Disk

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 17.1.2018  21:37
    Cukrář (2017)

Nádherné melodrama, které mohu jen a jen doporučit. Herecky super, mistrovsky zachycené vztahy jednotlivých postav, skvělé klavírní melodie. Přitom se Graizerův snímek netopí v patosu a sladkobolnosti, které by se u podobných zápletek jinak daly očekávat. Milovníci sladkých dobrot si určitě přijdou na své. :)

• 15.1.2018  23:17

Za geniálního Miroslava Krobota a odlitek zadku Františka Filipovského. :D

• 9.1.2018  22:58

Jedna velká póza a křeč. Nahoru to vytahuje až závěr.

• 27.12.2017  18:51

Císařův pekař a Pekařův císař je asi jediný budovatelák, na který se s chutí vždycky podívám. Je to inteligentní lidová zábava, která právem baví všechny bez rozdílu už nějakých 65 let. A přitom geneze tohohle filmu je více než dramatická a nestyděl by se za ni ani Hollywood, nemluvě o tom, že se film točil v nejhorších časech politických procesů, kdy si nikdo nemohl být jist životem. A slavná písnička o tom, že ten umí to a ta zas tohle, patří mezi nejlepší muzikálová čísla, která se na Barrandově kdy točila. Je pro mě vždycky velkou radostí sledovat Císařova pekaře a Pekařova císaře, pokaždé se u toho srdečně bavím. A teď si to srovnejte s debilní a úplně pitomou Dovolenou s Andělem, která vznikla ve stejné době. Úplné nebe a dudy.

• 24.12.2017  00:59

Pověsti nelhaly. Vedle God's Own Country je Call Me by Your Name dalším letošním fantastickým snímkem o dospívání a hledání vlastní identity, tentokrát ze slunné Itálie 80. let. Opět výtečná chemie mezi oběma protagonisty, kteří tvoří nádherný pár, k tomu skvělá práce s kamerou a dobovými písněmi. Díky precizní režii skvěle zobrazené plynutí času, přesné vedení herců (absolutně nádherný a v jednom kuse do půli těla odhalený Timothée Chalamet bude minimálně nominován na Oscara) a dokonalý závěr jsou důkazem, že zde máme po mnoha letech další možnou queer klasiku (vedle zmíněné God's Own Country). Vskutku silný a velmi nevšední divácký zážitek.

• 19.12.2017  18:59
    Dumbo (1941)

Tahle rozkošná disneyovka, kterou jsem naposledy viděl v kině jako malý chlapec, dodnes vůbec nezestárla. I malé slůně s jistou odlišností se může proslavit.

• 18.12.2017  00:28
    Petr Pan (1953)

Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.

• 14.12.2017  22:47

Nedá se nic dělat, musíme si to všichni přiznat, přátelé. Poslední z Jediů je nejlepším filmem z celé předaleké galaxie. Ano, je to mnohem lepší než Impérium vrací úder. A ano, myslím to zcela vážně, nejde o žádný vtip. Poslední z Jediů - epizoda kacířská a zároveň geniální. Buď to budete milovat nebo nenávidět. Já to miluju. Mimochodem Adam Driver je jedním z důvodů, proč na novou trilogii Star Wars nedám dopustit. Představitel Kylo Rena je tu neskutečně sexy a sledovat každý záběr s ním je čirá radost.

• 12.12.2017  22:38

Skutečně mimořádně silný dokument Saši Uhlové a Apoleny Rychlíkové o tom, jak lidé pracují v mizerných pracovních podmínkách berou ještě mizernější plat. Obdivuji Sašinu silnou vůli, já bych se z toho asi složil. Neskutečný humus.

• 6.12.2017  00:05
    Pokušitel (2016)

Miluju dojáky a tahle středoškolská sportovní romance je zatraceně kvalitní a zároveň zdravě nahořklá. A jako bonus je tu Andrew Scott. Jasně, ze začátku si člověk trochu hůř zvyká na přemíru split screenů, ale nakonec je Handsome Devil snímkem, po jehož skončení se budete krásně usmívat. Víc takových oddychovek.

• 4.12.2017  22:23

Hodně silná věc, Andrew Garfield v hlavní roli je skvělý stejně jako Claire Foy. Téma filmu je samozřejmě výborné - i handicapovaní jsou součástí společnosti a nezaslouží si zůstat za zdmi ústavů a nemocnic. Dnes názor celkem běžný (i u nás se s tím většinová veřejnost musela vyrovnat), ale v minulosti s tím někdo musel přijít. Andy Serkis jako debutující režisér určitě nezklamal.

• 1.12.2017  00:22
    Smradi (2002)

Filmařsky to samozřejmě hodně zestárlo (dlouhé detaily na obličeje - proboha!), ale tematicky a herecky jsou Smradi i po patnácti letech stále aktuální - bohužel. Petra Špalková a Ivan Trojan předvádějí jedny ze svých životních výkonů, dětští herci geniálně hláškují a hudbou vše doplňuje skupina Jablkoň. Takových filmů je v naší společnosti stále potřeba.

• 29.11.2017  23:57
    120 BPM (2017)

Na konci jsem se skoro neubránil slzám, nešlo jinak.

• 25.11.2017  22:31

Začít si s nejslavnějším Belgičanem po Davidu Suchetovi... Kennethu Branaghovi to zase vyšlo. Opět silně stylizovaný snímek (boží úvod v Jeruzalémě), opět nádherná hudba Patricka Doylea, opět skvostné herecké výkony. Hodně to ve mně doznívá.

