Adasin

okres Praha
Human After All

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 15.12.2018  19:09

"Jo, jo, jo, jo, jakože hodně jo, jo." Totální humus, spatlanina, koncentrát toho nejhoršího z celé série. Prostě ultra dementní sračka, kterou jsem musela sledovat při výrobě cukroví (a ještě to bylo příšerně nahlas), takže z mé oblíbené činnosti mám v podstatě h***o. Kam tahle kdysi má oblíbená série dokázala klesnout, je neuvěřitelné. Bylo mi u toho neskutečně trapně, jenže jsem od toho cukroví odejít nemohla, poněvadž to letos jaksi nestíháme. Jednu hvězdičku nedám (výjimečně) ani za animaci, a ani z nostalgie, jelikož jsem fakt na*raná a znechucená. Netočte už další díly, prosím. 0/10

• 14.12.2018  18:29

Dost možná mé největší letošní zklamání. Všechny odkazy na Harryho Pottera by mi jakožto někomu, kdo má načteného celého Harryho Pottera a nakoukány všechny filmy, měly spolu s dobrými triky (jen celý vizuál kapku zešednul) a milým obsazením (kde potěšili hlavně Jude Law, Zöe Kravitz a po dlouhé době Johny Depp) stačit ke štěstí. Jenže, co se navzdory očekáváním a jisté naději nestalo, nudila jsem se až běda. Nezašlo to tak daleko, abych se dívala na hodinky, ale tak od půlky mi to motání příběhu a postav, aniž bychom se dozvěděli něco zásadnějšího, docela lezlo krkem, dokonce jsem si přála nějaký vtip. Ani konec to nespravil, spíš vyvolal těžké WTF. Snad se Zvířata s dalším dílem vzpamatují, mají na to dva roky. Před dalším dílem si Grindelwaldovy zločiny budu muset pustit ještě jednou, abych si připomněla, kdo s kým je/byl, kdo je čí co atd. Popravdě se na další zhlédnutí moc netěším. P.S.: Tenhle film hodně podporuje jistou teorii o Brumbálovi. 6/10

• 9.12.2018  20:00

Nápad s jezdícími městy super, akce i efekty taky super, to ostatní spíš průměr. Předvídatelný děj se dá ještě zkousnout, ale různé rádoby vtipné promluvy (nebo snaha o jakýkoliv humor) a vážné či snad zamilované pohledy už opravdu ne, to mě tam hrozně rušilo. Pokaždé, když jsem na ně zapomněla a začala si film opravdu užívat, přišla nějaká další pitomost. A ústřední dvojice tomu opravdu nepomáhala, hlavně Robert Sheehan mi tam ke konci vyloženě vadil. Jediný, kdo mě svým výkonem potěšil, byl Hugo Weaving. Stephen Lang totiž k mému zklamání hrál jen Shrikea, o jehož "druhu" jsme se nakonec stejně dozvěděli kulový, podobně jako o 60ti minutové válce. A jejich "američtí bohové?" Beru to jako varování před úpadkem kultury. Chtělo by to méně (vtipných) keců a Rko. 6/10

• 6.12.2018  23:24
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Těsných, hodně těsných pět hvězd. Děkuji České televizi, že začala Mladého papeže vysílat, jinak bych se k němu dostala kdo ví kdy, přestože má (zatím) pouze 10 epizod. Zpočátku jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem něco jiného. Vlastně jsem čekala drsnou satiru, která se věřícím moc líbit nebude. Ale ono ne, tady nevidím nic, co by mělo věřícím vyloženě vadit, možná proto jsem kolem seriálu nezaznamenala žádnou kauzu ani nic kontroverzního. Už od počátku tu však byl famózní Jude Law, se svým naprosto vynikajícím výkonem, jeho Pius XIII si krade většinu scén pro sebe. Jude Law je také hlavním důvodem, proč jsem nakonec přihodila tu pátou hvězdu. Nemohu ale zapomenout ani na další skvělé herce. Líbili se mi i Diane Keaton, James Cromwell a Silvio Orlando, jeho Voiello mě opravdu bavil. K páté hvězdě nakonec určitě pomohly i zmínka o Daft Punku a skvělý soundtrack (především úvodní znělka a výběr songů - např. I'm Sexy And I Know It). Hodně zajímavý seriál, nemůžu než doporučit. Bude někdy ta druhá série? 9/10

