q66

Twitter: octaforge

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 26.6.2018  22:32
    Rokuhódó jocuiro bijori (TV seriál) (2018)

Jednoznačně jeden z lepších iyashikei seriálů a největší překvapení jarní sezóny. Rokuhoudou nikdy nenudí, charaktery jsou kompletní a dobře napsané, navíc celková úroveň seriálu je velice konzistentní; nejsou tu žádné hloupé momenty, režie je kvalitní, humorná stránka na dobré úrovni, stejně tak překvapivě i animace, dramatické momenty nejsou nikdy vynucené, naopak; jde vidět pečlivost a inteligentní zpracování témat. A i přes to, že nejde o kompletní adaptaci, se dostalo i na důstojné finále. Takových věcí chci vidět víc. 8+/10

• 26.6.2018  01:51
    Gegege no Kitaró (TV seriál) (2018)

A je tu nová adaptace klasické youkai mangy (1960-1969), jako pokaždé opět od Toei - a tentokrát se to určitě povedlo. Jasně, jde o seriál pro děcka, ale je tu taky několik velice silných bodů - jedním z nich je povedená modernizace, seriál je zasazený do současnosti a podle toho to i vypadá - je tu spousta odkazů na současné problémy a události ve světě, moderní technologie a mnoho dalších věcí, přičemž i přes to jde poznat, že původní manga je z šedesátých let a díky tomu je serál stále příjemně ze staré školy. To mě přivádí k druhému bodu, a tím jsou témata. Seriál se nebojí sociální kritiky (chudoba ve světě, pracovní podmínky v Japonsku, pašování lidí) ani jiných současných témat (ekonomika, kryptoměny... :))) a spolu s celkově dost troufalým přístupem jde o vítané zpestření pro dospělé publikum. A třetím bodem je atmosféra, která to vše drží pohromadě - to se taky povedlo. Kromě toho grafická stránka je na dlouhé anime od Toei velice slušná a to samé animace; potěší i zachování klasického openingu. Není to bez chyb - třeba epizody točící se kolem krysího muže jsou všechny strukturálně stejné a jde na nich vidět, že jde furt o dětský animák, a celkově jde o docela těžce epizodickou záležitost, ale to se dá odpustit - 13EP 7+/10

• 24.6.2018  00:02
    Amanču! Advance (TV seriál) (2018)

Zpočátku to vypadalo dobře, první polovina se mi určitě líbila - jenže pak přišla strašná část s Peterem a i když potom byly ještě 3 další epizody, ani jedna z těch finálních mě nějak zvlášť nechytla. Vizuálně a zvukově je druhá řada dle očekávání na úrovni, ale škoda... 5+/10

• 22.6.2018  23:44
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Úroveň tu občas docela silně kolísá a závěrečná epizoda byla slabá (i když dost možná ukazuje na druhou řadu), nicméně v některých částech jde stále o jednu z nejlepších komedií poslední doby a k tomu je potřeba přihlédnout; velkým pozitivem je i to, že tu není žádný otaku self-insert (postava Nitty je od toho asi úplně nejvíc vzdálená, co jde) a produkčně jde taky o nadprůměr. Jaksi jsem se nemohl rozhodnout, zda silných 7 nebo slabých 8, ale nakonec dám to lepší skóre, 8-/10.

• 23.4.2018  02:28

V podstatě hodně podobné původní verzi, jen tentokrát s delší stopáží a ve 3DCG, což sice chce trochu zvyku, nicméně narozdíl od většiny ostatních CG anime vytvářených primárně studii zaměřenými na 2D animaci toto mělo na starost studio specializované v 3D, takže výsledek je kvalitní a překvapivě expresivní (srovnatelný s 3D tvorbou západních studií a stylem v podstatě taky hodně podobný). Jinak vše zůstává; stále jde o lehký slice of life s jednoduchými, ale efektivními charaktery, stejně jednoduchým humorem a přístupností všem věkovým kategoriím. Jinak za zmínku stojí i zajímavě psychedelický a chytlavý opening. 7/10

• 13.4.2018  02:35
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2016)

