q66

Twitter: octaforge

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.3.2020  01:37
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Není úplně jednoduché popsat, co přesně je Dorohedoro, je to totiž tak trochu všechno. Černá komedie? Ano. Krvák? Zombie horor? Normální horor? Proč ne... mafiánské drama? Taky... seriál o vaření? Dark fantasy? Surrealistický acid trip? DOOM? Je to tu všechno, zabalené do perfektní punk+LSD estetiky. Stylu má Dorohedoro spoustu, do té míry, že i kdyby všechno ostatní selhalo, mohlo by to fungovat jen na tom stylu samotném. Takže první otázka po shlédnutí první epizody je, vyvine se to v něco většího, s nějakým cílem, aby se do toho divák mohl zainvestovat? Naštěstí další epizody ukazují, že Dorohedoro není pouze o stylu, ale je tu i notná dávka story a worldbuildingu, a funguje to výborně. Šel jsem do toho s nulovým očekáváním, protože adaptace nahypovaného zdrojového materiálu většinou nebývají moje věc, ale tohle určitě můžu. Vypadá to parádně, soundtrack je minimálně stejně dobrý jak vizuál (zdaleka nejlepší opening sezóny, a k tomu teď už šest endingů, všechny taky patří k tomu nejlepšímu z celé sezóny), žánrově eklektický mix a všechny části zvládnuty na jedničku, je to chaotické, krvavé, úchylné, psychedelické, vtipné a občas i legitimně seriózní; vytknul bych občas ne úplně nejlepší 3DCG, ale to je jen malá daň za konzistentní vizuální stránku, která se ani ke konci sezóny nerozpadá. 8+/10, těším se na druhou řadu.

• 22.3.2020  23:24
    Eizóken ni wa te o dasu na! (TV seriál) (2020)

Meh. Eizouken chce mluvit o kreativitě, ale ve výsledku neříká v podstatě nic - což by nemusel být až tak velký problém, kdyby to fungovalo na jiných úrovních, ale nejsou tu ani dobré postavy (no, možná Kanamori), ani nic moc jiného... některé epizody jsou vcelku nadprůměrná zábava, ale většina jich je v podstatě identických, je tu spousta předvádění se animací, ale to je pro mě věc vedlejší, z hlediska třeba režijního je tohle těžký průměr a nevyhovuje mi ani nějak moc ten Yuasův styl, a onanie kolem čistě technické stránky mě spíš sere, než abych to považoval za něco pozitivního, stejně tak každou epizodu přítomná hudba v pozadí, co zní jak falešní The Pillows, to si mohli odpustit. Eizouken neunikne ani srovnání se Shirobako, což je podstatně lepší záležitost na úplně všech úrovních. No... 6-/10

• 28.1.2020  13:32
    ID: Invaded (TV seriál) (2020)

Detektivní procedurál, který se vyhýbá klasickým problémům detektivních procedurálů abstrakcí do videoherní logiky. Což se ukázalo být jako trefa, protože je díky tomu daleko méně důležité se zabývat detaily - a není nic horšího, než něco co se snaží dávat perfektní smysl, ale pak v tom kompletně selhává (jako třeba Psycho-Pass). Gen Urobuchi by něco takového naprosto určitě nenapsal (z důvodu toho moc velkého zaměření na vnitřní logiku), ale v tomto případě je to spíš pozitivum než cokoliv jiného - kromě toho vždycky precizní Ei Aoki tomu všemu dodává ten správný šmrnc. Luxusně to i vypadá, a rozhodně nejde o levnou produkci; určitě jedna z nejlepších a nejzábavnějších záležitostí i tak silné zimní sezóny. 5EP 8/10 ***** Dodatek po EP13: V podstatě není co dodat, konec určitě solidní, produkční kolaps nenastal, možná pouze odhalení hlavního záporáka trochu slabší (kdo jiný?), ale v kontextu to funguje a zas tak moc na tom nezáleží (kromě toho obecně byla skoro každá další epizoda lepší než ta předchozí). Vysoce nadprůměrná zábava, 8+/10.

