JimiH

cinefil

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 21.7.2017  20:22
    Dům (1986)

Recyklát Evil Dead a jiných mnohem lepších osmdesátkových hororů. Na horor málo strašidelné a atmosferické, na komedii až zoufale nevtipné. Na hlášky alá Raimiho opus zapomeňte předem. Příběh je nudný nelogický slepenec a protože chybí patřičné "campy" momenty, tak se i těch 93 minut zdá dlouhých. Jediné, co lze pochválit jsou zajímavé masky.

• 14.1.2017  14:40

Ze začátku spíše úsměvné a Nový zastiňuje zbytek ansáblu. Po nástupy Natašy Gollové to ovšem nabere grády a i když se to nevyrovná Evě tropí hloupostí nebo Hotelu Modrá hvězda, pořád jde o velmi zábavnou komedii.

• 11.12.2016  21:13
    Swingové legendy (TV pořad) (2004)

Hodnotím pouze díl s bezchybnými Ondřejem Havelkou a Melody Makers, zbytek jsem neviděl.

• 4.11.2016  22:39

Úplně mě to minulo - proto nemůžu hodnotit výš. Možná kdybych ho viděl v době vzniku cenil bych si filmu jinak.

• 31.8.2016  18:53

Ach jo... Čtyřlístek ve službách krále má své chyby, ale dá se brát díky nostalgii jako guilty pleasure. Tady ale nefunguje vůbec nic... scénář je vykrádačkou starších příběhů, není to vtipné a ty písně jsou strašlivé. To raději budu svým dětem pouštět klasické večerníčky Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka než toto.

• 7.8.2016  10:12
    Tanpopo (1985)

Všechno co jste chtěli vědět o lidském vztahu k jídle a báli jste se zeptat... skvělá komedie se zábavnou hlavní linií, ale i skvělými vedlejšími epizodkami.

• 29.7.2016  21:28

Jak z brakového románku s naivním příběhem udělat netradiční zážitek? Využijte v první třetině filmu hlediskovou kameru (POV) a v druhé třetině nechte hlavního hrdinu dorozumívat se pouze gesty. Obsaďte Bogarta a Bacallovou, kteří z každé scény udělají zážitek a zachrání i vyložené nepodarky scénáře. Pro mě skvělý zážitek, kterému s klidem odpouštím všechny nedostatky.

• 26.6.2016  12:23

Pár momentů je opravdu ryze kyberpunkových a například art director a autoři kostýmů se opravdu snažili. Přehrávání všech zúčastněných bych přežil, ale jalovou režii ne. Opravdu promarněná příležitost.

• 14.5.2016  15:52
    Out 1 (1971)

Pár epizodek se mi líbilo, ale jako celek mě myšlenka filmu i zvolená filmová forma minula obloukem.

• 5.5.2016  18:52

I v SSSR uměli komedie, ač mě to samotného překvapilo. Opravdu zábavné, skvělé natočené a vypointované.

• 1.5.2016  16:45

Oblíbené Ozuovo téma - rozhašené rodinné vztahy, které ještě více zkomplikuje nečekané úmrtí hlavy rodiny. Díky skvělým dialogům pronikáme do dobové mentality japonského národa a umístěním kamery do pozice klečícího, z nás Ozu dělá svědka jednotlivých situací. Moc pěkné.

• 23.4.2016  08:57

Mistrovské dílo. Příběh je rozvíjen v rychlém tempu a animace je i po 90 letech úchvatná, což je zásluha především výborně zvolené techniky a pochopitelně i samotného výtvarného zpracování.

• 15.4.2016  20:47

Výborná satira na fašismus a film dvojice V+W s nejlepším příběhem.

• 5.3.2016  22:15
    Utu (1983)

Úplně se to minulo s tím, co bych od podobného filmu očekával - nenadchlo mě to ani jako historický film vycházející z reálných událostí a už vůbec ne jako žánrovka (vendetta movie). V sousední Austrálii vzniklo přitom v této době několik zajímavých filmů s původními domorodými obyvateli, takže bylo kde se inspirovat.

• 3.3.2016  19:33

Absurdní drama z ženského úhlu pohledu, které klame tělem. Začíná jako fassbinderovské melodrama, ale vrcholí jako černohumorná anekdota.

• 28.2.2016  16:50
    X-27 (1931)

Perfektně natočený, úmyslně stylizovaný, špionážní film s neodolatelnou Marlene.

