Disk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 22.4.2018  22:04
    Metanol (TV film) (2018)

Provizorní hodnocení: Zatím se neodvážím dát plné hodnocení, ale jestli bude druhá část stejně výborná jako ta první, dám to nejvyšší hodnocení s radostí.

• 20.4.2018  01:56

Prezidenta Blaníka jsem si dal až teď, pěkně s odstupem několik měsíců po kinopremiéře, protože sledovat to v době prezidentské euforie jsem nepokládal za dobrý nápad. Upřímně řečeno: jsem zklamaný. Tondu a jeho partu mám rád, ale celovečerní formát Tondovi jednoduše nesedí, není to ono. Zatímco některé jednotlivé epizody si pouštím pravidelně a stále se u nich příjemně bavím, tak celovečerního Prezidenta Blaníka si znovu asi jen tak nepustím. A není to jenom do ztracena znějící pointou. Pokud někdy vznikne další řada, rád ji uvítám, ale druhý celovečerák by už vznikat neměl. Tondovi je zkrátka nejlépe v desetiminutových epizodách.

• 14.4.2018  18:34

Když se na konci dokumentu Miloš Forman svých kluků zeptá na heslo a Jimmy a Andy mu odpověděli: "Rodina" a do toho hraje hudba z Přeletu nad kukaččím hnízdem, tak mě to silně dojalo.

• 11.4.2018  00:09
    Nerodič (2017)

Neuvěřitelně silný dokument. Rodina je něco úžasného a má spoustu podob, ne jenom tu konzervativní, kterou jako jedinou správnou tu prezentují různí Chromíkové a Čunkové. Všechny příběhy měly silně emotivní průběh a všechna vyústění mě dojala. Režisérka Jana Počtová si sice nedrží od respondentů a respondentek odstup (všichni jsou její přátelé a známí), ale zde to vůbec nevadí, protože to ještě více umocňuje emoce těch jednotlivých příběhů. Nedokážu říci, který příběh mě zaujal více a který méně. Všechny měly něco do sebe. 10/10

• 3.4.2018  00:29

Na jedné straně příjemně civilní, na druhé straně pár wtf scén (všechny scénky s ďáblem a o poslední scéně raději nemluvě). A nad tím vším vévodí Gary Oldman jako Pilát. 7/10

• 1.4.2018  00:17

Umučení Krista podle Mela Gibsona: Kombinace samoúčelného naturalismu a vznešených slow-motion záběrů. Výsledkem je nechtěně směšná parodie, což se samozřejmě nemělo stát. Velký podíl na tom má Gibsonovo nepochopení Kristova poselství. Ovšem milý Mel si za tenhle tvůrčí průšvih (který byl jinak kasovně úspěšný, protože reklamní masáž) může sám, jelikož jeho víra chápe evangelia a prakticky celou bibli doslovně. Nemůžeme se divit, když jeho vlastní otec je náboženský fanatik a syn tyto názory přejal, což se ve filmu odráží stereotypním zpodobněním židovské velerady. Proto je mi bližší Scorseseho Poslední pokušení Krista, které sice nevychází přímo z evangelií, ale o to více je mi celkově lidštější.

• 27.3.2018  13:52

Věčné dítě Steven Spielberg se vrátil ke sci-fi. A je to comeback vskutku famózní. Virtuální realita, objevování nových světů, pocta slvným klasikám... Ten film nejde nemilovat. Stejně jako Tye Sheridana, ze kterého vyrostl herecky nadaný a nádherný mladík.

• 5.3.2018  15:02
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Byla to příjemně strávená noc, potěšily klipové montáže (především ta k oslavě 90. výročí Oscarů s hudbou z Lásky nebeské a Lawrence z Arábie) a písničky. Z výherců mě potěšil hlavně James Ivory za adaptovaný scénář k báječnému snímku Call Me by Your Name. Fór v závěru jako odkaz na loňský trapas pobavil. Tak proč jenom tři hvězdičky? Protože se jelo víceméně na jistotu a mnohá překvapení aby člověk pohledal.

• 13.2.2018  00:16

Neuvěřitelně silný snímek o dospívání, u kterého vůbec nepoznáte, že jde o debut. Absolutně jistá režie, skvělé výkony mladých herců a hereček a především fantastická kamera s nádhernými záběry islandské přírody. Neskutečný divácký zážitek a obrovská pecka, kterou musíte vidět.

