Adm.Nelson

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 16.12.2013  14:52

Jeden z tých lepších westernov, ktorý ťahá predovšetkým Russell Crowe. 8/10

• 16.12.2013  14:50

Geniálna origiálna filmová hračka s jednou scénou, ktorú si musel zapamätať každý, kto tento film videl. Scenár patrí do zlatého fondu svetovej kinematografie. Len škoda, že popri Kaufmanovi nie je v USA okrem Wesa Andersona nikto, kto by občas prekvapil takýmito úletmi. 10/10

• 16.12.2013  14:38

Tá naháňačka na autách nemá chybu. 8/10

• 16.12.2013  14:35
    Mr. Brooks (2007)

Dobre vystavaný príbeh so znepokojujúcou atmosférou, slušným Costnerom a vynikajúcim Hurtom. 9/10

• 15.12.2013  09:40

Pri tomto dieli úplne chápem výčitky, že kniha je o niečom úplne inom, že delenie na 3 filmy je zbytočné, že sa to s akciou preháňa podobne ako v Kongovi, a postava Tauriel je zbytočná. Ale mňa to celé aj tak mimoriadne bavilo, pretože ten tolkienovský svet ma stále pohltí a mne sa nechce z neho odchádzať. Najlepší moment filmu je jednoznačne boj Gandalfa so Sauronom. 10/10

• 15.12.2013  09:23
    Machři (2010)

Pohoda po americky, s nevýrazným humorom. Neurazí, nenadchne. Bohuš odkazuje - nabudúce bez bab, hoši! Bez bab! 5/10

• 15.12.2013  09:10

Oproti jednotke o dosť slabšie (agentka je taaaaakto otravná), veľa ale zachraňujú Mimoni, bez ktorých by film bol polovičný, podobne ako Doba ľadová bez Scrata. 6/10

• 15.12.2013  09:07

Vyrovnávanie sa s vojnovým démonom vo fantastickom filmovom podaní. Z tuzemských filmov nepoznám iný snímok, ktorý by tak dôsledne upozorňoval na to, ako vojna ťažko zasahuje každého (Marte berie dôstojnosť, Pavlovej matke domov, Nikolajovi život). Má to ťaživú, ponurú atmosféru, dejové prechody z nemocnice do partizánskej minulosti sú úplne plynulé, technicky a réžijne je to na svoju dobu ohromne prepracované, a celé je to podporené výbornými hereckými výkonmi (Kačer, Muller, Poláková). Právom jeden z najlepších československých filmov, ktorý by som pokojne zaradil na úroveň Obchodu na korze. 10/10

• 4.12.2013  16:04

Toto som mal v hľadáčiku už dlhšie, no pozrel som si to až v deň, keď som sa dozvedel o smrti Paula Walkera. Nemôžem ale súhlasiť s väčšinou, že ide o dobrý film; je to akurát prehnane krvavá záležitosť, ktorá sa snaží šokovať diváka zbytočne veľkým množstvom úchylných postáv a násilných scén. Normálnu osobu tu skrátka nenájdete, všade sú iba mafiáni, obchodníci s drogami, feťáci, kurvy a ich pasáci, vrahovia detí, film je príliš prepletený absurdnými náhodami v štýle deus ex machina (celé putovanie zbrane aj malého chlapca, ktoré sa stále dostanú do rúk nejakého hajzla), a nemá to vôbec logiku (Walkerovo správanie). S prižmúrenými očami vďaka Rodenovi a Palminterimu nakoniec za 3/10.

• 4.12.2013  15:43
    Vesnice (2004)

Asi najlepšia Howardova hudba vôbec a asi najpodnetnejší Shyamalanov film. Krásna scéna v noci na verande s prízemnou hmlou okolo, a pri stretnutí v lese s "tým, o kom sa nehovorí", som bol napnutý ako struna. 9/10

• 4.12.2013  15:27

Takto - nasratý Nicholson je perfektný, zamilovaný Nicholson už trochu prehráva. Taktiež to, ako Carol na večeri vyštartovala po Melvinovi, sa mi zdalo dosť hrrr, celý čas nič a zrazu toto. Ale inak je to mimoriadne vtipná a inteligentná romantika, z ktorej si najskôr zapamätám smutné oči malého jorkšíra a Grega Kinneara (z hlavnej trojice bol na Oscara imho práve on). 8/10

• 27.11.2013  16:03
    Nezvaná (2009)

Keď viem presne dopredu, čo sa bude diať, tak ma film potom strašne nebaví. Ba priam otravuje. Pointa musela byť jasná po chvíli sledovania snáď každému, a po dopozeraní som mal na jazyku to isté ako forceLord vo svojom komentári. 1/10