• 18.11.2017  23:19
    Lady a Tramp (1955)

Tady není pro nostalgii žádné místo. Disneyovka Lady a Tramp snese i ta nejpřísnější měřítka pro dnešní animáky. V žádném případě není poznat, že snímek měl světovou premiéru už v roce 1955.

• 18.11.2017  13:19
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Stačilo mi jenom těch pár ukázek v Pořadu Luďka Staňka a už cítím neuvěřitelné množství studu. Celý "dokument" Já, Kajínek je naprostý výsměch spravedlnosti i lidským hodnotám. Tohle je od Primy absolutní humus. Dělat z celoživotního zloděje, recidivisty a pravomocně odsoiuzeného dvojnásobného nájemného vraha nějakou celebritu... hele, na to se nedá vymyslet nějaké slušné ani neslušné pojmenování.

• 16.11.2017  00:02
    Bambi (1942)

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout.

• 15.11.2017  15:25

Nepopírám, že velký podíl na vysokém hodnocení superhrdinského filmu má IMAX. Úplně s klidným svědomím lze říci, že Justice League je důstojným soupeřem předchozího snímku Batman vs Superman. Navzdory zprávám o přetáčení a nahrazení Zacka Snydera v průběhu produkce Jossem Whedonem (v titulcích je uveden pouze jako spoluscénárista) drží Justice League pohromadě. Přidané humorné narážky ("kde jsou ty časy vybuchujících tučňáků") osudovost naštěstí nenarušují, jak jsem se původně bál. Kdepak, Justice League je osvěžující superhrdinský snímek a nepůsobí únavným dojmem jako oba díly Whedonových Avengers.___________P.S.: Ezra Miller v roli Flashe je zde krásně rošťácký a zároveň rošťácky krásný.

• 15.11.2017  00:07
    Pinocchio (1940)

Druhá celovečerní disneyovka nezůstala pozadu za Sněhurkou. Animace nijak nezestárla a navíc jde patrně o jedinou celovečerní disneyovku, ve které malí kluci kouří doutníky a jsou lákáni ke žvýkání tabáku. Psal se rok 1940...

• 9.11.2017  10:33

Výborné drama s tématem dospívání v Brooklynu a potýkání se s toxickou maskulinitou, které české prostředí nejspíš moc neocení. Film výborným způsobem zachycuje tápání puberťáka, který se teprve hledá, ačkoli na první pohled má jasno. Režisérka Eliza Hittman odvedla skvělou práci s mladými neokoukanými tvářemi a je docela možné, že o Plážových flákačích ještě uslyšíme.

• 9.11.2017  00:31

Vidět po letech Vše o mé matce na velkém plátně - to se člověk hned dojme a vzpomíná na období puberty, kdy tenhle film viděl poprvé. Když tenhle Almodóvarův film vidím dnes ve svých 32 letech, tak jsem uvědomil další věc: stárnu a stávám se sentimentálním. To druhé je rozhodně špatně.

• 8.11.2017  00:00
    Coby (2017)

Málokdy se vidí takhle optimistický dokument.

• 3.11.2017  09:51

Tom of Finland je napodruhé stále skvělý, ale ujasnil jsem si, že nejsem cílovkou Tomova díla. Holt mě přitahuje jiný typ kluků. :)

• 17.10.2017  22:42
    Krotká (2017)

Výborný snímek, ale už ho nikdy nechci vidět.

• 16.10.2017  23:08
    Čtverec (2017)

Je to výborné, ale trvalo mi dost dlouho, než jsem tomu přišel na chuť. 7/10

• 12.10.2017  22:06
    Sněhulák (2017)

Parádní kamera (hlavně panoramatické zimní záběry) a skvělé střihové montáže Thelmy Schoonmakerové, dvorní střihačky Martina Scorseseho, který snímek produkoval. Herecky hodně fajn (Michael Fassbender je zase výborný). Tomas Alfredson jako režisér (z jeho tvorby doporučuji hlavně Ať vejde ten pravý) opět neselhal, ale nohy mu podráží velmi komplikovaný scénář (předlohu neznám). Navíc mám problém s postavou Harryho Holea, se kterým se lidsky nemůžu ztotožnit. Takže nakonec jsem ze Sněhuláka v rozpacích.

• 1.10.2017  17:04

Neprávem podhodnocený snímek s feministickým poselstvím. Vratislav Blažek a Ladislav Rychman natočili po úspěchu Starců na chmelu film, který je provokativní i po půlstoletí. A scéna, ve které Jiřina Bohdalová v baru balí nějakého zajíčka, je naprosto kouzelná.

• 28.9.2017  23:11

Kdo by si byl pomyslel, že se z Plavby Jitřního poutníka stane výborný dobrodružný film v tom nejlepším slova smyslu... Smekám.

• 28.9.2017  08:35

Překvapení se už nekoná, ale zklamání také ne. Je to sice po filmařské stránce jedna velká vykrádačka, ale že by mi to nějak vadilo, to se říci nedá. Princ Kaspian nadále zůstává příjemnou pohádkou.

• 24.9.2017  23:27

Skvělá pohádka. Rozhodně nejde o nejlepší dětský film všech dob, ale po letech jsem se výborně bavil. Fantastické záběry z Národního parku České Švýcarsko a z Nového Zélandu. Nádherná atmosféra, patřičné napětí, slušné výkony dětských herců a hereček, doslova mrazivá Tilda Swinton a ňuňu James McAvoy, který má zde bohužel minimum prostoru. První díl nakonec skončivší trilogie si svou šanci rozhodně zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35