• 28.1.2018  19:56

Celá trilogie Maze Runner zrodila novou režisérskou hvězdu - Wese Balla. Ten si už od začátku první části Útěk dokázal poradit s klišovitým scénářem a naservíroval divákům skvělou dobrodružnou podívanou, která se v rámci žánru dystopických young adult snímků bude překonávat značně obtížně. Závěrečná část nazvaná Vražedná léčba je z celé série jasně nejlepší. Jak už bylo řečeno, scénář je totálně předvídatelný, ale Wes Ball i tak dokáže, že i s předvídatelným scénářem dokážete zázraky, pokud máte talent na akční scény a dokážete pracovat s napětím (v dnešní době bohužel spíše unikum než běžná záležitost). Wes Ball navíc výborně pracuje s mladými neokoukanými herci, kteří mají co nabídnout. Především hlavní představitel Dylan O'Brien si mě už napotřetí dokázal plně podmanit. Wes Ball si touto dystopickou trilogií rozjel velmi slibnou kariéru a jeho tvorbu je nutno sledovat dále.

• 26.1.2018  12:40

Po prvním zhlédnutí a absenci českých nebo slovenských titulků těžko hodnotitelné. Fantastická hudba, vynikající práce se střihovými montážemi a výborná kamera. Na filmu je samozřejmě znát doznívání hnutí hippies. Hodně by pomohla znalost historie tohoto velmi neobvyklého snímku. Takže zatím ponechávám bez hvězdičkového hodnocení.

• 17.1.2018  21:37
    Cukrář (2017)

Nádherné melodrama, které mohu jen a jen doporučit. Herecky super, mistrovsky zachycené vztahy jednotlivých postav, skvělé klavírní melodie. Přitom se Graizerův snímek netopí v patosu a sladkobolnosti, které by se u podobných zápletek jinak daly očekávat. Milovníci sladkých dobrot si určitě přijdou na své. :)

• 15.1.2018  23:17

Za geniálního Miroslava Krobota a odlitek zadku Františka Filipovského. :D

• 9.1.2018  22:58

Jedna velká póza a křeč. Nahoru to vytahuje až závěr.

• 27.12.2017  18:51

Císařův pekař a Pekařův císař je asi jediný budovatelák, na který se s chutí vždycky podívám. Je to inteligentní lidová zábava, která právem baví všechny bez rozdílu už nějakých 65 let. A přitom geneze tohohle filmu je více než dramatická a nestyděl by se za ni ani Hollywood, nemluvě o tom, že se film točil v nejhorších časech politických procesů, kdy si nikdo nemohl být jist životem. A slavná písnička o tom, že ten umí to a ta zas tohle, patří mezi nejlepší muzikálová čísla, která se na Barrandově kdy točila. Je pro mě vždycky velkou radostí sledovat Císařova pekaře a Pekařova císaře, pokaždé se u toho srdečně bavím. A teď si to srovnejte s debilní a úplně pitomou Dovolenou s Andělem, která vznikla ve stejné době. Úplné nebe a dudy.

• 24.12.2017  00:59

Pověsti nelhaly. Vedle God's Own Country je Call Me by Your Name dalším letošním fantastickým snímkem o dospívání a hledání vlastní identity, tentokrát ze slunné Itálie 80. let. Opět výtečná chemie mezi oběma protagonisty, kteří tvoří nádherný pár, k tomu skvělá práce s kamerou a dobovými písněmi. Díky precizní režii skvěle zobrazené plynutí času, přesné vedení herců (absolutně nádherný a v jednom kuse do půli těla odhalený Timothée Chalamet bude minimálně nominován na Oscara) a dokonalý závěr jsou důkazem, že zde máme po mnoha letech další možnou queer klasiku (vedle zmíněné God's Own Country). Vskutku silný a velmi nevšední divácký zážitek.

• 19.12.2017  18:59
    Dumbo (1941)

Tahle rozkošná disneyovka, kterou jsem naposledy viděl v kině jako malý chlapec, dodnes vůbec nezestárla. I malé slůně s jistou odlišností se může proslavit.

• 18.12.2017  00:28
    Petr Pan (1953)

Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.

• 14.12.2017  22:47

Nedá se nic dělat, musíme si to všichni přiznat, přátelé. Poslední z Jediů je nejlepším filmem z celé předaleké galaxie. Ano, je to mnohem lepší než Impérium vrací úder. A ano, myslím to zcela vážně, nejde o žádný vtip. Poslední z Jediů - epizoda kacířská a zároveň geniální. Buď to budete milovat nebo nenávidět. Já to miluju. Mimochodem Adam Driver je jedním z důvodů, proč na novou trilogii Star Wars nedám dopustit. Představitel Kylo Rena je tu neskutečně sexy a sledovat každý záběr s ním je čirá radost.