Na flashový seriál vcelku dobré. Některé epizody jsou lepší, některé slabší, ve většině případů to vychází na ty lepší a skoro vždy ta minuta pobaví. A jde na tom dobře vidět, jak jsou vlastně všude lidi stejní... :)) 7+/10

• 10.4.2018  02:34
    Koi wa ameagari no jó ni (TV seriál) (2018)

I přes mírně slabší začátek a změnu směru oproti původní premise (což ve skutečnosti není vůbec na škodu, protože to nakonec vyneslo vcelku obyčejné romantické anime o úroveň výš) jde o povedenou věc, která nakonec dopadla podstatně lépe, než se zpočátku zdálo. Tempo sice není nejkonzistentnější (hlavně ke konci) a dramatická složka umí být dosti rozpolcená (občas perfektní až překvapující, občas nic moc), ale vynahrazuje to dobrá režie, překvapivá hloubka story a kvalitní charakterový vývoj, stejně tak stylová grafická stránka (je to noitaminA, takže dle očekávání). Wit Studio poprvé konečně udělali něco, co se líbilo i mně - 7+/10.

• 8.4.2018  21:53
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

I přes konstantní palbu pokynů, jak se má při sledování tohoto člověk cítit (nebo právě přesně proto, citovým vydíráním mě KyoAni nenapálili ani u jejich Key VN adaptací a to samé platí i tady), nejde o nic jiného než plytký a prázdný brak, který mě zanechal kompletně chladným. Delší komentář netřeba, 1+/10 jen za precizní animaci a vizuální zpracování.

• 7.4.2018  03:51
    Sangacu no Lion (TV seriál) (2017)

Ve všech ohledech výrazné zlepšení oproti první řadě. Není tu centrální dějová linka - jde o slice of life v čistém slova smyslu (do daleko větší míry, než v první řadě) - ale místo toho tu máme výborný mix komedie a dramatu (které nikdy nepůsobí vynuceně, přitom má svůj dopad) se skvěle zvládnutými postavami, mnohem konzistentnější celkový tón než první řada (jak humor, tak drama jsou tu prezentovány s lehkostí v první řadě nevídanou) a perfektní režii; u Reie jde vidět výrazný růst charakteru a dějová linka Hiny patří k tomu vůbec nejlepšímu, co se v anime dá vidět, ostatní postavy jsou taky velmi dobré. Sangatsu no Lion je jedno z mála moderních anime, kde se dá opravdu říct, že má svůj smysl a duši, občas dosahuje i úrovně nejlepšího díla stejné autorky (a jednoho z nejlepších seriálů vůbec) Hachimitsu to Clover. K tomu stylová grafická stránka a skvělý soundtrack a je hned jasné, že lepšího toho moc tento rok nebude, pokud vůbec. 9+/10

• 2.4.2018  01:10
    Citrus (TV seriál) (2018)

Tomu, kdo alespoň trochu ví, co je původní manga zač, muselo být hned (ještě před první epizodou) jasné, že Citrus nebude dobrý podle standardních kritérií - a ano, jde samozřejmě o brak navíc s velkou dávkou melodramatu, takže nakonec šlo jen o to, jak zábavné je toto zpracování. A v tomto ohledu to překvapivě funguje - není to až tak špatné, jako třeba z minulého léta Netsuzou TRap, režie je lepší, než by si to možná zasloužilo, nějaká story tam taky je, a Yuzu je dobrý charakter a zvedá úroveň celého seriálu; navíc vizuální zpracování a animace jsou taky nadstandardní (a taky lepší, než by si tohle zasloužilo). Takže ano, ztráta času to není, ale je potřeba vědět, do čeho jdete - prostých 6/10.

