Adasin

Accessing archived data...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 20.10.2018  22:38
    Upgrade (2018)

Sakra, že já jsem za tu vstupenku za stovku nešla na Upgrade místo nového Predátora? No co už, spoustu skvělých filmů jsem neviděla v kině a přežila to, teď k filmu samotnému. Jelikož kyberpunk poslední dobou fakt žeru, nemůžu jít pod těch hvězd, prostě nemůžu, tohle bylo dokonalé. Jasně, premisa už tu byla, ale to provedení - ta atmosféra (vizuální zpracování, hudba), neznámí a přesto výborní herci, akce, scénář a konec... Hell Yeah! Na konci titulků zůstal jen blažený úsměv a dobrý pocit. Kéž by tenhle tvůrčí tým adaptoval Neuromancera od Williama Gibsona. Anebo ještě líp: spojil se s tvůrci Altered Carbon, další letošní kyberpunkové pecky, a pak adaptovali Neuromancera. 10/10

• 19.10.2018  23:46

Již po prvním zhlédnutí jedno z mým nejoblíbenějších sci-fi vůbec. Důkazem budiž, že mě skutečně na*ralo, když byla zase v televizi a já se nemohla nikde dívat (člověk se týden těší a nic z toho), což u mé platí jen u velmi málo filmů. Cestování v čase se může zvrtnout neuvěřitelným způsobem, ale tady je to přesně naopak - nápad s časovou smyčkou je zpracován mistrně - vše (hlavně tu depku z toho, že to dostává znova a znova a pak napětí, kam se po dalším probuzení posune) prožíváte s Cruiseovým hlavním hrdinou, a i když je ze začátku tak trochu hovado, je pořád zajímavější než hlavní postava z předlohy. Tím se dostávám k předloze - díky tomuhle filmu jsem si sehnala mangu nakreslenou podle původního románu (pokud vím, tak klasická kniha v češtině vydaná není) a začala tak číst mangu jako takovou, takže tomuhle filmu vděčím za hodně. Předloha samotná je dobrá, výborně čtivá, ale filmové zpracování mi v tomto případě přišlo daleko lepší, zajímavější, možná díky nově přidaným prvkům (děj mangy se tak oproti filmu může zdát jednodušší). O akci a efektech pak nemá cenu se zvlášť rozepisovat, je to prostě paráda, která pohladí na duši nejen milovníka blockbusterů. A jak tu všichni chválíte Toma Cruise a Emily Blunt, já pochválím ještě Billa Paxtona (RIP). Z roku 2014 mě moc filmů nezaujalo, ale tenhle film je nezapomenutelný. P.S.: Škoda změny názvu oproti předloze - All You Need IS Kill mi zní daleko líp. 10/10

• 15.10.2018  23:58
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

Netušila jsem, že tahle vynikající záležitost tady má profil. Jasných pět, neskutečně vtipné i dojemné. Zde platí, že v jednoduchosti je síla. Při sledování těch videí jsem se hodně nasmála, a to ani doma kočku nemám (ale budu mít). 2 minuty, řeknete si, a dáte si jednu epizodu s úmyslem se hned vrátit k jiné činnosti, jenže vzápětí sledujete další díl a nakonec bez přestání jedete až do konce. Škoda, že už dlouho nic nového nevyšlo. 10/10

• 14.10.2018  22:54

Končím s filmy o útocích na Bílý dům. Nechci riskovat, že znovu uvidím něco podobného, co se ukáže být naprostou ztrátou mého času (no, vlastně jsem přitom napsala dva nové komentáře). Opravdu mě překvapuje zdejší množství čtyřhvězd, když přece muselo být každému již od začátku jasné, že je hlavní hrdina superpolda, co se nakonec s prezidentem samosebou spřátelí a přitom při bombastické akci z*ebe všechny, kteří ho odmítali a podceňovali. A jistěže je u toho i "cool" hacker, banda idiotů, konspirace, zrádci ve vládě a válka na východě, aby to bylo moderní. A pro sichr dojímavá sentimentální vložka, kdy je dcera pak snad ještě větší hrdina než její taťka. No zkrátka hrozně super filmek. A zas mi tu silně vadil Jason Clarke, který svým neherectvím zničil i pátého Terminátora. Jdu si na uklidnění pustit úvodní scénu z druhých X-Menů. 4/10

