Grogan

student

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 1.8.2020  21:17

Zajímavý námět s vesmírným závodem a podezřívavostí lidí k cizí rase, která jim byla dobrá pro záchranu před Goa'uldy, ale najednou se lidem zdá, že nad nimi přebírá kontrolu. Z druhé linie se dalo vytěžit mnohem více, ale i tak mě epizoda bavila. Humor mi tady oproti následující epizodě přišel v pohodě, i ti moderátoři, kteří byli záměrně stylizováni jako otravní svými neustálými reklamami na kdeco během komentáře o závodu, mi přišli vtipní.

• 1.8.2020  20:59

Lepší než první část, hlavně díky linii RDA, kde dostane hodně prostoru ukázat svou vážnější stránku, i linie zajetí Daniela a doktora Leeho ji pěkně doplňovala. Efekty zařízení na psychiku hlavního rebela byly dobře zpracovány, průzkumná mise zbytku týmu byla zajímavá (i když nějaké velení Carterové jsem tam moc neviděl, nejméně zkušený člen skupiny) a odhalila pár zajímavých faktů (chudák Jonas, nechtěně pomohl vytvořit Kull bojovníky).

• 1.8.2020  20:53

Jeden ze slabších dvojdílů seriálu, přesto je poměrně kvalitní. Exotické lokace Hondurasu, nová hrozba od Anubise - ta by působila děsivě a nezastavitelně (scéna útoku je dobře zpracovaná), kdyby hlavní charaktery hned nenašly způsob, jak bojovníky neutralizovat, to novou "hrozbu" poněkud shazuje, oblíbené vedlejší postavy (Jacob, Bra'tac, Reynolds a doktor Lee) zase na scéně. RDA mi během zajetí připadal místy trochu přehrávající, což je jedna z výtek k celé 7. řadě - RDA umí daleko víc než jen sázet laciné hlášky, producenti ale měli dojem, že diváci chtějí hlavně ty hlášky, tak jeho zkrácený prostor nacpali převážně jimi, což z něj často dělalo klauna. Tady to jen trochu skřípalo, v tomhle směru byly horší jiné epizody.

• 27.7.2020  17:14

Jako úvod 7. série jde o vynikající díl. Dále se vyvíjí boj Země s Anubisem, je zde hodně akce ve vesmíru, chytrý plán na oklamání Anubise, pěkné charakterové momenty, trochu humoru ( i když někde není moc vtipný, 7. řada kvůli časté absenci RDA používala jeho charakter primárně pro hlášky a mnohdy to bylo na úkor inteligence jeho postavy). Vlastně mi zde vadila jen jediná věc a to je jasně viditelná snaha co nejdříve napasovat Daniela zpět do týmu a naopak vypakovat Jonase co nejdříve někam do pryč - třeba jeho vecpání se do briefingu, kde neměl být s odůvodněním "přece jsem býval částí týmu" nebo bleskurychlý návrat paměti jsou dobrým příkladem, i scéna na lodi je napsaná tak, aby umožnila vývoj této výměny (Daniel, který ani není v aktivní službě, zkoumá počítač, díky tomu je zajat Jonas a to připraví půdu pro návrat na jeho domovskou planetu).

• 24.7.2020  22:05

Po Hathor druhá epizoda 1. řady, kde pořádně vidíme vojenskou stránku Carterové. Vzhledem ke stavu O'Neilla je nucena starat se o vše důležité ohledně jejich přežití a dočasně ho i opustit, O'Neill k ní postupně získává důvěru i respekt (což jistě začalo už během řady, ale tady vzhledem k situaci to získává větší hloubku). V SGC máme zbytek týmu, který se snaží najít své kolegy (osobně mi Danielovy závěry připadají až moc vycucané z prstu, není to žádný vědec, od Silera by to jistě působilo věrohodněji). A Siler poprvé na scéně, kompetentní a stojící si za svým (prostě není možné to spravit rychleji, na tom fakt, že dvě postavy jsou v ohrožení, nic nemůže změnit). Jedna z nejlepších epizod 1. řady.

