Shazam! (2019)

Super rodinné fantasy dobrodružství.

Zhong hua zhan shi (1987)

Parádní kombinace Indyho, Hodného, zlého a ošklivého s tradičními kung-fu filmy. Místo nácků tu máme okupující Japonce a Michelle Yeoh v další skvělé roli, ve které chytá lidi bičem, pilotuje letadlo a po vzoru Djanga kosí nepřátele rotačnímu kulometem.

In Search of Darkness: Part III (2022)

V posledním dílu dokumentární série došlo na řadu bizarních záležitostí i zkoumání skrytých významů v hororech. Zákulisí vzniku některých béček a céček je vskutku zajímavější než výsledný produkt, přesto by tuto sérii neměl minout žádný skutečný fanoušek děsuplných filmů, protože mu může posloužit jako inspirace k objevení nových klenotů.

Svatá krev (1989)

Jodorowsky si nebere servítky a vypráví makabrózní příběh jedné hodně dysfunkční rodiny. Jako vždy jsou průvodci příběhu lidé z okraje společnosti, kteří hrdinu střídavě chrání i svádí na scestí.

Temná voda (2002)

Pomalu gradující znepokojivý film, který více sází na ústřední téma mateřství, než na hororové lekačky. A já jsem vlastně Nakatovy vděčný, že i když příbuzné prvky s Kruhem tu jsou, pojetí je jiné a emocionální náboj silnější.

Ninja z New Yorku (2021)

Rekonstrukce nezávislého campu z orwellovského roku se zdařila na výbornou. Ačkoliv samotný film je spíš směsicí atrakcí a působí občas dojmem filmové adaptace představení ze školní besídky, skvělý soundtrack a evidentní nadšení amatérských filmařů a nadhled to povyšují na lehký nadprůměr.

Hrůza v temných uličkách (1984)

Kompilační film plný záběrů z hororových filmů a komentářem Donalda Pleasence a Nancy Allen. Střih i výběr filmů je skvělý a filmový fanoušek docení jak skvěle většina z uvedených hororů pracuje s dávkováním napětí, trikovou stránku a herci.

Guo chan Ling Ling Qi (1994)

Průměrná parodie na bondovky s narážkami na jiné populární akční filmy. Bohužel tomu chybí nápaditost a humorné scény jsou spíš k ušklíbnutí, než vyloženě k huronskému smíchu.

Divý kraj (2016)

Lehce alegorické vyprávění o potlačované (homo)sexualitě, které je ale příliš přímočaré a chybí mu výraznější pointa.

Kdo s koho (1999)

Johnnie To si natočil Nelítostný souboj po svém. Zábavná hra na kočku a myš mezi policistou a vyděračem má v sobě správnou dávku osudovosti. Šedomodrý vizuál podbarvuje skvělá hudba a ústřední dvojka předvádí herecký koncert.