Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

Já, robot (2004)

Jak už řekl POMO, tenhle film je sice plný klišé, ale kupodivu baví. Will se zdá už dospěl a tak po trapných rolích jako v Dnu Nezávislosti ukazuje, že není žádný hloupý herec. Vizuální stylizace je slušná, hudba též, akčních scén je celkem dost a určitě si je všichni vychutnají. Dávám 4*, přesto mám pocit, že bych chtěl příště nějakou trochu jinačí sci-fi.

Notting Hill (1999)

Další Curtisova výborná romantická komedie. Výborný britský humor, romantika i skvělé nápady a minimum klišé. Škoda jen, že jiná Curtisova díla (Bridget Jones, 4 svatby a jeden pohřeb a božská Láska nebeská) se mi zdají lepší.

Blade 2 (2002)

Je to průměr, slabý scénář x slušná režie a výtvarná stránka + samé akční scény. Del Torův další snímek Hellboy je o dost lepší než toto.

plakát

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Moc pěkný filmový debut, opravdu srandu a Derek je legenda, stejně tak spousta scének, ale Evil Dead mám mnohem radši. Jinak moc pěkné, Petere.

The Animatrix (2003)

Velmi pozoruhodná série několika anime filmů na téma matrix. Každý má v sobě něco kvůli čemu stojí za to ho vidět. Můj favorit je Detective Story, jemně noirově pojatý kousek.

plakát

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Brazilské pulp fiction. Tři vzájemně propojené příběhy a skvělá atmosféra. Jo jo, láska je někdy kurva...

Americká krása (1999)

Vizuální, režisérská, scénaristická i herecká dokonalost. Nepopsatelně krásný film, který je jako dělaný na několikero shlédnutí. Ano, takhle žijí normální američané. Kevin Spacey je bůh. Jen dodávám, že se kupodivu povedl i CZ dabing Brousek jako Spacey je dost uvěřitelný.

plakát

Ali G Indahouse - Film (2002)

Začátek vypadá slibně, ale je to dost slaboduchý film, kde je pár dobrých fórků a děj je neuvěřitelně tupej. To jsem si myslel Ali, že si vtipnější.

Hellboy (2004)

Guillermo se předvedl. Blade 2 se mi moc nelíbil, uznávám, že jeho největší chyba byla v chabším scénáři, který měl neúměrně moc akčních scén, ale scénář nebyl dílem Guillerma, ten v tom filmu odvedl celkem zručnou práci a jeho výtvárná stránka byla slušná. Výtvarná stránka Hellboye je ale daleko lepší a to není vše. Scénář nemá žádné větší díry, dialogy nenudí, postavy nejsou ploché (jako u Blade II) a Pearlmanovo charizma nasazuje všemu jen korunu. Jsem rád, že se kromě Spider-mana a X-menů povedla další comicsová adaptace... už aby tu bylo Sin City...

plakát

50x a stále poprvé (2004)

Ze začátku se člověk děsí, aby nešlo o další blbost, pak se to v celku rozjede. Příjemná romantická komedie, ale je jich vážně tolik lepších, že tahle je jen šedým i když celkem příjemným průměrem.