• 28.1.2020  13:17

V podstatě jde o "subkultura si o sobě uvědomí, že je vlastně tak trochu stupidní, a udělá o tom seriál"... což může být buď samolibý bullshit, nebo, v tom lepším případě, a i v tomto případě, jemně observační a sebereflexní komedie založená hlavně na situačním humoru. A funguje to velmi dobře - z celého idol fandomu si dělá prdel, ale nikoho nezesměšňuje, ani to není protivné jak anime komedie často bývají, postavy též dobré (dát do čela Eripiyo místo nějakého tlustého otaku může někomu připadat jako trochu vyhýbání se problému, ale smysl to dává a yuri podtón je vždycky plus, kromě toho těch otaku je tu dost taky), a technická stránka je vysoce nadprůměrná, a to včetně režie, kterou má na starost ve většině případů kompetentní Yuusuke Yamamoto (NHK ni Youkoso!, Yama no Susume). Za mě zatím spokojenost, 3EP 8/10 ***** 12EP: nic se nemění, končím na 8/10

• 27.10.2019  22:47
    Beastars (TV seriál) (2019)

Meh. První dvě třetiny v pohodě (i když celá ta zvířecí metafora byla 100% zbytečná), zbytek nic (a ten konec...). Nakonec zbývají dva plusy: vizuál (mezi 3DCG anime jde o špičku) a luxusní opening. 5/10

• 23.10.2019  23:32
    Hataage! Kemono miči (TV seriál) (2019)

No... první tři epizody byly vcelku OK, pár dobrých gagů v každé epizodě (i když ne všechno fungovalo), nadprůměrný smysl pro časování, v pořádku i struktura a nápady. Bohužel už ve čtvrté epizodě je jasné, že tomu došel dech, a zbývá jen nekonečné "úplně každý je idiot" ve stylu Konosuby, spolu s nadprůměrnou animací. Postavy jsou sice v pořádku, ale jen pro účely komedie, a pokud to není vtipné, celé se to rozpadá... a pouze dobrý vizuál nestačí. Takže končím, 4EP drop 5-/10

• 18.10.2019  00:38
    No Guns Life (TV seriál) (2019)

Máte rádi film noir, cyberpunk a akční braky osmdesátých let? No Guns Life je v podstatě pocta všem těmto věcem, a minimálně já to určitě můžu. Hlavní věc je samozřejmě to, že náš protagonista (soukromý detektiv a bývalý voják se ztrátou paměti neustále kouřící cigaretu samozřejmě, a mluví ho nikdo jiný než Junichi Suwabe) je cyborg a místo hlavy má velký revolver (a pokud by to nestačilo, má ještě jeden zabudovaný v ruce). Všechny ostatní ingredience tu jsou také - zlé megakorporace ovládající svět, poválečné dystopické prostředí a v podstatě všechny stereotypy noiru a cyberpunku. Perfektně laciný dialog je pak kapitola sama o sobě - tohle nebude pro každého a musí se to vidět, a není žádná jistota že kvalita zůstane na aktuální úrovni, ale jedna věc je jistá, pro mě to určitě je. Zatím 1EP 7+/10 **** Dodatek po EP12: No, tak něco tomu chybí... ty noirové části, kde v hlavní roli je Juuzo, jsou perfektní, ale to není vždycky a ty ostatní jsou podstatně slabší. Kromě toho tempo by mohlo být lepší, jsou tu i zbytečné epizody, a pár dalších vad... ale celkově to má dost stylu na to, abych tyhle věci částečně přehlédl. Takže celkově jsem se bavil, a na druhou řadu se podívám, ale 6+/10.

• 18.10.2019  00:12
    Babylon (TV seriál) (2019)

