nocolour

nocolour

Stín.

• 27.5.2017  17:15
    Vetřelec: Covenant (2017)

Ak Prometheus bol filmom, v ktorom náhoda hrala hlavnú úlohu tak Alien Covenant je ... niekto sa očividne nepoučil zo svojich predchádzajúcich chýb. Opäť tu hrá hlavú úlohu "náhoda" a ľudská "hlúposť". Najmä ľudská hlúposť. Aristoteles má radosť - trojica je opäť zachovaná. Rozmýšľam, či ja som "divný" alebo všetci ľudia vôkol mňa sú "divný", keď vyhlasujú, že film je "totálna pecka". Začínam pochybovať o svojej "normálnosti".

• 27.5.2017  17:05
    Prometheus (2012)

Aristotelova jednota miesta, deja a času je zachovaná. Učebnicový príklad. Moja bývalá učiteľka slovenčiny by bola uchvátená, kedy nebola už tak stará a nemala odpor voči moderným a najmä Americkým filmom. Škoda pre ňu. Jediné slovo, ktoré mi napadlo po niekoľkonásobnom zhliadnutí tohoto filmu je slovo "náhoda" . Všetko sa v tomto filme deje, až neuveriteľne, náhodne. No dobre, napadlo mi ešte jedno slovo "hlúposť". Postavy sa správajú obdivuhodne hlúpo. Človek by povedal, že v budúcnosti bude mať univerzitné vzdelanie úplne každý a tak nájsť vhodných kadidátov na cestu "na koniec vesmíru" nebude až taký veľký problém. Očividne to je problém aj v budúcnosti. :-) Ak mysliaca bytosť vypne mozog, tak film naozaj pôsobí sviežo a úžasne. Ale toto opojenie trvá iba chvíľku. Rozum sa prihlási a vyžiada si opätovné aktivovanie. Hlbšia analýza vám, bohužiaľ, ukáže tienisté stránky filmu a jeho celú nelogičnosť. Film neodpovedá na žiadne otázky ale práve naopak. Film kladie nové otázky a staré otázky úspešne ignoruje. Na záver jeden výrok, ktorý objasňuje zámer RidleyScott čo chcel týmto filmom povedať: "Náhoda je koneckonců Bůh." (Hříšní lidé města pražského - Případ lichého střevíce, výrok pána Brůžka) . :-) :-) :-)

• 19.2.2017  13:44

Nechápem to nízke hodnotenie. Vynikajúce filmové spracovanie knižnej predlohy. Všetci a všetko bolo absolútne veľkolepé. Kamera je naprosto úchvatná. Je pravda, že stopáž je veľká ale nič to neuberá na kvalite, práve naopak. Nebudete sa nudiť.

• 10.8.2016  17:27

O-N-I-Č-O-M. Čo to malo byť? Sakra. To už sú diváci tak ... zdegenerovaní?

• 24.7.2016  14:16

Začiatok celkom zaujímavý ale potom sa to akosi pokazilo a záver nuda.

• 13.7.2016  15:28

Warcraft poznám iba ako PC hru. Film sa mi zdal trochu divný až nudný. Hĺbka deja bola, podľa mňa, príliš malá. Dej bol až príliš plochý.

• 13.7.2016  15:22
    Obr Dobr (2016)

Soundtrack mi pripomínal Harryho Pottera - až veľmi.

• 27.5.2016  14:33

Nahliadnutie do zákulisia. Bolo to zaujímavé.

• 25.5.2016  17:14

Zvláštne. Pomalé tempo. Margot Kidder vezerala super. Pekné šatičky. Ak by to bolo porno, mohlo to byť oveľa zaujímavejšie.

• 25.5.2016  17:09

Zaujímavé. Mne sa film nezdal až taký "veľkolepý", na základe hodnotenia čo tu vidím. Nebola to nuda ale dej bol ani žiadne terno. Ale ja som dieťa inej generácie.

• 25.5.2016  16:46

Slušná atmosféra, pohodový film, žiadna nuda. Na tu dobu celkom slušné. Stereotypy sú úsmevné.

• 22.4.2016  15:07

Geniálne. Čo viac dodať.

• 22.4.2016  14:55

Profesor Moriarty vynikajúci. "He was great." .

• 22.4.2016  14:50

Bez krvy. Nuda. Záver nevšedný.

• 21.4.2016  16:46
    Bella (2006)

Tento film som videl v telke (TVLux) a musel som si ho pozrieť znovu. Má silnú myšlienku.

• 21.4.2016  16:12
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Trochu nudné.

• 21.4.2016  16:07
    The Boy (2016)

Nuda. Trailer napínavejší ako celý film.

• 29.3.2016  09:38

Vynikajúci film s vynikajúcimi hercami. Prostredie, dej a samotné vystupovanie hercov je grandiózne. Pohladenie na duši.

• 29.3.2016  09:24
    Stážisti (2013)

Takto to asi v G. nevyzerá. Alebo áno? :)

• 24.3.2016  15:59
    Sucker Punch (2011)

Prečo tak nízke hodnotenie? Nechápem. Bola to pecka. Všetko šlapalo na plné obrátky. Dej, herci, hudba i grafika. Super super film.

• 13.3.2016  11:41

Nuda. To môžem ísť rovno do posilňovne.

• 13.3.2016  11:39

Reakcia na sskrblik: Aké deviantné scény? Napovedz mi. Príjemný a nenáročný film. :) Nina Hartley má stále šmrnc.

• 13.3.2016  11:05
    Mladý Indiana Jones (TV seriál) (1992)

Ako malý chlapec som tento seriál miloval. Na tú dobu a na môj vek to bolo niečo fascinujúce. Kto by nechcel byť mladým Indiana Jonesom? :) Vrelo odporúčam.

• 13.3.2016  10:59
    Sunday (1997)

Byť nezamestnaný je naozaj ťažké. Film je deprimujúci. Herecký výkon Hercule Poirota je vynikajúci.

• 12.3.2016  13:21
    Hněv Titánů (2012)

Film, ktorý sa nemal natočiť. Spôsobuje jazvu na duši. Ten premárnený čas, ktorý sa už nikdy nevráti. Škoda ho.

• 12.3.2016  13:20

Po Pánovi Prsteňov 2 a 3 je Hobit 3 úplná nuda. Kvantita na úkor kvality a času. Naťahovanie deja do krajností. Klišé a detinskosť.

• 12.3.2016  13:05

Film o dinosauroch bez dinosaurov. Koľko záberov bolo na tie "milé" príšerky a najmä na "nováčika" ? ... Celý film sa dá zhrnúť do traileru, ktorý je lepší ako samotný film. Viac dinosaurov ako v trailery neuvidíte a ani samotnej akcie.