• 31.3.2018  02:36
    Hakumei to Mikoči (TV seriál) (2018)

Velice příjemný iyashikei s nádherným grafickým zpracováním (hlavně pozadí), unikátním stylem, výbornou animací a stejně dobrým soundtrackem. Některé epizody jsou sice trošku slabší, ale bohatě to vynahrazují ty ostatní - něco takového tu už delší dobu nebylo a jde o nejlepší záležitost sezóny, stejně tak opening a ending (mimochodem, "pokračování" každého příběhu v endingu je moc pěkný nápad), které patří též k tomu nejlepšímu. Jen škoda těch slabších míst. Jo, a studio Lerche konečně udělalo něco, co se mi líbilo. 8+/10

• 28.3.2018  02:04
    Micuboši Colors (TV seriál) (2018)

Zdaleka nejvíc podhodnocená záležitost sezóny - je to jakoby Yotsuba&! konečně dostala anime (jen se třemi protagonistkami místo jedné) - a to se moc často bohužel nevidí. Hlavním zaměřením je především humor, a to je dobře, protože to s ním autoři umí - načasování a gagy jsou jednoduché a vysoce efektivní (pobaví i drobnosti, jako Oyaji a jeho v každé epizodě jiné brýle) a celkově jde o velmi zábavnou věc. Perfektně sedí i barevné a kontrastní grafické zpracování, i když animace je občas trochu levnější. 8+/10

• 30.1.2018  23:25
    Gakuen Babysitters (TV seriál) (2018)

Obecně to celkem ujde, ale je tu dost špatná tendence přicházet s dost špatnými vedlejšími postavami (a ani ty hlavní za moc nestojí) a kombinace nekonzistentního tempa a častého přehánění umí být dost vražedná (alespoň pro mě, kdo není v cílové skupině pro tento seriál). Ale když se to soustředí na to svoje (tzn. lehký komediální slice of life se svým specifikem), tak to zlé není. Grafický styl je také vcelku příjemný a kvalita animace přiměřená. 5+/10

• 25.1.2018  01:46
    Vzdálenější než vesmír (TV seriál) (2018)

Rukopis Jukki Hanady je na tomto docela dost znát (v některých chvílích tam jde poznat jak K-On! tak Love Live! :))), vše nicméně vyvažuje výborná režie, ze které čiší talent (i když to režisérka do teď neměla moc možnost prokázat) a zejména v druhé polovině zaměření na všechny ty správné věci - a Madhouse tímto dokazuje, že na to stále má, i když jim před lety množství talentu odešlo. Jsou tu dobře napsané charaktery a story, zajímavá a nekonvenční premisa se zpracováním, do kterého určitě šlo hodně úsilí, to správné množství pathosu a nafouknutého dramatu (nepůsobí vlezle nebo falešně, jen tak akorát) a konzistentní řemeslné zpracování; o moc lépe to nakonec dopadnout nemohlo a zaslouží si 8+/10.

• 23.1.2018  20:20
    Killing Bites (TV seriál) (2018)

Ano, je to záměrně extrémně trashovité, i na poměry žánru. Je tam otravný slogan, jsou tam zvířecí fakta, je to porno maskované jako shounen. Jsou to dobré důvody se na to dívat? Kdo ví... každopádně delší komentář netřeba. 3/10, stejný bullshit jako Valkyrie Drive.

• 23.1.2018  18:34
    Kokkoku (TV seriál) (2018)

Premisa je sice zajímavá a opening patří k nejlepším sezóny, ale bohužel se to rozpadlo už ve třetí epizodě a od té doby je to až do konce jen bordel; spousta věcí je tu buď zbytečných, nelogických nebo prostě náhodných, podle toho jak se autorům zrovna chtělo, konec je dost líně prostě deus ex machina. Grafická stránka slušná, ale i tak v podstatě jen trochu lepší průměr. 4+/10

• 21.1.2018  02:36
    Juru Camp (TV seriál) (2018)

Anime o kempování? No, proč ne... Yuru Camp se úspěšně vyhýbá všem pastím školních anime a místo toho se zaměřuje přesně na to, co umí nejlíp, a to je kempování (ale teda dělat seasoning litinové pánve olivovým olejem... :)) a atmosféra. Potěší relativní blízkost k realismu, alespoň co se týče věcí ohledně samotného kempování. Jinak se nejedná o ničím revoluční záležitost, je to "pouze" další nadprůměrný iyashikei (i když s originální premisou), postavy jsou celkem standardní a po produkční stránce je to v podstatě sice bez chyb, ale ničím až tak unikátní; ale výsledek je dobrý (i když v anime komunitě trochu nadhodnocený) a nemám důvod pro žádnou větší kritiku, určitě jsem se dobře bavil. Nechávám 7+/10.