Musím říct, že první epizoda Babylonu mě příliš nenadchla, protože to celé začíná jako vcelku standardní, narativně suchý a genericky "vážný" policejní thriller; v první den vyšly ale epizody hned tři - po té první jsem sice neměl nějak extra nutkání podívat se na ty dvě ostatní, ale po týdnu váhání jsem se do toho pustil a musím říct, že chyba to rozhodně nebyla. Už druhá epizoda přináší notnou dávku vizuálního a režijního stylu, který to celé potřebovalo jako sůl, ale až třetí epizoda to dává celé narativně dohromady a rekontextualizuje tak, že jako nejbližší srovnání mě napadá jen a pouze Paranoia Agent Satoshiho Kona, a z relativně základního procedurálu dělá momentálně nejlepší záležitost sezóny. Jen tak dál. Zatím 3EP 7+/10 ******** A pak jsem viděl ten zbytek... nakonec jde o něco úplně jiného, a nejsem si celkově jistý jak to popsat, každopádně je to zážitek a jedno z nejmíň předvídatelných anime, co jsem viděl - i když konec mohl být trochu lepší. Ani si nakonec nejsem jistý, co tomuhle dát, a zkoušet to nějak dál popsat by skoro určitě byl spoiler, takže... Babylon/10 (a nechám 4*).

• 23.7.2019  01:08
    Aikacu! Idol kacudó! (TV seriál) (2012)

Zpočátku se může zdát, že jde jen o další z nekonečné řady anime o hudebních idolech - jenže přibližně kolem 12. dílu se začíná ukazovat, že na tom přece jenom bude něco víc. Na povrchu se Aikatsu! zdá být poněkud naivním seriálem pro děti kolem 8 let, jehož přimárním cílem je být reklamou, a z prvních pár epizod nelze nikomu brát za zlé, že by si myslel, že to tak bude i nadále - jenže od podobných seriálů (třeba PriPara) se Aikatsu! liší především legitimně dobře napsanými postavami a obrovskou variabilitou jednotlivých dílů, což z toho dělá vysoce zábavnou záležitost po celých 178 epizod. +++++ Kromě toho, že jde o vysoce pozitivní a když o tom člověk po čase trochu zapřemýšlí, vůbec ne až tak hloupou věc (naopak, dokonce není ani tak komerční, jak se zpočátku zdá), Aikatsu! stojí hlavně na postavách - je jich tu obrovské množství, z nichž skoro všechny dostanou spoustu času na obrazovce a vývoj, jaký by jim často mohly jiné anime seriály závidět (a to ani nemluvím o tom, že se na něj mezi epizodami nezapomíná a má definitivní vliv a následky po celé trvání seriálu). Vzhledem k délce seriálu je tu i obrovské množství aktivit, a dostane se na snad úplně cokoliv, včetně kempování, horolezectví, potápění i kácení stromů (opravdu :))). I vedlejší B-epizody mají do nich vloženy až trochu zvláštní množství péče a úsilí, a režie je ve většině případů na podobně vysoké úrovni. Zaměření je víceméně epizodické, je tu sice určitý příběh, ale moc na něm nezáleží, všechno stojí na charakterech, jejich interakcích a zasazení do struktury jednotlivých epizod. +++++ Bohužel je tu i pár vad. Seriál má 4 řady, tři o ~51 epizodách a jednu kratší. První řada je kromě slabšího začátku bez větších chyb, ale druhá řada je jak více zaměřená na větší příběh, tak i přináší vcelku velké množství nových postav, které nejsou všechny až tak dobré, jak ty z první řady; je tu sice stále spousta dobrých individuálních epizod a stále jde o vysoce zábavnou věc, ale jde vidět určitý pokles kvality. To se naštěstí mění s řadou třetí, která kompletně vymění hlavní obsazení (nová hlavní hrdinka Akari Oozora se objevuje jako vedlejší postava v polovině druhé řady a je zdaleka nejlépe napsaná v celém seriálu), vrací se ke kořenům a přináší přesně tu novou čerstvost, kterou seriál už delší dobu potřeboval. Čtvrtá řada se pak nese v duchu té třetí a má výborné finále. +++++ Ale co vizuální stránka? 2D animaci nelze nic moc vytknout - pastelově barevné, ale tradičně kreslené grafické zpracování s lehkými vodovkovými pozadími sedí dobře, stejně tak shoujo designy postav, které působí dost ze staré školy, což není vůbec negativní věc - samotná hudební vystoupení jsou udělaná pomocí 3D počítačové animace, což je dnes v žánru standard. Bohužel ze začátku kvalita 3D animace není nic moc, resp. modely vypadají jak ze starší videohry, docela nízkopolygonové a chybí jim detail, stejně tak proporce postav jsou celkem mimo. Tohle se ale přibližně každých 8 epizod viditelně zlepšuje, po 16 epizodách už je to přijatelné, a od druhé řady (a hlavně té třetí) patří 3D animace k nejlepším v žánru (hlavně díky použití motion capture, což znamená daleko přirozenější, ne tak robotický pohyb jak v jiných idol anime). +++++ Vzhledem k tomu, že jde o hudební anime, tak zvuková stránka je dost důležitá. A Aikatsu! v tomto ohledu nezklame; pro anime bylo složeno něco kolem 80 unikátních skladeb, každý má v anime několik verzí, a i když ne všechny mi seděly, každý si něco najde - v tom pomáhá na poměry žánru překvapující variabilita žánrů, nejde jen o pop - dostane se i na inspiraci rockem, ska, latinskoamerickou hudbou, funkem, rock-and-rollem, doo-wop, synth-popem a dalšími; všechno má kvalitní profesionální produkci, a každý charakter s vystoupeními má zvlášť dabérku a zpěvačku, takže v obou ohledech jsou výkony vysoce konzistentní. Hudba v pozadí je jednoduchá a dobře použitá, není co vytknout. +++++ Aikatsu! není bezchybným anime, ale v rámci žánru patří mezi top a zdaleka nejde o odfláknutý seriál - naopak. Slabší začátek a druhá řada sice trochu kazí celkový dojem, ale stále je to na 8/10, pokud tedy člověk není cynický Subjektiv.

