BlackAdder87

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 19.1.2020  01:03

Tak a máme tu další pokračování Terminátora, s další verzí pesimistické budoucnosti lidstva. "Ti zmrdi se nikdy nepoučí." Přestože film produkoval James Cameron, na režisérskou sesli nakonec neusedl a možná dobře udělal. Alespoň si nezkazil svou zatím bezchybnou reputaci. Překonat dnes už legendární majstrštyk T2 by dost možná byl oříšek i pro něj. Co jsme tedy nakonec dostali? Víceméně polorebot, který místo toho aby přišel s něčím novým kopíruje zaběhnutý vzor a vykrádá předchozí díly. Je zajímavé, že zatím co u Hvězdných válek, každý druhý prudil, jak neobšlehli tamto a tamto, tady podobné hlasy téměř není slyšet, přestože podobnost s T2 je dosti zjevná. Osobně se mi víc líbil i vysmívaný Terminator Genisys, který byl alespoň komedie. Tady jsem si jen v duchu opakoval "To jako vážne?!"

• 18.1.2020  01:09

I když to působí dojmem, že Sly sepsal scénář na ubrousek někde v baru, tak kupodivu tahle hadrcore verze Sám doma funguje na výbornou. Je fajn že si ani na stará kolena nezačal hrát na filozofa a nesnaží se do filmu procpat nějakou rádoby hlubokou myšlenku. Místo toho servíruje pořádnou plnotučnou akci jako z 80´ s násilím přivedeným k absurdu. U závěrečného vyvrcholení jsem dostal regulérní záchvat smíchu. PS: Asi není náhoda, že Sly má 3 dcery. Jen si říkám jestli to jako povinný večerníček pouští jim, nebo jejich budoucím amantům.

• 15.1.2020  23:44
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix je génius, cvok, nebo možná obojí, tak či onak se mu podařilo vystihnout čirou podstatu Jokera ve filmu který je dnešním komiksovkám na hony vzdálený. Takhle silný filmový zážitek jsem dlouho nezažil. Hlavní postava dokáže vzbuzovat lítost, vztek, znechucení i sympatie. To vše v hluboké sondě do nitra šílence zabalené v odsípajícím akčním kabátku, takže žádná artová pi... teda hloupost. Zpětně mě štve že jsem na tom nebyl v kině, tohle si totiž zaslouží potlesk ve stoje a jestli Joaquin Phoenix nedostane Oskara, degraduje to tuhle cenu na blyštivé těžítko. PS: Bylo by super, kdyby se DC chytlo vlny úspěchu a natočilo podobně zvráceného a špinavého Batmana.

• 14.1.2020  22:33

Vhledem k tomu, že jsem se na tohle pokračování opravdu těšil, přimhouřím všechny 4 páry svých očí. Není to už sice taková pecka jako první díl, ale pořád je to nadprůměrná zombiezábava. Vtípky jsou povedené nechuťárny přiměřené a soundtrack se taky povedl. Nemám co bych vytkl. Jediné co mě mrzí je, jak se zub času za těch 10 let podepsal na hercích. On to možná je tak trochu i problém 4k, protože někdy hold ostrý obraz není moc "friendly". Doufám tedy, že pokud se rozhodnou točit další pokračování, bude to dříve, než za dalších 10 let, abychom ještě rozeznali aktéry od zombíků.

• 11.1.2020  01:09
    Jeho temné esence (TV seriál) (2019)

Nečetl jsem knižní předlohu, ale myslím si, že seriál je daleko dospělejší a poutavější adaptace, než filmový Zlatý kompas. S nadsázkou by se dalo říct, že Zlatý kompas by se mohl odebrat do míst, která se uvolnila po zlatých hodinkách jistého Butche Coolidge (pokud znáte Pulp Fiction, tak víte přesně kam a pokud ne, tak řekněme někam, kde slunce nesvítí). Popravdě Zlatý kompas není špatný film, ale je natočen spíše jako pohádka pro děti a také příběhu svědčí více prostoru v seriálovém pojetí. Seriál bych dále pochválil za výborné herecké obsazení, včele s Dafne Keen a Jamesem McAvoyem, a také povedenou hudbu. Teď už nezbývá než se těšit na další pokračování a doufat, že si udrží stejnou kvalitu.

