Disk

okres Cheb

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 20.8.2017  17:25

Bohužel jsem jako první viděl verzi od Davida Finchera, tudíž přiznávám jistou zaujatost vůči této adaptaci slavného románu. Problém tohoto nímku tkví v tom, že je až příliš uctivý vůči své knižní předloze, takže ve filmové řeči nemá na diváka takový účinek jako Fincherova volnější verze. Hlavně zde schází pořádné napětí, což je u takto pomalu vyprávěného snímku docela problém. Navíc schází depresivní konec z knihy, který je pointou románu i Fincherovy verze. Problematické je taktéž obsazení hlavní pátrací dvojice, které schází potřebná chemie a spolupracují jenom proto, že si to přál scénárista. Nic naplat, Rooney Mara a Daniel Craig si se svými postavami poradili stokrát lépe. Ovšem i tak jsou Oplevovi Muži rozhodně lepší než následné sequely od Daniela Alfredsona.

• 19.8.2017  23:53
    Krakatit (1948)

Bezesporu jeden z nejlepších Vávrových filmů. Silně znepokojový snímek s nadčasových tématem zneužití jaderné energie vyvolává v divákovi pocit totálního zmaru a bezmoci, k čemuž dopomáhá fantastická kamera Václava Hanuše a hlavně dokonalá práce s hudbou Jiřího Srnky a celou zvukovou složkou. Otakar Vávra vlastně natočil film noir, který si světovou pozornost zaslouží i díky skvělým výkonům Karla Högera a tajemné Florence Marly. I přes své téměř sedmdesátileté stáří je Krakatit v dnešní jaderné době ještě více varující než v době premiéry.

• 16.8.2017  23:17

Druhý díl Dobrého vojáka Švejka nazvaný Poslušně hlásím mi přijde mnohem lepší než jednička, jelikož není příliš svázaný s předlohou (vyjma Švejkových nehod ve vlaku a budějovické anabáze, přičemž tyto pasáže jsou lépe zpracovány v loutkové verzi Jiřího Trnky). Jasně, chybí celá pasáž v Királyhidě a boží postava sapéra Vodičky, ale vše vynahrazuje výborný protiválečný závěr, který dává možnost mnoha interpretacím.

• 8.8.2017  19:09

Pravděpodobně jeden z nejlepších filmů letošní LFŠ. Syrové drama s neschematickým scénářem a famózním herectvím ústřední dvojice, především Josh O'Connor předvádí fantastický výkon.

• 6.8.2017  23:41

Silné zklamání. Bohužel jsem nucen s lítostí konstatovat, že Jan Svěrák upadl do uměleckého kómatu a svým nejnovějším snímkem nepřináší nic nového. Líbivé obrázky, ale jinak kolem toho všeho dost prázdno. Atmosféra protektorátu prakticky nulová, děj totálně rozpadlý a herecké výkony s výjimkou fantastického Oldřicha Kaisera takové nijaké. Problém je taky v humoru - je dost nucený a používaný na sílu, aby tam byly jakože vtipné situace. Přitom jiný Svěrákův film z druhé světové války Tmavomodrý svět (2001) patří k tomu nejlepšímu, co od roku 1990 v naší kinematografii vzniklo. O to je to zklamání bohužel větší. (Viděno v podobě předpremiéry na LFŠ v Uherském Hradišti.)

• 19.7.2017  22:48
    Dunkerk (2017)

Nolanův Dunkirk je skutečně mistrovské dílo. Po technické stránce naprosto brilantní, fantastický střih a kamera. Herci tentokrát hrají poněkud druhé housle a o jejich postavách se příliš nedozvíte, ale to vůbec není na škodu, spíše naopak. Určitě jeden z filmů roku. Jo a tolikrát kritizovaný Harry Styles je tam naprosto skvělý. 10/10________P.S.: Návštěva IMAXu je povinností.

• 24.6.2017  23:36

U většiny písní bylo znát, jak Helena Vondráčková nestíhá. Jasně, je taky jen člověk a na únavu má právo, ale u podobných koncertů přeci jenom čekáte dokonalé výkony. A bohužel mě zklamala doprovodná kapela a některé aranže. Divácký dojem aspoň z mé strany je silně rozpačitý.

• 6.6.2017  22:40

Naprosto mimořádné dílo, které by zcela přesvědčivě obstálo i na velkém plátně (novou verzi chystá Kenneth Branagh, premiéra na podzim). Při sledování mě doslova mrazilo. Postavy kladoucí si etické otázky, téma spravedlnosti a odplaty... Dokonalost.