• 22.12.2018  22:42
    Release the Spyce (TV seriál) (2018)

Už od začátku bylo celkem jasné, že půjde o blbost, otázkou pak bylo už jen, jestli půjde o zábavnou blbost; několika epizodám se to dařilo, hlavně díky hbitému tempu, dobré hudbě v pozadí (třeba úplně nestydatá vykrádačka "Spybreak!" od Propellerheads) a vizuální stránce; nicméně pak se to nějak zvrtlo a celé to začalo být víc vážné, což se v tomto případě vůbec nevyplácí, protože chybí ten základ, na kterém stavět; konec pak už je jen nuda. 5/10

• 22.12.2018  21:35
    SSSS.Gridman (TV seriál) (2018)

Luxusní záležitost, které se daří jak být klasickým tokusatsu, tak i moderní verzí; studio Trigger tu poprvé ukazuje svůj opravdový potenciál. Tento typ seriálu by obvykle padal do klasických pastí, jako třeba nadměrné spoléhání se na nostalgii a reference; těch je tu samozřejmě spousta, ale celé to funguje samostatně, kromě toho režie je výborná, stejně tak tempo a celkový tón, čerpá se tu z věcí jako The Big O a Neon Genesis Evangelion, ale taky jde o coming-of-age story z úplně jiného světa než ty dva zmíněné a celkově je to dost rozmanitě namixované, a jako výsledek to funguje perfektně. Nakonec stačí přidat už jen to, že tu není v podstatě žádný filler, a výsledkem je 8+/10, ke konci skoro 9/10.

• 21.12.2018  19:52
    Zombieland Saga (TV seriál) (2018)

Je celkem jasné, že pro někoho neznalého idol anime bude už od druhé epizody tahle věc dost matoucí, nicméně pozitivních kvalit to má spoustu; od bombastického openingu přes dobré zpracování témat (ať už těch kolem idolů, tak třeba perfektní epizoda 8) až po většinu té komedické složky; kromě toho, že jde o asi nejlepší idol anime parodii, tak jde zároveň i o jedno z těch lepších idol anime obecně, teda kromě dost slabých posledních dvou epizod, ale to už je vcelku tradiční... a i když jsem si teda občas (většinou) přál, ať Koutarou skončí na konci někde sežraný, tak můj celkový dojem je pozitivní, 7+/10.

• 27.10.2018  02:07

Po chvíli sledování tohoto filmu je celkem jasné, že má jít o osmdesátkový comedy slasher, nebo na něj alespoň odkazovat; jsou tu všechna žánrová klišé a postavy taky sedí, problém je to, že 95% filmu je skoro nestravitelná nuda - těch zbývajících 5% sice má nápady a občas je to i cekem prdel (takový headshot záchodem je chuťovka, až mi to ty klasiky osmdesátých let připomnělo), ale to nezachrání ten zbytek plný nudy a amatérismu... takže ve výsledku 3/10.

