Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

Krtek (1970)

S hodně velkou nadsázkou by se dal Jodorowského Krtek popsat jako fúze mezi filmy Leoneho, Peckinpaha a Bunuela. Problém tkví v tom, že toto přirování kulhá na obě nohy. Toto westernové podobenství je plné aluzí na soudobé, historické i biblické události, ale přitom si dovedu představit, že pobaví i nezasvěceného diváka, který si jen užije jen tu velkou míru podivností v jinak poměrně konzervativním westernovém žánru.

plakát

Malé životní etudy (1970)

Jack Nicholson začínal jako charakterní herec s neskutečným charismatem a tento snímek mu dal dostatek prostoru pro předvedení jeho schopností. Celý film mi svou atmosférou připomínal texty Bruce Springsteena o "obyčejných" Američanech a jejich existenciálních krizích.

Zahrada Finzi-Continiů (1970)

Proti příběhu nemám v zásadě nic, ale přirovnání k De Sicovým raným neorealistickým dílům mi tu nesedí. Jednotlivé motivy jsou tu až přepatetizované. Je vidět, že Zavattini a De Sica na stará kolena ztratili na radikalitě a sentiment jim zaslepil oči.

Zabriskie Point (1970)

Výborná hudba, pěkná kamera, ale ta myšlenka mi z dnešního pohledu přijde dost přímočará a určitě nepotřebovala takovéto zdlouhavé zpracování.

Představení (1970)

Film, který nejen vypráví o světě gangsterů a feťáků, ale také ve filmových prostředcích zohledňuje jejich zkreslený pohled na svět.

plakát

Richard Pryor: Zapomeňte na logiku (2013)

Portét velice zábavného komika se možná příliš zaměřuje na jeho osobní život na úkor jeho profesního, ale i přesto jde o zajímavé dílko.

Z (1969)

Silná výpověď o síle policejního režimu. Závěr je opravdu mrazivý a varovný.

Dotek zenu (1971)

Ultimátní zážitek pro fanoušky wuxia, který místo eyecandy momentů sází na příběh, atmosféru a perfektní choreografii soubojů.

plakát

Ze soboty na neděli (1931)

Film natolik se vymikající meziválečné tvorbě u nás, že mu i přes drobné chyby musím dát plný počet.