• Krátkometrážní

Ztracená království Turkmenistánu (2020) (TV film)

Více než první polovina dokumentu je zaměřena na archeologii v poušti. Nálezy 2500-3000 let z před našeho letopočtu. Pak se seznámíte i se širšími historickými souvislosti a s trochou turkmenské současnosti včetně krátké ukázky z oblasti etnomuzikologie. Překvapivý je propadlý kráter, z něhož uniká nejsilnější skleníkový plyn metan. Zdá se mi škoda ho  zbytečně pálit. Zvlášť když si miliardy lidi z rozvojových zemích plánují koupit automobil.

Megazoo (2020) (seriál)

V každém městě se snažím navštívit zoologickou zahradu a seriál je pro mě úžasný. Rozhovory, zvířecí kauzy apod. V Zoo Victoria Melbourne jsem nebyl, ale ze Zoo Sydney si pamatuji všechny ty ultrajedovatce. Zvířata jsou fajn, pokud jim nenaskočí útočný mód. Shlédl jsem na TV Prima Zoom.

In Trance We Gaze (2018)

Taková směs momentek z této budhistické kulturní oblasti.

Flow (2018)

Jsou zde beze slov šedivé obrazové reálie ze života důchodce na Tchaj-wanu.

Vigeo Cannonball Run 2016: Xi'nan, Nanshan, Sankeng, Liuhe, Datang Running 96 km for the Northernmost Trip (2019)

Preferuji cyklo a pěší turistiku, tedy zcela jiné prostředí, než v tomto dokumentu. Ale po shlédnutí seriálu na TV Mall.cz s čínským usedlíkem Čočíkem, který preferoval cestování čínskými vlaky a letadly je to příjemné změna včetně čínských songů z autorádia. Trochu ruší paní z navigace. Abych byl úplný, na stejné televizi usedlice v Číně mladá Markéta popisuje společenské reálie v Pekingu týkající se hlavně mladých Číňanů.

Catherine (2017)

Objevil se zde i humor.

Vzestup Pompejí (2020) (TV film)

Archeologické objevování nového domu v Pompejích bohatého občana, který právě podstupovat rekonstrukci. Překvapivé je posunutí výbuchu sopky ze srpna na říjen. Pompeje jsem navštívil dvakrát stejně jako Neapol.

Mr. Lune (2014)

Pan Lune se touží dostat z měsíce na Zemi.  Ke shlédnutí také na www.dafilms.cz

Příroda pod ochranou - Kongo (2019) (epizoda)

Jeden z největších budoucích problémů je současný exponenciální růst obyvatel v rovníkové Africe. Místní jsou staletí zvyklí spotřebovat zdroje v okolí a přesunout se jinam. Dnes už není kam se přesunout. "My les nekácíme, je to jen sklizeň" říká na kameru lesní dělník. Snad si nenašetří dost na cestu do demograficky vymírající  Evropy.

Osiemnastka (2012)

Dívka ze vzdělávacího centra v Lodži slaví osmnáctiny.