• 2.12.2018  15:58

Napotřetí jsem podlehla a měním z původních čtyř na pět hvězd. Teď už definitivně můj neoblíbenější Příběh hraček. Hororová školka mě bavila mnohem víc než třeba hašteření Woodyho a Buzze. Tu atmosféru bych snesla i další půl hodinku navíc. P.S.: Konečně ta správná Barbie! 9/10

• 2.12.2018  15:39

Usnula jsem u toho. A to jsem nebyla nijak unavená. Kvůli tak dobrému obsazení jsem byla ochotna vydržet klidně i do dvou do rána, ale to pomalé tempo filmu mě nakonec udolalo. Naštěstí jsem prospala jen pár minut, takže konec jsem viděla. Upřímně by mi ani nevadilo, kdybych ho prospala taky, není moc o co stát. Díky hercům nakonec za tři hvězdy. 5/10

• 26.11.2018  16:21

V jednom videu na YouTube jsem se dozvěděla, že Země zítřka (především její finanční neúspěch) je jedním z důvodů, proč se Disney vy*ral na pokračování Tron: Legacy a víceméně vzdal natáčení jakýchkoliv dalších filmů mimo pohádkový charakter, tedy mimo animáky, jejich pokračování a remaky starých klasik. Po zhlédnutí se tomu vůbec nevidím. Ten film je hrozně nudný a nezáživný. Podobně jako u druhého Trona zde chtěli tvůrci představit nový atraktivní svět, jenže šlápli hodně vedle. Proč? Trikově sice krásný, ale každého, kdo viděl pár sci-fi filmů napadne, že už tohle někde viděl. Napadají mě třeba Abramsovy Star Treky a Star Wars. A oproti Tronovi nemá Země zítřka něco jako např. sítnici řezající neony, takže z paměti rychle vyšumí. A další, podle mě celkem zásadní problém spočívá v době pobytu v té zemi. V Tronovi strávíme v "jiném světě" 5/6 filmu, kdežto v Zemi zítřka lehce přes 1/6 a není šance ji nijak blíž prozkoumat. Navíc čekání na vstup do ní je úmorné. Postavy pak taky nejsou, že byste se zajímali o jejich osud. Za mě podobný fail jako John Carter nebo Jupiter vychází a hodnocení nezvednu ani kvůli Giacchinově hudbě nebo mému oblíbenému kameramanovi. 4/10

• 25.11.2018  20:05
    Lví král (1994)

Sice jsem neviděla Lvího krále v kině, ale určitě jsme kdysi měli doma VHS, a bylo to první DVD, který jsme koupili a který si pustili na novým přehrávači. Než jsme nakoupili další DVD, viděla jsem Lvího krále tak desetkrát. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků ever, moc se mi líbí i po letech, což se potvrdilo, když ho tak před půl rokem zase dávala (asi?) Nova. Simbův příběh jsem prostě vždycky žrala a Scar je důvod, proč mi připadají záporáci s jizvama cool. A taky je to jeden z hodně malýho počtu animáků, kde mi nevaděj písničky, dokonce se mi fakt líběj a dokonce i v český verzi. Jak jsem mohla minout obnovenou premiéru v roce 2011? U hraného remaku každopádně nebudu v kině chybět. 10/10

• 23.11.2018  21:58
    Salt (2010)