• 26.6.2018  22:32
    Rokuhódó jocuiro bijori (TV seriál) (2018)

Jednoznačně jeden z lepších iyashikei seriálů a největší překvapení jarní sezóny. Rokuhoudou nikdy nenudí, charaktery jsou kompletní a dobře napsané, navíc celková úroveň seriálu je velice konzistentní; nejsou tu žádné hloupé momenty, režie je kvalitní, humorná stránka na dobré úrovni, stejně tak překvapivě i animace, dramatické momenty nejsou nikdy vynucené, naopak; jde vidět pečlivost a inteligentní zpracování témat. A i přes to, že nejde o kompletní adaptaci, se dostalo i na důstojné finále. Takových věcí chci vidět víc. 8+/10

• 24.6.2018  00:02
    Amanču! Advance (TV seriál) (2018)

Zpočátku to vypadalo dobře, první polovina se mi určitě líbila - jenže pak přišla strašná část s Peterem a i když potom byly ještě 3 další epizody, ani jedna z těch finálních mě nějak zvlášť nechytla. Vizuálně a zvukově je druhá řada dle očekávání na úrovni, ale škoda... 5+/10

• 22.6.2018  23:44
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Úroveň tu občas docela silně kolísá a závěrečná epizoda byla slabá (i když dost možná ukazuje na druhou řadu), nicméně v některých částech jde stále o jednu z nejlepších komedií poslední doby a k tomu je potřeba přihlédnout; velkým pozitivem je i to, že tu není žádný otaku self-insert (postava Nitty je od toho asi úplně nejvíc vzdálená, co jde) a produkčně jde taky o nadprůměr. Jaksi jsem se nemohl rozhodnout, zda silných 7 nebo slabých 8, ale nakonec dám to lepší skóre, 8-/10.

• 23.4.2018  02:28

V podstatě hodně podobné původní verzi, jen tentokrát s delší stopáží a ve 3DCG, což sice chce trochu zvyku, nicméně narozdíl od většiny ostatních CG anime vytvářených primárně studii zaměřenými na 2D animaci toto mělo na starost studio specializované v 3D, takže výsledek je kvalitní a překvapivě expresivní (srovnatelný s 3D tvorbou západních studií a stylem v podstatě taky hodně podobný). Jinak vše zůstává; stále jde o lehký slice of life s jednoduchými, ale efektivními charaktery, stejně jednoduchým humorem a přístupností všem věkovým kategoriím. Jinak za zmínku stojí i zajímavě psychedelický a chytlavý opening. 7/10

• 13.4.2018  02:35
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2016)

Na flashový seriál vcelku dobré. Některé epizody jsou lepší, některé slabší, ve většině případů to vychází na ty lepší a skoro vždy ta minuta pobaví. A jde na tom dobře vidět, jak jsou vlastně všude lidi stejní... :)) 7+/10

• 10.4.2018  02:34
    Koi wa ameagari no jó ni (TV seriál) (2018)

I přes mírně slabší začátek a změnu směru oproti původní premise (což ve skutečnosti není vůbec na škodu, protože to nakonec vyneslo vcelku obyčejné romantické anime o úroveň výš) jde o povedenou věc, která nakonec dopadla podstatně lépe, než se zpočátku zdálo. Tempo sice není nejkonzistentnější (hlavně ke konci) a dramatická složka umí být dosti rozpolcená (občas perfektní až překvapující, občas nic moc), ale vynahrazuje to dobrá režie, překvapivá hloubka story a kvalitní charakterový vývoj, stejně tak stylová grafická stránka (je to noitaminA, takže dle očekávání). Wit Studio poprvé konečně udělali něco, co se líbilo i mně - 7+/10.

• 8.4.2018  21:53
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

I přes konstantní palbu pokynů, jak se má při sledování tohoto člověk cítit (nebo právě přesně proto, citovým vydíráním mě KyoAni nenapálili ani u jejich Key VN adaptací a to samé platí i tady), nejde o nic jiného než plytký a prázdný brak, který mě zanechal kompletně chladným. Delší komentář netřeba, 1+/10 jen za precizní animaci a vizuální zpracování.

