Marze

Student FF UK

Facebook: martin.zeman.507

<< předchozí 1 2 3 4 37 74 110 146
    • 3.6.2020  23:06

Film ukazuje Assageovy motivy obdivným způsobem. Není to žádná jeho hagiografie. Hoch s obtížným rodinným pozadím je idealisticky nadšen a je dosti arogantní a lehkovážný. Úplný revolucionář.

• 3.6.2020  19:29

Na mnoha místech v dokumentu jsem byl a doplnil jsem si informace. Příjemný dokument.

• 3.6.2020  19:27

Taková příjemná oddechovka s příjemnými Poláky.

• 3.6.2020  08:04
    Cesta čaje a koní (TV film) (2008)

Je to podobný formát než třeba seriál Putování za vínem. Shlédl jsem všechny tři díly je to příjemné cestování s komentářem z gauče. duchovní vyprahlá pouštní studená země. Nedohledné dálavy fascinují. v Čechách na rozdíl od Evropy jsou čajovny takové klubovny mladých lidí.

• 3.6.2020  06:15
    Příprava na soudný den (TV pořad) (2011)

Je to úsměvné, ale nyní v koronavirové karanténě víme svoje. S obrovským nárůstem lidské populace, stále větším kontaktem lidí s divokými zvířaty kácením pralesů a rozšiřování farem, většímu kontaktu zvířat mezi sebou ve velkochovech, neúčinnost antibiotik ,relativní snadnost vyrobit kopii viru v bakteriologické válce (od 300 tisíc do 5 milionů dolarů což není pro střední firmu problém)dolarů apod. je největší šance, že nás sejme zmutovaný vir a tihle lidé už nevypadají tak šíleně.do toho hordy klimatických uprchlíků či války o jídlo a vodu...

• 2.6.2020  23:23

Do Rakouska jezdím prakticky každý rok. V dokumentu je mnoho pěkných leteckých záběrů a nadúroda zvířat. Na Neziderské jezero je krásný výhled z rozhledny nad maďarskou Šoproní, pod níž se pořádá každý rok slavný hudební festival Volt, který je letos kvůli pandemii zrušen. Je zvláštní jako jsou nyní pusté skály považovány za něco estetická hezkého. Se změnou klimatu opravdu budou moci v Rakousku pěstovat banány. Zachycení vývoje kukačky v prvním dílu se mi líbilo. Vrcholem druhého dílu jsou pro mě záběry introdukovaného rysa.

• 2.6.2020  23:16
    Země medu (2019)

V Makedonské poušti o vztahu dvou důchodkyň matky s zřejmě neprovdanou dcerou a o rodince medařů s nepříliš harmonickými vztahy. V závěru až týrání zvířat. Pusté prostory jsou velkolepé,ale o postavám jsem se musel informace spíše domýšlet. A až zhmotnělá nuda venkovského života.

• 2.6.2020  22:09

Je to velmi přitažlivě natočeno. Shlédl jsem to po dokumentu o Whitney Houston, jenž se jako slavná zamilovala do černošského lůzra, před nímž jí její matka varovala a který jí zničil, o Lady Gaga, kterou opustil podivný manžel a ona nebyla dlouho schopná v depresi nic dělat a dokumentu o Amy Whinehouse, která byla závislá na manželovi londýnském povaleči, který ji naučil brát drogy a zničil . Takže si říkám, ty ženy to mají těžké, když se zamilují do psychopatů.

• 2.6.2020  17:10

Úplné nakažlivé nadšení.

• 2.6.2020  16:03
    Šumná Česká Kanada (TV film) (2008)

Znám tam hlavně Albeř a Slavonice , na kole rakouskou část, takže pro mě příjemná komentovaná prohlídka. Vávra postupně navštívil Starou radnici od Kotěry. Ledererovu vilu, park ve Skrýchově, restaurace Rudolfov, obytná kaple sv.Anny v Klenové, viladomy u Nové Bystřice, zámek Český Rudolec, pevnosti ŘOPíky, v Maříži parafráze stodoly. Ve Slavonicích eklektickou školu, radnici, malometrážní byty, Fárův dům a hotel Besídka.

• 2.6.2020  11:49
    Ebola: Sirotci (TV film) (2016)