• 22.2.2016  18:33

Hororový film s mnoha společenskými podtexty, který opravdu disponuje pomalým snovým tempem, ale odměnou je výborná atmosféra s postupně odkrývanou hlavní myšlenkou snímku.

• 21.2.2016  20:19

I přes jasné díry ve scénáři velmi atmosférický horor s uhrančivým Christopherem Lee a satanismem. Z několika filmů, co jsem viděl, mě od Hammeru tento zaujal nejvíce.

• 17.2.2016  20:41

Žádné komentáře a přitom hodnocení pohybující se od jedné do pěti hvězd... zajímavé :) Viděl jsem nezkrácenou verzi (66 min) a upřímně jsem žasl, že takový perfekcionista jako Welles, byl v této grotesce tak nestřídmý roztáhl ji do trojnásobné délky než mu dovolal scénář a nápady. Inu, mladická nerozvážnost. Další léta ale ukázala, že Orson je geniálním auterem... možná jedním z prvních.

• 30.1.2016  20:14
    A co dál... (1979)

Film se sugestivní atmosférou o strachu o vlastní morální integritu, radikálních změn v životě a o vztazích mezi mladou a starší generaci navíc ozvláštněný cyklozávody. Já jsem si film užil - dialogy byly skvělé, většina herců také a režie spolu se střihem suverénní a odlehčená.

• 29.1.2016  20:28
    Real Life (1979)

O čem film je, vyplývá z komentářů. Nicméně mě film nepřišel ani jako trefná satira, natož jako komedie. Humor Alberta Brookse je z mého pohledu také dost těžkopádný. U mě podprůměrný, snadno zapomenutelný film.

• 24.1.2016  19:05

Syrovější a autentičtější Django.

• 23.1.2016  21:28

Mám rád filmy-kroniky či fresky, ale Olmiho styl vyprávění mi vůbec nesedl. Nezpochybňuji jeho kvality, ale osud postav i způsob filmové řeči mě prostě nijak neoslovil.

• 10.1.2016  09:45
    Ceddo (1977)

Náboženské války v prostředí afrického kmene... trochu divadelní pojetí mě ze začátku nadchlo a bavilo, ale nadšení rapidně opadalo s tím, jak děj setrvával na místě a nebýt závěrečného zvratu, dalo by se říct, že šlo jen o pár hádek a jeden únos. Což je na film s tak nosným tématem z mého pohledu málo.

• 7.1.2016  20:26

Neříkám, že jsem bůhvíjaký fanoušek Stounů, ale je pár alb i singlů, které budí respekt i po letech. Keith Richards ze sebe nedělá génia, ale člověka, který si velmi uvědomuje kořeny své tvorby. Je ale zábavné ho nejen slyšet hrát, ale také poslouchat, jeho názory na život i hudbu jsou snad identifikovatelné. Ne každá rocková legenda působí takhle civilně a Keith patří mezi ty největší, nebo snad znáte někoho ve svém okolí, kdo nezná ani Satisfaction? P. S. Pokud jo, pusťte mu ji a pak hned Sympathy for the Devil, Paint it Black a hlavně Gimme Shelter ;)

• 4.1.2016  06:25

Studie nejen sexuální závislosti, ale také toho, čeho jsou lidé obětovat pro své touhy a jak jsou schopni se kvůli tomu uzavřít před celým okolním světem. Mnohem lepší a výstižnější než Trierovy Nymfomanky.

• 3.1.2016  10:43

Dlouho jsem váhal nad hodnocením, ale závěrečná čtvrthodinka mě přesvědčila, že jde o opravdu zajímavý film s přesahem.

• 1.1.2016  17:23

Nezpochybňuji význam filmu, ale hlavní myšlenka šla vyjádřit i při třetinové stopáži. :)

• 26.10.2015  20:46

Určitě dejte filmu šanci, nejde o typický horůrek, spíš o psychosomatické podobenství k tématu manželství. Takový lehčí Cronenberg. Kromě konce, který skutečně mohl být lepší mi chyběla lepší vyváženost obou polovin (poznávání manželů X odcizování), která by mě donutila více se vtělit do jejich problémů, byť sám jsem čerstvě ženat. :) Nicméně je dost velká šance, že jiných se téma a jeho zpracování dotkne více.

• 29.9.2015  18:17

Svébytná ukázka jamajské kultury i citu pro žánrovou kinematografii okořeněná reggae rytmy. Jimmy Cliff is da man.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25