• 1.1.2020  23:13

Možná, ze mě mluví nadšení z poslední epizody, ale Mandalorian má všechno, co aktuálním filmovým Star Wars chybělo. Zajímavý, nepřekombinovaný příběh, sympatické nové postavy výbornou hudbu. Netrpělivě vyhlížím další řadu a doufám, že si seriál takhle vysokou úroveň udrží i v budoucnu. "This Is the Way!"

• 26.12.2019  04:09
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Kdybych nevěděl nic o knihách a hrách, byl bych naprosto unesen a slintal blahem. Takhle si bohužel nemůžu odpustit věci, které mi na seriálu prostě vadí. Ale nejdříve to pozitivní. Seriál se v rámci možností drží předlohy poměrně věrně, za což tvůrce chválím. Herecké obsazení nakonec není takový průšvih jako jsem očekával. Nejvíc mě překvapila Yennefer, kterou jsem si v tomhle podání opravdu oblíbil, na rozdíl od Triss, která sice v prví řadě neměla tolik prostoru, ale ani tak mě moc neokouzlila. Přitom ve hrách i knížkách to mám přesně naopak. Seriál je dokonale "amerikazovaný". Potom, že je to původem slovanská fantasy zde nenajdete téměř ani památky. Celkově mi prostředí a vizuální stylizace přijde taková tuctová a sterilní. Na to jak se tvůrci předem kasali jak nebudou originální. Vizuálně jsem tu nic originálního neviděl, spíš mám místy pocit jakoby probrali kostymérnu po jiných seriálech. Co se mi ale nejvíc nelíbí je výrazné polarizování postav na kladné a záporné. Právě v tom Zaklínač vyniká mezi ostatními fantasy, většina postav se pohybuje v šedé zóně a jde jen o úhel pohledu, nebo taky "menší zlo". Tady udělali z Nilfgaardu de facto Mordor, plný pomatených fanatiků. Celkově jsem ale se seriálem spokojen a doufám, že další řady budou lepší. Hlavně doufám že se s přibývajícími řadami tvůrci nebudou snažit být "originální" a nezačnou více odbočovat od předlohy.

• 21.12.2019  02:19

Jak tohle zhodnotit.... Nejdříve si dovolím malé zamyšlení na téma hodnocení obecně. Pro mě je hodnocení většinou výsledný poměr očekávání vs. realita. A pokud to takhle mají i ostatní, tak většina lidí v mém okolí od "posledního" dílu Star Wars očekávala přinejmenším druhý příchod Krista. Pokud máte podobná očekávání, tak vás už dopředu zklamu, žádný zázrak se nekoná! Já svá očekávání držel v rozumných mezích, a tak můžu upřímně říct, že jsem spokojen. J.J. Abrams dostal poměrně nelehký úkol smysluplně a důstojně uzavřít dosti nesourodou "trilogii" což se mu v rámci možností povedlo. Takže i když mám k filmu určité výtky (toho patosu bylo na jeden film až moc) a rozhodně se nestane mým nejoblíbenějším dílem, je pro mě pořád mnohem lepší než díl předešlý a to se vždycky cení. Doufám ale, že si myšák dá s hlavní linií ságy na nějaký čas pokoj a bude se raději věnovat seriálům, dějovým odbočkám a prequelům, protože síla potřebuje pauzu a do budoucna lepší scénář s tvůrčí vizí.

