Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

plakát

Pracka v láhvi (1978) (TV film)

V rámci tehdejších možností skvělé zpracování románu J. H. Chase. Výborná atmosféra, herci, výprava atd. Škoda že si ČST pokazila tenhle úspěch další adaptací autora - Zlaté rybičky (viz. můj komentář u nich).

Hořící Mississippi (1988)

Alan Parker opět ukazuje, jak silný je vypravěč. Nevyžívá se v naturalismu, ale ani moralizovaní. Portétuje události, na které by jižané nejraději zapomněli, ale nejde to.

plakát

Zlaté rybičky (1979) (TV film)

Opravdu hrůza, co se z výborného knihy dá udělat za zvěrstvo. Herci v pořádku (i když chvílemi jsou dost mimo žánr a příliš afektovaní), ale výprava, unylá režie, hudbu a další aspekty filmu naprosto selhávají. Mám J. H. Chase moc rád, tohle mě ale dost zklamalo.

Eokkaeneomeoui yeonin (2007)

Dvě dívky - jedná má všechno a bere se velice vážně, druhá má jen málo a stačí jí to. Když se obě ve svých vztazích (i vlastní vinou) spálí, snaží se sami se sebou něco udělat. Velmi příjemné drama, které se liší od standartních korejských filmů.

Pozemšťan (2007)

Krásná filosofická hříčka konverzačního charakteru. Opravdu silný zážitek.

Dům u hřbitova (1981)

Rozhodně nejlepší Fulci. Bohužel pár působivých scén a skvělý závěr nenahradí části snímku bez špetky atmosféry (přibližně dvě třetiny stopáže).

Servírka (2007)

Do dokonalosti chybí dost, ale... dokonalost je nudná. Servírka je sympatickou a originální výpovědí a v rámci nezávislého filmu nabízí zajímavý kompromis mezi romantikou, dramatem a komedii. Další film Adriene Shelly by mohl být ještě lepší a dotaženější, bohužel už žádný nikdy nenatočí, škoda.

Edith Piaf (2007)

Vynikající životopis. Nemám rád tento žánr, přesto mě tenhle film nadchnul. Žádná rozvláčnost, jen rozházené střípky ze života. Marion Cottilard je pak naprosto fantastická a zvládá všechny proměny "malého skřivánka".

plakát

Pějme píseň dohola (1990)

Příjemná vzpomínka na nudu na táborech. Bohužel nenabízí nic co by jí vyvyšovalo nad průměr.