• 24.7.2020  21:50

Vše, co jsem psal v komentáři k první části, bych zde mohl zopakovat, tak přidám jen body, které platí pouze pro druhou část. Jedním z nich (nejslabší částí celého dvojdílu) byla zbytečně nastrčená postava Jaffy Ronana, která neměla pro děj žádný význam. A závěrečná sekvence v Antarktidě patří po právu mezi nejlepší momenty celého seriálu, je zde mnoho skvělých scén - jen namátkou hrdinný Hammond riskující život, užaslý Bra'tac při aktivaci zbraně, Jackův odchod do stáze, rozcupování flotile Anubise... Ještě o trošku lepší než předcházející díl.

• 24.7.2020  21:45

Závěrečný dvojdíl 7. série patří právem mezi nejlepší epizody seriálu. Máme zde mnoho starých známých tváří, sympatické nové tváře (president Hayes, Weirová), zajímavé politické pozadí (převzetí SGC civilistou je tady důležité pro děj epizody, ne jen lacinou komplikací), kontinuitu se starými epizodami (antický archív znalostí), hodně akce, skvělé herecké výkony (RDA v téhle řadě hodně chyběl a tady ho konečně máme jako za starých časů), dobré efekty a skvělé týmové momenty (návštěva u Jacka doma vede). Jako zakončení seriálu by šlo o odchod na vrcholu.

• 24.7.2020  21:38

První část závěrečného dvojdílu seriálu, kdy konečně Monk vyřeší vraždu své ženy. Zakončení seriálu je velmi slušné, byť se zde objeví i několik chyb v kontinuitě seriálu (detaily ohledně způsobu smrti Trudy nebo co Monk dělal v okamžiku, kdy se o vraždě dozvěděl) - což není v dlouhodobě trvajících seriálech nic neobvyklého a ani tady mi to nevadí. Víc mi vadí náhodné objevení soudce (a charaktery se chovají, jakoby ho dávno znaly), kterého jsme nikdy předtím neviděli a zrovna on se ukáže být vrahem Trudy. Kdyby ho už ukázali v nějakém předcházejícím díle nebo zmínili jeho jméno, působilo by to lépe. Každopádně tahle berlička se soudcem odstartuje zajímavý příběh, kdy je Monk otráven a policie provádí pátrání po unikajícím nájemném vrahovi. Shalhoub i zbytek maincastu zde hraje skvěle, najde se tu i pěkný humor (Monk, který je víc zdrcený faktem, že bude zvracet, než oznámenou smrtí, Randy, který přes mikrofon zpanikaří celé nádraží), jsou tu pěkné charakterové momenty (kapitán/Randy na konci v kanceláři) a celé to vede k rozbalení klíčového kusu důkazu (dobře, že nešlo o něco, co by bylo vytvořeno až pro tuto epizodu, ale Trudin dárek byl představen už několik řad zpátky). První část byla obecně o něco lepší, ale i přes slabší epizody se zakončení Monka opravdu povedlo.

