Disk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 18.11.2017  23:19
    Lady a Tramp (1955)

Tady není pro nostalgii žádné místo. Disneyovka Lady a Tramp snese i ta nejpřísnější měřítka pro dnešní animáky. V žádném případě není poznat, že snímek měl světovou premiéru už v roce 1955.

• 18.11.2017  13:19
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Stačilo mi jenom těch pár ukázek v Pořadu Luďka Staňka a už cítím neuvěřitelné množství studu. Celý "dokument" Já, Kajínek je naprostý výsměch spravedlnosti i lidským hodnotám. Tohle je od Primy absolutní humus. Dělat z celoživotního zloděje, recidivisty a pravomocně odsoiuzeného dvojnásobného nájemného vraha nějakou celebritu... hele, na to se nedá vymyslet nějaké slušné ani neslušné pojmenování.

• 16.11.2017  00:02
    Bambi (1942)

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout.

• 15.11.2017  15:25

Nepopírám, že velký podíl na vysokém hodnocení superhrdinského filmu má IMAX. Úplně s klidným svědomím lze říci, že Justice League je důstojným soupeřem předchozího snímku Batman vs Superman. Navzdory zprávám o přetáčení a nahrazení Zacka Snydera v průběhu produkce Jossem Whedonem (v titulcích je uveden pouze jako spoluscénárista) drží Justice League pohromadě. Přidané humorné narážky ("kde jsou ty časy vybuchujících tučňáků") osudovost naštěstí nenarušují, jak jsem se původně bál. Kdepak, Justice League je osvěžující superhrdinský snímek a nepůsobí únavným dojmem jako oba díly Whedonových Avengers.___________P.S.: Ezra Miller v roli Flashe je zde krásně rošťácký a zároveň rošťácky krásný.

• 15.11.2017  00:07
    Pinocchio (1940)

Druhá celovečerní disneyovka nezůstala pozadu za Sněhurkou. Animace nijak nezestárla a navíc jde patrně o jedinou celovečerní disneyovku, ve které malí kluci kouří doutníky a jsou lákáni ke žvýkání tabáku. Psal se rok 1940...

• 9.11.2017  10:33

Výborné drama s tématem dospívání v Brooklynu a potýkání se s toxickou maskulinitou, které české prostředí nejspíš moc neocení. Film výborným způsobem zachycuje tápání puberťáka, který se teprve hledá, ačkoli na první pohled má jasno. Režisérka Eliza Hittman odvedla skvělou práci s mladými neokoukanými tvářemi a je docela možné, že o Plážových flákačích ještě uslyšíme.

• 9.11.2017  00:31

Vidět po letech Vše o mé matce na velkém plátně - to se člověk hned dojme a vzpomíná na období puberty, kdy tenhle film viděl poprvé. Když tenhle Almodóvarův film vidím dnes ve svých 32 letech, tak jsem uvědomil další věc: stárnu a stávám se sentimentálním. To druhé je rozhodně špatně.

• 8.11.2017  00:00
    Coby (2017)

Málokdy se vidí takhle optimistický dokument.

• 3.11.2017  09:51

Tom of Finland je napodruhé stále skvělý, ale ujasnil jsem si, že nejsem cílovkou Tomova díla. Holt mě přitahuje jiný typ kluků. :)

• 17.10.2017  22:42
    Krotká (2017)

Výborný snímek, ale už ho nikdy nechci vidět.

• 16.10.2017  23:08
    Čtverec (2017)

Je to výborné, ale trvalo mi dost dlouho, než jsem tomu přišel na chuť. 7/10

• 12.10.2017  22:06
    Sněhulák (2017)

Parádní kamera (hlavně panoramatické zimní záběry) a skvělé střihové montáže Thelmy Schoonmakerové, dvorní střihačky Martina Scorseseho, který snímek produkoval. Herecky hodně fajn (Michael Fassbender je zase výborný). Tomas Alfredson jako režisér (z jeho tvorby doporučuji hlavně Ať vejde ten pravý) opět neselhal, ale nohy mu podráží velmi komplikovaný scénář (předlohu neznám). Navíc mám problém s postavou Harryho Holea, se kterým se lidsky nemůžu ztotožnit. Takže nakonec jsem ze Sněhuláka v rozpacích.