• 29.5.2017  20:32

Skvělé drama s dobrodružnými prvky a působivým koncem. Navíc se soustředěnou režií a skvělými herci.

• 23.5.2017  22:40

Ritchieho Král Artuš je co do filmové řeči stejně odvážný jako nedávný Velký Gatsby od Baze Luhrmanna. A oba snímky jsou těžké pecky.

• 20.5.2017  15:36

Dokument Daniela Kupšovského o White Media, neonacistickém webu sestavující seznamy všech, kteří by měli být z různých důvodů určeni k likvidaci. Jsem na tom seznamu taky, konkrétně v sekci Hnusáci a úchyláci. Na jedné straně je to skvělá seznamka, protože jsem díky tomu poznal řadu skvělých lidí, na druhou stranu lidem na těch seznamech hrozí nebezpečné vyhrožování, protože u řady z nich jsou vidět jejich citlivé osobní údaje. Bohužel je problematické ty fašouny zatknout, jelikož doména WM se nenachází v Česku.

• 19.5.2017  12:06

Režisér Cristian Mungiu opět nezklamal. Je mi záhadou, proč něco podobného nenatočíme i my. Přitom námětů by byl určitě dostatek.

• 8.5.2017  00:18

Stále nadčasový kriminální snímek s výborným Markem Perepeczkem, který dokonale ztvárnil vraha Dády Patrasové a Jany Nagyové. Patrně nejlepší normalizační detektivka, navíc se silným závěrem. Drsná atmosféra, skvělá hudba Karla Svobody a pečlivě vygradovaná režie Jindřicha Poláka, který potvrdil, že umí točit i jiné žánry než "jenom" dětské filmy a seriály.

• 22.4.2017  23:19

Důkaz, že i televizní záznam může přinést výjimečný zážitek. Elliott Hanna je v roli Billyho Elliota naprosto fantastický.

• 18.4.2017  09:56
    Můj král (2015)

Na první pohled jde o dějiny jednoho vztahu, jakých jsou tisíce. Ovšem na druhý pohled jde de facto o francouzskou odpověď na známou trilogii Richarda Linklatera. Precizní herecké výkony Emmanuelle Bercot a Vincenta Cassela jsou jenom jedním z důvodů, proč je Můj král výjimečným snímkem.

• 4.4.2017  23:52

Velké plus za Michaela Fassbendera.

• 26.3.2017  22:35

Absolutní dokonalost.

• 26.3.2017  00:24
    Macbeth (2015)

Kurzelův Macbeth má naprosto fantastický audiovizuál, dokonalou režii, přesné herecké obsazení a prakticky nulový přepjatý patos. Přesto mi to tak úplně nesedlo, což ale není Kurzelova chyba, nýbrž chyba moje. Na tohle pojetí plné poetických okamžiků jsem nebyl připraven. Tudíž ponechávám bez hodnocení a Macbethovi někdy příště dám druhou šanci. Kacířsky ale dodávám, že Kurzelův Macbeth je mnohem lepší záležitostí než patetický Macbeth Orsona Wellese.

• 23.3.2017  08:54
    Rocco (2016)

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :)

• 16.3.2017  22:27

Nakonec jsem dojat a mile překvapen. I když velký podíl na tom mají písničky Alana Menkena z původní animované verze z roku 1991. Sice jsem si na digitální nádobí musel jistou dobu zvykat, ale nakonec tleskám. A závěrečné titulky jsou jedna úžasná děkovačka.

• 7.3.2017  23:26

Opět mistrovská detektivka. David Suchet nezklamal a představitel Simona Doylea byl půvabný.

• 2.3.2017  23:44
    Moonlight (2016)

Téma hledání vlastní identity není ve světové kinematografii nic ojedinělého. V roce 2016 vznikly na toto téma hned dva snímky, konkrétně francouzské drama V sedmnácti a zde hodnocený Moonlight. Rozporuplné a většinou odmítavé ohlasy v českém, respektive slovenském prostoru nikterak nepřekvapí, protože hlavní hrdina vyrůstá ve zcela specifickém sociálním prostředí a navíc se musí vyrovnávat s jinakostí ve vlastní menšině, na což není není mainstreamové publikum nijak zvyklé. Jenkinsův snímek nijak nesklouzává k patosu, dialogy - hlavně ty v závěrečné třetině - jsou fantastické, herci a herečky ze sebe dostávají maximum, zní tu skvělý soundtrack a kamera výborně zachycuje nijak nepřikrášlenou atmosféru miamské afroamerické komunity (v kině ona kamera vynikne ještě lépe). Brad Pitt coby hlavní producent dobře věděl, kam investovat svoje úspory. Oscar za nejlepší film byl udělen právem.

