Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

Roztomilý člověk (1941)

Ze začátku spíše úsměvné a Nový zastiňuje zbytek ansáblu. Po nástupy Natašy Gollové to ovšem nabere grády a i když se to nevyrovná Evě tropí hloupostí nebo Hotelu Modrá hvězda, pořád jde o velmi zábavnou komedii.

plakát

Swingové legendy (2004) (TV pořad)

Hodnotím pouze díl s bezchybnými Ondřejem Havelkou a Melody Makers, zbytek jsem neviděl.

Astenický syndrom (1990)

Úplně mě to minulo - proto nemůžu hodnotit výš. Možná kdybych ho viděl v době vzniku cenil bych si filmu jinak.

Hurvínek na scéně (2010)

Ach jo... Čtyřlístek ve službách krále má své chyby, ale dá se brát díky nostalgii jako guilty pleasure. Tady ale nefunguje vůbec nic... scénář je vykrádačkou starších příběhů, není to vtipné a ty písně jsou strašlivé. To raději budu svým dětem pouštět klasické večerníčky Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka než toto.

Tanpopo (1985)

Všechno co jste chtěli vědět o lidském vztahu k jídle a báli jste se zeptat... skvělá komedie se zábavnou hlavní linií, ale i skvělými vedlejšími epizodkami.

Temná pasáž (1947)

Jak z brakového románku s naivním příběhem udělat netradiční zážitek? Využijte v první třetině filmu hlediskovou kameru (POV) a v druhé třetině nechte hlavního hrdinu dorozumívat se pouze gesty. Obsaďte Bogarta a Bacallovou, kteří z každé scény udělají zážitek a zachrání i vyložené nepodarky scénáře. Pro mě skvělý zážitek, kterému s klidem odpouštím všechny nedostatky.

Johnny Mnemonic (1995)

Pár momentů je opravdu ryze kyberpunkových a například art director a autoři kostýmů se opravdu snažili. Přehrávání všech zúčastněných bych přežil, ale jalovou režii ne. Opravdu promarněná příležitost.

Out 1 (1971)

Pár epizodek se mi líbilo, ale jako celek mě myšlenka filmu i zvolená filmová forma minula obloukem.

Šachová horečka (1925)

I v SSSR uměli komedie, ač mě to samotného překvapilo. Opravdu zábavné, skvělé natočené a vypointované.

Todake no kjódai (1941)

Oblíbené Ozuovo téma - rozhašené rodinné vztahy, které ještě více zkomplikuje nečekané úmrtí hlavy rodiny. Díky skvělým dialogům pronikáme do dobové mentality japonského národa a umístěním kamery do pozice klečícího, z nás Ozu dělá svědka jednotlivých situací. Moc pěkné.