chemicquei

chemicquei

[ che-myc-kuej ]

okres Česká Lípa
producent elektronické hudby

homepage

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Babylon A.D. (2008)

 • poster

  Bolt - pes pro každý případ (2008)

  Totálně mě to pohltilo. Dostal jsem, co jsem očekával plus ještě něco navíc. Je to nářez s perfektním ozvučením a úžasným, kolikrát až dojímavým příběhem. Hudbu pro akční animák udělal pochopitelně John Powell, a to hodně dobře. Díky jeho hudbě mě scéna v hořícím ateliéru pokaždý rozbrečí, jakože opravdu. Dílo Johna Powella poznáte, i když nechcete... Sestava pes, kočka a křeček ve spolupráci s holubama je nemálo nadstandardní. Jo, holubové dokázali pobavit každym pohybem :-) Moc se mi líbila Micka, docela dost mi připomíná mě samotnýho. Dokonce paradoxně jsem si jí oblíbil víc než Bolta.

 • poster

  Monstrum (2008)

  Film natočený jakože amatérskou kamerou mě totálně dostal. Kdyby byl tenhle film točený obyčejným způsobem, byl by to prostě obyčejný řadový film. I kdyby při natáčení používali sebedelší kamerové jeřáby, nepřekonalo by to tu originalitu, kterou to získalo "amatérštinou". Méně známí herci zajistili pocit, jakoby se to na Manhattanu opravdu stalo, kdyby tam byl třeba Will Smith, nebylo by to zas tak realistické. Další věcí, která mě dostala, je zvuk. Promítač to pořádně osolil, až se třáslo obložení zdí, takže zážitek byl opravdu vynikající. Na konci filmu mě celkem mrzelo, že už to končí.

 • poster

  District 9 (2009)

 • poster

  Disturbia (2007)

  Tak normální americký film jsem ještě neviděl. D.J. Caruso zaválel. Normální příběh, přirozené prostředí, skvělá zápletka a ferfektní herecké obsazení. Shia je skvělý herec se smyslem pro humor, Aaron má humoru taky nemálo a Sarah je opravdu moc pěkná ;-) Poprvé jsem se na film díval samotný uprostřed úplně prázdného kinosálu Litvínovské Citadely, čítající cca 420 sedadel, takže mě nikdo nerušil a já jsem si moh film pořádně prožít. Můj nejoblíbenější hraný film...

 • poster

  Evoluce (2001)

  Objevil jsem tohle DVD v CD/DVD obchodě. Vidim Duchovnyho na přebalu, jehož design vypadá jako nízkorozpočtová nepovedená rádoby komedie. Disk stojí 10 Kč, tak ho ze zvědavosti koupim. Po prvních několika minutách začínám zjišťovat, že přebal říká něco jinýho, a že vzhledem k ročníku filmu jde o velmi zdařilej kousek s vymakanýma vizuálníma efektama a fajn příběhem. Nakonec, jak vidno podle mýho hodnocení, jsem rád, že jsem těch deset korun obětoval.

 • poster

  Vyměřený čas (2011)

 • poster

  Need for Speed (2014)

  Minimum nesmyslů, až jsem se divil. Až na to, že autům se po nárazu jako svině ani neodchlípne nárazník, je to celkem reálně vychytaný, hlavně asi díky tomu, že to je opravdová jízda a né počítačový tríčky. Tleskám tvůrcům, nic přitaženýho za vlasy. Navíc má film opravdu moc hezkej soundtrack..

 • poster

  Příběh žraloka (2004)

 • poster

  Zootropolis: Město zvířat (2016)