• 20.1.2018  01:06

Nový restart série sice úplně nedosahuje kvality té původní (už to tak s pokračováními bývá), ale to nevadí; stále jde o velice poctivě zpracovanou a zábavnou věc, která i přes povedenou modernizaci/přechod do dnešní doby výborně a nenuceně odkazuje na původní klasiku z devadesátých let, přičemž netěží pouze z nostalgie (i když je jí tu spousta). Vizuální stránka je výborná, moderní ale přitom klasická a v dnešní době unikátní (a to ve všech směrech, od stylu až po barvy), animace plynulá a nikde se nešetřilo; stejně tak soundtrack, kterému se perfektně daří evokovat momenty z dob minulých. Za zmínku stojí i dobře vyřešená návaznost jak na původní mangu, tak anime, takže nezáleží na tom, jestli jste četli, nebo viděli. Vrací se původní režie, scénář a soundtrack, samozřejmě ve studiu Madhouse, nové jsou designy charakterů. Ale bohužel je tu i stinná stránka - progrese samotného děje je dost pomalá a občas trochu unavující, velká část je vcelku monotónní slice of life/filler a chtělo by to i víc charakterového vývoje, kromě toho chybí opravdový konec - ale celkově jsem spokojený, a spokojená bude i většina fanoušků původní mangy nebo anime. Teď to chce druhou řadu, která konečně někam posune a zakončí story. 7+/10

• 20.1.2018  00:18

Jednoepizodová OVA animující konec původní mangy. Není nutné vidět, ale hodí se pro ty, co viděli pouze anime a chtějí se dívat na novou sérii Clear Card - pro čtenáře mangy nicméně zbytečné... vizuální zpracování je skoro stejně oldschool jak původní anime (i když žádná akce tu není, takže samotná animace je docela základní), a je dobré mít tuto sérii zpět v animované podobě. A těším se na nové pokračování... 7/10

• 17.1.2018  23:23
    Kekkai sensen & Beyond (TV seriál) (2017)

Sice je to stále epizodické, ale kvalita už tolik nekolísá a drží si překvapivě solidně konzistentní úroveň; kromě toho druhá řada umí daleko lépe pracovat s charaktery, jejich vývojem a interakcemi (trochu překvapivě tu ta epizodičnost i občas napomáhá - sice by to normálně byl problém pro centrální dějovou linku, jenže tentokrát se seriál nesnaží předstírat, že nějakou má, takže je v mezích možností všechno OK - hlavně Klaus je sice furt nuda a omezení dané předchozí řadou se tu trochu projevují, ale celkově jde o nadprůměr). Režii už nemá na starost Rie Matsumoto; nový režisér sice nemá moc zkušeností a už to není tak efektní jako dřív, ale vynahrazuje si to řemeslnou poctivostí, takže z mé strany žádná ztráta bodů nebude. Grafický styl, animace a soundtrack jsou stále stejně stylové a tudíž ani tam nemám co vytknout. Takže nakonec jde opravdu o třídu lepší záležitost... 7+/10.

• 14.1.2018  15:38
    Kekkai sensen (TV seriál) (2015)

První to dobré: jako shounen je to nadprůměrně zábavné, i když nijak revoluční, hlavně díky prostředí, většinou dobré režii a rychlému tempu; postavy jsou sice standard, ale charakterizace je na docela dobré úrovni a tak nějak to celkem funguje. Taky animace je kvalitní a zmínit lze i opening od Bump of Chicken a ending od Unison Square Garden. A pak to špatné: je tu částečná epizodičnost, což docela omezuje celkový potenciál (navíc ty lepší a horší epizody mezi sebou dost kontrastují), seriál neví vůbec kam má směřovat (pro příště by bylo dobré srovnat priority) a finále je neskutečný bordel, který dost škodí celkovému dojmu - nakonec je to 6/10 s malým plusem.

