Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Vortex (2017) (TV pořad)

Je celkem tristní, že tento pořad nemá ještě na ČSFD žádný komentář. Kluci z Vortextu si totiž pozornost rozhodně zaslouží, protože jejich publicistický pořad věnující se hrám, je netradiční svou formou i obsahem. Mám na mysli především novinkové souhrny, které nejsou jen plochým přehledem informací, ale skutečně se zabývají událostmi v herní branži. Ať už jde o různé kauzy, zákulisní informace či jen události vyvolané komunitou hráčů. Recenze samozřejmě nechybí a kvalita jejich zpracování je vysoká. K tomu připočítejte i hlavní pořad Vortex, který těží z různých zajímavých témat (zde bych vyzdvihl témata Petra Streckera) a neméně zajímavých hostů. Zkušenosti tvůrců (např. z Hrej.cz/) se nezapřou. Jasná čtyřka a v rámci počinu herní novinařiny si připočtěte ještě jednu hvězdu navíc.

plakát

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Star Wars mám rád, i když to pro mě není sága, kterou bych vyloženě miloval. Star Wars: Poslední z Jediů pokračuje v tom, kde začala Síla se probouzí a to v předávání žezla novým hrdinům, kteří by měli být těmi, kteří oživí vesmírnou pohádku o souboji dobra a zla pro další generaci. A právě celé to obrození poplatné dnešní době mně na tom vadí nejvíce. Hořkou příchuť přítomnosti korektnosti a feminismu korunují pro mě naprosto nesympatičtí herci, se kterými se mám prostě problém ztotožnit. A to je problém, protože bez toho si zkrátka nemůžete užít žádné dobrodružství. K čemu jsou velkolepé vesmírné bitvy, či příjemné pomrkávání na fanoušky, když se jeden z hrdinů vrhá vstříc smrti pro vyšší dobro a vy doufáte, že to nepřežije. Největší naději vkládám do Kylo Rena, který se jako postava vyvíjí zajímavým směrem a i jeho představitel Adam Driver, snad i díky jeho hlubokému a průraznému hlasu, dokáže postavě dodat určitou sílu. Bohužel mu zatím scénaristé nadělili roli malého kluka, který je neustále ponižován a školen. Star Wars by si zasloužil úkrok stranou a jako zbožné přání se mně jeví přání kluků z MovieZone Live! o eRkovém zpracování této pohádky. Jenže to Disney studio nikdy nedopustí a proč taky, když jde o značku, která v sobě pořád skrývá pořádnou hromadu kreditů. A kredity pořád stačí. Horší tři, po druhé projekci dvě.

Nicota (2016)

Nicota opět patří mezi žánr mysteriózního scifi hororu, který je těžké objektivně zhodnotit. Mezi jeho největší klady patří jistá inspirace v Lovercraftově démonickém pojetí mixnutou s Cronenbergovskou transformací, ale ani jedna ze složek zde nijak zásadně nevyčuhuje a je spíš odvarem zmíněného. Oproti tomu největším záporem je pomalý rozjezd, kdy je všechno celkem zmatené a trvá, než se vám osvětlí pozadí příběhu. V té chvíli se nejspíš už budete nudit, ale pokud vám nedá spát rozuzlení hlavní zápletky, nejspíš Nicotu dokoukáte a dočkáte se tak toho nejlepšího, co film nabízí. Ačkoliv jde o nízkorozpočtový snímek, má celkem ucházející masky i relativně podařenou atmosféru. Nicméně já se musel dost přemáhat a to má za následek i o stupínek nižší hodnocení. Lepší dvě.