• 14.10.2018  22:42
    Ip Man 2 (2010)

Platí v podstatě to, co jsem psala u prvního dílu - jakožto pro někoho, kdo se již několik let Wing Chunu (resp. Wing-Tsunu) věnuje, je to tak trochu kultovka, protože jsem tenhle film na soustředěních viděla již několikrát, takže jsem nakonec tu pátou hvězdu přihodila (a divila se, že jsem to neudělala už dávno). A pokaždé je to stejně výborné, dokonce mám dvojku radši než jedničku, asi kvůli tomu souboji na konci, kdy jsem fakt hrozně chtěla, aby toho boxera dostal, to jsem měla nervy na pochodu.10/10

• 14.10.2018  22:34
    Ip Man (2008)

Tak původní čtveřice hvězd byla pochopitelně zaručena už jen z důvodu, že jsem jedna z těch, kteří toto bojové umění opravdu dělají (akorát v ČR známé jako Wing-Tsun), a ta pátá je nově hlavně za to, že je Ip Man opravdu dobrý film s nádhernými bojovými scénami a s hlavním hrdinou, jehož osudy nadšeně sledujete až do konce a fandíte mu. Donnie Yen tu září, a když si vygooglíte fotky skutečného Ip Mana, zjistíte, že mu je i podobný. Rozhodně jeden z nej filmů o bojovém umění. 9/10

• 11.10.2018  20:44

Zlý časy v El Royale a moc dobrý časy jak pro filmové fanoušky tak i jakékoliv náhodné diváky, kteří zabloudí do kina (u první projekce jsme v sále byli čtyři, holt nulová propagace u nás, neviděla jsem jedinou reklamu). Možná ze mě mluví nekritické nadšení, neboť jsem se na Zlý časy v El Royale těšila už od první zmínky na webu MovieZone.cz. Neupoutal mě ani tak nástin obsahu, ale ten tvůrčí tým. Film od Drewa Goddarda, jednoho z tvůrců netflixovského seriálu Daredevil (Chatu v horách jsem neviděla), ve kterém hrají Jeff Bridges, Chris Hemsworth nebo Jon Hamm, a hudbu skládá Micheal Giacchino? Take my money! A s přibývajícími informacemi se Zlý časy v El Royale postupně staly hned po Avengers: Infinity War mým druhým nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zejména první trailer je parádní, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla, po něm jsem skoro nemohla natěšením dospat. A to ještě museli u nás posunout premiéru o týden... Ale čekání se rozhodně vyplatilo, o žádném zklamání nemůže být absolutně řeč. Příběh o tom, jak se několik podivínů, z nichž mnozí mají nepochybně pohnutou minulost (výborné flashbacky!), sejde v zapadlém hotelu a jak se to postupně začne řezat, je výborně natočený a napínavý, nikdy nevíte, co kdo přesně udělá - zvraty fungují parádně, nejednou budete překvapeni a tiše si říkat "wau." K tomu již tradičně skvělá hudba od Michaela Giacchina v kombinaci s dobře zvolenými dobovými písněmi a krásným zpěvem Cynthie Erivo (pokud to opravdu zpívala ona, tak klobouk dolů). Cynthia samotná se mi hodně líbila, překvapila mě svým výkonem a s Jeffem Bridgesem byli nakonec skvěle sehraná dvojka, Samozřejmě potěšil i zbytek obsazení, Chris Hemsworth hraje parádního fanatického záporáka, Dakota Johnson ukazuje, že nemusí spoléhat jen na Padesát odstínů šedi (na to se dobrovolně nikdy nepodívám) a Lewis Pullman se překonává v každé scéně. Naprosto úžasný film, který jsem v kině viděla již dvakrát (podruhé týden od premiéry), jenž Vás nepustí, dokud není konec. Koukejte na něj taky zajít, zaslouží si to! P.S.: Jakožto fanynku Trona mě potěšilo příjmení postavy Jeffa Bridgese. 10/10

• 11.10.2018  00:01
    Halloween (1978)

Skvělý horor se znamenitou atmosférou. Mrazení v zádech již od prvních tónů legendární melodie, která mi zněla v hlavě ještě při psaní tohoto komentáře. Carpenterovi patří můj obdiv, že utáhl jak režii tak scénář i soundtrack. 9/10