Je celkem milé, že se u distributora nenašel žádný vůl, který by název filmu přeložil do češtiny. Dokonce i na Prima Max ho nechali jednoslovný a nevymysleli žádný vtipný podtitul. I když film o ženské, která se jmenuje Sůl, by možná byl zábavnější než tohle. Fakt by mě zajímalo, co je na tomhle mysteriózního? Možná to, co od tohohle tvůrci vlastně čekali. Dalšího Bonda nebo třeba Ethana Hunta? Už jsem si zvykla, že v každém druhém americkém kriminálním filmu či seriálu je aspoň jeden padouch Rus (nebo jiné slovanské národnosti), ale tohle je i proti těm kriminálkám docela trapas. Ani ta akce mě nebavila, nenapadá mě žádný zapamatování hodný okamžik. Jeden z těch filmů, co mi při každé zmínce o něm z nevysvětlitelných důvodů leze krkem. 3/10

• 19.11.2018  18:18

Hynek Čermák s vlasama. To je jednoznačně nejvýraznější prvek filmu, nepamatuji si, kdy naposledy jsem viděla Hynka Čermáka s vlasama. Škoda, že film samotný už tak výrazný není a je z něj cítit snaha napodobit Pelíšky nebo třeba Pupendo. Není tu jediná věc, kvůli které film sledovat znovu. Ani kvůli docela dobrému obsazení. Na druhou stranu jak jsem českou tvorbou posledních let většinou spíše zhnusena, zde jsem byla mile překvapena, že jsem neměla potřebu vypínat zvuk či přepínat na jiný kanál. Za to hvězdička navíc. P.S.: Všimli jste si, že Vojtovi rodiče vlastně nezestárli během těch časových skoků ani o den? 6/10

• 13.11.2018  22:20
    Gattaca (1997)

Depresivní a inspirující zároveň. Je to vůbec možný? A je možný, že ten samej člověk pak napsal a natočil Hostitele (2013)? Taky se mi tomu nechce věřit. Nabízí se otázka kvalit knižní předlohy u Hostitele, ale nevím, nečetla jsem a ani se k tomu nechystám. Radši se podívám na další Niccolovy filmy. 8/10

• 12.11.2018  15:38
    #MístoKlidu (2018)

Hádám, že nebudu moc vedle, když napíšu, že tady se asi někdo po*ral. Člověk jde do kina na normální film, těší se na něj, ale ještě předtím je celá natěšenost v p*deli, když vidí tohle. Teď když někde postřehnu slovo "Hornbach," vzpomenu si na ten hajzl. Zlatý reklamy na Red Bull v kině, to se člověk aspoň zasmál, ale ty tady (ještě?) ohodnotit nejdou. 0/10

• 11.11.2018  23:18

Takový pěkný obsazení a k čemu? K prdu. Ben Kingsley, Aaron Paul, Ben Mendelsohn nebo Sigourney Weaver jsou tam úplně k ničemu. Ne že by neuměli hrát (naopak), spíš s jejich postavami si nikdo nedal moc práci, až na výjimky se nemají jak projevit. Podezírám tvůrce z toho, že chtěli jenom jména kvůli propagaci. Nemám nic proti biblickým příběhům a Starověký Egypt taky můžu, ale tohle je extrémně přetažený. Dvě a půl hodiny?! Všechno v tom filmu trvá hrozně dlouho, a to nepočítám žádný reklamy ani nic podobnýho. Kdysi jsem v kině před posledním Hobitem viděla nabušený trailer slibující epickou podívanou. Kam se jen poděla? Zvláštní, že neexistuje režisérská verze, většinou u filmů Ridleyho Scotta bývá, pokud se nepletu. 6/10

• 10.11.2018  19:42

Je to pěkný, fakt moc pěkný, lidé vysazení na technickou stránku budou slintat blahem (věřím, že v IMAXu to musí být bomba), i když se možná budou tak jako já nudit při rodinných scénách, které mají ten film zřejmě více přiblížit i lidem, jimž je podobné téma cizí. Rodinné scény mě nenudily proto, že by v nich nebyly emoce, spíš ty emoce nebyly podány správně. Claire Foy mi prostě přijde divná, nemůžu si pomoct, ale při každé její scéně jsem měla pocit, jako by vraždila pohledem. Gosling byl zase chladný až běda. Ten chlap je sympaťák, ale je hrozně chladný. Zážitek mi trochu kazil i Jason Clarke, tohohle chlapíka od pátého Terminátora prostě nemusím. Další věcí, která u mě Prvnímu člověku sráží hodnocení není délka (nuda to nebyla), ale konec. Možný SPOILER: Po nejlepší scéně filmu s nejhezčí skladbou soundtracku ("The Landing") přijde střih, pár slov na závěr a končíme, k tomu to s tou vlajkou... - konec SPOILERu. Naopak nejlepší věcí na filmu je určitě soundtrack, dost možná ten nejhezčí, jaký jsem letos slyšela, tomu bych případné ocenění přála nejvíc. 8/10