• 7.4.2018  03:51

Ve všech ohledech výrazné zlepšení oproti první řadě. Není tu centrální dějová linka - jde o slice of life v čistém slova smyslu (do daleko větší míry, než v první řadě) - ale místo toho tu máme výborný mix komedie a dramatu (které nikdy nepůsobí vynuceně, přitom má svůj dopad) se skvěle zvládnutými postavami, mnohem konzistentnější celkový tón než první řada (jak humor, tak drama jsou tu prezentovány s lehkostí v první řadě nevídanou) a perfektní režii; u Reie jde vidět výrazný růst charakteru a dějová linka Hiny patří k tomu vůbec nejlepšímu, co se v anime dá vidět, ostatní postavy jsou taky velmi dobré. Sangatsu no Lion je jedno z mála moderních anime, kde se dá opravdu říct, že má svůj smysl a duši, občas dosahuje i úrovně nejlepšího díla stejné autorky (a jednoho z nejlepších seriálů vůbec) Hachimitsu to Clover. K tomu stylová grafická stránka a skvělý soundtrack a je hned jasné, že lepšího toho moc tento rok nebude, pokud vůbec. 9+/10

• 2.4.2018  01:10
    Citrus (TV seriál) (2018)

Tomu, kdo alespoň trochu ví, co je původní manga zač, muselo být hned (ještě před první epizodou) jasné, že Citrus nebude dobrý podle standardních kritérií - a ano, jde samozřejmě o brak navíc s velkou dávkou melodramatu, takže nakonec šlo jen o to, jak zábavné je toto zpracování. A v tomto ohledu to překvapivě funguje - není to až tak špatné, jako třeba z minulého léta Netsuzou TRap, režie je lepší, než by si to možná zasloužilo, nějaká story tam taky je, a Yuzu je dobrý charakter a zvedá úroveň celého seriálu; navíc vizuální zpracování a animace jsou taky nadstandardní (a taky lepší, než by si tohle zasloužilo). Takže ano, ztráta času to není, ale je potřeba vědět, do čeho jdete - prostých 6/10.

• 31.3.2018  02:36
    Hakumei to Mikoči (TV seriál) (2018)

Velice příjemný iyashikei s nádherným grafickým zpracováním (hlavně pozadí), unikátním stylem, výbornou animací a stejně dobrým soundtrackem. Některé epizody jsou sice trošku slabší, ale bohatě to vynahrazují ty ostatní - něco takového tu už delší dobu nebylo a jde o nejlepší záležitost sezóny, stejně tak opening a ending (mimochodem, "pokračování" každého příběhu v endingu je moc pěkný nápad), které patří též k tomu nejlepšímu. Jen škoda těch slabších míst. Jo, a studio Lerche konečně udělalo něco, co se mi líbilo. 8+/10

• 28.3.2018  02:04
    Micuboši Colors (TV seriál) (2018)

Zdaleka nejvíc podhodnocená záležitost sezóny - je to jakoby Yotsuba&! konečně dostala anime (jen se třemi protagonistkami místo jedné) - a to se moc často bohužel nevidí. Hlavním zaměřením je především humor, a to je dobře, protože to s ním autoři umí - načasování a gagy jsou jednoduché a vysoce efektivní (pobaví i drobnosti, jako Oyaji a jeho v každé epizodě jiné brýle) a celkově jde o velmi zábavnou věc. Perfektně sedí i barevné a kontrastní grafické zpracování, i když animace je občas trochu levnější. 7+/10

• 30.1.2018  23:25
    Gakuen Babysitters (TV seriál) (2018)

Obecně to celkem ujde, ale je tu dost špatná tendence přicházet s dost špatnými vedlejšími postavami (a ani ty hlavní za moc nestojí) a kombinace nekonzistentního tempa a častého přehánění umí být dost vražedná (alespoň pro mě, kdo není v cílové skupině pro tento seriál). Ale když se to soustředí na to svoje (tzn. lehký komediální slice of life se svým specifikem), tak to zlé není. Grafický styl je také vcelku příjemný a kvalita animace přiměřená. 5+/10