• 23.7.2020  22:10

Skvělý závěr 5. řady, který se na jednu stranu vyrovnává se ztrátou hlavního charakteru - mnoho charakterů bylo v sérii nezmíněno po jejich odchodu, takže alespoň projednou jsme viděli nějakou reakci. (Po kompletním shlédnutí seriálu mě neustálé zmiňování Jacksona v 6. sérii a vyrovnávání s jeho odchodem zde spíš otravuje, což ale není chyba tohoto dílu. Pro jiné charaktery, vedlejší i hlavní, které seriál opustily, jsme dostali maximálně občasnou zmínku (někdy ani tu ne) a určitě jsme nepozorovali, jak se s jejich odchodem vyrovnávaly ostatní postavy. Takže mi to přijde jako dobrý příklad toho, jak dostává speciální pozornost oproti jiným charakterům.) Byly zde pěkné charakterové momenty, hlavně ten mezi Sam a Teal'cem. Jejich charaktery až do téhle doby moc interakce neměly, takže bylo fajn vidět vývoj jejich přátelství, které se krásně vyvinulo během zbytku seriálu a zůstal jedním z mála smysluplných vztahů v pozdějších řadách. Rozvíjí se tu dějové linie, příběh Asgardů byl velmi zajímavý, skvělý záporák Osiris (snad nejlépe zahraný Goa'uld série, na kterého Anubis coby hlavní nepřítel neměl, co se charismatu týče) zase na scéně. Představení Anubise bylo důležité pro další vývoj seriálu, pro mě byl trochu moc klišovitý záporák, ale později dodané vysvětlení jeho původu to částečně dorovnalo. Jako závěrečná epizoda celého seriálu by mi díl moc neseděl (zrovna dorazil na scénu nový a mocnější záporák, v tomhle bodě měl seriál končit? replikátoři by také nebyli dořešeni), jinak výborný díl. A skvělá hláška Osirise, když nemůže porazit Goa'ulda Yua - "Zdá se, že ten tvrdohlavý stařec prostě odmítá zemřít!" - jedna z nejlepších z celého seriálu.

• 23.7.2020  16:20

Kdybych měl vybrat ten nejslabší díl u 6. série (mé nejoblíbenější), tak by to byl tenhle. Přitom je to pořád velice nadprůměrná epizoda, je tu skvělý záporák Baal, který tu je asi nejděsivější ze všech svých vystoupení, RDA tu předvádí prvotřídní herecký výkon, kterému slušně sekunduje Michael Shanks (který je ale místy slabší), nicméně jsou tu pro mě i nějaké zápory. Jednak linka s otrokyní mě nijak zvlášť nebavila, morální nadřazenost SGC nad Tok'ry mě spíš štvala (člověk by svého bližního nikdy neopustil, Tok'rové kdykoliv) a s velkou pompou se nám na scénu vrací postava Daniela Jacksona (herec souhlasil, že bude v seriálu nadále hostovat, když pro něj bude slušná role), která je ale většinu dílu pasivní a přihlíží Jackovu mučení, hlavně že popisuje jak teď vnímá svět i sebe jinak nebo se snaží Jacka konvertovat k osvícení. Jakoby herec promítal své ego do postavy (veřejně si stěžoval v rozhovorech, jak mu jiní herci ubírají prostor, chudáček hereček, tak on nebyl jediná hvězda seriálu?)

• 21.7.2020  22:27
    Akta X - Hostitel (S02E02) (epizoda) (1994)

Skvělý strašidelný díl s jedním z nejnechutnějších záporáků celého seriálu, který je perfektně namaskovaný. Někdy po letech působí kostýmy v některých seriálech směšně, tady ovšem něco takového nehrozí. Člověk by se po shlédnutí pomalu bál jít na záchod, co kdyby na něj Flukeman vybafl z mísy?

• 21.7.2020  14:24

Jedna z těch skutečně velmi slabých epizod s velmi násilným morálním poselstvím. Skutečně to vypadalo, že si s charakterem Carterové na začátku nevěděli rady (a tahle nejasnost se ještě párkrát v téhle řadě objevila, byť už ne tak výrazně). Alespoň ten závěrečný souboj za něco stál.

• 21.7.2020  13:45

Zajímavá epizoda, která ukazuje historii zkoumání brány na Zemi, kde je vložený i milostný příběh Catherine s Ernestem, který na vedlejší postavy celkem funguje a je i zajímavě pojatý, nadhodí se zde i otázka ceny znalostí člověka a co je třeba jim obětovat. Trochu se nám zde i rozvíjí mytologie seriálu - tajemné společenství 4 ras, které jsme sice nakonec poznali, ale mohl tomu v seriálu být věnovaný větší prostor. Sice se mi moc nezdá, že Ernest po tolika letech samoty byl schopný prakticky hned komunikovat a diskutabilní je i otázka jeho přežití (že by ulovil tolik jídla z moře? rozhodně to nevypadalo, že mohl zkoumat širší okolí paláce), ale on i Catherine byli dobře zahrané postavy, mohli je ještě někdy vrátit do děje.

