• Krátkometrážní

Milieu (2015)

Shledl jsem na Mff Jihlava, k videni tez na Dafilms.cz

Deep Purple - koncert 2013 (2013) (koncert)

Dalsi z vydarenych koncertu na Ceske televizi Artu.Snad vydrzi tito  hosi hrajici muziku celym srdcem co nejdele.

Ahoj, váš Karel Kryl (2024) (TV film)

Příjemná kombinace písniček a vyprávění. V týdnu jsme byl v NTK knihovně v Praze na  koncertu smyččových nástrojů 80 let Karla Kryla. Škoda že Karlovi po návratu do Čech když se chtěl angažovat politicky řekl Václav Havel "Karle drž se radši muziky". Pobavila mě uvaděčka koncertu v Karlových zažátcích, která mu u vstupu čekla "Chlapečku, máš lístek?". Karel to komentuje , že moc slavný asi není. Dnes se dá dohnat letní dovolená i dále než jen na evropském Lanzarote.

Khamoro 2023 (2023) (pořad)

Komunismus a síť aneb Konec zastupitelské demokracie (2019)

Mnoho neotřelých myšlenek, postřehů, bonmotů archivních záběrů. Vyloženě slastná je scéna dialogu "když dáte kultury dohromady, musíte mít v New Yorku 20 dolarů v kapse, kdyby vás někdo přepadl. Musíte vědět do který ulice jo a do který ne. V Paříži ne, ale jsou tu čtvrtě černých a arabů, do kterých taky ne. Míchat se to má jinak. Jít se obohatit a vrátit se domu obohatit svou kulturu. Kultury se míchaj a je zle", načež účastník workshopu z ciziny oponoval "Nechtěl bych žít v Paříži v 1.,2.,3. obvodu, chtěl bych žít ve 20., kde žijí všichni emigranti", načež dostal odpověď "když se vám tam líbí, ale policie tam radši nejezdí. Já to vidím ty směsy je víc problémů, než když směsy nejsou".  Pobavil mě také třeba Milan Knížák na České televizi, když řekl "Merkelová je novodobý Hitler v sukních, buduje novou třetí říši", načež mu moderátor řekl "to nemůžete říkat, tohle nemůžeme odvysílat" A Knížák kontroval "proč ne, můžu říkat co chci, přijede německá policie a dá mi pouta?" Celá civilizace opravdu vidí na těch věžích jako Sokrates a na těch, co ho donutili vypít ten Bolehlav. Líbil se mi také popis naší společnosti jako reklamokracie. A trefně to vyzvihla ekonomka Vysokén školy ekonomické Ilona Švihlíková kdyz rika, ze jen 2% financnich toku globalnich penez ma spojitost se zbozim a sluzbama a ten zbytek obrovsjej v radu bilionu dolaru zadna hodnota se nevytvari,ale to je to nejziskovejsi.Mimochodem to nejvic rika o nasem svete.Danove raje velmi casto slouzi k financovani kriminalni cinnosti.Ty nejfrekventovanehsi financni raje  patri pod britskou jurisdikci.Britsky Panensky ostrovy a Kajmansky ostrovy.Kdyz se podivate na EU,nejvyznacnejsi danovy raj je Lucembursko,ze jo.Kdo udelal z Lucemburska danovy raj? Jisty pan Juncker,ktery je dneska predseda Evropsky komise.Ren priblem je,ze ti co nam vladnou jsou primo zainteresovani na tom,aby to nefungovalo rika Svihlikova. K vidění na dafilms.cz

Afrika z výšky - Zambie (2022) (epizoda)

Nejvíc se mi líbil národní park Kasanka s původními lesy. Neřeklo se, proč tam ještě nenaběhli Japonci s motorovkama jakoo v Amazonii.

My, občané Protektorátu - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Ty privaly snehu v zime jeste pred zmenou klimatu lze jen zavidet.Ke shlednuti na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15478322260-my-obcane-protektoratu/422235100261002/

Guestlist (2020)

K shlédnutí na Dafilms.cz