• 9.11.2018  22:56
    Milada (2017)

Jediná pro mě nová či užitečná informace z tohohle filmu je, že se za milost pro Miladu přimlouval i spisovatel Jean-Paul Sartre. Jinak je ten film naprosto tragický, jenom se to ty dvě hodiny a deset minut šíleně táhne, nějak se tam mluví a člověk u toho usíná. Pokud před začátkem a koncem vynecháte nějakou část, vlastně ani o nic nepřijdete. A ještě to předabování? Jindy jsem zastánkyní českého dabingu, který je zde na ČSFD v módě "hejtovat," ale tady to ani nesedí postavám k pohybu úst! Je mi celkem líto těch herců, co v tom museli hrát, a pak ještě sami sebe namlouvat. Na konci mě ještě pobavilo logo Netflixu. Jestli do toho nalili prachy, tak toho musejí sakra litovat ;-). Kamarád mě varoval, že mám čekat s*ačku, ale já tomu nechtěla věřit. Chudák Milada, nevím jaká doopravdy byla, ale tohle si podle mě nezasloužila. 1/10

• 9.11.2018  18:43

Otrávení z nepřesných faktů mi nehrozilo, neboť nepatřím ke skalním fanouškům a ani jsem na hudbě Queenů nevyrůstala (všichni pamětníci na nás s kamarádem v kině udiveně zírali). Jejich hudba se mi ale vždycky hodně líbila, navíc přitom hypu, co Bohemian Rhapsody provází - letos (tj. v roce 2018) byl zatím jen u třetích Avengers - bylo jasné, že se na ten film do kina stejně jednou dostanu. Jak tedy? Co mohlo být nudnou biografií slepenou z jednotlivých životních událostí (třeba nedávno jsem viděla hrozně nudnou Fridu) je zábavným hudebním filmem, kdy budete obdivovat nejen herectví Ramiho Maleka (už od toho Twilightu jsem věděla, že v něm něco je) a užívat si každou písničku a melodii. I když mám pocit, že až tak na dvě tři výjimky žádnou píseň nezahráli celou... Váhala jsem nad plným hodnocením, ale nakonec tu pátou hvězdu nedám (4 a půl by bylo ideálních), přece jenom mě to po tom hypu až tak moc nestrhlo, přijde mi, že se hodně balancovalo na povrchu, nebo možná nejsem dost velká fanynka, tady to hraje dost velkou roli, řekla bych. Nemůžu napsat, že jsem si to neužila, naopak, jen myslím, že se dalo z látky vykřesat ještě víc. Jak je zde ale vidět, většině to stačí, aby byli na vrcholu blaha. Nikomu to neberu, jenom já na něm prostě nejsem... Já vím, když chci detaily, tak si mám pustit dokument, že jo... schválně, kolik lidí to tady napíše, aby byli in. P.S.: Uvidíme, jestli z toho bude nějaký ten Oscar, nebo Bohemian Rhapsody ostrouhá jako např. Rivalové (2013). 8/10

• 8.11.2018  22:34
    Počátek (2010)

Po tomhle filmu začnete rozebírat všechny pitomosti, který se Vám zdály a který si ještě pamatujete - na jaký úrovni že byl ten sen? Jak moc mimo jsem předtím byl(a)? Nespím ještě? Rozhodně film, který je potřeba vidět víckrát - buď pak rozebíráte děj a dáte za pravdu všem těm, co tenhle film vynášejí do nebes, nebo si řeknete, jaká to zase byla p*čovina. Rozumím oběma stranám, kloním se k té první. 9/10

