Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

plakát

Jedeme na Honolulu (1933)

Nemohu si pomoct, tahle dvojka je sice charismatická až běda, ale jejím gagům chybí nápaditost Chaplina, nemotornost Lloyda i akrobatičnost Keatona. Seiter je navíc rutinér a film působí neskutečně amatérským dojmem. Jediní profíci ve filmu jsou tak Stan a Ollie, dva nerozluční kamarádi.

plakát

Miluj mne dnes v noci (1932)

Muzikál s pohádkově jednoduchou zápletkou o lásce princezny a chuďase... Maurice Chevalier má velmi slušné charisma, písně zapadají do děje a vynořuje se plno zábavných postaviček a scének, tak jak je u raných muzikálů zvykem. Rozhodně parádní zábava pro všechny milovníky starší kinematografie.

Země bez chleba (1933)

Filmařsky poměrně slabé, obsah ale když ne šokující, tak přinejmenším zarážející.

plakát

Jsem uprchlý galejník (1932)

Tradiční zápletka "muž na špatném místě" je v tomto snímku jen odrazovým bodem pro sociálně kritický příběh jednoho skutečně nevinného mladíka. Paul Muni je fantastický, je škoda, že se na něj s lety trochu pozapomnělo.

Kachní polévka (1933)

Naprosto famózní taškařice, která je postavena na humoru na pomezí grotesky, absurdní komiky nonsensu, slovních hříček a celé je to tak švihlé, že je to neskutečně zábavné i po tolika letech.

Pařba ve Vegas (2009)

Lehce přeceňované, přesto velmi zábavné. Jen se nemohu ubránit pocitu, že s tímhle nápadem šlo udělat mnohem více...

Útěk z ráje (1932)

Výborná komedie z rané doby zvukového filmu. Dialogy už zde začínají fungovat jako nejdůležitější komický prvek namísto doprovodu pantomických scén, jak tomu je u jiných snímků z počátku 30. let. I přes tu velkou škálu podvodnikcých komedií co jsem již zhlédl, mě i tento starý kus neustále něčím příjemně překvapoval a bavil.

Šanghajský expres (1932)

Banální příběh na úrovni laciného milostně-sentimentálního románku okořeňuje tím správným způsobem Marlenem Dietrich. Zatímco její herecký partner přehrává jak o život, ona drží laťku vysoko a dokazuje, že její kouzlo nespočívá jen v jejím zjevu. Rozebírat nějak děj nemá smysl, na tenhle snímek má smysl koukat, jen pokud máte rádi Marlene Dietrich nebo dlouhé cesty vlakem. Já rád obojí.

Zjizvená tvář (1932)

Paul Muni skutečně exceluje apřitom patří mezi spíš zapomenuté herce 30. let. Na rozdíl od The Public Enemy a Malého Caesara už vše pojato poměrně realisticky, byť záměrná stylizace do "ostudy národy" je chvílemi přece jen celkem přepálená.

Zrůdy (1932)

Skutečné zrůdy v tomto filmu jsou pochopitelně ty, které žádné tělesné postižení nemají... to je ale jen jedno ze zjištění, které si po zhlédnutí filmu divák odnese. Perfektně a odvážně natočené a i když příběh nepatří mezi nejoriginálnější, je na něj nabaleno hafo komediálně absurdních momentů a vedlejších motivů, které člověku život těchto "cirkusových zrůd" přiblíží.