• 12.12.2017  22:38

Skutečně mimořádně silný dokument Saši Uhlové a Apoleny Rychlíkové o tom, jak lidé pracují v mizerných pracovních podmínkách berou ještě mizernější plat. Obdivuji Sašinu silnou vůli, já bych se z toho asi složil. Neskutečný humus.

• 6.12.2017  00:05
    Pokušitel (2016)

Miluju dojáky a tahle středoškolská sportovní romance je zatraceně kvalitní a zároveň zdravě nahořklá. A jako bonus je tu Andrew Scott. Jasně, ze začátku si člověk trochu hůř zvyká na přemíru split screenů, ale nakonec je Handsome Devil snímkem, po jehož skončení se budete krásně usmívat. Víc takových oddychovek.

• 4.12.2017  22:23

Hodně silná věc, Andrew Garfield v hlavní roli je skvělý stejně jako Claire Foy. Téma filmu je samozřejmě výborné - i handicapovaní jsou součástí společnosti a nezaslouží si zůstat za zdmi ústavů a nemocnic. Dnes názor celkem běžný (i u nás se s tím většinová veřejnost musela vyrovnat), ale v minulosti s tím někdo musel přijít. Andy Serkis jako debutující režisér určitě nezklamal.

• 1.12.2017  00:22
    Smradi (2002)

Filmařsky to samozřejmě hodně zestárlo (dlouhé detaily na obličeje - proboha!), ale tematicky a herecky jsou Smradi i po patnácti letech stále aktuální - bohužel. Petra Špalková a Ivan Trojan předvádějí jedny ze svých životních výkonů, dětští herci geniálně hláškují a hudbou vše doplňuje skupina Jablkoň. Takových filmů je v naší společnosti stále potřeba.

• 29.11.2017  23:57
    120 BPM (2017)

Na konci jsem se skoro neubránil slzám, nešlo jinak.

• 25.11.2017  22:31

Začít si s nejslavnějším Belgičanem po Davidu Suchetovi... Kennethu Branaghovi to zase vyšlo. Opět silně stylizovaný snímek (boží úvod v Jeruzalémě), opět nádherná hudba Patricka Doylea, opět skvostné herecké výkony. Hodně to ve mně doznívá.

• 18.11.2017  23:19
    Lady a Tramp (1955)

Tady není pro nostalgii žádné místo. Disneyovka Lady a Tramp snese i ta nejpřísnější měřítka pro dnešní animáky. V žádném případě není poznat, že snímek měl světovou premiéru už v roce 1955.

• 18.11.2017  13:19
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Stačilo mi jenom těch pár ukázek v Pořadu Luďka Staňka a už cítím neuvěřitelné množství studu. Celý "dokument" Já, Kajínek je naprostý výsměch spravedlnosti i lidským hodnotám. Tohle je od Primy absolutní humus. Dělat z celoživotního zloděje, recidivisty a pravomocně odsoiuzeného dvojnásobného nájemného vraha nějakou celebritu... hele, na to se nedá vymyslet nějaké slušné ani neslušné pojmenování.

• 16.11.2017  00:02
    Bambi (1942)

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout.

• 15.11.2017  15:25

Nepopírám, že velký podíl na vysokém hodnocení superhrdinského filmu má IMAX. Úplně s klidným svědomím lze říci, že Justice League je důstojným soupeřem předchozího snímku Batman vs Superman. Navzdory zprávám o přetáčení a nahrazení Zacka Snydera v průběhu produkce Jossem Whedonem (v titulcích je uveden pouze jako spoluscénárista) drží Justice League pohromadě. Přidané humorné narážky ("kde jsou ty časy vybuchujících tučňáků") osudovost naštěstí nenarušují, jak jsem se původně bál. Kdepak, Justice League je osvěžující superhrdinský snímek a nepůsobí únavným dojmem jako oba díly Whedonových Avengers.___________P.S.: Ezra Miller v roli Flashe je zde krásně rošťácký a zároveň rošťácky krásný.

• 15.11.2017  00:07
    Pinocchio (1940)

Druhá celovečerní disneyovka nezůstala pozadu za Sněhurkou. Animace nijak nezestárla a navíc jde patrně o jedinou celovečerní disneyovku, ve které malí kluci kouří doutníky a jsou lákáni ke žvýkání tabáku. Psal se rok 1940...

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36