• 5.11.2018  00:43
    Uprchlík (1993)

Nahánění uprchlíka a 130 minut? Zdá se to hodně, ale zdání klame. Zde hodně klame. Žádná nuda, ale poctivé drásání nervů, člověk neví, koho si vybrat... nakonec jsem si vybrala Forda. Úžasné. 9/10

• 4.11.2018  22:43

Moderní kabátek a zasazení Podsvětí do Hollywoodu je sice moc hezký, ale na Staré řecké báje a pověsti to stejně nemá. Podobně jako u novodobého Souboje titánů je to jen zapomenutelná fantasy s nevýraznými hrdiny a několika známějšími herci pro osvěžení, jen s poměrně zábavnou akcí (vyloženě nuda nehrozí). Nedivím se, že to připomíná zrychleného prvního Harryho Pottera, když to také točil Chris Columbus. Po předloze asi nikdy nesáhnu. 4/10

• 2.11.2018  00:34

Neskutečná prdel s úžasnýma akčníma scénama, od kterejch nemůžete odtrhnout oči. Prej slabej příběh. Za mě naprosto v pohodě, co byste tady sakra chtěli? Úvahu o vzniku světa? A ještě jsou tady super postavy, hlavně Ling, matka Wong Fei-Hunga. Už vím, kde můj spolužák sehnal toho Wonga ze slohovek do češtiny :-D. 9/10

• 31.10.2018  23:50
    Frida (2002)

Přesně takováhle biografie mě nebaví - prostě jen sled za sebou poskládaných životních událostí - ty možná působí na člověka při čtení životopisu, ale v téhle podobě nedělají nic. Aspoň se mnou ne, a ne, takový cynik zase nejsem. K tomu mi ještě Salma Hayek není dvakrát sympatická, takže fakt nechápu, proč tu půlka lidí vynáší její výkon do nebes. A za film vyloženě pro ženy bych Fridu neoznačila ani náhodou. 5/10

• 30.10.2018  01:03
    Odpojit (2012)

Pro někoho, kdo má nakoukány všechny epizody seriálu Černé zrcadlo (2011), to není ani zdaleka takové terno, jak to zde někteří popisují - připadá mi to především jako hodně roztažená epizoda ze zmíněného seriálu - srovnání by snesla např. epizoda Shut Up and Dance, možná ještě Hated In The Nation. Obě na mě měly daleko větší (emocionální) dopad. Možná bych tenhle film spíš ocenila jako dokument - pokud nedojde k propojení jedné dějové linky s druhou, není moc o co stát, ač se herci snaží sebevíc. Spíš bych Vám doporučila to Černé zrcadlo. P.S.: TV Prima mě už s tím měněním názvů u filmů začíná pěkně s*át - skoro u každého druhého filmu na Prima MAX vymyslí nějaký patvar, který místo, aby mě na film navnadil, mě od filmu odradí, mnohdy jsem navíc zmatena, jelikož jsem o filmu dřív zaslechla pod původním (většinou i správně přeloženým) názvem. 7/10

• 29.10.2018  22:34
    Šéf (2014)

Zapřísáhla jsem se, že fakt budu hubnout a po osmý večer nebudu nic jíst, jenomže u tohohle filmu nejde nejíst, to je fyzicky nemožný. Když je ten ničím extra zajímavej příběh neustále prokládanej záběrama na girl a na sendviče... na sendviče! Normálně jsem cejtila tu vůni, shodou okolností totiž někdo ze sousedů vařil něco podobnýho. Útok na ledničku tak byl neodvratný. Jinak je z toho filmu kromě lásky k jídlu i cejtit, že to Fevrau dělal fakt srdíčkem, všichni tam vypadaj hrozně spokojeně. Malý ale hvězdný film. 7/10

• 28.10.2018  22:01
    Kurýr 2 (2005)