• 9.10.2018  22:23

Já snad začnu nakoukávat westerny. Příběhy o pomstě a neobvyklém přátelství mě nikdy neomrzí. Tento je podán výborně, především díky výkonům VŠECH zúčastněných herců - těch pět hvězd rozhodně není jen kvůli Jeffu Bridgesovi, který je mým oblíbeným hercem, jsou i za skvělou Hailee Steinfeld nebo Matta Damona a Joshe Brolina. Moc hezky se na film koukalo, zasmála jsem se i "tajila" dech. Ona to fakt udělala! 9/10

• 4.10.2018  18:30
    Venom (2018)

Skvělá sci-fi komedie, i když to tak původně nebylo zamýšleno. Hardy v sobě skrývá komediální talent a jeho Eddie Brock spolu s Venomem jsou dobrá dvojka sypající hlášky jedna radost. A jsou to hlášky ne vždycky úplně slušné (třeba h*vno, n*ser si apod. padají docela často), už jenom proto nikdy neuvěřím těm producentským kecům o tom, že Rko nikdy nezamýšleli. Spíš byl někdo podělaný strachy. Je to hrozná škoda, že Rko není, třeba ty zrychlené záběry s ukousnutím hlavy jsou zlo. I já tedy pevně doufám, že někdy vyjde necenzurovaná verze (samozřejmě i s těmi 30 údajně chybějícími minutami), i když to nebude v kině. S filmy jako Daredevil (2003) a Catwoman (2004) bych Venoma nesrovnávala, to není vůči němu fér, oproti němu jsou to s*ačky. Má dobré efekty (výrazně lepší vzhled než v Raimiho třetím Spider-Manovi), akci, hudební doprovod a přestože příběh nepřekvapí, tak by neměl ani urazit. Venom je moje oblíbená komiksová postava, která se i v tomto filmovém světě může dál vyvíjet, takže lehce nadhodnotím a budu doufat v pokračování. 7/10

• 3.10.2018  17:59

Můj nejoblíbenější Verhoevenův film. Dokonale mě bavil i při třetím zhlédnutí a těším se, až ho zase někdy budou dávat v televizi. Pocitově tak na tři hodiny, ale zde mi to jako u jednoho z mála filmů vůbec nevadí, naopak jsem za to ráda, když vidím skutečnou délku. Neskutečná řežba protkaná příběhy ústředního tria a dalších skvělých postav. Kašlu na to, jestli Áčko nebo Béčko, na tom moje hodnocení tohohle filmu opravdu nestojí. Nejen dobrá satira, ale hlavně skvělé akční sci-fi. 9/10

• 2.10.2018  22:20
    Disturbia (2007)

Konečně zhlédnuto po mnoha letech vyhýbání se tomuhle filmu v televizi a po nespočtu zaznamenaných TV spotů. Už jen proto, že mi Disturbia připomněla jeden skvělý film (Miluj bližního svého, v originále Arlington Road), tak nemůžu jít s hodnocením níž. Ale ani výš. Disturbia je hrozně krátký film, chtělo by to tak půl hodinky navíc - jednu část filmu je doma znuděný a otrávený, pak potká novou holku a krátce na to přijdou problémy a pak hle - už je konec. Vše je příliš předvídatelné (oproti tomu např. právě Arlington Road umí opravdu překvapit), a jediným výraznějším prvkem je tak hudba skvěle navozující atmosféru. A přiznám, že představitel hlavní role mi trochu vadil už v prvních Transformers a ani zde mě o "svém umění" nepřesvědčil. Díky za to, že je tu moje oblíbená Carrie-Anne Moss. 7/10

• 30.9.2018  19:33

Here We Go Again With No Surprise... Na to, že tenhle sequel nikdo nechtěl a nebyl tu žádný důvod se na něj těšit, dopadl nakonec ještě dobře - jako bez psychické či fyzické újmy snesitelná blbina, u které víte, co teď kdo udělá, a že to skončí, jak to skončí. A potvrdí se Vám, že Pierce Brosman prostě neumí zpívat. Btw.: tlustá verze Stellana Skarsgårda mi silně připomínala vzhled padoucha Shadow Kinga z první série seriálu Legion (2017), fakt blbej nápad - i kdybyste ten seriál neviděli, fakt je to hnusný. A mladá verze Harryho taky nic moc, ale zase se přiznám, že jsem kvůli těm vousům nepoznala Andyho Garciu. Jediným důvodem pro opětovné zhlédnutí je vidět znovu výraz, který měla máma, když se na scéně objevila Cher. 5/10