• 9.1.2018  03:06

Z podzimních anime zdaleka největší potenciál, ale už od druhé epizody se začíná ukazovat, že autor má ve všem bordel, je to plné děr a nemá to žádný směr - a s každou epizodou se to zhoršuje, až do konce. Máme tu sice zajímavou premisu a působivý svět s obrovskými možnostmi co se týče world-buildingu, ale co je to platné, když se to vůbec nepoužije, samotný příběh je stupidní, trpí všemi neduhy typické shoujo mangy včetně nesnesitelně melodramatického přístupu - a hřebík do rakve tomu dává naprosto nevyrovnané a divné tempo. Kromě děr v příběhu, režie/scénaře beze směru a spousty nezodpovězených/zapomenutých otázek jsou problém i postavy - buď zbytečné (v případě těch předčasně zabitých) nebo plytké a archetypální (přeživší a padouši, u toho nejotravnějšího z nich se to snaží mu aspoň dát nějakou polovičatou a rádoby emocionální backstory za účelem hledání sympatií, ale je to průhledné a nefunguje to). No, to stačí... velice pozitivními stránkami jsou grafický styl, animace and soundtrack. Všechno je to v každé epizodě skoro bez chyby - nádherná vodovková pozadí, plynulá a řemeslně poctivá animace, sice mírně generický ale hezky zpracovaný design charakterů, a všechno to perfektně pracuje se soundtrackem k navození atmosféry - být to slice of life, tak to funguje skvěle - až je člověku skoro líto dát špatné skóre, ale ne, nedá se to odpustit - 4-/10.

• 30.12.2017  23:20
    Love Live! Sunshine!! (TV seriál) (2017)

A i v případě nového rebootu je druhá řada lepší - tentokrát to sice začalo celkem bídně, protože následky slabší první řady šly vidět hned od začátku a ta druhá měla spoustu práce s tím něco udělat, ale ve výsledku je mnohem sebejistější a méně zoufalá a zároveň zábavnější - a dokonce i celkem slušné zakončení zvládli do 13 epizod dostat. Není to sice tak dobré jako druhá řada původní série, ale lepší to v tomto případě asi ani být nemohlo - i postavy se dočkaly celkově výrazného zlepšení, stupidní drama je po většinu série pryč a stejně tak i obsese první řady s μ's/Muse, což je moc dobře. Produkčně to je už tradičně na výbornou, Sunrise umí a CG teď vypadá lépe než kdy předtím, až to občas nešlo poznat od 2D (kromě mnohem plynulejšího framerate) - toto je nejvíc vidět v posledních dvou epizodách; zpět je i kvalitní soundtrack, jak jednotlivé songy tak i v pozadí... 7/10 s malým plusem pro čtyři hvězdičky.

• 24.12.2017  02:47

V jádru to vlastně není ani tak rozdílné od originálu - stále stejně plytké a průhledné, stále stejně epizodické, jen ve všech směrech mnohem horší a nově adaptovaný obsah asi taky budou ty horší části zdrojového materiálu, a kromě toho tomu chybí všechna subtilnost originálu. No, doporučit nemůžu ani ten originál - a remake, který dělá z průměrného seriálu naprostou katastrofu doporučit nemůžu už vůbec. 2+/10

• 24.12.2017  01:21
    Hóseki no kuni (TV seriál) (2017)

CG zpracování se ze začátku nejeví nic moc, ale později se objevují i velice dobře animované scény, které netrpí typickým "robotickým" pohybem (hlavně z toho důvodu, že se autoři konečně učí používat plný framerate a neomezovat jej za účelem nesmyslného snažení se přiblížit kreslené animaci) a díky tomu jde o jeden z lépe zpracovaných CG pokusů... kromě toho tu máme vcelku zajímavý world-building, dobře napsané postavy a mysteriózní stránku ne nepodobnou seriálům jako Shinsekai Yori - perfektní to sice není, ale ukazuje to na potenciálně velice dobrou druhou řadu, pokud to vyjde. Možná bych si měl přečíst mangu... 7+/10