Je to něco jiného vidět to neštěstí přímo takto , než v novinách a časopisech. Klíčovými místy nákazy těchto virů jsou místa, kde končí divoká příroda, přesunuli se sem lidé a kvůli špatnému zásobování loví v divočině.Například poblíž žijí netopýři, kteří virus přenesou na prasata. Kvůli deforestifikaci v celé Africe a novým farmám se divoká zvířata dostávají do kontaktu s více lidmi. V průmyslovém zemědělství mají zvířata větší vzájemný kontakt. Viry tak mají příležitost se zkombinovat do podoby nebezpečné pro člověka. To je případ současné pandemie koronaviru. Dříve epidemie a hladomory udržovaly africké obyvatelstvo v západní Africe na přijatelné úrovni. Za třicet let se počet obyvatel v Africe zmnohonásobil. Před 70 lety měla 80 milionů obyvatel, nyní toto množství má jen třeba samotná Nigérie. Cestovatelé se po deseti letech vrátí na přírodní místa a říkají, že nenávratně zmizely. Do 2050 se má počet obyvatel Afriky zase zdvojnásobit což je v současných změnách klimatu katastrofální. Budou chtít stejnou životní úroveň jako my což planeta neunese. Afričané nyní trpí vysychání řek, podzemních vod, větrnou erozí přepásáním půdy a nedostatkem srážek, protože si populačním boomem vykácely lesy. Evropané také trpí virem. Virem malé porodnosti , takže se Afričané vděčně ženou k nám a postupně nás nahrazují.

• 2.6.2020  08:29

Pro ty, kteří četli Cayceovy knížky jako já je dokument jen stručné shrnutí základních věcí, která už dávno vím. Škoda že dokument neměl větší rozsah, aby mohl jít do detailů. Pro mě Cayce jasnovidec číslo jedna. U nás třeba páter Ferda, Starý apod.

• 1.6.2020  23:49
    Hledání Kleopatry (TV film) (2017)

Toto téma je mnohokrát zpracováno. Tento dokument velmi poctivě a podrobně.

• 1.6.2020  23:39
    Věž svobody (TV film) (2013)

Ten budovatelský étos je směšný. Nuda o budování věžáku. Tuhle podivnou pestrou zemi nemám rád a New York už vůbec.

• 1.6.2020  23:34

Čepička je historicky celkem známý a doteď jsem o něm nic nevěděl. Tak děkuji tvůrcům za pestré zpracování.

• 1.6.2020  23:02
    Pravěká Země (TV film) (2019)

Pozoruhodný vědecký dokument..

• 1.6.2020  10:41

O divizi Waffen SS jsem už slyšel, ale tohle je opravdu zajímavé vyprávění. Zaslouženě to tihle esesmani schytali. Poválečně mlčení morálně zdecimované německé společnosti k potrestání těchto lidí je další temnější stránka historie.

• 1.6.2020  08:33
    Kouzla přírody (TV seriál) (2012)

Shlédl jsem na televizi Krimi Barrandov. Pěkné záběry.

• 1.6.2020  08:29
    Hodně štěstí, Charlie (TV seriál) (2010)

Seriál pro děti nyní vysílaný na ČT Art. Shlédl jsem jeden díl a pobavila mě hláška holčičky "Jednou jsem pořádala stromový den a nikdo nepřišel. Jen já a kaštan. Na párty jsou kluci lepší než stromy".

• 1.6.2020  08:24

Pro mě jsou v dokumentu zajímavé ta mistrovství, které jsem neviděl. Sleduji každý rok, ale hodně mě vzal za srdce letošní sestup našeho Kladna s Jágrem do první ligy.A to jak bylo řečeno v dokumentu Kladno bylo často hlavním dodavatelem reprezentace.

• 1.6.2020  00:00
    Palladiáni (2009)

Hezké vily a vyprávění majitelů. Ještě kdyby měli hezčí, lesnatější okolí.. je

• 31.5.2020  23:28

Vizuální efekty jsou podstatná část mnoha filmů. Vrtá mi hlavou, kde se to tento supertalentovaný chlapík naučil. Něco říkal, že s něčím mu pomohl otec.

• 31.5.2020  22:40

Viděl jsem i dokument Red Army a tohle je opravdu silný příběh a krásné ukázky hry těchto mistrů.

• 31.5.2020  17:52

Nejdrive jsem netusil o jakou kapelu jde,ale kdyz pustili jejich nejznamejsi pisnicku,uvedomil jsem si,ze jsme na to tancovali v rockovych klubech a rockotekach v disco clubech. Styl "hardcore " punk (libila se mi jejich charakteristika rapu "je to houpave a ulizane". Prvni pisne v 1993. Je to autobiografue s zivym vystoupenim.Pripomina mi to Soringsteena Live on Broadway! ktere jsem videl nedavno.Diamond a Horowitz jsou dobri vypraveci.Publikum jejich uprimne vypraveni obdivne ocenuje.Je to pekne primocare. Popisuji uspechy,selhani,umeni,excesy a prani.Kapela se stale snazila inovovat a tvorit.Je tu ironie a sebeschazovani,ktere neni v tradicnich hudebnich dokumentech bezne.Vic horkosladke nez smutne.Pro me je to moc dlouhe a podivne cele to obsahnout

• 31.5.2020  16:41

Po nekolika minutach zjistite,ze je to kriminalne nesmyslne. Ale jakmile podlehnete teto naivni nekompetenci filmu a nespoutane predstavivosti,budete mit zabavu.Mnoho scen je vyplneno nesmyslnym dramatem,ale celkove ma tento predvidateny thriller krev,gore a silny jazyk.

