Život Adèle (2013)

Bez debat film roku. Chemie mezi oběma herečkami je něco úžasného a unikátního. Tohle musíte vidět, i kdybyste nechtěli. Viděno v české premiéře na queer filmovém festivalu Mezipatra 2013.

Smyslná touha (2003) odpad!

Strašlivá amatéřina natočená na domácí videokameru.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Dost hrozná záležitost. Televizní až na půdu, nudná a neinvenční Alfredsonova režie, skoro žádné napětí, hudba taky skoro o ničem a Michael Nyqvist jako Mikael Blomkvist je strašný. Nemá žádné charisma a divákovi je prakticky ukradený. "Dívka, která si hrála s ohněm" je jenom nudná výplň. Byl jsem z toho docela dost otrávený. Uvidíme, jak dopadne třetí část, ale po tomto zážitku jsou očekávání na bodu mrazu.

Don Jon (2013) odpad!

Joseph Gordon-Levitt je výborný herec, ale ať proboha nepíše a netočí filmy. Jeho Don Jon mi přivodil zhnusení. Nabubřelé, sexistické, neupřímné. Postavy mi byly ukradené a Scarlett Johansson byla děsně protivná. Na tom filmu nevidím vůbec nic dobrého, úplně mě to minulo. Musím dát odpad, bohužel.

Mexická jízda (2001)

Potvrdilo se mi to, co jsem si myslel už dříve. Mexická jízda je nejlepším filmem Alfonsa Cuaróna a nic na tom nezmění ani jeho poslední snímek Gravitace. Pamatuju si, jak jsem byl před deseti lety šokován z toho, co všechno jsem v Mexické jízdě viděl. Po letech lze zodpovědně prohlásit, že Mexická jízda neztratila svůj energický a revoltující náboj, precizní kamera Emanula Lubezkiho perfektně zachycuje atmosféru a krásu mexické krajiny a celé je to skvostně zrežírované. Chemie mezi ústředním hereckým trojúhelníkem je úžasná. Je to krásné, je to upřímné a hlavně - je to absolutně geniální.

Plán útěku (2013)

Hvězdička navíc za Arnoldovu rodnou němčinu.

Rivalové (2013)

Rivalové mi udělali radost. Opravdu výborný snímek. Pro mě o to víc důležitý, že je to úplně první film Rona Howarda, který jsem měl tu čest vidět. Parádní filmařina, herci skvělí (Chris Hemsworth se překonává) a skladatel Hans Zimmer, kterého obecně nemám v lásce, mě konečně po Posledním samurajovi dojal.

Make Your Move (2013)

Prostě pohádka se šťastným koncem. Nic více, nic méně.

Šmejdi (2013)

Sakra, to byla síla. Opravdu něco neuvěřitelného. A senioři tam pořád jezdí a jezdí. Psycholožka to řekla dobře: Je to jedna z forem závislosti. Bojím se však, že seniorům nepomůžou ani nové zákony proti těmto "firmám". Existuje jediná obrana. NEJEZDIT. Moje babička tam byla naštěstí jen jednou.

Den pro mou lásku (1976)

Nečekal jsem, že Juraj Herz umí točit i civilní filmy. Hodně pomáhá emotivní hudba Petra Hapka. Nesedl mi akorát Vlastimil Harapes.