Mariňák (2005)

Ojedinělé zpracování války s jako vždy skvělým Jakem Gyllenhaalem.Nemám co dodat.

Van Helsing (2004)

Rotační kuš? milionkrát použitá klišé? Ne díky!

Mission: Impossible II (2000)

John woo a hollywood. To jsou dvě věci které prostě společně neklapou a tento film je toho příkladem

Wrestler (2008)

Zpracováním skvělý film, kamera je jednoduchá ale v kombinaci se zvukem dost často vyrazí dech, velmi často postavu "pronásleduje", což je podle mého názoru velmi povedené. Dále pak Výkon Mickeyho Rourka, ke kterému ani nemám co dodat. Bohužel on proklamovaný nečekaný konec byl jasný prakticky už od momentu, kdy se Ram probudí v nemocnici a doktor mu říká že nemůže dělat Wrestling. Každopádně Aronforsky po přeplácané, pseudointelektuální, audiovizuální onanii opět natočil velmi dobrý film s použitím více méně komorního prostředí. Silu Requiemu to nemělo, ale jedná se o velmi dobrý film.

Mys hrůzy (1991)

Film se skvělou atmosférou, hereckými výkony i postupným gradováním napětí. Opět se zde osvědčil recept o dvou přísadách: Scorsese a De Niro.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Už intro s otravnou melodií a Jessicou píšící na stroji mě vždycky odrazovalo. Nezajímavost příběhů a postavy s naprosto pochybnou motivací tomu moc nedodají. Navíc hlavní hrdinka vás už pouze svým vzhledem otravuje. Dvě hvězdy s respektem - taková blbost a udrželo se to na tv obrazovkách tak dlouho...

Strážce duší (2005) (seriál)

Důkaz toho, že česká seriálová tvorba za posledních pár trpí jakýmsi orálním průjmem a chrlí na nás jednu sr€cku za druhou. Jedna hvězdička za ty nejzhovadilejší momenty, u kterých má člověk možnost se zasmát.

Flákači (1995)

Skvělé dialogy, více prostoru pro jaye a silent boba a výborná pohodová atmosféra. Pokud vás Clerks posadili na zadek tak doporučuji, pokud však Kevina Smithe nemusíte, tak raději snad ani nekoukejte. "You know what! There is no easter bunny! Over there is just the guy in a suit!"

Volání o pomoc (2007)

Nejelepší film na téma 11.září. Překvapivě skvěle hrající Sandler a skvělý Don Cheadle v uvěřitelném dvouhodinovém dramatu, který je založen na přátelství dvou spolubydlích z univerzity. Zvláště bych vyzdvihl právě Sandlera, jeho paranoidní výbuchy spojené s demolováním svého okolí byly mistrně zahrané a jeho monolog v čekárně u psycholožky mi vyrazil dech ( a to i přes to že nesnáším citové vydíračky)Co dodat, film se nedá nedoporučit....

Zack a Miri točí porno (2008)

V porovnání s ostatními filmy Smitha Zack a Miri poměrně pokulhávají, ale pokud si Smithovi filmy užíváte, užíjdíte si na zdánlivě nesmyslných dialozích a neurazíte se pokud zazní nějaká menší nechutnost, film si užijete. Poměrně mě svým výkonem překvapil Jeff Mewes, u kterého jsem se trochu bál že Jay byl vrchol jeho kariéry. Dále je vtipné obsazení opravdových porno hereček, které poznáte ve vteřině jejich pobytu před kamerou (asi to bude tím "porno akcentem"). Dále Jeff Anderson, kterému Smith opět napsal skvělou roli na tělo (Can you believe THIS shit?). Pro ty, co čekají něco ve stylu Clerks, Mallrats nebo Dogmy to bude asi zklamání, ale pokud přijmete Smithův nový způsob, který si zachovává originalitu jak vtípků tak dialogů, ale bohužel se zaměřuje trochu víc na romantiku ( ne tak originálně jako v Chasing Amy), čeká vás velmi příjemný zážitek.80% "Can i get a cofee? Black?" "Cant you see we´re talking? White!"