No, tak takhle jsem se už dlouho nebavila. Odháknutí bomby při skoku a vývrtce nebo "melounový" box? Tohle a ještě mnohem víc WTF momentů, u kterých se zaručeně pobaví celá rodina. Mimochodem, nespletli náhodou název? Neměl to být Superman? Třeba při tom chytání těch ampulí s protilátkou mu chyběl akorát elastický kostýmek a pláštík. 4/10

• 24.10.2018  20:57
    Špionáž (2013)

Neskutečnej hnus, kdy mě s*ere už pouhá zmínka o tomhle filmu, a oni to v televizi pořád proklamujou pomalu jako událost měsíce. V průběhu sledování rádoby úžasného "děje," pitvořících se herců (pardon, Oldmane a Forde, ale zde jste mě zklamali i Vy) a vůbec všech těch klišé jsem měla s každou minutou větší a větší chuť mrsknout ovladačem po televizi! Ale nechtěla jsem to platit... Thriller bylo spíš to sledovat. 1/10.

• 20.10.2018  22:38
    Upgrade (2018)

Sakra, že já jsem za tu vstupenku za stovku nešla na Upgrade místo nového Predátora? No co už, spoustu skvělých filmů jsem neviděla v kině a přežila to, teď k filmu samotnému. Jelikož kyberpunk poslední dobou fakt žeru, nemůžu jít pod těch hvězd, prostě nemůžu, tohle bylo dokonalé. Jasně, premisa už tu byla, ale to provedení - ta atmosféra (vizuální zpracování, hudba), neznámí a přesto výborní herci, akce, scénář a konec... Hell Yeah! Na konci titulků zůstal jen blažený úsměv a dobrý pocit. Kéž by tenhle tvůrčí tým adaptoval Neuromancera od Williama Gibsona. Anebo ještě líp: spojil se s tvůrci Altered Carbon, další letošní kyberpunkové pecky, a pak adaptovali Neuromancera. 10/10

• 19.10.2018  23:46

Již po prvním zhlédnutí jedno z mým nejoblíbenějších sci-fi vůbec. Důkazem budiž, že mě skutečně na*ralo, když byla zase v televizi a já se nemohla nikde dívat (člověk se týden těší a nic z toho), což u mé platí jen u velmi málo filmů. Cestování v čase se může zvrtnout neuvěřitelným způsobem, ale tady je to přesně naopak - nápad s časovou smyčkou je zpracován mistrně - vše (hlavně tu depku z toho, že to dostává znova a znova a pak napětí, kam se po dalším probuzení posune) prožíváte s Cruiseovým hlavním hrdinou, a i když je ze začátku tak trochu hovado, je pořád zajímavější než hlavní postava z předlohy. Tím se dostávám k předloze - díky tomuhle filmu jsem si sehnala mangu nakreslenou podle původního románu (pokud vím, tak klasická kniha v češtině vydaná není) a začala tak číst mangu jako takovou, takže tomuhle filmu vděčím za hodně. Předloha samotná je dobrá, výborně čtivá, ale filmové zpracování mi v tomto případě přišlo daleko lepší, zajímavější, možná díky nově přidaným prvkům (děj mangy se tak oproti filmu může zdát jednodušší). O akci a efektech pak nemá cenu se zvlášť rozepisovat, je to prostě paráda, která pohladí na duši nejen milovníka blockbusterů. A jak tu všichni chválíte Toma Cruise a Emily Blunt, já pochválím ještě Billa Paxtona (RIP). Z roku 2014 mě moc filmů nezaujalo, ale tenhle film je nezapomenutelný. P.S.: Škoda změny názvu oproti předloze - All You Need IS Kill mi zní daleko líp. 10/10

• 15.10.2018  23:58
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

Netušila jsem, že tahle vynikající záležitost tady má profil. Jasných pět, neskutečně vtipné i dojemné. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Při sledování těch videí jsem se hodně nasmála, a to ani doma kočku nemám (ale budu mít). 2 minuty, řeknete si, a dáte si jednu epizodu s úmyslem se hned vrátit k jiné činnosti, jenže vzápětí sledujete další díl a nakonec bez přestání jedete až do konce. Škoda, že už dlouho nic nového nevyšlo. 10/10