• 29.9.2018  19:17

Totální dialogový průjem, nevím, jak lépe popsat to, co se řinulo postavám z úst. Ráda se zasměju, ale tohle fakt není moje krevní skupina. Jako by režisérův záměr byl nasypat tam tuny s prominutím ho*en a doufat, že něco z toho zafunguje. I teď, víc jak dva týdny po premiéře, byl kinosál i přes nepříznivé recenze slušně zaplněn, a smích zazněl za celou dobu tak dvakrát. Chápu všechny naštvané fanoušky, tohle je podobná kudla do zad, jako byl Terminátor: Genysis. Ale Terminátor: Genysis mě přece jenom naštval o něco víc. Tady kdyby postavy třeba mlčely, tak klidně tu hvězdu navíc přihodím, zbytek mi od předchozích dílů série nepřišel tak moc odlišný. Teda až na tu snahu o "evoluci." Z tohohle ani guilty pleasure nebude. 6/10

• 26.9.2018  19:14
    Psí ostrov (2018)

Nevyhledávám stop-motion animaci, ale na Psí ostrov jsem byla z nějakého důvodu hodně zvědavá, skoro jsem se těšila. I přesto jsem se do kina nedostala, což mě teď trochu mrzí, protože mě Psí ostrov rozhodně nezklamal. Čekala jsem hravý a originální film, a ten jsem i dostala. Ústřední psí parta je napsaná i animovaná skvěle, (lidské postavy jsou zde až ti druzí), příběh je dobrý, atmosféra nejen díky Desplatově dynamické hudbě krásná... Wes Anderson mi po Grandhotelu Budapešť opět zpříjemnil den. Co nejdřív si pustím i Fantastického pana Lišáka. Kdo hlasuje pro to, aby tenhle film dostal pět hvězd? 9/10

• 23.9.2018  12:05

Oproti seriálu rozhodně žádné zklamání, v tomto ohledu u mě vládne spokojenost, a tak jsem z původních čtyř nakonec zvedla hodnocení na plný počet. Mám tenhle svět a hlavně ten tým hrozně ráda a vůbec mi nevadí, že se zde opět zpracovává linka s Loutkářem, opět zde nechybí mnoho zajímavých myšlenek. A ta hudba od Jóko Kanno je úžasná! Jediná výtka tak směřuje k nedostatku akce a zmizelému copánku Batóa. Nakonec bych z tohohle filmu nejraději udělala třetí sérii seriálu. P.S.: Určitě je lepší vidět před filmem seriál. 9/10

• 22.9.2018  01:27
    Equalizer (2014)

Zlatej John Wick. Mohlo tam být akce kolik chtělo, a hudba od Henryho Gregsona-Williamse mohla hrát na plný pecky, a stejně mi to bylo jedno, příšerně jsem se nudila. V jednu chvíli to zašlo tak daleko, že jsem na několik minut přepnula na 300: Bitva u Thermopyl na jiném kanále. Už jenom ta věta ze zdejšího obsahu "Pokud se tedy ocitnete v nesnázích s mizivou šancí na záchranu, a nemáte se na koho obrátit, McCall vám pomůže." se mi z nějakého důvodu nelíbila. A to jeho jméno: McCall - nic lepšího je nenapadlo? Zní mi to jak jméno pro callcentrum nebo doručovací službu. Tenhle film mě naštval a chci na něj co nejdřív zapomenout. Moc tomu všemu nepomáhá ani fakt, že mi Denzel Washington nebyl nikdy příliš sympatický a ještě do teď si pamatuji tu nekončící nudu u traileru na dvojku v kině. Pokud někdy uvidím dvojku, tak to bude nejspíš omylem. 4/10

