JimiH

okres Náchod
cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 7.4.2020  21:46

Film s jednoduchou zápletkou, který občas působí dynamicky a jindy Ozu evidentně tápe, jak naložit s emočním světem svých postav. Skvělá hudba ale pomáhá tato hluchá místa překlenout.

• 5.4.2020  18:05

Němá gangsterka, kterou Ozu natočil podle scénáře kolegy Hiroši Šimizua, se v půlce snímku mění na melodrama. Ačkoliv má film několik působivých momentů, je poznat, že Ozu teprve hledal svůj vlastní rukopis.

• 22.3.2020  14:04

Film míchající trochu zběsilou zápletku o hmyzu šířící epidemii, genocidě, válečný posttraumatický syndrom a strach z osobní zodpovědnosti. Pokud by se to lépe ukočírovalo, mohl to být skvělý snímek, ale takhle to působí až příliš hystericky.

• 21.3.2020  11:39

Skvělý survival béčkové ražení, který kombinuje témata lupičů těl, válečné hrůzy, lidského chování v mezních situacích a trochu toho body hororu se zajímavým vizuálem.

• 30.1.2020  20:57
    Antiporno (2016)

Sono je anarchista, který neustále nutí diváka přehodnocovat, co vlastně chce na pozadí všech těch explicitních scén říci a u Antiporno si bere na mušku pokrytectví ve výchově, japonské porno a ve výsledku prezentuje svou verzi Mechanického pomeranče.

• 25.10.2019  21:22

Chytrá satira na společenské konvence postavená na dvojsmyslném břitkém humoru a doslova trollování společenské smetánky.

• 4.9.2019  11:18

Výborný úvod, ale příliš melodramatická druhá polovina. Ozu ještě neměl vyhraněný styl a je patrné, že v tomto případě hodně čerpal z Griffitha. Přesto chválím úsporné dialogy, odpovídající stopáž a schopnost vyprávět většinu děje obrazem.

• 23.8.2019  12:31

Videosej na téma proměn Japonska doprovázený komentářem předního japanologa Donalda Richieho.

• 29.6.2019  20:54

To nejlepší ze City Huntera i Jackieho Chana.

• 21.10.2018  13:19

Když člověk pomine ty povinně hajlující klauny na začátku a jejich vůdce, co ukradl Chaplinovi knírek, tak se jedná o perfektní zachycení vzrušující zimní olympiády mezi dvěma válkami.

• 17.7.2018  18:57

Japonský krimi film inspirovaný poetikou westernů. Patrné je to především z hudebního doprovodu a stylizace hlavního hrdiny do pozice nájemného lovce lidí.

• 9.2.2018  19:20

Po výborném Muži s kinoaparátem přichází agitka. Ano, umělecky je to furt dobré, ale ten obsah to sráží.

• 21.7.2017  20:22
    Dům (1985)

Recyklát Evil Dead a jiných mnohem lepších osmdesátkových hororů. Na horor málo strašidelné a atmosferické, na komedii až zoufale nevtipné. Na hlášky alá Raimiho opus zapomeňte předem. Příběh je nudný nelogický slepenec a protože chybí patřičné "campy" momenty, tak se i těch 93 minut zdá dlouhých. Jediné, co lze pochválit jsou zajímavé masky.

• 14.1.2017  14:40

Ze začátku spíše úsměvné a Nový zastiňuje zbytek ansáblu. Po nástupy Natašy Gollové to ovšem nabere grády a i když se to nevyrovná Evě tropí hloupostí nebo Hotelu Modrá hvězda, pořád jde o velmi zábavnou komedii.

• 11.12.2016  21:13
    Swingové legendy (TV pořad) (2004)

Hodnotím pouze díl s bezchybnými Ondřejem Havelkou a Melody Makers, zbytek jsem neviděl.

• 4.11.2016  22:39

Úplně mě to minulo - proto nemůžu hodnotit výš. Možná kdybych ho viděl v době vzniku cenil bych si filmu jinak.

• 31.8.2016  18:53

Ach jo... Čtyřlístek ve službách krále má své chyby, ale dá se brát díky nostalgii jako guilty pleasure. Tady ale nefunguje vůbec nic... scénář je vykrádačkou starších příběhů, není to vtipné a ty písně jsou strašlivé. To raději budu svým dětem pouštět klasické večerníčky Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka než toto.

• 7.8.2016  10:12
    Tanpopo (1985)

Všechno co jste chtěli vědět o lidském vztahu k jídle a báli jste se zeptat... skvělá komedie se zábavnou hlavní linií, ale i skvělými vedlejšími epizodkami.

• 29.7.2016  21:28

Jak z brakového románku s naivním příběhem udělat netradiční zážitek? Využijte v první třetině filmu hlediskovou kameru (POV) a v druhé třetině nechte hlavního hrdinu dorozumívat se pouze gesty. Obsaďte Bogarta a Bacallovou, kteří z každé scény udělají zážitek a zachrání i vyložené nepodarky scénáře. Pro mě skvělý zážitek, kterému s klidem odpouštím všechny nedostatky.

• 26.6.2016  12:23

Pár momentů je opravdu ryze kyberpunkových a například art director a autoři kostýmů se opravdu snažili. Přehrávání všech zúčastněných bych přežil, ale jalovou režii ne. Opravdu promarněná příležitost.

• 14.5.2016  15:52
    Out 1 (1971)

Pár epizodek se mi líbilo, ale jako celek mě myšlenka filmu i zvolená filmová forma minula obloukem.

• 5.5.2016  18:52

I v SSSR uměli komedie, ač mě to samotného překvapilo. Opravdu zábavné, skvělé natočené a vypointované.

• 1.5.2016  16:45

Oblíbené Ozuovo téma - rozhašené rodinné vztahy, které ještě více zkomplikuje nečekané úmrtí hlavy rodiny. Díky skvělým dialogům pronikáme do dobové mentality japonského národa a umístěním kamery do pozice klečícího, z nás Ozu dělá svědka jednotlivých situací. Moc pěkné.

• 23.4.2016  08:57

Mistrovské dílo. Příběh je rozvíjen v rychlém tempu a animace je i po 90 letech úchvatná, což je zásluha především výborně zvolené techniky a pochopitelně i samotného výtvarného zpracování.

• 15.4.2016  20:47

Výborná satira na fašismus a film dvojice V+W s nejlepším příběhem.

• 5.3.2016  22:15
    Utu (1983)

Úplně se to minulo s tím, co bych od podobného filmu očekával - nenadchlo mě to ani jako historický film vycházející z reálných událostí a už vůbec ne jako žánrovka (vendetta movie). V sousední Austrálii vzniklo přitom v této době několik zajímavých filmů s původními domorodými obyvateli, takže bylo kde se inspirovat.

• 3.3.2016  19:33

Absurdní drama z ženského úhlu pohledu, které klame tělem. Začíná jako fassbinderovské melodrama, ale vrcholí jako černohumorná anekdota.

• 28.2.2016  16:50
    X-27 (1931)

Perfektně natočený, úmyslně stylizovaný, špionážní film s neodolatelnou Marlene.

• 22.2.2016  18:33

Hororový film s mnoha společenskými podtexty, který opravdu disponuje pomalým snovým tempem, ale odměnou je výborná atmosféra s postupně odkrývanou hlavní myšlenkou snímku.

• 21.2.2016  20:19

I přes jasné díry ve scénáři velmi atmosférický horor s uhrančivým Christopherem Lee a satanismem. Z několika filmů, co jsem viděl, mě od Hammeru tento zaujal nejvíce.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25