, herecké výkony velmi kvalitní, je zde řada působivých scén (většina ohledně samotné scény potápění). Můj jediný zásadnější problém je milostná linka - ne, že by nebyla slušně zahrána, oproti stovkám jiných romantických lovestory je zahrána velmi slušně a vkusně, ale u tak nosného tématu, jakým potopení Titanicu bezpochyby je, bych ji klidně oželel a více bych se věnoval detailům kolem tragické plavby.

• 6.3.2019  11:09

Oproti předchozím 2 dílům je to značný pokles, humoru tady hodně ubylo, Johnny Depp tu hraje velice směšně (pánové Nighy a Rush jsou o 2 koňské délky před ním) stejně jako Bloom a Knightley (ta je jako královna všech pirátů jedním slovem příšerná), děj je strašlivě zamotaný už z minulého dílu - ale tady ho ještě rozšířili o další zápletky, z nich většina vyšuměla do prázdna (Calypso, Sao Feng), je zde spousta debilních scén (co měl znamenat ten motiv s klony Sparrowa?, Beckett v závěru), ty neustálé změny stran asi měly působit chytře a promyšleně, mě to přišlo jenom jako ztráta času, ve finální bitvě stejně stály tam, kde se daly čekat. Sem tam humor, některé slušné herecké výkony, slušně zpracovaná námořní bitva (byť kažená dementní scénou svatby) a celkové rozuzlení (tady mohl příběh celkem logicky skončit, ne být natahován o další, ještě horší díly) mě nakonec přesvědčily o třech ***, jsou ale velice slabé.

• 2.3.2019  14:59

Trochu netypický díl v tom, že tady máme hned 2 vrahy, kteří tentokrát nespolupracují. Výběr záporáků byl tentokrát dost slabý, Greg Evigan ještě docela šel, ale Tyne Daly mi přišla jako nejslabší záporák v celé sérii a byla jednou z mála, kde mi bylo jedno, jestli ji poručík zavře (normálně fandím zločincům proti tomu přechytralému vševědovi). Nicméně zápletka byla docela zajímavá, na začátku jsem Evingovi fandil, aby dokázal bombu z auta včas vyndat, dosáhl by svého cíle bez vraždy a vězení, bohužel se tam motal náš poručík (tyhle jeho manýry mě neskutečně vytáčí, někam vleze, aniž by se někoho zeptal - a to vždycky, oproti jiným mi ta jeho etuda v autosalonu přišla vyloženě trapná - ten člověk snad nezná ani základy slušného chování), pak i další. Kdyby synovec tetu udal, tak by mu to nejspíš prošlo (šmouhy od podrážek a nejasná reakce na videu by sotva stačily na usvědčení, víc toho Columbo neměl a Eving na to v jedné konfrontaci správně poukázal). Důkazy proti Daly byly klasicky slabé nebo moc vykonstruované. Pěknou roli tu měl Don S. Davis, můj oblíbenec ze seriálu Hvězdná brána.

• 1.3.2019  21:34

Skvělá týmová epizoda s mými nejoblíbenějšími vedlejšími postavami. Od začátku do konce jsem se ani na sekundu nenudil. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů z celého seriálu.

• 1.3.2019  19:50

Hrozná škoda... že více dílů nebylo jako tenhle. Columbo se tady musí skutečně namáhat a projít velké množství podezřelých, než dojde na toho správného, což mi sedí daleko víc, než když hned od začátku ví kdo a jak. Spolu s tím zmizely i ty jeho otravné manýry a nepřímá arogance ("ne, já už vím, jak to bylo a naprosto nic mě nedonutí byť jen na vteřinu uvážit, že existuje i jiná možnost" - tenhle dojem z něj mám skoro pořád a dost mě tím vytáčí). Jen ta linie s osvobozováním Melissy poněkud drhla (použij tu židli, zatraceně!), důkaz s fotkou je předzvěst budoucích čachrů s fotkami v moderních kriminálkách (tohle se vlastně objevilo už ve starých dílech), ale jinak dobrý. Záporák byl slušný cvok a Daniel Davis byl pěkná vedlejší postavička.

• 1.3.2019  19:21

Ha ha ha, vybavuji si komentář někoho, kdo nemá rád CSI, že se mu líbilo, jak Columbo řešil případy logikou. A v dobré polovině (snad i více) dílů si kladu stejnou otázku - jakou logikou? Tenhle díl je dokonalý příklad. Columbo se z naprosto neznámého důvodu upne na záporáka (jen proto, že s obětí navštívil zábavní park několik hodin před vraždou) a jeho slavné důkazy jsou naprosto k smíchu - lupič by oběti nesundal kabát (a nemohl si ho zavražděný třeba sundat sám? třeba mu bylo teplo nebo si z něj chtěl vyklepat písek), když se Brennerovi namalují vousy, tak vypadá jako ten hledaný špion (to může fungovat u každého třetího muže) a nemá alibi (McGoohan v jedné scéně sám poznamená, že alibi nepotřebuje a má naprostou pravdu, škoda, že na konci na to musel zapomenout, aby nad ním poručík "slavně zvítězil" - absence alibi ještě neznamená spáchaný zločin, navíc muž s jeho konexemi mohl snadno vysvětlit, že se informaci o olympiádě dozvěděl dřív, než byla oficiálně oznámena), toť vše. Chybí tu důkazy a v tomhle díle je toho špatně daleko víc - vlastně se tu nedozvíme nic o motivu, McGoohan tu hraje nejslabšího ze svých 4 záporáků - přitom bez ohledu na kvalitu zbylých 3 epizod s ním, byl v ostatních dílech jako záporák excelentní, tajná služba zobrazena jako banda šašků. Ani nevím, za co vlastně dávám tu jednu hvězdu...