• 16.12.2019  23:27

Dvojka ač se řídí zaběhnutými pravidly pro pokračování (všechno je větší a je toho víc), bohužel postrádá ono kouzlo jedničky, kdy se z filmu od kterého nikdo nic moc neočekával vyklubala naprostá pecka. Příběh v podstatě nenabízí nic nového a fórků taky ubylo. Přesto že to tak nevyznívá, jedná se stále o příjemnou oddychovou zábavu, jen to nadšení z jedničky vystřídalo lehké zklamání z přílišného očekávání.

• 7.12.2019  23:06

Velmi kvalitně provedený fan film, který může směle konkurovat profi snímkům. Děj se odehrává po konci knižní ságy a zcela ignoruje herního Zaklínače, i když si z něj sem tam půjčuje "kostýmní doplňky" (meče, amulety). Konec je uzavřený, ale doslova vybízí k pokračování, tak snad se ho dočkáme.

• 9.11.2019  22:40
    The Terror - Zvěrstvo (série) (2019)

Druhá série má stejně jako první nádhernou historickou výpravu a opět se jí daří velmi věrně vylíčit atmosféru doby. Bohužel příběh druhé série je podstatně slabší než ten z první. Ne proto, že by téma a zasazení nebylo zajímavé, spíše naopak, ale přijde mi že se tvůrci snažili zuby nehty držet 10-dílného formátu, přestože by příběh zvládli odvyprávět během pěti epizod. Dochází zde tedy ke značnému ředění děje, logickým zaškobrtnutím a to vše příběhu ubírá na jeho napínavosti. Přesto bych pochválil herecké výkony, které jsou na velmi vysoké úrovni.

• 3.11.2019  20:00
    Halloween (1978)

Z dnešního pohledu, průměrný horor. Vzhledem k tomu, že se však jedná o praotce klasických vyvražďovaček a s přihlédnutím k ikonické hudbě, si tahle klasika zaslouží vyšší hodnocení.

• 28.10.2019  20:25

Masterpiece loutkové animace, který má kromě nádherné vizuální stránky a podmanivé hudby i výborný příběh. Líbí se mi, jak až roztomilé ztvárnění kladných postav ostře kontrastuje se skeksisíky, kteří vypadají jak kuřata z kafilerie.

• 26.10.2019  01:21
    Spaceballs (1987)

Dobrá komedie, se pozná podle toho, že je i po letech stále vtipná. PS: Jeden z filmů který je opravdu lepší s dabingem.

• 22.10.2019  23:48

Pan Mijazaki se vším co k němu patří. Dojemný příběh, pohádková animace výborná hudba a vkusně podané mravní poselství.

• 19.10.2019  00:19
    Annabelle 3 (2019)

Dal bych tomu přílepek "rodinný" horor, na takové to bubání v kruhu nebo pentagramu rodinném, které snad snesou i odrostlejší caparti. Celkově je vše řemeslně dobře provedené a herecké obsazení je taky vcelku sympatické. Tak pokud se nechcete moc děsit a stačí vám zaplácnout páteční večer něčím nenáročným, tak směle do něj. Annabelle už čeká a chce si hrát.

• 14.10.2019  23:48

Tihle muži v černém vám vyšumí z hlavy dřív, než skončí závěrečné titulky a nebudete k tomu potřebovat ani neuralizér. Možná si matně vzpomenete, že Chris Hemsworth a Tessa Thompson někde pobíhali v černých oblecích, ale to je tak všechno. MIB by si měla od velkého plátna na nějakou dobu odpočinout a nabrat síly. Na druhou stranu, třebas takový seriál o začátcích "K" by nemusel být špatný.

• 13.10.2019  22:27

Tenhle film je jako horská dráha, prostě taková atrakce. Takže platí nevystrkovat za jízdy ruce z vozíku a nepřemýšlet. Teda ne že by bylo kdy, protože tenhle film vás tak zahltí vizuálním smogem, že než se v tom rozkoukáte poběží závěrečné titulky. Ale jinak byla tahle jízda celkem příjemná a při příští příležitosti se svezu zase.