• 20.9.2018  21:25

Výtečné zakončení FMA z roku 2003, a přestože mě konec Bratrství oslovil daleko více, i zde hodnocení (jako u FMA 2003) zůstává. Nápad s propojením "jejich" a našeho světa je realizován parádně, včetně doby, ve které se děj filmu odehrává, k tomu jsme dostali ještě zajímavou verzi Hughse (seriálovou mám stejně radši). A vůbec, co bych aspoň za takový bonusový film dala u animovaného Avatara nebo Trona, jehož seriál vlastně neskončil? 9/10

• 20.9.2018  21:13

Poněkud slabší Alchymista. I když se zde vůbec neřeší homunculové, kámen mudrců zůstává a opět se jej někdo snaží získat, resp. vyrobit. Celý děj tak může připomínat několik epizod seriálu z roku 2003. Film je navíc až moc dlouhý, tak půl hodinu bych v klidu vynechala. Ať jen nekritizuji, tak vidět opět staré známé v akci bylo víc než fajn, ostatně oni by mě potěšili v čemkoliv, a akce i animace nezklamaly. 7/10

• 19.9.2018  22:30

Asi tak první půlhodinku mě sužoval pocit, že jsem něco pila, i když jsem dnes opravdu neměla jedinou kapku alkoholu - to střídání reality a Walterových (velmi humorných) představ na mě bylo trochu moc rychlé, a kdybych si nepřečetla, o co půjde, asi bych brzo přepnula na jiný kanál. Ale nakonec se z toho vyklubal příjemný, pohodový a hlavně velmi pozitivní film. A takových není nikdy dost. P.S.: Nejenže nejlepší film, který jsem se Stillerem viděla, ale i nejlepší film, který si Stiller sám zrežíroval. Dobrá práce. 8/10

• 15.9.2018  23:04
    Pan (2015)

Hned jak se hlavní hrdina dostal do Země Nezemě, napadlo mě srovnání s prvními Letopisy Narnie (2005), Alenkou v Říši divů (2010) nebo s Mocným vládcem Oz (2013). Opět "epická" fantasy plná barevných drahých efektů (že se v jejich záplavě člověk ztrácí), s pěknou hudbou (od Powella jsem ani nic jiného nečekala), kterou jsem si ale v záplavě výbuchů a zbytečného blábolení neužila, a ani příběh není příliš zajímavý - hlavní hrdina se dostane do bájné říše, je vyvolený, jeho návrat byl předurčen, s podivnými přáteli má svrhnout tyrana...). Nebylo těžké uhodnout, jaký zvrat přijde a jak to skončí, a ani nepřišlo nějaké překvapení, nic navíc. A taky je ten film hrozně krátký, jako by to všichni chtěli mít rychle za sebou. Nejlepší věcí na filmu bylo obsazení, bohužel trestuhodně nevyužité. 5/10

• 14.9.2018  21:08
    Total Recall (1990)

Jak mohlo někoho napadnout natočit remake? Já vím, pro prachy, a taky je to vidět. Ale dost už o remaku, konečně jsem zhlédla "originál," byť na dvě části kvůli blbému vysílacímu času (to je tak, když musíte druhý den brzo vstávat). Popravdě jsem čekala větší pecku, od Verhoevena mám pořád nejraději Hvězdnou pěchotu, i když násilí a krve je tu víc než dost. Příběh samotný mě ale ani u "originálu" úplně nenadchnul, a tak nakonec hodnocení nechám na čtyřech hvězdách. 8/10

• 13.9.2018  00:26
    Fullmetal Alchemist: Bratrství (TV seriál) (2009)