• 27.11.2013  15:58

Blbosť, ale za tie choreografie tomu dám aspoň dve hviezdy. 4/10

• 27.11.2013  15:48

Presne takéto filmy mám rád. Najprv som tomu nedôveroval, keďže režisérkino meno mi nič nehovorilo a po zoznamovacom úvode som si myslel, že pôjde o nezáživný film o nezáživnej rodine, no potom, čo na scénu vstúpil Mark Ruffalo, som celkom spozornel, a postupne ma to do deja poriadne vtiahlo. A to predovšetkým z dôvodu, že tu vystupovali REALISTICKÉ POSTAVY. Tento prvok hľadám v x filmoch, a málokedy ho skutočne nájdem (naposledy tu). Nejde o charaktery podľa šablóny, ale o reálnych ľudí s reálnym správaním, deti nevynímajúc. Ruffalo, Moore, Benning, všetci sú na Oscara. Na záver sa ešte vrátim k Markovi Ruffalovi, jeho postava je jedna z najzaujímavejších, aké som v poslednej dobe vo filme videl, a vďaka jeho vynikajúcemu hereckému výkonu som si ho okamžite pridal do rebríčka mojich najobľúbenejších hercov. 10/10

• 27.11.2013  15:26
    Úlovek (TV seriál) (2009)

8/10. Pôsobivá a drsná vec, len trochu škoda, že sa tam neriešil viac biznis a menej rodinné záležitosti.

• 27.11.2013  15:20

Za parádne akčné scény, finálny rozhovor so Sieťou, a skvele vystavaný príbeh tomu kľudne dám 5 hviezd. Ja to tým Angličanom vždy zožeriem aj s navijakom. 9/10

• 27.11.2013  15:10

Toto u mňa celkom veľké sklamanie (imho najslabšia vec z Polańského doteraz videnej tvorby), do hororu to má veľmi ďaleko, hlavná hrdinka sa správa strašne hlúpo, a tu vychválená atmosféra mi až tak úžasná nepríde, videl som omnoho viac filmov, ktoré na mňa zapôsobili silnejšie. 6/10

• 26.11.2013  17:17

Je to naozaj výborný film, s vynikajúcimi postavami a silným koncom. Akurát nerozumiem komentárom, ktoré zhadzujú Svěrákov Tmavomodrý svět a vyzdvihujú do nebies práve toto dielo, ja si dovolím tvrdiť, že oba filmy sú kvalitou takmer na jednej úrovni a oba sú dôstojnou poctou československým letcom v 2.svetovej vojne. 10/10

• 26.11.2013  17:03

Koniec je už klasicky americký a scény s Helmsom ma až tak nebavili, ale inak je to poriadny, celkom nekorektný komediálny nárez, kde sa nedalo nesmiať. U mňa je to (zatiaľ) najlepšia zábava roku. 10/10

• 26.11.2013  16:57

U mňa jednoznačne najlepšia česká rozprávka. Z množstva výborných hercov mám najradšej úžasne slizkého Viktora Preissa. Bitka, kedy sa Petr poráta s vojakmi, ktorí ho mali chytiť, strká do kapsy hociktorú hollywoodsku akčnú scénu. A taká kaprálova vojenská šikana u mňa vyhráva aj nad tou najslávnejšou od Hartmana z Olovenej vesty. :) 10/10

• 26.11.2013  16:45
    Světáci (1969)

8/10. "To jistě znáte Salvadora Dálího." "Já je znám všechny osobně, pane architekte." - "A teď mi řekni, kde si přišel k té povídačce o botách." "Jindřich Šimon Baar. Pro kravičku." "Gustooo.."

• 26.11.2013  16:14
    Medvěd (1988)

2/10. A to som si pred zhliadnutím myslel, že to tu budem ospevovať ako všetci ostatní. Prírodu mám veľmi rád, samotný film je vlastne celkom pekný, ale znova u mňa nastáva rovnaký prípad ako pri Carnahanových vlkoch. Tvári sa to realisticky, ale so skutočným správaním zvierat to nemá nič spoločné. Mávol som rukou nad tým, že veľký medvedí samec nechá drobca pri sebe, aj nad zvláštnym správaním lovcov (prečo medveďa nestopovali hneď po postrelení podľa krvi?), aj nad čudnými psychadelickými snami toho malého, ktoré sa mi do takého filmu vôbec nehodili, no keď veľký medveď zabil jeleňa, došla mi trpezlivosť (snáď nemusím vysvetľovať, že medvede sa živia rastlinami, malými živočíchmi a zdochlinami, a na statného jeleňa si netrúfnu útočiť). To bol prvý veľký WTF. Ďalším bol moment, kedy medveď príde k lovcovi na skalách, zaručí na neho, poškriabe labami o zem a odpochoduje preč. Ja viem, že to malo znamenať - teraz mám na vrch ja, ale keďže mi za to nestojíš, nechám ťa tak - a malo to ukázať silu zvieraťa a bezmocnosť človeka, ale takto sa zviera jednoducho nespráva. To, že na konci sa z lovcov stanú dobráci a lúčia sa s medveďmi, tiež neberiem, a tak jediným pozitívom sú tak pre mňa pekné zábery prírody a zvierat. Rád by som teda na tému príroda verzus človek konečne videl nejakú realistickú vec (nechystá sa niekto sfilmovať niečo od Jaromíra Tomečka? :)

