• Krátkometrážní

Utajení bohové (2020)

Bajka o ruinach stareho mytu Evropy s pusobivymi obrazy a zvuky. Musite se skrz to prokousat vlastnim stylem, ale kdyz sverazny , surrealisticky zpusob vypraveni prekonate, je tu vzkaz , o kterem stoji za to premyslet. O ztrate spojeni v modernim svete.

Doula (2022)

Maly intimni projekt v nemz neni moc humoru. Ale je to bezbolestna a smesna zkusenost.

Borneo - prastarý ostrov (2019) (TV film)

Cekal jsem orangutana krciciho se vydesene na poslednim ohorelem strome pod naporem motorovek Japonciku, ale je tu popis bohateho zivota v prastarem lese.

Boy #5 (2021)

Pripadal jsem si jako pri sledovani televizni inscenace z devadesatek. Film take pusobi jako stare vampiricke filmy,ale jde spide o emocionalne ladene socialni drama. Zkoumani prestize pretizeneho systemu socialni pece. Pribeh je situovan do studene osamele ulice v Manchesteru, coz vnasi atmosferu zoufalstvi. Celkove neni film moc divacky stravitelny.

Gordon Ramsay: Do neznáma - Série 1 (2019) (série)

Z hlediska srdecnosti k mistnim obyvatelum ma Ramsay blize ke kucha ze serialu Kuchal na konci sveta nez cestovani kuchate Bourderlina. Urcite ho to profesne opet posunulo a je videt jak ozije, kdyz pripravuje a podava jido. Jeho inteligence musi byt silne nadprumerna dostat se takto na vrchol. Je zde i humor, jako kdyz se Ramsaye v Laosu zepta divka co dela. "Jsem kuchar" odpovi pobavene. Drrial je take pekna cestovatelska pohlednice. Zasadni touha dneska je byt chytry.Na bohatstvi, zjevu , kondici uz tolik nezalezi.Kdyby mi nekdo zvysil inteligenci a vzali me do Mensy,na piano bych se naucil za tri dny.Matematika by byla uzitecna a zabavna. Jazyky bych se ucil odposlouchavanim.Vsechno co jsem kdy cetl a prozil by bylo serazene a dostupne.Nechtel bych drepet doma. Chtel bych chodit,zazivat,prozivat. Prekrocil bych most a muj stary zivot by skoncil.

Důvěra se nevyplácí: Hon na krále kryptoměn (2022)

Trochu me zklamal zaver, ale sila dokumentu je hlavne v poukazani na rizika kryptomen a sedeho podsveti podvodniku. Cela leta bitcoin zavratne rost a najednou zprava, ze Jizni Korea a Cina tuto menu zakazi a bum,50% hodnoty dolu.

Ceaușescu před soudem (2019) (TV film)

Vyborny strucny prehledovy dokument co se delo behem rumunske nesametove revoluce. Minule leto jsem v Targovisti v muzeu na miste popravy diktatora s manzelkou byl. V mistnostech ukazovanych v dokumentu jsme byli, ale bez vykladu.

The Bewailing (2021)

Film spoleha jen na uzkost a rozhozeni nervnich divaku.Proto asi tak nizke hodnoceni. Je ale docela originalni a desivy diky dobrym remeslum, rezii a hercum.

Sladké dětství (2020)

Casto za srdce berouci vypraveni, ktere uchopilo divy a hruzu detstvi neznou rukou. Je to maly film. Pohled na rasu a dopad chudoby. Spojeni mezi obema detmi je skutecne silne. Co dela tento jednoduchy pribeh zvlastni je styl, ktery vymyslel autor scenare a reziser Alexandre Rockwell. Je to skadke, magicke, tragicke a smutne, presto se film preklapi, az naivne, k optimismu.