• 1.10.2017  17:04

Neprávem podhodnocený snímek s feministickým poselstvím. Vratislav Blažek a Ladislav Rychman natočili po úspěchu Starců na chmelu film, který je provokativní i po půlstoletí. A scéna, ve které Jiřina Bohdalová v baru balí nějakého zajíčka, je naprosto kouzelná.

• 28.9.2017  23:11

Kdo by si byl pomyslel, že se z Plavby Jitřního poutníka stane výborný dobrodružný film v tom nejlepším slova smyslu... Smekám.

• 28.9.2017  08:35

Překvapení se už nekoná, ale zklamání také ne. Je to sice po filmařské stránce jedna velká vykrádačka, ale že by mi to nějak vadilo, to se říci nedá. Princ Kaspian nadále zůstává příjemnou pohádkou.

• 24.9.2017  23:27

Skvělá pohádka. Rozhodně nejde o nejlepší dětský film všech dob, ale po letech jsem se výborně bavil. Fantastické záběry z Národního parku České Švýcarsko a z Nového Zélandu. Nádherná atmosféra, patřičné napětí, slušné výkony dětských herců a hereček, doslova mrazivá Tilda Swinton a ňuňu James McAvoy, který má zde bohužel minimum prostoru. První díl nakonec skončivší trilogie si svou šanci rozhodně zaslouží.

• 23.9.2017  22:37

Stylově stejné jako boží jednička. Nápady střídají nápady a vůbec mi nevadí nějaké chybějící motivace. Je to přece komiksový film.__________P.S.: Taron Egerton si na okamžik sundá tričko, takže za sebe jsem spokojený.

• 21.9.2017  20:16

Skvělá konverzačka o třinácté komnatě každého z nás. Hodně mrazivé. Tleskám.

• 10.9.2017  19:39

Takhle důstojné odcházení jednoho malého velkého Belgičana se jen tak nevidí. Poslední půlhodina mi sebrala dech. Můžu jenom tleskat.

• 6.9.2017  14:24
    To (2017)

Neviděl jsem původní televizní adaptaci, ale tahle nová verze je skutečně fantastická. Atmosféra nestojí jen na lekačkách, ale na výborné atmosféře a přesně obsazených dětských a pubertálních postavách. Bill Skarsgaard jako klaun Pennywise je skutečně mimořádně děsivý. K tomu navíc je tu působivý hudební doprovod včetně skvělého písničkového soundtracku. Ne, o žádný přelom nejde, nové To spíše kráčí ve stopách obou dílů Wanova Conjuringu a více než třicet let staré kingovské adaptaci Stůj při mně. Více vlastně ani není potřeba a někdy to opravdu stačí.

• 20.8.2017  17:25

Bohužel jsem jako první viděl verzi od Davida Finchera, tudíž přiznávám jistou zaujatost vůči této adaptaci slavného románu. Problém tohoto nímku tkví v tom, že je až příliš uctivý vůči své knižní předloze, takže ve filmové řeči nemá na diváka takový účinek jako Fincherova volnější verze. Hlavně zde schází pořádné napětí, což je u takto pomalu vyprávěného snímku docela problém. Navíc schází depresivní konec z knihy, který je pointou románu i Fincherovy verze. Problematické je taktéž obsazení hlavní pátrací dvojice, které schází potřebná chemie a spolupracují jenom proto, že si to přál scénárista. Nic naplat, Rooney Mara a Daniel Craig si se svými postavami poradili stokrát lépe. Ovšem i tak jsou Oplevovi Muži rozhodně lepší než následné sequely od Daniela Alfredsona.