• 21.7.2020  13:38

Konečně i Carterová získává osobnější vazby k celému programu Stargate, její kolegové je získali hned v úvodním dvojdíle. Amanda Tapping tu v roli Tok'ry (která se ale chová spíš jako Goa'uld, přinejmenším stejně arogantně) byla výborná, navíc tu byly položeny základy pro jednu z nejstálejších dějových linií seriálu, kde byste podle zdejších událostí vývoj určitě neodhadli. Aby to nebylo tak snadné, tak zde máme ještě goa'uldského zabijáka, který si umí pohrát i s myslí lidí ("Přeji vám hezký den."). Potěšil i návrat Cassandry, zde ještě malé.

• 17.7.2020  21:26

Jedna z mých oblíbených epizod se změnou prostředí. Tady se dostáváme do Francie, kde se Poirot zaplete do vyšetřování vraždy bohatého obchodníka, kde musí soupeřit s francouzským detektivem, který si myslí, že je nejlepší detektiv Francie ("již není, nyní je ve Francii Poirot"). Jde o jeden z nejkomplikovanějších dílů seriálu, protože obligátní vražda měla souvislost se starým zločinem (tady toho prozradili až moc, jediná výtka k dílu) a ještě byla propletena s komplikovaným plánem na útěk a náhodnou smrtí tuláka, který sehrál v plánu roli. Hodně překombinované a těžko uvěřitelné, takových je ale hodně anglických detektivek a mě se na nich naopak líbí, jak to do sebe na konci zapadne. A Hastingsova milostná linka se mi taky líbila, jen škoda, když to došlo až do manželství, že už jsme jeho ženu znovu neviděli.

• 16.7.2020  20:42

I když je Daniel moje nejméně oblíbená postava z původní SG-1, tak tahle epizoda o jeho odchodu je naprosto brilantní. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, hlavně Michaela Shankse (úžasně atmosférické scény jeho rozhovorů s Omou Desalou, kde hodnotí svůj život), ale ostatní nijak nezaostávají. Emocionálně je to velmi silná epizoda, každá z hlavních i vedlejších postav zde má své místo a jsou tu skvělé charakterové scény, někdy i beze slov (většinou v interakci s Danielem, ale i skvělé scény generál/Jack, Jack/Sam, Jack/Jonas, Teal'c/doktorka). Jinak je tu představen Jonas, jediná nová hlavní postava v seriálu, kterou jsem měl rád bez výhrad stejně jako původní obsazení, sice je tu představen v pozici nepřítele, ale ono to dává smysl - jak poukázal sám Daniel, byl v obtížné pozici, bez podpory ostatních a i když je to správná věc, tak kdo by byl ochoten zahodit svůj život pro úplného cizince? Nakonec to i udělal a stal se z něj vyhnanec na své vlastní planetě, nucen se uchýlit na Zem, nebo by ho čekalo vězení (nebo smrt? kdo ví?) a v téhle epizodě (a v následující řadě) to vypadalo, že tohle bude platit navždy...

• 15.7.2020  21:37

Tady toho paranormálna zase tolik není, spíš hodně napínavá zápletka v krimi stylu, kdy postupně zjišťujeme, co se ve městě děje a kdo všechno v tom jede. Lidské zrůdy bez nadpřirozených schopností, ty nebyly v seriálu zase tolik přítomny a tady jich pěkných pár máme - kvůli prodlouženému mládí zabíjejí náhodné projíždějící a nakonec při nedostatku či ohrožení jsou ochotní se požírat i mezi sebou (kdyby tam nebyli Mulder a Scullyová, tak bych si tipl, že zábrany zabíjet se mezi sebou by definitivně padly se smrtí pana Chaca), ale pěkně se jim to vrátí, když si pochutnají na chlápkovi, který měl nemoc šílených krav. Hodně atmosférické a s velmi slušnými herci v roli kanibalů.