• 24.12.2017  00:09
    Blend S (TV seriál) (2017)

Alespoň jedna Manga Time Kirara adaptace je tu každou sezónu, a tentokrát je to Blend S. Občas je výsledek velmi dobrý (třeba Hidamari Sketch nebo New Game!), občas uspokojivý (třeba Urara Meirochou), no a většinou je to fail... v tomto případě jde o fail - idea postav hrajících moe archetypy se sice ze začátku může zdát zábavná, ale celé to selhává na tom, že všechny postavy jsou vlastně pouze jiné archetypy, takže to za moc nestojí - a jinak jde o úplně standardní slice of life s větší dávkou otaku bullshitu, než bych si představoval... no dívat se na to dá, je to barevné, dobře animované a občas se tu najde i trocha funkčního humoru, ale jinak je to průměr až podprůměr, takže 4+/10.

• 23.12.2017  21:58
    Šódžo šúmacu rjokó (TV seriál) (2017)

Pokud bych to měl krátce shrnout, bylo by to asi "jak dva bloby na Kettenkradu předfilozofovaly Kino no Tabi (2017)"... ale už beze srandy, během prvních dvou epizod to sice trochu drhlo, ale nakonec se z toho vyklubalo vysoce atmosférické dílo, které vůbec není hloupé a výborně kombinuje depresivní svět, poetiku a roztomilost, navíc to člověku zůstane v hlavě - a to je víc, než dokázala většina zbytku sezóny. Navíc to i dobře vypadá a zní, opening a ending kontrastují celý ten zbytek (ending je v tomto případě můj oblíbenější) a celkově jde nakonec o překvapení. 9+/10, pro delší komentář je tu Jeoffrey.

• 23.12.2017  01:39

Filozoficky dost jednoduché a povrchní - a nic jiného bohužel seriál nenabízí (děj je jinak prostě slabý - je mi jasné, že to je záměr, Kino tu plní v podstatě pozorovatelskou roli a moc do toho nezasahuje, ale i tak), takže prostě nemůžu hodnotit pozitivně... seriál je epizodický, některé díly jsou lepší než ty ostatní, některé horší; animace je hezká, asi ten nejlepší aspekt celého seriálu. Není to sice úplná katastrofa jako nový remake, ale 5/10 - sice jsem o té třetí hvězdě chvíli přemýšlel, ale ne.

• 22.12.2017  01:23
    Inujašiki (TV seriál) (2017)

Jo, nějaký potenciál tu je, jsou tu i zábavné části a dobrý opening, ale jinak většina seriálu je splácanina s jediným cílem, a to šokovat (a ten zbytek je průměrně zábavná, ale jak už zmínil yenn dost prvoplánovitá blbost); jenže to je velice průhledné a nic jiného to nenabízí... no bodejť, je to od autora Gantz, takže trashovost (a ne v dobrém slova smyslu) lze čekat už od začátku, ale to nic ani zdaleka neomlouvá... produkčně jde o lepší standard (MAPPA do toho žádné extra úsilí nevložili, ale nerozpadá se to) s podprůměrným CG, po zvukové stránce vyniká už zmíněný opening. 3/10

• 9.12.2017  12:01
    Netodžú no susume (TV seriál) (2017)

Net-juu funguje ze dvou důvodů: 1) samotná MMO tu nefiguruje v popředí, místo toho spíš poskytuje kontext a vůbec se nesnaží jít hlouběji do herních mechanismů apod. 2) jde v podstatě o velice jednoduchou romantickou komedii, která se nebojí být vážná když je to potřeba. Celková jednoduchost znamená, že tu není tolik co by se dalo zkazit, místo toho autoři vsadili na sympatické postavy a určitý minimalismus; bohužel ke konci to začíná být až moc klišé a samotný konec není nic moc. Produkčně jde víceméně o mírný nadprůměr, animace ani soundtrack neurazí. Nebýt toho konce, tak dám 7/10; takto jen 6+/10. Jinak anglický název je strašný, ale to už není chyba autorů...

<< předchozí 1 2 3 4