Rozpolcený (2016)

Z projekce jsem více méně rozpolcený, ne že by Rozpolcený byl špatný film, ale nemůžu se zbavit dojmu, že celý koncept skrýval mnohem větší potenciál. Především pak hra s myšlenkou, že je mozek schopen utvářet různé osobnosti, ale ne pouze na rovině duševních pochodů, ale také i v rovině fyziologické. McAvoy hraje zdařile a na roli se hodí, i když určitě nejde o jeho nejlepší výkon. Oproti tomu z Anyi Taylor-Joy začínám spíš nabývat dojmu, že příliš hrát neumí, což by byla škoda, protože se na ni dobře kouká. Dokud ve snímku převládá neznámo, které je doprovázeno dobrým zvukem, tak je všechno okey. Později, jakmile jsou už karty vyloženy a vy tušíte, jak se bude děj dál vyvíjet, začne film ztrácet dech. Bohužel ho nenabere ani v závěru, který nevygraduje a působí mdle, alespoň s ohledem na to, jak si ho dokáže představit vaše scénáristická fantazie. Naštěstí se v úplném závěru dočkáme malého camea, nebo teda spíš odkazu, který je předzvěstí, že Rozpolcený je takovou zahřívací seznamovačkou pro budoucí pokračování. Tři.

Velká čínská zeď (2016)

Velká čínská zeď je přesně ten typ bijáku, u kterýho se budete bavit i přes všechny jeho neduhy, počínaje různými klišé, nesmyslnostmi konče. Teda v případě, že vám tenhle typ filmu sedne. Jde o takový mix fantasy s východním nádechem Klanu létajících dýk, stříknutý manýry západních blockbusterů. Máme tu až skoro poetickou vizualizaci, na nic nečekající akci a povedený hudební doprovod. Právě krátká stopáž a neztrácení času s rádoby hlubokým posláním ukrytým v dějové lince umožňuje snadnou konzumaci jinak řídké rýžové kaše. To jsou v podstatě největší a jediné klady. Matt Damon se do celého konceptu naprosto nehodí a jeho Robin Hoodovský skill působí až komicky. Jenže právě i tohle do celého vyprávění sedí. Stejně jako bungee jumping bojovnice, obrovské nůžky ukryté v útrobách zdi a mnoho dalších perliček. Podle zdejších komentářů většina čekala vážnou historicky pojatou fantasy a místo toho dostala "komix". Pokud však vezmete Velkou čínskou zeď s nadsázkou a vypnete mozek, tak vám u mnohých scén zaručeně bude cukat v koutcích. Trojka

Orel Eddie (2016)

Obstojný film o jednom snílkovi, bláznovi a snad i exhibicionistovi v jedné osobě. Tentokrát je žánrově zařazení do životopisných děl kladem a to i v kombinaci s komedií. Postavička Eddieho je vskutku zajímavá a po shlédnutí mě to donutilo zjistit si o tomhle člověku více informací. Nejvtipnější scénu si pro sebe nicméně ukradl Hugh Jackman. Jeho výraz, kdy se vyklíčovaný s cigárem v puse pouští z můstku mě opravdu rozesmál. Orel Eddie je jeden z těch typů filmů o nezlomné vůli, který obsahuje takovéto zadostiučinění. Jako divák už od začátku víte, že se dříve či později dostaví. I tak vás baví se na to dívat. Trojka.

Proč právě on? (2016)

Jak vidím kombinaci James Franco a komedie, tak čekám pubertální nebo fekální humor, který je na hranici snesitelnosti mého vkusu, abych se i dobře pobavil. O to větší překvapení pro mě film byl. Ne že by se v něm podobné vtípky neobjevovaly, ale byly v rovnováze k těm ostatním (chytřejším) a vůbec Bryan Cranston v roli otce hraje skvěle. Tudíž nic řídkého jako z produkce Seth Rogena. Proč právě on je takovou lehkou komedií na odreagování při dlouhém nedělní odpoledni. Nic víc, nic míň. Tři.

Puls (2006)

Hororový brak, který náročnějšího hororového fanouška unudí k smrti dřív, než řeknete puls. Byl jsem zvědavý co se podařilo nebo nepodařilo při pokusu o zpracování celkem šíleného námětu. Verdikt je jasný. Nepovedlo se takřka nic. Nejde jen o neherectví hlavních postav, ale o film jako celek. Radši na to koukněte sami, nebo radši ne. Slabé dvě a už ani vlastně nevím za co...

Ovládací panel