• 15.7.2020  17:47

Skvělé dokončení úvodního dvojdílu 6. série. Celý tým (včetně budoucího člena Jonase) se na záchraně Země nakonec podílel, úlohu v záchraně sehráli i Rya'c a McKay. Mimochodem tady už můžeme vidět Rodneyho, který se víc podobá svému budoucímu já z Atlantidy, dobrý nápad rozvinout jeho charakter na víc než arogantního chytráka (přitom v tuhle dobu asi ještě v plánu do spin-offu nebyl).

• 14.7.2020  21:21

Anubis poprvé přímo útočí na Zemi. Skvělá úvodní epizoda k 6. sérii se zajímavým příběhem, je zde hodně akce, postava Jonase je pěkně a postupně integrována do týmu - obecně jsem měl Jonase radši než Daniela, protože byl totální pohodář a neměl ten Danielův otravný blok "musím zachránit celý svět a pokud to nepůjde, tak se z toho budu hroutit", Rya'c pro mě konečně začal být zajímavý, když se připojil ke vzpouře Jaffů.

• 14.7.2020  21:02

Skvělá epizoda, unikátní ve více směrech. Jednak tu máme zápletku s návratem Monka do služby (byť kontinuita s nedávnou epizodou si asi vzala dovolenou), která není pojata stereotypně, ale kupodivu realisticky - služba se během let změnila a stejně tak Monk, který najednou musí řešit i nezajímavé případy, hlídat si hranice svého chování (nelze jen tak obvinit kolegu z korupce na základě nejasných důkazů) a nezdržovat se věčnost u jednoho případu, protože jich máte současně spoustu. Monk s překvapením zjišťuje, že jeho léta vysněná práce není tak skvělá, jak si myslel a že jeho předchozí pozice konzultanta mu vyhovovala víc, jen si to nikdy neuvědomil. Moc pěkně vymyšlené a zahrané, naprosto logické vyústění. Kriminální případ je také trochu netypický - očekávané hledání sériového vraha je ukončeno nečekaným telefonátem náhodného svědka a byť se objeví Monkovy pochybnosti k případu, tak jde jen o způsob jeho dopadení, o identitě vraha není ani u něj pochyb. Pak tu máme vraždu poldy, kde už té záhady moc není, ale je komplikována Monkovým novým postavením policisty, kde dojde i na fyzickou konfrontaci s kolegy (skvělá scéna na pohřbu). Jediný slabý bod epizody je pokus záporáka o zabití Monka - takhle veřejně, to fakt myslel, že zvládne nějak uspokojivě vysvětlit?

• 14.7.2020  20:39

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu, hlavně kvůli skvělé Marušce Doležalové a její prolhané Saše. Ovšem Ozzák, snažící se zabránit epidemii cholery a Pacovský věčně s rukou v kontejneru nijak nezaostávali.

• 14.7.2020  20:30

Skvělá komediální epizoda, kde SG-1 je poněkud v pozadí a v centru dění jsou dva potrhlí profesoři. Tady mě Felger bavil, i když byl hlavně použit pro komický efekt, bylo vidět, že je i tak kompetentní pro práci v SGC (což díl Avenger nedokázal udržet), jeho fanouškovství bylo vyrovnáváno Coombsovým cynismem a snahou udržet Felgera v lajně. Coombs byl celkově zajímavější charakter a možná se mohl raději vrátit on. Celkově zápletka dílu (byť se týká Anubise) je zde až na vedlejší koleji, standardní zajetí Goa'uldy, únik z cely, zneškodnění Jaffů a hurá domů, jedinou změnou je tedy asistence nešikovných pomocníků. Hlášek je tady požehnaně. ("Jayi, myslím, že se odtud už nedostanu. Postarej se o moje kočky, ano?")

• 14.7.2020  16:31

Odhalení tajemství původu replikátorů je moc chytře vymyšlené, jak zmínil Jonas v jiné epizodě s nimi "těžko uvěřit, že něco co začalo tak nevinně, skončí vytvořením zbraně hromadného ničení". Postava Danielly Nicolett byla dobře zahrána, nebezpečná kombinace inteligence k vytváření něčeho tak nebezpečného se tluče s nevyzrálostí a nezvládanou agresí. Závěrečné napadení SGC bylo možná trochu navíc, ale líbila se mi nastolená myšlenka, že v konečném důsledku se mělo vyřešit spíš hlavou a zastřelení Reese bylo spíše chybou.