• 25.1.2018  01:46
    Vzdálenější než vesmír (TV seriál) (2018)

Rukopis Jukki Hanady je na tomto docela dost znát (v některých chvílích tam jde poznat jak K-On! tak Love Live! :))), vše nicméně vyvažuje výborná režie, ze které čiší talent (i když to režisérka do teď neměla moc možnost prokázat) a zejména v druhé polovině zaměření na všechny ty správné věci - a Madhouse tímto dokazuje, že na to stále má, i když jim před lety množství talentu odešlo. Jsou tu dobře napsané charaktery a story, zajímavá a nekonvenční premisa se zpracováním, do kterého určitě šlo hodně úsilí, to správné množství pathosu a nafouknutého dramatu (nepůsobí vlezle nebo falešně, jen tak akorát) a konzistentní řemeslné zpracování; o moc lépe to nakonec dopadnout nemohlo a zaslouží si 8+/10.

• 23.1.2018  20:20
    Killing Bites (TV seriál) (2018)

Ano, je to záměrně extrémně trashovité, i na poměry žánru. Je tam otravný slogan, jsou tam zvířecí fakta, je to porno maskované jako shounen. Jsou to dobré důvody se na to dívat? Kdo ví... každopádně delší komentář netřeba. 3/10, stejný bullshit jako Valkyrie Drive.

• 21.1.2018  02:36
    Juru Camp (TV seriál) (2018)

Anime o kempování? No, proč ne... Yuru Camp se úspěšně vyhýbá všem pastím školních anime a místo toho se zaměřuje přesně na to, co umí nejlíp, a to je kempování (ale teda dělat seasoning litinové pánve olivovým olejem... :)) a atmosféra. Potěší relativní blízkost k realismu, alespoň co se týče věcí ohledně samotného kempování. Jinak se nejedná o ničím revoluční záležitost, je to "pouze" další nadprůměrný iyashikei (i když s originální premisou), postavy jsou celkem standardní a po produkční stránce je to v podstatě sice bez chyb, ale ničím až tak unikátní; ale výsledek je dobrý (i když v anime komunitě trochu nadhodnocený) a nemám důvod pro žádnou větší kritiku, určitě jsem se dobře bavil. Nechávám 7+/10.

• 20.1.2018  01:06

Nový restart série sice úplně nedosahuje kvality té původní (už to tak s pokračováními bývá), ale to nevadí; stále jde o velice poctivě zpracovanou a zábavnou věc, která i přes povedenou modernizaci/přechod do dnešní doby výborně a nenuceně odkazuje na původní klasiku z devadesátých let, přičemž netěží pouze z nostalgie (i když je jí tu spousta). Vizuální stránka je výborná, moderní ale přitom klasická a v dnešní době unikátní (a to ve všech směrech, od stylu až po barvy), animace plynulá a nikde se nešetřilo; stejně tak soundtrack, kterému se perfektně daří evokovat momenty z dob minulých. Za zmínku stojí i dobře vyřešená návaznost jak na původní mangu, tak anime, takže nezáleží na tom, jestli jste četli, nebo viděli. Vrací se původní režie, scénář a soundtrack, samozřejmě ve studiu Madhouse, nové jsou designy charakterů. Ale bohužel je tu i stinná stránka - progrese samotného děje je dost pomalá a občas trochu unavující, velká část je vcelku monotónní slice of life/filler a chtělo by to i víc charakterového vývoje, kromě toho chybí opravdový konec - ale celkově jsem spokojený, a spokojená bude i většina fanoušků původní mangy nebo anime. Teď to chce druhou řadu, která konečně někam posune a zakončí story. 7+/10

• 20.1.2018  00:18

Jednoepizodová OVA animující konec původní mangy. Není nutné vidět, ale hodí se pro ty, co viděli pouze anime a chtějí se dívat na novou sérii Clear Card - pro čtenáře mangy nicméně zbytečné... vizuální zpracování je skoro stejně oldschool jak původní anime (i když žádná akce tu není, takže samotná animace je docela základní), a je dobré mít tuto sérii zpět v animované podobě. A těším se na nové pokračování... 7/10

<< předchozí 1 2 3 4