• 22.9.2019  00:22

Tenhle film je takové trikově vizuální porno. I tady máme hloupoučký příběh, který v podstatě slouží jen k tomu aby nějakým způsobem uvedl akci do kontextu. Takže nezbývá než si sednout, utlumit mozkové vlny na minimum a prostě si užít monstrózní přesdržkovanou na kterou se kouká vážně parádně. Pokud od filmu očekáváte cokoliv navíc, tak vás nejspíš zklame.

• 21.9.2019  01:26
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Suchý Anglický humor, lehce vlhnoucí sexuálním nádechem. Takhle nějak bych jednou větou zhodnotil tenhle seriál, který pro mě byl příjemným překvapením. Díky vhodně obsazeným hercům a dobře napsaným dialogům těch 8 dílů uteklo jak voda, takže nezbývá než vyhlížet další sérii.

• 15.9.2019  21:53

Začal bych tím, že To 2. není pokračování v pravém slova smyslu, ale druhá část příběhu, takže by se měl hodnotit komplexně s prvním dílem. Oproti první části se s posunem v čase logicky vytratil ten milý retro feeling ala Stranger Things. Celkově přibylo lekaček, bubaček, bafaček, nechuťárny jsou nechutnější, děj je celkově napjatější a situace vyhrocenější, tak jak se na "velké finále" sluší. Ten kdo si minule stěžoval že To je málo děsivé by měl být mnohem spokojenější. Moc mě potěšilo kameo Stephena Kinga, které bylo prostě super. Jediné na co bych si tak asi postěžoval je, že to bylo moc krátké a to se mi u filmů moc často nestává a u hororů už vůbec. Tady by ovšem nějaké prodloužení stopáže určitě prospělo, aby děj nebyl tak zběsilý a vývoj událostí překotný. PS: Knihu jsem zatím nečetl. Ano, vím, jeto ostuda.

• 14.9.2019  01:26

Tenhle film klame tělem a troufám si říct, že pravděpodobně nedostanete to, co od filmu očekáváte ale něco úplně jiného a je pouze na vás, zda se vám to bude líbit či ne. Upřímně nevím jak svůj zážitek z filmu popsat, je to jako ta odrhovačka, která neustále hraje v pozadí a snaží se vám zarazit do mozku. Přes fenomenální herecké obsazení, ano na tebe se dívám Bille Murray a pár ironicky vtipných momentů si celý film jede v až nebezpečně pomalém zombiim tempu a líně se šourá sem a tam v opakující se smyčce. Není to taková nuda, že bych to vypnul, nebo u toho usnul, ale na konci jsem z toho nebyl ani bůhví jak nadšeny. Prostě jsem pokrčil rameny a řekl si no tak jo a no tak jo je za tři.

• 14.9.2019  00:55
    Aladin (2019)

Není to taková hovadina jak se na první pohled zdálo a vlastně mě to i docela bavilo. Jen je to na můj vkus líznuté Bollywoodem víc, než je zdrávo.

• 7.9.2019  20:28
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Jak tenhle různorodý mix krátkých filmů, ve kterém se každý liší délkou, tématem, provedení, žánrem i úrovní zpracování komplexně zhodnotit? Napadají mě slova Forresta Gumpa: "Tenhle seriál je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." A stejně jako u bonboniéry záleží na každém, jak se mu která epizoda trefí do osobní chuti. PS: Bylo by fajn, kdyby v budoucnu byly některé kraťasy přepracovány na regulérní seriál, či film.

