• Krátkometrážní

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Narozdíl od filmový adaptace Oggyho se tohle povedlo a naplnilo očekávání, i když jsem skoro přestal doufat, že se objeví nějaká ta klasická zběsilá honička pod vedenim prudivší berušky. Naštěstí byla a příběh tak byl dovedenej k parádnímu hodnocení :-)

Millerovi na tripu (2013)

po dlouhý době zas něco, nad čim jsem se fakt nachlámal :-D

Záhada Hory mrtvých (2013)

Podobný paradoxní jevy, jako tomu bylo třeba právě v tomhle filmu, mě celkem zajímaj. Trošku si zaSPOILERuju a podotknu, že i po delšim šrotování nepřicházim na možnosti jakýhokoliv vysvětlení paradoxu teleportace časem do minulosti lidma, který v budoucnosti byli normální a nikoliv zdeformovaný. Jediný, co mě napadá je, že se teleportací nakopírovali a změnili minulost, což následně stylem vyobrazenym ve filmu nabouralo i budoucnost, a mohli tak vidět sami sebe, i když o tom jaksi nevěděli. ..teda aspoň ti nezdeformovaní.. Navíc příčinou úmrtí těch devíti lidí, kde doprovodnýma vedlejšíma činnostma je například právě zlámání žeber bez většího násilnýho zásahu, mohlo bejt ve výsledku třeba mezidimenzionální mrdlání materiálu při zhmotňování teleportavších za doprovodu radiace, což může bejt možností objasnění ozáření jednoho člověka z devíti. To ale nastavuje vyvracející otázku, jak mohlo těch devět umřít pomlácenim mezidimenzionálnim mrdlánim teleportace lidí, který se na místo teleportu dostali o několik desítek let pozdějš za účelem zjistit, jakym způsobem těch devět umřelo, když paradoxně k teleportaci došlo až na základě úmrtí? Tak, a to je přesně ten kus časovýho paradoxu, kterej v hlavě šrotuje bezvýsledně furt dokola a dokola.. Jako celek se ale myšlenka jeví jako fajn využití neobjasnitelných jevů bez možnosti útoků na nereálnost, páč co když to tak opravdu může bejt..

The Polar Bears (2012)

příjemný zaplnění "nevim-co-bych" času :-)

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Basset zničil Gansovu myšlenku a jeho psychologickej styl akorát vykrad a předělal do polykacího Saw nesmyslu, v jedničce přece nešlo o krev a sekání končetin... Jako jsem prvnímu dílu dal hvězdiček pět, ke dvojce přistupuju z druhý strany, nazdar..

Černá hodina (2011)

Podle plakátu bych na to asi nešel, vypadá totiž víc než podobně jako ty opravdu špatný horory na jedno brdo, jejichž tvůrci se říděj heslem "když to neumíš udělat dobře, udělej to ve 3D." V tomhle případě je ale plakát opravdu trošku mimo mísu. Jsem mile překvapen. Děj je založenej a aktivně využívá fakta o elektřině, žádný nesmyslný výmysly, který se cpou do těch nejbéčkovějších blbostí. Dalšim plusem pravděpodobně bude, že režisér nemá čistě americký kořeny, takže se děj nepozastavuje nad klasickýma americkýma klišovitýma kravinama, což je jedině plusem. Co se herců týče, nejde o takový ty namachrovaný debily, který tvůrci našli na ulici v Los Angeles, co neuměj nic jinýho než řvát, pištět a opakovat "oh my god, what we gonna do." Rusové mezi sebou nemluvěj anglicky, ale rusky. Taky důležitá věc. Celkově takových detailů bylo víc, a když si jich nevšimnete, nevtáhne vás to do děje, sežerete akorát ten jednoduchej klasickej příběh, a pak budete hodnotit dvěma hvězdama. Mam asi štěstí, že si takových věcí všímám. Bohužel jsem si ale všimnul dost velký šlápoty vedle, když ke konci filmu jeli trolejbusem za doprovodu spalovacího motoru. Ale to jsem si vynahradil pohledem na Olivii Thirlby :-) ||||||||||||||||||||||||||||||||||| plus, zaujal mě komentář uživatele web-dat, kouká na to stejnýma očima, ale z jinýho úhlu

Noc žraloka 3D (2011)

Koukal jsem se bez brejlí, jinak to z technický stránky prostě nebylo možný. Dvě hvězdy jenom za nepřehnanost a aspoň nějakej děj se zápletkou, což většina filmů podobnýho typu prostě nesplňuje.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Musíte ale určitě uznat, že nápad je to originální, protože mimozemšťani se všude ukazujou akorát v blízký minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti, ale zcela určitě se zatim nikdy na plátně mimozemšťani neobjevili v týhle době, a už vůbec ne mezi "krávaklukama."