Úžasné! Famózní! Dechberoucí! Neuvěřitelné! Prostě si nemůžu pomoct, říkejte si, co chcete, ale tohle je tak dokonalý seriál, který mě zcela pohltil - těch pět dní, co jsem sjížděla všech 64 naprosto fantastických epizod, jsem nemyslela skoro na nic jiného, a věřte, že na Ocelového alchymistu hned tak nezapomenu, ne, něco mí říká, že se mi o tom ještě bude zdát. Bratři Elricovi a spol. si navždy získali čestné místo v mé seriálové topce... Přestože jsem i původnímu Fullmetal Alchemist napálila bez váhání pět hvězdiček (a nehodlám to měnit, to by nebylo fér), tohle je tak nejméně na deset... tohle je sakra silný kafe! Už epizody, ve kterých jsou stejné věci jako v původním FMA, se mi líbily o něco víc, hlavně proto, že jdou krásně podle mangy, kterou mám rozečtenou (tím tempem, jakým jednotlivé svazky v nakladatelství Crew vydávají, si poslední díl přečtu tak za deset let...), byť musím přiznat, že některé věci navíc z původního FMA mi zde i chyběly. Rozhodně stojí za to se na to samé podívat znova, takže jestli pořád nevíte, jestli jo, nebo ne, tak koukejte začít! Navíc ta část netrvá tak dlouho jako v původním seriálu, děj dvaceti pěti epizod je zde zhuštěn zhruba do deseti, pak už je to jiné, pak se jede už podle mangy. A je to o hodně lepší než v původním seriálu, daleko propracovanější ve všech směrech - jak po příběhové stránce, kde každý druhý díl je díky všem zvratům neskutečný napínák a finále mě dostalo daleko víc než závěr původního seriálu včetně filmu, tak po mytologii fiktivního světa (především země Amestris), který se pro mě již po původním FMA stal kultem jako kdysi např. Grid z druhého Trona nebo svět čtyř národů z Avatar: Legenda o Aangovi, a postavy - je jich o dost víc, jsou zajímavější, sympatičtější, každý si díky pestrému výběru charakterů najde svého oblíbence. Já jich mám hned několik: kromě Eda (i když je celkem arogantní a zbrklý, je mi i tak sympatičtější než Korra z Legendy Korry) a Ala, jsem podlehla kouzlu plukovníka Roye Mustanga (ten chlap je fakt borec), podplukovníka, později brigádního generála Maese Hughse (SPOILER: dobrovolně se přiznám, že jsem u jeho smrti a pohřbu brečela i na podruhé, a pak i potřetí u mangy - KONEC SPOILERU), neskutečně se bavila u výstupů majora Alexe Louise Armstronga. A vůbec prožívala všechno s Winry, Rizou Hawkeye, May Chang, Mariou Ross, Hohenheimem, Izumi, Jeanem Havocem, Lingem a mnoha, mnoha dalšími, včetně záporáků. Mimochodem už v původním FMA mě zaujal ten nápad pojmenovat homunculy podle sedmi smrtelných hříchů - a když už jsem u homunculů, jejich vznik a hlavně osudy mi přijdou lepší než v původním seriálu (ale i v něm jsou dobře vymyšlené). Co ještě musím zmínit, je výborná akce a opět povedená animace. Hudba naopak mě zas tak moc neoslovila, ale určitě mi nevadila, jen si ji hned nevyhledám na YouTube. Ještě přiznám, že jsem ke konci přeskakovala openingy a endingy, protože jsem chtěla honem vidět, co se bude dít dál. Ale špatné nejsou, tuším že tak čtvrté nebo páté se mi hodně líbily. Jo a dětem to raději nepouštějte, nejenže se jedná o hodně krvavý seriál, ale vůbec všechny ty úvahy a rozhodnutí, před které jsou všichni hrdinové postaveni... Nevím, co ještě dodat, poznámky z bloku jsem již vyčerpala. 10/10

• 11.9.2018  23:28

Nikdy bych nevěřila, že se mi film s podobným námětem bude tak líbit, neboť jsem dosud katastrofické viděla především dokumenty, třeba Vteřiny před katastrofou, a takovýmto filmům se skoro až vyhýbala. Vždyť taky když si v Žebříčcích vyfiltrujete katastrofické filmy, není jich ani stovka a většina s neslavným hodnocením. Plně zasloužené Oscary, i když tehdy se hodnotilo asi přeci jen jinak. Vynikající nervák, byť je třeba opomenout místy otravné idiotské a sobecké chování některých postav. 9/10

• 8.9.2018  21:22

Vždy se pousměju nad tím, jak zde mnozí kritizují Tobeyho Maguaira (a to je často označován jako nejlepší Spider-Man), a jak je ten úvod o prdu. Mě to ani nepřijde, pokaždé ráda zhlédnu film od první do poslední minuty. Gatsby mi záhadným způsobem učaroval už při prvním zhlédnutí, a to nejen díky DiCapriovi, neboť po tomto filmu jsem pochopila, co na něm všichni (nebo všechny?) obdivují. Líbilo se mi dobové zasazení, kostýmy, triky (neuvěřitelné, kolik věcí se dělalo digitálně), líbil se mi příběh, který nekončí sladkým happyendem. Díky Gatsbymu jsem se dostala i ke knižní předloze a za sebe můžu napsat, že je film velmi povedenou adaptací. Nenudila jsem se ani trochu a přikláním se k zastáncům filmu. Jeden z mála z žánru "romantický," který se mi opravdu líbil. 9/10

