Stáhni mě do pekla (2009)

Děsivé i zábavné dohromady. Alison Lohman je sladká a překrásná. Pekelný démon Lamia mluvící česky ve mně vzbudil podivnou národní hrdost a dávám plný počet :o)

Čokoládoví čmuchalové (1985)

Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem z něj nadšený (na svou obhajobu uvádím, že mi bylo devět let)... Když jsem to viděl znovu o dvacet let později... byl jsem pro změnu zklamaný... ale i tak dávám slušné tři hvězdičky.

Lovci dinosaurů (2005)

Jako laciné béčko dobrý, ale vzhledem k 80 milionovému rozpočtu je to katastrofa :o(

Black Alley Cats (1973)

Echtovní béčko o bandě mladejch holek, které jsou jednoho večera znásilněny tlupou ožralů, načež se přihlásí do kurzu karate a začnou v ulicích potírat zlořády všeho druhu.

Den poté (2004)

Mexičani uzavírající hranice před miliony amerických uprchlíků mě opravdu rozesmály... expert, který od oka udělá čáru na mapě USA a řekne odtud evakuujte obyvatele a odtud už ne (skutečnost, že celá Kanada byla vyhlazena očividně nikoho netrápí) je taky zábavný... I přes velké triky a velký rozpočet je to spíše béčkoví film a to především díky až zábavně hloupoučkému scénáři (zabijácký mráz byl opravdu "cool")... Nicméně kouká se na to pěkně :o)

Kripozoidi (1987)

Béčkoví klenot zlatých 80. let., který přesně vystihuje rčení tak špatný, až je dobrý... film tak laciný a přitom tak zábavný... umělé, metr dlouhé krysy jsou super, ale největší bomba je zmutované miminko. Děkuji všem, kteří se podíleli na tom, že tento film vyšel v Čechách.

Krvavá stopa (2007)

Debilní postavy s dialogy tak hloupými, až sem se musel při sledování snímku od srdce smát... Už jen odpověď hlavní hrdinky přespříliš empatickému policistovi: "Jestli na mě šáhneš, ukousnu ti ruku!" mě navnadila. To musím použít až budu příště platit pokutu za rychlou jízdu :o) A takovýhle dementních perel je tam přehršel, ovšem zlatou medaili uděluji závěrečné scéně, kdy už je většina hlavních hrdinů mrtvá a požraná bandou geneticky modifikovaných spratků a umírající, řádně pobitá rumunská kamarádka sděluje hlavní hrdince ať si nezapomene prohlédnout její zemi, že až na tu bandu kanibalskejch, zmutovanejch fakanů... je Rumunsko opravdu nádherné... v tu chvíli už sem držel v ruce letenku a nastupoval na první let do Bukurešti :o)

Jezero smrti (2008)

Vlastně se mi to nelíbilo... a když jsem přemýšlel proč, došlo mi, že je to proto, že ten děj je na horor reálný až moc... žádný nadpřirozeně nesmrtelný zabiják nebo nasranej duch japonský holčičky... jen parta pěkně drsnejch spratků. Na horory se dívám, abych se bál a přeci podvědomě tušil, že něco takového se mi prostě stát nemůže... ale tohle bylo pěkně depresivní probuzení do reality... jenže přesně tak to tvůrci filmu zamýšleli a povedlo se jim to na výbornou.

Měsíc 44 (1990)

Kdybych to býval viděl ve svých 10 letech asi bych to děsně žral... echtovní sci-fi béčko jak od Cormana. S topornými herci a ještě topornějšími dialogy. Postava drsného pilota Felixe Stonea mi připomněla jednu epizodu Červeného trpaslíka (tu kde zbabělec Rimmer potká své statečné alter ego z jiné dimenze)... Škoda, že ho scénáristé nevybavili nějakou tu "cool hláškou", aby byl zábavnější.

Noc na Zemi (1991)

Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmál... pět skvělých povídek z pěti taxíků. Jednoznačně nejlepší je druhá povídka z New Yorku. Oproti ostatním, kteří zrovna Benigniho ukecaný humor nemusí, jsem si užil i povídku z Říma... obvzláště story o tykvi a ovci mě skvěle rozesmála... a jako nekuřák jsem ocenil i cedulku o zákazu kouření v Benigniho taxíku :o)