Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tony Scott úspěšně pošlapává myšlenku originálu z roku 74. Scénář psal někdo asi po slušné dávce cracku, rozvedl ho do míst kam by to jeden nečekal, ve výsledku je to místo kde nový pelham prohrává, zatímco starý boduje celou dobu ať už svojí atmosférou, jednoduchostí a uvěřitelnými postavami (nic jako vztah travolty a Washingtona), nebo prostě jednoduše starým dobrým vzhledem, který byl bohužel zde pokažen digitální kamerou. Scénky s černochem mariňákem (it´a long time ago) mě pouze rozesmály, celkově byly dialogy spíše k smichu. Možná pokud by tony občas hodil nějaký ten vtípek a nebral celou věc vážně, byl smích lidí v kině opodstatněný, bohužel vtípek o galonu mléka tak trochu vyšuměl do eteru a opět jste se mohli zasmát tak akorát jeho trapnosti. Jednoduše se jedná o film se dvěma stárnoucími herci, z nichž jeden se snaži neustále hláškovat a občas(!) mu to i vyjde,o film kde je nedostatek spádu v ději nahrazen rychlým střihem a kde si většinu času připadáte že koukáte spíše na hudební klip bez muziky, což samozřejmě neplatí na začátku, zde máte hudební klip s muzikou a to asi 8 minut. Jediným světlým místem je John Turturro, který zápasí s nablblým scénářem poměrně statečně. 20%

Peklo s Landou (2007) (pořad)

Mělo to jednu velkou chybu. A tou chybou byl Landa, kdyby se pořad víc zajímal a o Macháčka, který je podle mého o hodně větší profík, a kdyby soutěžící nebyli z velké části retardi, mohlo to být poměrně zajímavé.

Alles Gute (2009) (seriál)

Bohužel staré dobré Alles gutes už to není, pořád zde najdeme dobré vtípky a narážky, bohužel už se dostavily trapné momenty a trochu hluchá místa.

Scrubs: Interns (2009) (seriál)

4* hlavně za geniální scénku s údžbářem (Janitor)

Suďte je! (2008) (pořad) odpad!

Myslel jsem si, že VkV je vrchol retardovanosti české televizní tvorby, suďte je ale dokázalo že lidská demence je bezmezná a dá se jít stále hlouběji. I když dávám odpad tak cítím provinile, protože tohle je odpad všech odpadů.

Hanebný pancharti (2009)

Zážitek z kina, jako byl tento, jsem dlouho neměl. Neskutečně zábavná pecka, skvěle vypointované dialogy a klasický Quentinův humor. Po poněkud slabším Deathproof se Tarantino vrací do svých kolejí a přináší nám opět svůj naprosto osobitý film. Ať už popisky a uvádění postav, výborně využitá muzika a celkově skvělý soundtrack, nebo scény a dialogy jejichž konec je originální a hlavně takový který byste nečekali, tvoří skvělou mozaiku a skrz menší epizodky skládá výborný film. Brad Pitt mi osobně ze začátku chvíli neseděl, ale hned jak jsem si zvykl tak jsem si začal si říkat, že tahle role byla pro něj. Christoph Waltz je jako Hanz Landa výborně slizký a roli záporáka zvládl na jedničku a Eli Roth zvládl magora s basebalkou taky skvěle ( hlavně když je oblečen do smokingu...). Tento film se nedá než doporučit-95%

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Velmi zajímavé a v hodně ohlledech podobné Dogday afternoon, bohužel ale film nemá stejnou sílu a uvěřitelnost, charaktery únosců nejsou řádně vykreslené a je zde pár postav kterým už nevěříte vůbec (například ten nadávající děda v centrále). Nápad i provedení jsou vcelku zdařilé, ale bohužel se zde pár chybiček najde 75% ( a podle jmen únosců je vidět že se jedná o další film kde se tarantino "inspiroval")

Bruno (2009)

Sasha Coen dokázal úžasnou věc. Dovedl stupisitu do absolutního bodu a místy se z ní stala genialita. Homofobům bych tento film asi nedoporučil, přeci jenom minutový záběr na točící se penis může být pro někoho už trochu moc, ale to je pouze prostředek kterým bruno boduje ( pravda že bodovat penisem...). Řekl bych že nejlepší část je jeho pobyt v Alabamě, ale celý film má své "kouzlo" a každá malá epizodka má svoji sílu. Když poté na konci zazní parodie na charitativní píseň (v jejímž originále se objevily i hvězdy, které zde parodují samy sebe) už jsem se jenom smál. Konečný verdikt? Bruno rozhodně nebude pro každého, není tak silný jako Borat, ale pokud se chcete zasmát a překousnete těch pár úchylností, tak s chutí do toho.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Skvěle natočené drama, výborný scénář. Měl jsem obavy že se bude jednat o jedno z přehodnocených děl, které si místo na vrcholu hřeje pouze jakousi smyšlenou kultovností, ale to zde naštěstí neplatí. Herecké výkony jsou zde absolutně dokonalé a film prakticky stojí na nich, dialogy a hádky jsou velice uvěřitelné, stejně jako celkový postup změny názoru celé dvanáctky. Film nám ukazuje, jak to může dopadnout, pokud necháme o životě jedince rozhodnout skupinu nezainteresovaných lidí, zároveň však tak trochu podtrhává, ale zároveň i oslavuje myšlenku amerického soudního systému. Pro mě asi nejlepší černobílý film všech dob.

Mafiáni (1990)

Scorsese jednoduše umí natočit skvělý mafiánský film, který není pouze o jedné události, ale o celém životě a měnících se charakterech jednotlivých postav. Stejně jako Casino, které jsem shlédl jako první, mě tento film posadil na zadek. De niro hraje klasicky výborně, Pesci zde zkouší velmi podobný charakter, jaký bude hrát o pár let později v Casinu a mě poměrně neznámý Ray Liotta rozhodně nezaostává. Bohužel ale nejsou mafiáni tak "silní" jako Casino, ale i tak se jedná o perfektní film, u kterého občas mrzne krev v žilách.