• 26.11.2013  15:47

Veľmi silné, nepríjemné, mrazivé. Ďalší z radu filmov (Idi i smotri, Killing Fields, Pianista), ktoré označujem ako povinné pozeranie. To, že to bolo točené v miestach, kde sa tie strašné udalosti v skutočnosti odohrávali, je ďalším plusom k už aj tak dokonalému snímku. Hotel Rwanda je možno dobrý film, no kvality tohto diela zďaleka nedosahuje. 10/10

• 26.11.2013  15:37

Tento vynikajúci životopisný film toho ponúka celkom dosť, či už dobre vykreslený vzťah medzi Whaleom a Claytonom, ich vzájomné priateľstvo(?), vynikajúce herecké výkony (aj v prípade Frasera), melancholickú, po čase až dusnú atmosféru (výborná scéna v plynovej maske), či pozitívny pohľad na staré horory. Mňa ale najviac zaujal hlavný motív filmu, a to dopad vojny na človeka, keď spomienky na otrasné zážitky sú stále čerstvé, pravidelne sa vracajú aj po mnohých rokoch, a ovplyvňujú celý ľudský život. Monštrá v hlave skrátka nikdy nevymiznú. K pozitívam ešte pripojím krásnu Burwellovu hudbu, vďaka ktorej je posledná scéna úžasne dojímavá. 10/10

• 26.11.2013  15:13
    Kick-Ass 2 (2013)

Nevadí mi, že na rozdiel od jednotky sa to berie dosť vážne a nadsádzky výrazne ubudlo, príbehu to naopak celkom prospieva, avšak má to priveľké množstvo debilných kecov o tom, či je správne alebo nesprávne byť superhrdinom, skrátka dilema Petera Parkera v tom najotravnejšom podaní. Druhá výčitka smeruje k tomu, že pokiaľ sa to Wadlow pokúša odľahčiť nejakým vtipom, veľmi to nefunguje, možno akurát s čestnou výnimkou žraloka. Tretia, posledná, a najzávažnejšia vec, ktorá mi nesedela, bolo množstvo násilia, ktoré sa snaží režisér podať "vtipne" a "cool", no vôbec mu to nevychádza. Zaujímavé, že v prvom dieli mi táto vec nevadila, tam to ale bolo prezentované veľmi originálnym spôsoom. Film je celkom svižný a ako pokračovanie to vlastne nie je zlé, k Vaughnovej jednotke to má kvalitou ale veľmi ďaleko. Suma sumárum, za tento priemerný výsledok teda viním Wadlowa ako scenáristu, nie ako režiséra. 6/10

• 9.11.2013  21:08
    Odpojit (2012)

Vynikajúce, po skončení sa mi chcelo tlieskať. Veľmi výstižne to poukazuje na jeden veeeľmi veľký problém súčasnosti. U mňa jeden z favoritov na film roku 2012. 10/10

• 9.11.2013  20:15

Ak chcete vidieť supersprávneho policajta, poriadnu prestrelku v supermarkete, labuť, ktorá zastaví zločinca, holohlavého zubatého retardovaného Sandora Clegana, ako kosí nežiadúcich obyvateľov v službách miestnej elity, britskú hereckú smotánku vo filme, kde každá rola je ušitá na mieru, tak potom s touto výbornou komédiou netreba váhať ani chvíľu. A to je len taký namatkový výpočet toho, čo sa tu dá nájsť, ono je to celé prešpikované výbornými nápadmi od začiatku až do konca. 8/10

• 9.11.2013  19:44

Jednoznačne hororový nadpriemer, aj keď som sa až tak nebál (z tých novších hororov som sa o dosť viac klepal pri Žene v čiernom alebo Mame). Režisér každopádne ale vyťažil z minima maximum - páčilo sa mi, že sa venoval predovšetkým príbehu, ktorý dobre odrozprával, výborne vybudoval napätie, postavám nechal veľkú dávku sympatií, a na rozdiel od Insidious tomu našťastie dal aj normálny koniec. Aj keď posledné dve chvály idú na vrub skôr hercom a scenáristom. 8/10

• 9.11.2013  19:25

Oproti jednotke je to veľmi slabé. Súťaž a záver trochu dvíhajú úroveň hore, ale inak to bolo veľké sklamanie. Tak obyčajný a nevtipný film od Pixaru som ešte nevidel. 4/10

• 9.11.2013  19:20

Dosť som sa narehnil, ale dosť vecí ma nebavilo, takže za 6/10.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20