• 31.5.2020  16:20
    Olive Kitteridgeová (TV seriál) (2014)

Je to inteligentni drama.Vidime tragedii vesnickeho zivots z perspejtivx Olivie.

• 31.5.2020  15:07

Uz prvni zabery jsou jak z pekla.Ve vypasene kopcovite bezlese krajine je hlidac ovci s houfnici.Pak se mezi proudy uprchliku rozezni Stalinovy varhany.Do toho probuzena sopka.Plukovnik,velitel obrany milionoveho mesta Goma pted rebely z M23 ukazuje na svem tele 12 zraneni z boju.Prutrz mracen vyplavi stany v uprchlickem tabore.Dozvime se,ze penize z velkeho nerostneho bohatstvi zeme vcetne tzv.rare earths,vzacnych kovu potrebnych pro elektrotechnicky prumysl mizi u korupcnich lidru,u nadnarodnich korporaci a profituji z neho i svetovi politicti lidri.To vse reziser McCabe stihl za 16 uvodnich minut.Ekologove se asi zdesi nad pudni erozi.Velmi cena je reportaz z predni linie boje proti rebelum i kdyz chudak kameraman McCabe.Poucny je nahled do historie Konga s archivnimi zabery a postesknuti nad erou,kdy se vsem v zemi darilo dobre,nez novy prezident vyvlastnil soukrome vlastnictvi (to uz jsme nekde videli).V Kongu zije 450klanu a operuje zde na 50ozbrojenych skupin.Husty les u mesta Goma je jak z hororu.Dozvime se,ze poskytne ukryt jakemukoli dobrodruhovi,ktere obcanska valka pritahuje a kdo chce zazit rebelii.Muzete tu zabrat pudu,vesnicany vyuzit na tezbu nerostnych surovin z kterych budete mit zisk.Potom si koupite zbrane,lidi a potraviny.Kdyz se o vasi dovolene rozhodnete do tohoto lesa zajit a zacit dalsi revoluci a snadno najdete stoupence.Dokument take mezi radky sdeluje,ze bychom nemeli do Evropy zadne Africany poustet.Pokud nechceme,aby nam to zde rozhasily take.

• 31.5.2020  12:01

Myslim,ze vetsina divaku tenhle druh filmu nema rada.Film je ale spatny po vsech strankach.Moralizovani,slaby pribeh,diry v zapletce,zadne jasne tema,obnosena konverzace.Mel jsem pocit,jako bych sledoval pet filmu v jednom.Nebo sest filmu ve trech.Tiffani Hadfish asi chudak,kdyz roli brala,netusila,ze pristane v peknem chaosu. Ale nakonec tento cernossky film ma svuj sarm a hvezdu navic davam za mnoho vtipnych hlasek.Treba "Co mam napsat co preferenci?Me.Ne,s tebou jsem ani jedniu nesoala.Napisu tam Malika". Nebo "Copak si nekdo dela seznam pozadavku na chlapa?Zeny maji jine seznamy,telefinni,nakupni.Pro dalsi uz neni misto","Kazdy chlap,ktery stoji za opichani,by mel byt alespon jednou v base.Tam se z neho stane chlap". Narazka na nefunkcnost Americkeho multikulturniho "taviciho kotle" je zde v americky nekorektni replice "Proc mluvis, belossky?" Postavy jsou trochu nedovarene,ale postava Tiffani se zajimave posune z centra konfliktu do role hlavni podpory blizniho.

• 31.5.2020  11:20
    Rugal - Episode 1 (E01) (epizoda) (2020)

Prvni dil je takovy uvod-navnadeni divaku na dalsi dily.Seznameni se supehrdinou hodnym klukem,jeho temer likvidace,biotechnologicje vylepseni jeho tela a seznamovani s jeho superschopnostmi.Me jeden dil na ukazku stacil.

• 31.5.2020  11:17
    Rugal (TV seriál) (2020)

Policejnu detektiv prisel kvuli kriminalni organizaci o vsechno.Ale navrati se,kdyz zaziva diky biotechnologiim zvlastni schopnosti.Jde o novy sci-fi akcni thrillerovy serial Netflixu z Jizni Korei.Dej je zalozeny na animovanem internetovem serialu o superhrdinovi.Rikam si,jaka je skoda,ze ma babicka jeste nevidela jediny film o superhrdinech.Trochu je znat,ze animovana tvorba ma trochu jina pravidla.A vetsina korejskych serialu se spise hodi na televizni obrazovku nez na platno kin.Zde je hodne krve a velmi realisticke znazorneni vrazd.Pripomina mi to muzikalove casti,ktere jsou k sobe nasilim slepene a zastarale.Hlavni superhrdina je vykreslen jako "hodny kluk".Kvalita produkce je dobra. Vizualni efekty take.To dela hloupou zapletku uveritelnou.

<< předchozí 1 2 3 4 37 74 110 146