• 10.7.2020  22:59

Zajímavý nápad, kdy se ukazuje, co všechno ještě lidé o fungování brány neví a jak katastrofální důsledky to může mít, když se zahrávají s technikou, která převyšuje tu jejich. Zkoumá se tu i otázka toho, jak Asgardi předstírají Bohy (sice benevolentní) a pak nezasáhnou, když by je lidé potřebovali (což je zde naprosto logicky vysvětleno a popravdě mi vadí, že O'Neill s tím měl problém - jakkoliv tvrdě to zní, tak přece Asgardi neporuší smlouvu kvůli záchraně 1 planety, když by to Goa'uldům umožnilo napadnout kteroukoliv chráněnou planetu, jistě by té záminky s chutí využili). Bylo tu několik pěkných týmových momentů. Na epizodě mi celkově vadilo pojetí místních náboženských fanatiků - jejich pasivita, neochota něco dělat sami, dokonce násilím bránit pomoci. Tohle je negativní prezentace náboženství, která v epizodě Démoni byla naťuknuta, ale nebyla tak očividná.

• 10.7.2020  22:43

Země konečně navázala spojení s Tok'ry, kterým poskytli hostitele - Jacoba Cartera. Někde jsem četl, že Carmen měl původně být jen na několik epizod, ale autory jeho herectví zaujalo natolik, že z něj udělali stálý charakter. Pro mě šlo o nejlepší vedlejší charakter v celém seriálu (a to měl hodně konkurencí), jeho interakce nejen se Sam, ale i se zbytkem týmu, byly dokonalé. Tady jsme viděli jeho interakci se Sam, kdy začal chápat souvislosti a nevhodnost svého chování v minulém dílu, taky ukázal svoje pocity k dceři, zakryté za vojenskou fasádou a skvěle zahrál i zmatenost z přemíry informací, radost z uzdravení. S výjimkou toho se v epizodě zase tolik nestalo, ale spojenectví s Tok'ry bylo jedním z dlouhodobých story-arců celého seriálu, nejen poskytnutí hostitele, ale i odhalení špeha ukázalo prospěšnost lidí z Tauri.

• 9.7.2020  21:46

Strašidelné prostředí rozpadající se lodi, kde se čas pohybuje rychleji než normálně, je skvělou kulisou pro další nebezpečné odříznuté místo pro agenty Muldera a Scullyovou. Skvělé masky všech stárnoucích lidí, klaustrofobická atmosféra loďi, nepříjemné vedlejší charaktery (ne výkonem, ale jejich přítomnost ještě zhoršuje už tak vypjatou situaci, atmosféra beznaděje (závěrečný monolog Scullyové, podbarvený působivou hudbou), to vše dohromady vytváří vynikající epizodu, které odpustím i nějaké nejasnosti (co bylo tím tajemstvím, které umožnilo nestárnout Olaffsonovi a později Trondhaimovi? a hlavně co se vlastně stalo s tím pirátem?)

• 9.7.2020  21:39

Stroj s vlastní myslí, který zabíjí každého, kdo ho ohrozí? Že by inspirace Terminátorem? V dnešní době jsou ty epizody Akta X, které jsou technicky zaměřené, už trochu úsměvné, ale já to takhle neberu, nikdo přece nemůže předvídat vývoj techniky a vědět, že jednoho dne bude to, co je zde považováno za vrchol techniky, už považováno za zastaralé. Máme tu několik nebezpečných situací, které počítač připraví svým protivníkům, Mulderova kamaráda agenta, který se ukáže jako pěknej zmetek (nejvíc klišovitá část epizody, která se mohla vypustit), intriky vlády, která chce technologii pro sebe a šíleného vědce Wilczeka, který chce chránit svůj výtvor víc než sebe. Pěkný mix, který mě i přes tu naivnost v sobě baví sledovat.