• 18.8.2019  01:44
    Hellboy (2019)

Když jsem ze všech stran slyšel, jaká tohle není blbost, tak jsem se bál, že můj oblíbený režisér pro tentokrát šlápl totálně vedle, ale ne, průšvih se nekoná, ba naopak. A tak si říkám u čerta starýho, kozla rohatýho, jak se vám tohle sakra může nelíbit. Pravda, pokud jste čekali něco podobně melancholicky epického jako bylo předešlé zpracování Guillerma del Tora, tak jste byli v lepším případě překvapeni, v horším zklamáni. Řezník Neil se s tím jako obvykle moc nemaže a servíruje řádně krvavou sekanou, kořeněnou vrchovatou porcí úderných hlášek. Ale mě se tenhle pekelník utržený ze řetězu líbí. Potěšilo mě, že se ve filmu objevili staří známí, byť někteří jen krátce a nebo v narážkách a také nové postavy, ze kterých jsem byl nejvíc rád za Humra Johnsona.

• 17.8.2019  01:45

Když u hororu málem usnu, tak je v něm asi něco špatně. Vcelku mdlý a nezáživný film, který až na pár lekaček nenabízí nic, co už nebylo zpracováno jinde a lépe. Na kletbách mě vždycky nejvíc bavilo vysvětlení jejich pozadí, čím propracovanější a překvapivější, tím lepší. Tady se toho o La Lloroně a její kletbě moc nedozvíme, což je docela škoda. Filmu moc nepomáhá ani zdejší krajně nesympatický vymítač s pohledem masového vraha. Jediné co mě potěšilo byl sekundující mistr Bra'tac pardon, chtěl jsem říct otec Perez v podání Tonyho Amendoly, toho vždycky rád vidím. Celkově tenhle film musí hodně zatínat své studené, mrtvé pracky, aby se udržel nad propastí podprůměru.

• 15.8.2019  22:47

Upřímně, koukal jsem na to hlavně proto, že jsem chtěl vědět víc o filmu, kterým se inspirovala třetí řada Stranger Things, ale vyklubala se z toho dobrá zábava. Řekl bych, že ve své době to musel být "pokrokový film", až se divím že to prošlo přes cenzory v jindy prudérní Americe. Kvalitní herecké obsazení a příběh, který je vlastně o ničem a přesto je stále aktuální. Pokud máte rádi filmy z 80´nebo chcete vidět zhuleného Seana Penna, vřele doporučuji.

• 31.7.2019  00:07
    Lví král (2019)

Nádherná přehlídka digitálních efektů, které jsou tak dokonalé, že pokud nezačnou zvířátka mluvit, máte pocit, že sledujete dokument z National Geographic. Bohužel daní za tuhle hyperrealistickou grafiku je že zvířatům zmizela takřka veškerá obličejová mimika, což dost ubírá na emotivnosti některých scén a také na vtipnosti gagů. Příběh jinak zůstal až na pár maličkostí v podstatě stejný jako u kreslené verze. Možná jsem zaujatý, protože originál jsem viděl jako dítě a mám k němu citový vztah, ale pro mě bude kreslená verze vždy lepší, osobitější a emotivnější. Tím nechci říct, že se jedná o špatný film, někdo kdo originál neviděl, nebo si na něj už nepamatuje bude nejspíš unesen. Já se však nemůžu ubránit srovnávání a pocitu že tomu něco chybí,.... snad duše.

• 29.7.2019  23:12

Trošku slabší Mijazaki, určený hlavně dětem, ale i přesto si zachovává své ojedinělé kouzlo, které se prolíná celou jeho tvorbou.

• 21.7.2019  22:13
    Dumbo (2019)

Z nové verze Dumba nejsem zklamaný, ale ani mě bůhví jak nenadchl. Z čeho ovšem zklamaný jsem je, že mám pocit, že se z Tima Burtona stává rutinér. To co se objevuje v jeho posledních filmech, je pouze slabý závan jeho dřívější kreativity. Tak snad mu jeho studnice nápadů ještě úplně nevyschla a v příštím filmu předvede víc. PS: Doufám v to o to víc, protože by to měl být Beetlejuice 2. :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7