• 6.9.2018  20:50
    Fullmetal Alchemist (TV seriál) (2003)

Nádhera, naprosto úžasný seriál, moc se mi líbil a jeho fiktivní svět jsem si tak jako The Grid z Trona nebo Svět čtyř národů z Avatara zamilovala. Má všechno, co mi stačí ke štěstí - pěknou animaci, zajímavou mytologii, silný příběh, výborné sympatické postavy... Nejprve mě těch 51 dílů trochu vyděsilo (ono to hned vypadá jinak, když je to rozděleno do sérií), ale nakonec jsem je s nucenými pauzami sjela během týdne a pár dnů. Už se nemůžu dočkat, až zhlédnu Brotherhood, které je prý ještě lepší a návykovější... Moje seriálová topka se brzy změní, jen nevím, jestli do ní zařadím původní Fullmetal Alchemist nebo Brotherhood (podle toho pak přepíšu tenhle komentář). EDIT: tak nakonec to s přehledem vyhrál Brotherhood, ale hodnocení zůstává. 9/10

• 5.9.2018  20:43
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Jan Kraus mě v tomhle pořadu již několik let zvládá bavit, i když dorazí méně zajímaví, nebo mně rovnou nesympatičtí hosté. Přestože třeba zde často připomínaný pořad Všechnopárty je taky hodně fajn, Kraus to u mě i s reklamními pauzami vyhrál. Fakt, že bych se někdy chtěla zúčastnit natáčení. P.S.: Na "hotelová mýdla" nikdy nezapomenu, pokaždé, když si to pustím, tak se u toho válím smíchy. 8/10

• 3.9.2018  22:46

Nejsladší robotí film? Dost možná. A taky jeden z nejnatahovanějších. Potenciálně silný příběh roztáhnut do extrému, kdy už i na to fandění hlavnímu hrdinovi jsem byla příliš znuděná. Tak nějak mi v těchto filmech začínají dost vadit ty časové posuny typu "o 16 let později." A.I. Umělá inteligence na mě zapůsobila o poznání víc (i přes svou slabší druhou polovinu). 5/10

• 3.9.2018  09:36

Jako nezkušená dětská divačka jsem to samozřejmě žrala, ale když to po letech někde vidím znova, ježí se mi obočí, neboť nejlepší a zdaleka nejsympatičtější postavou celého seriálu je KITT, přestože tomu starému ani se svými technologiemi nesahá ani po výfuk. Zbytek obsazení je pak tragický a hlavní představitel je mě osobně strašně nesympatický vůl. Pilotní TV film byl ještě snesitelný, takový neškodný, ale tohle už je totální úlet (seriál Knight Rider tým jsem neviděla, kdyby něco), který nezachrání ani obstojné úvodní titulky (ovšem trestuhodně krátké!). 3/10

• 3.9.2018  09:12

Nečekala jsem nic, vlastně jsem myslela, že u toho spíš usnu, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem zvolila tento film a ne Krejzovi na Primě (na ty jsem ze zvědavosti přepnula jen o reklamě). Rovnou píšu, že jsem zde xkrát zmíněný Prokletý ostrov neviděla, a možná je to i dobře. Spíš bych atmosféru filmu přirovnala k Vlkodlakovi (2010) s Beniciem del Torem (třeba scény s ledovou vodou apod.) a dobové zasazení dalo vzpomenout i na Nolanův Dokonalý trik (2006). Atmosféra ne, že by mě pohltila, ale ani nebyla ve filmu nadarmo. Výrazně jí dopomohli herci. Jo a je fajn, že i když si přečtete obsah zde, nejste ochuzeni o mnohá překvapení, především pak finální zvrat (srovnání by možná snesl jeden zvrat z Iron Mana 3, ale víc neprozradím). 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13