• 9.7.2020  21:31

Tak zajímavý nápad, že i Goa'uldi mají své neřesti stejně jako lidé, konkrétně fetování, na rozdíl od lidí s tím ale nemají trvalé následky. Zato u lidí to způsobuje nejprve deprese, agresi a nakonec i fibrilaci. Někteří členové maincastu moc pěkně předvedli negativní důsledky těchto drog - Danielův výbuch v kanceláři generála, Carterová vyměnila své obvyklé "ano, pane" za vyloženou neúctu. Ty účinky drogy mi přišly trochu nekonzistentní - ten člen SG-5, který zemřel v úvodu, (mimochodem další tým, který to schytal, vtírá se otázka, proč nemohla doktorka i je poslat zpět na planetu, když to jediné je mohlo zachránit, zajímavé, že ji to napadlo až v momentu, kdy hrozila smrt hlavní postavě) nejevil ani známky deprese, ani nebyl agresivní až do posledního momentu a proč se vlastně zabil, když byl pouhé sekundy od návratu na planetu, což bylo to, co chtěl a potřeboval? Každopádně tu fascinaci a vliv světla na hlavní charaktery se našim hrdinům podařilo prodat. Lorenův příběh byl smutný, dobré úmysly často způsobí katastrofu.

• 9.7.2020  21:17

Detektivní zápletka je tentokrát trochu zajímavější než minule ( i když je jako minule užita berlička usvědčujícího důkazu, který má u sebe jedna z hlavních postav a navíc díky další případné náhodičce). Ta osobní linie o svatbě kapitána je ale do děje vtlačena hodně na sílu, s T.K. se seznámil tak před dvěma epizodami a tady je z toho hned svatba? Osobně mi nějaká rádobydramatičnost toho "vezmou se/ nevezmou se?" byla totálně ukradená, T.K. je dost nezajímavý a nudný charakter a o kapitánovi jsem si nemyslel, že je tak moc usedlý, že by se chtěl v pozdním věku znovu ženit. Ale Monk, který bere svou povinnost svědka až příliš vážně, prostě neměl chybu.

• 9.7.2020  20:20

Epizoda, kde se jedná o Monkovo znovuzařazení do policejního sboru? Zase dobrý nápad, který je ovšem zpracovaný tak napůl. Celou epizodu vidíme Monka v prostředí malých otravných harantů, s jedním z nich se Monk snaží sblížit, aby jeho otec hlasoval pro jeho znovupřijetí do sboru. Jenže i když to na konci dokáže, tak se najednou ukazuje, že ostatní členové komise (které považoval Monk za jisté) jsou proti, takže celé pachtění rázem ztratilo smysl. Klišovitost motivu, kdy pracující otec zanedbává svého syna a ten v Monkovi získá nového hrdinu, je taky dost otravná. No a pak je tu detektivní zápletka, kdy se případ ozbrojeného přepadení střetne s linií skupiny tábořících dětí. Ti jsou náhodou na stejném místě, kde se lupiči cvičili ve střelbě a jako pitomci nechali všude kolem vystřílenou munici (která by sama o sobě nic nedokazovala, jenže naštěstí pro naše hrdiny je NÁHODOU při střelbě přistihla správa lesů, takže je lze spojit s přepadením transportéru přes nějaký vystavený doklad). V Monkovi se jako jedna z občasných berliček scénáristů taky objevuje zápletka, že se klíčový kus důkazu nevědomky dostane do rukou hlavním postavám (nebo postavám, které nějak souvisejí s těmi hlavními) a padouši stráví půlku epizody tím, že se snaží důkaz získat, ale vždy existuje nějaká výmluva, proč si tu věc dotyčný nechá. Jednou kdyby to vyšlo, po bůhvíkolika podobných scénářích by to bylo milé osvěžení. Jinak epizoda není tak špatná, veskrze průměrná, alespoň tady máme nějakou pěknou interakci Monka s Randym.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14