• 2.3.2017  23:18

Teď můžu s klidným svědomím odpustit Foxům ony wolverinovské sólové nepodarky z předchozích let. Logan ignoruje vše, co dosud v x-menovském filmovém vesmíru kdy vzniklo. Vznikl tak bezútěšný a depresivní snímek, který je citlivě natočený a skvěle zahraný. Fantastická atmosféra a jeden z letošních hereckých objevů roku - Dafne Keen. James Mangold ze sebe vymačkal naprosté maximum a Marco Beltrami se taktéž podobně vytáhl. Lepší rozlučku si Hugh Jackman a Patrick Stewart ani nemohli přát.

• 27.2.2017  17:32
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Luxusní závěr se záměnou obálek. :D

• 25.2.2017  18:01

Naprosto luxusní poirotovka.

• 22.2.2017  23:26
    Mlčení (2016)

Naprosto fantastický a ojedinělý filmový zážitek, který se v současné hollywoodské kinematografii už jen tak nevidí. Snímek plný úžasných hereckých výkonů (kde je oscarová nominace za životní výkon Andrewa Garfielda?), dokonalé kamery a celkově filmové řeči, která nám dává nahlédnout do mysli osobností, jež měly úplně odlišnou životní filosofii a postoje. Nejednoznačné přijetí muselo být nutností.

• 15.2.2017  17:44
    V sedmnácti (2016)

I staří klasikové mohou míti mladistvý elán. Neplatí to jen pro Martina Scorseseho, ale také pro Andrého Téchiného, který ve svých 73 letech přichází se snímkem o první lásce. Téma je to samozřejmě zpracovávané mnohokrát, přesto je V sedmnácti filmem, jenž rozhodně stojí za vidění, hlavně samozřejmě v kině. André Téchiné se soustředí na vztah dvou spolužáků, u kterých bychom na první pohled těžko mohli předvídat, že by právě tito dva kluci mohli vytvořit milostnou dvojici. Jejich vzájemný vztah je silně až výbušný, ale také hodně citlivý. S tím souvisí absolutně skvostné herecké výkony obou protagonistů, přičemž sledovat jejich vzájemnou chemii (verbální i fyzickou) je něco úžasného. A to je Kacey Mottat Klein ve svých 19 letech ostřílená herecká hvězda a o deset let starší Corentin Fila teprve herecký nováček. Jejich milostná scéna patří k tomu nejlepšímu, co lze v tomto snímku vidět. Něco tak intenzivního tu v queer kinematografii už dlouho nebylo. Vše dotvářejí nádherné záběry francouzských Pyrenejí v různých ročních obdobích a výborná práce se střihem. Kdo čeká klišovitou romanci, má smůlu. V sedmnácti je nádherným snímkem o dospívání, který vám z hlavy jen tak nevyprchá.

• 8.2.2017  09:58

Verzi s Peterem Ustinovem jsem bohužel neviděl, ale David Suchet jako Hercule Poirot nikdy nezklame. Další detektivní skvost.

• 4.2.2017  21:57
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Za dokonalou pětici dílů s Metadonem. O tomhle se bude mluvit ještě dlouho nejen v české youtube komunitě. Bylo to něco naprosto výjimečného, co v dějinách tohoto obskurního pořadu nemá obdoby. Jasně, je to kontroverzní a tuhle sérii cílovka určitě nepobere, ale stoprocentně si stojím za tím, že podobné oživení Prostřeno potřebovalo jako sůl. Pokud jde o jednotlivé postavy z Oldova repertoáru, u mě vedou Kung Fury a Bruno, protože tihle dva mě dokázala přivést k několika záchvatům smíchu.

• 4.2.2017  18:33
    Ranhojič (2013)

Tento historický snímek na motivy románu Noaha Gordona mi hodně sedl. Naprosto dokonalé herecké obsazení, funkční scénář, absolutně skvostná výprava a výborná režie, která perfektně utáhne delší stopáž, již si diváci a divačky ani nestačí uvědomit. A že jde o nízkorozpočtový snímek? Není to nijak poznat, tvůrčí vynalézavost je zde nekonečná. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34