• 19.8.2017  23:53
    Krakatit (1948)

Bezesporu jeden z nejlepších Vávrových filmů. Silně znepokojový snímek s nadčasových tématem zneužití jaderné energie vyvolává v divákovi pocit totálního zmaru a bezmoci, k čemuž dopomáhá fantastická kamera Václava Hanuše a hlavně dokonalá práce s hudbou Jiřího Srnky a celou zvukovou složkou. Otakar Vávra vlastně natočil film noir, který si světovou pozornost zaslouží i díky skvělým výkonům Karla Högera a tajemné Florence Marly. I přes své téměř sedmdesátileté stáří je Krakatit v dnešní jaderné době ještě více varující než v době premiéry.

• 16.8.2017  23:17

Druhý díl Dobrého vojáka Švejka nazvaný Poslušně hlásím mi přijde mnohem lepší než jednička, jelikož není příliš svázaný s předlohou (vyjma Švejkových nehod ve vlaku a budějovické anabáze, přičemž tyto pasáže jsou lépe zpracovány v loutkové verzi Jiřího Trnky). Jasně, chybí celá pasáž v Királyhidě a boží postava sapéra Vodičky, ale vše vynahrazuje výborný protiválečný závěr, který dává možnost mnoha interpretacím.

• 8.8.2017  19:09

Pravděpodobně jeden z nejlepších filmů letošní LFŠ. Syrové drama s neschematickým scénářem a famózním herectvím ústřední dvojice, především Josh O'Connor předvádí fantastický výkon._________Druhá projekce, tentokrát na Mezipatrech, mi potvrdila skutečnost, že Na konci světa je FILM ROKU 2017.

• 6.8.2017  23:41

Silné zklamání. Bohužel jsem nucen s lítostí konstatovat, že Jan Svěrák upadl do uměleckého kómatu a svým nejnovějším snímkem nepřináší nic nového. Líbivé obrázky, ale jinak kolem toho všeho dost prázdno. Atmosféra protektorátu prakticky nulová, děj totálně rozpadlý a herecké výkony s výjimkou fantastického Oldřicha Kaisera takové nijaké. Problém je taky v humoru - je dost nucený a používaný na sílu, aby tam byly jakože vtipné situace. Přitom jiný Svěrákův film z druhé světové války Tmavomodrý svět (2001) patří k tomu nejlepšímu, co od roku 1990 v naší kinematografii vzniklo. O to je to zklamání bohužel větší. (Viděno v podobě předpremiéry na LFŠ v Uherském Hradišti.)

• 19.7.2017  22:48
    Dunkerk (2017)

Nolanův Dunkirk je skutečně mistrovské dílo. Po technické stránce naprosto brilantní, fantastický střih a kamera. Herci tentokrát hrají poněkud druhé housle a o jejich postavách se příliš nedozvíte, ale to vůbec není na škodu, spíše naopak. Určitě jeden z filmů roku. Jo a tolikrát kritizovaný Harry Styles je tam naprosto skvělý. 10/10________P.S.: Návštěva IMAXu je povinností.

• 24.6.2017  23:36

U většiny písní bylo znát, jak Helena Vondráčková nestíhá. Jasně, je taky jen člověk a na únavu má právo, ale u podobných koncertů přeci jenom čekáte dokonalé výkony. A bohužel mě zklamala doprovodná kapela a některé aranže. Divácký dojem aspoň z mé strany je silně rozpačitý.

• 6.6.2017  22:40

Naprosto mimořádné dílo, které by zcela přesvědčivě obstálo i na velkém plátně (novou verzi chystá Kenneth Branagh, premiéra na podzim). Při sledování mě doslova mrazilo. Postavy kladoucí si etické otázky, téma spravedlnosti a odplaty... Dokonalost.

• 29.5.2017  20:32

Skvělé drama s dobrodružnými prvky a působivým koncem. Navíc se soustředěnou režií a skvělými herci.

• 23.5.2017  22:40

Ritchieho Král Artuš je co do filmové řeči stejně odvážný jako nedávný Velký Gatsby od Baze Luhrmanna. A oba snímky jsou těžké pecky.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35