• 14.10.2018  22:54

Končím s filmy o útocích na Bílý dům. Nechci riskovat, že znovu uvidím něco podobného, co se ukáže být naprostou ztrátou mého času (no, vlastně jsem přitom napsala dva nové komentáře). Opravdu mě překvapuje zdejší množství čtyřhvězd, když přece muselo být každému již od začátku jasné, že je hlavní hrdina superpolda, co se nakonec s prezidentem samosebou spřátelí a přitom při bombastické akci z*ebe všechny, kteří ho odmítali a podceňovali. A jistěže je u toho i "cool" hacker, banda idiotů, konspirace, zrádci ve vládě a válka na východě, aby to bylo moderní. A pro sichr dojímavá sentimentální vložka, kdy je dcera pak snad ještě větší hrdina než její taťka. No zkrátka hrozně super filmek. A zas mi tu silně vadil Jason Clarke, který svým neherectvím zničil i pátého Terminátora. Jdu si na uklidnění pustit úvodní scénu z druhých X-Menů. 4/10

• 14.10.2018  22:42
    Ip Man 2 (2010)

Z některých filmů se srdcovky stanou téměř okamžitě při prvním zhlédnutí, kdy hned běžíte do kina na druhou projekci případně do Bontonlandu pro DVD/Blu-Ray nebo hledat (informace samozřejmě) „na net“ a nemůžete se jich nabažit. A pak jsou filmy, ke kterým si musíte najít cestu, u kterých až po uplynutí nějaké doby (a po delší úvaze) zjistíte, jak moc je máte rádi a co pro Vás znamenají. Druhý Ip Man je pro mě ten druhý případ – nejdřív jsem tu dokonce měla stejně jako u jedničky jen čtyři hvězdy, které vycházely z velké části z toho, že sama chodím na tréninky Wing Chunu (v ČR Wing-Tsunu, jak jsem napsala v komentáři už u jedničky - btw. odkaz na organizaci EWTO, kde jsou další informace, naleznete na mém profilu). Druhého Ip Mana jsem poprvé (a i jako první ze série o Ip Manovi) viděla tuším už v roce 2012 na letním soustředění s Wing-Tsunem , ale trvalo mi víc jak šest let a tak deset-jedenáct zhlédnutí, než jsem jej plně docenila - podobné to bylo i u jedničky, nějakou dobu jsem se nemohla rozhodnout, který díl skončí v mé topce a u kterého napíšu trochu delší komentář. Je mi jasné, že příběh z jedničky spojený s válkou zaujal/zaujme víc lidí, protože je tam prostě ta válka (tohle téma bylo vždy populární, stačí se podívat na válečné filmy ve zdejších žebříčcích - tím samozřejmě nechci téma války nijak zlehčovat), ale mně je přece jen o něco málo sympatičtější příběh o tom, jak se Ip Man snaží prosadit v Hong-Kongu a založit tam školu Wing Chunu (během čehož dojde k vynikajícímu souboji Ip Mana s mistrem Hung Chun-Namem na stole, jedna z mých nejoblíbenějších scén) a jak nakonec bojuje s britským boxerem Twisterem nejen o svou čest ale i o svou kulturu - upřímně, to bylo napětí jak prase, to jsem u mnoha filmů nezažila, fandila jsem, jako kdybych v té aréně opravdu byla - díky tomuhle a již zmíněnému příběhu dvojka nakonec „vyhrála“ místo v mé topce. Ale akce není jenom v těhle dvou částech, tak jako emoce je vlastně všude, druhý Ip Man jej jí až na nutné přestávky neskutečně narvaný. A Vy nestačíte žasnout nad tím, kolik úderů a v jaké rychlosti padá. K tomu ještě hraje výborná hudba, takže co víc si přát? Nic, tohle je dokonalost. P.S.: Dvojka jen potvrzuje, že nikoho lepšího než Donnieho Yena do role Ip Mana vybrat nemohli. Můj nejoblíbenější film o bojovém umění, který již navždy změnil můj pohled na asijskou kinematografii. 10/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14