Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

plakát

Dobrodružství prince Achmeda (1926)

Mistrovské dílo. Příběh je rozvíjen v rychlém tempu a animace je i po 90 letech úchvatná, což je zásluha především výborně zvolené techniky a pochopitelně i samotného výtvarného zpracování.

Svět patří nám (1937)

Výborná satira na fašismus a film dvojice V+W s nejlepším příběhem.

Utu (1983)

Úplně se to minulo s tím, co bych od podobného filmu očekával - nenadchlo mě to ani jako historický film vycházející z reálných událostí a už vůbec ne jako žánrovka (vendetta movie). V sousední Austrálii vzniklo přitom v této době několik zajímavých filmů s původními domorodými obyvateli, takže bylo kde se inspirovat.

plakát

De stilte rond Christine M. (1982)

Absurdní drama z ženského úhlu pohledu, které klame tělem. Začíná jako fassbinderovské melodrama, ale vrcholí jako černohumorná anekdota.

X-27 (1931)

Perfektně natočený, úmyslně stylizovaný, špionážní film s neodolatelnou Marlene.

Les Lèvres rouges (1971)

Hororový film s mnoha společenskými podtexty, který opravdu disponuje pomalým snovým tempem, ale odměnou je výborná atmosféra s postupně odkrývanou hlavní myšlenkou snímku.

plakát

The Devil Rides Out (1968)

I přes jasné díry ve scénáři velmi atmosférický horor s uhrančivým Christopherem Lee a satanismem. Z několika filmů, co jsem viděl, mě od Hammeru tento zaujal nejvíce.

Too Much Johnson (1938)

Žádné komentáře a přitom hodnocení pohybující se od jedné do pěti hvězd... zajímavé :) Viděl jsem nezkrácenou verzi (66 min) a upřímně jsem žasl, že takový perfekcionista jako Welles, byl v této grotesce tak nestřídmý roztáhl ji do trojnásobné délky než mu dovolal scénář a nápady. Inu, mladická nerozvážnost. Další léta ale ukázala, že Orson je geniálním auterem... možná jedním z prvních.

A co dál... (1979)

Film se sugestivní atmosférou o strachu o vlastní morální integritu, radikálních změn v životě a o vztazích mezi mladou a starší generaci navíc ozvláštněný cyklozávody. Já jsem si film užil - dialogy byly skvělé, většina herců také a režie spolu se střihem suverénní a odlehčená.

Real Life (1979)

O čem film je, vyplývá z komentářů. Nicméně mě film nepřišel ani jako trefná satira, natož jako komedie. Humor Alberta Brookse je z mého pohledu také dost těžkopádný. U mě podprůměrný, snadno zapomenutelný film.