• 23.2.2019  23:30

Pěkná strašidelná epizoda. Paní psycholožka, která kvůli týrání z dětství vidí ve všech otcích jen násilníky, pomáhá "obětem" vskutku originálními způsoby zbavit se zlých otců. Sarah-Jane Redmond byla skvělá.

• 23.2.2019  21:40

Skvělý díl s vizí budoucnosti, která na první pohled vypadá lákavě, ale brzy se ukáže, jak špatně na tom lidstvo je. Asheni klidně mohli v seriálu dostat více prostoru, jiný typ záporáka, který nepoužívá hrubou sílu (a jak dobře se jim tahle taktika vyplácela, Zemi oklamávali dlouhých 10 let), je milé osvěžení. Skvělá závěrečná scéna s posíláním zprávy přes Bránu, kde lasery nemilosrdně zabíjejí jednoho člena po druhém.

• 23.2.2019  21:35

Pěkná myšlenka s členem SGC, co bere moc vážně mimozemšťany, kteří považují průchod bránou za důkaz Boží moci. Taky Roger R. Cross je můj oblíbený herec, hlavně teaser a vyprávění u ohně je hodně působivé i jeho zásluhou. Jen ta klišé zápletka, že je Hanson bývalý přítel Carterové, to si mohli autoři nechat od cesty.

• 23.2.2019  21:31

Děsivé epizody mi v pozdějších letech v Akta X docela chyběly, tohle bylo dost slušný příspěvek. Ne, že by šlo o něco originálního, dětí s děsivými schopnostmi bylo v Akta X i jinde už tolik, ale pěkně se to sledovalo. A sympatická agentka Harrisová zase na scéně - bylo fajn ji vidět v interakci i s Monicou.

• 23.2.2019  19:10
    Vetřelec ³ (1992)

No, špatné to není, ale dvojka i čtyřka se mi líbila víc. Líbí se mi, že každé pokračování bylo pojmuto trochu jinak, tady bylo hodně té depresivní atmosféry, vcelku slušná naháněčka v komplexu, Sigourney tu hrála asi nejlíp ze všech dílů, hodně efektivní konec. Moje největší výtka u tohohle filmu jsou charaktery postav - s výjimkou asi 4 lidí (z nichž polovina je odstraněna velmi brzy) mi všichni vězni přišli totálně zaměnitelní a nevýrazní, takže se i přes slušně natočenou honičku nedostavil žádný extra pocit zájmu či napětí, když jsem ani netušil, který vězeň to zrovna schytal.

• 23.2.2019  19:03

Sága Vetřelce mě nikdy moc nebrala, možná proto, že jsem ji viděl až mnoho let po natočení. Vlastně největší hodnotou je pro mě fakt, že Vetřelec byl evidentní inspirací pro mou oblíbenou Věc, která mi přišla mnohem atmosféričtější a napínavější. Čtyřka mi kupodivu sedla spolu s dvojkou nejvíc, byť i zde je toho mnoho co vytknout - třeba představa 200 let vzdálené budoucnosti, té se dneska člověk musí smát, četné nelogičnosti v ději (chabá opatření pro zadržení Vetřelce, neprůstřelný Purvis, Elgyn z neznámého důvodu brouzdá sám chodbami, aby ho Vetřelec dostal, vojáci při poplachu hned zdrhají, nepokusí se o žádný boj), některé slabé herecké výkony (jednoznačně nejhorší byl Dan Hedaya, ten chválabohu nedostal moc prostoru, J. E. Freeman taky místy dost přehrával), místy neskutečné dialogy ("tak koho musím ošukat, abych se odtud dostala?"), směšný mutant na závěr. Na druhé straně tu byl vcelku svižný děj, některé zajímavé charaktery (Perlman, Dourdan, Ryder) - pěkné oživení po trojce, kde mi až na 2-3 charaktery všichni ti vězňové splývali dohromady, působivé scény (jakkoliv je Purvisova neprůstřelnost směšná, tak závěrečné vylíhnutí Vetřelce skrz Wrenovu lebku, je dost efektivní, scény pod vodou), zajímavá myšlenka hybrida mezi člověkem a Vetřelcem (přehlídka klonů je dost nepříjemná), i ta komiksová atmosféra, co z filmu sálá, mi tu nijak nevadila (jak jsem už řekl, nejsem velký fanoušek celé série). Slabší 4 hvězdy...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9