Zelená kniha (2018)

Kdyby na to nechtěl jít kámoš, nejspíš bych Zelenou knihu viděla až někdy časem v televizi, jelikož mě road movie zrovna neberou, ale v tomto případě návštěvy kina nelituji ani trochu. Oba herci jsou skvělí, potěšil hlavně Mortensen, neboť jsem z něj nikdy neskákala radostí. Překvapilo mě, jak hrozně pozitivní ten film je a jak příjemně utekl. Nevěřila bych, že to napíšu, ale klidně bych si ho dala znovu. 7/10

Alita: Bojový Anděl (2019)

Jako kyberpunku tomu nejde nic vytknout (což píšu často, ale kyberpunk mám hodně ráda), navíc je to vizuálně nádherné a i soundtrack se povedl. A Alita je milá, i když trochu zvláštní hrdinka (nemyslím teď oči, na ty jsem si bez problému zvykla a ke konci to skoro ani nevnímala). Občas se chová trochu divně, a nepřijde mi, že by to bylo jen rozpomínáním. Její příběh mě zaujal a chtěla bych se dozvědět víc než co bylo naznačeno ve vzpomínkových flashbacích, takže hned jak to půjde, půjdu si koupit mangu, která u nás naštěstí nevychází po tenkých knížkách jako většina jiných mang, ale jako pořádné bichle. Taktéž pochybuji, že se pokračování ve filmové podobě dočkáme, což by byla hrozná škoda. Já bych ho brala hned, jen bez té romantické linky a dalšího podivného Huga. P.S.: Mahersalu Aliho nakonec opravdu obsadili jako Bladea. 8/10

Elysium (2013)

Nemůžu si pomoct, ale oproti očekáváním mě to bavilo, dost možná hlavně díky množství akce a dobrému soundtracku. Příběh sám o sobě nezajímavý, zase ale typicky kyberpunkový (antiutopie, hrdina z okraje společnosti, chudá velkoměsta zde rovnou celá Země atd....). Mattu Damonovi to určitě víc sluší, když má vlasy, takhle je místy k nepoznání. Taky mě zarazil ten regenerační přístroj, který při rekonstrukci obličeje vytvořil i vousy... nevím, nezdálo se mi to. 7/10

Cesta na Měsíc (1902)

Těch 15 minut je málo... Moc zábavný film, pobavilo mě oblečení těch lidí hlavně na začátku, připomínalo mi to spíš minulost (a taky kouzelníky), než že by se hledělo do budoucnosti, mimozemšťané ovšem povedení... Viděla jsem zrestaurovanou kolorovanou verzi a ta hudba se k tomu parádně hodila. Kéž by plnění všech filmových restů bylo tak zábavné. 10/10

Bába z ledu (2017)

Když pominu to, že se ta slepice jmenovala jako já, tak musím říct, že mě tenhle film opravdu zaujal (a nemyslím tím jen tu sexuální scénu). Na tu nefungující a rozvrácenou rodinu nebyl zrovna hezký pohled a hlavní postavy mi bylo líto. Přála jsem jí, aby se to zlepšilo, což mi tvůrci splnili a provázali to s netradičním motivem otužilectví. Nechybí ani kritika současných dětí a jejich užívání moderních technologií nebo rýpnutí si do upjatých a arogantních lidí. 7/10

Ikarie XB 1 (1963)

Označení "český Star Trek" to docela dobře vystihuje, při sledování rutiny posádky jsem si opravdu vzpomněla na členy posádky lodi Enterprise. Vůbec všechny ty jevy, kterým musí posádka čelit... Ještě, že je to jenom hodina a půl, jinak bych asi usnula. Něco jako napětí se totiž ukáže pouze v případě zmateného člena posádky, jinak se neději nic extra zajímavého. Ale je celkem milé, jak to končí a výprava mi nepřišla vůbec špatná. Schválně, jestli u nás ještě někdy vznikne podobný film? 7/10

Marie, královna skotská (2018)

Když už jsem šla na Favoritku, tak jsem nakonec zašla i na tu Marii. Už trailer viděný v kině právě před Favoritkou, mi nesedl, měla jsem z něj pocit, že film bude jen nuda s hezkými kostýmy a hudbou. A k mému zklamání ten film opravdu takový je. Většinu času se děj pohybuje mezi skotským a anglickým hradem a přitom sledujeme počínaní dvou královen. Tedy, vlastně většinou jen jedné, přišlo mi, že Alžběta (Margot Robbie) a vše kolem ní, tam dali jen proto, aby tam pořád nebyla jen Marie (tedy Saoirse Ronan) a skotský hrad nebo skotská krajina. Aspoň, že Saoirse Ronan dobře hrála. Vtipné je, že nejvíc jsem se dozvěděla z textů na začátku a na konci filmu. Také silně pochybuji, že na anglickém nebo skotském dvoře v té době byli černoši nebo asiati. P.S.: Ten film je nepřístupný proč? Všechno, co by film do téhle kategorie ratingu poslalo, je stejně zakryté. 5/10

Raubíř Ralf a internet (2018)

Nejzábavnější zpodobnění internetu široko daleko, přesně, jak slibovaly trailery, hlavně ty pop-upy a reklamy vůbec, ty mě dostaly. Díky povedené animaci to vypadá nádherně a Jackmanův soundtrack se k tomu skvěle hodil. Co do příběhu, bavilo mě to, dokud nepřišlo klasické "rozhádali jsme se a pak se zase udobříme" - celou dobu bylo jasný, že se nakonec dají dohromady, uvědomí si svoje chyby a odpustí si, a pak to, jak tam Vanilopka začala zpívat jak ty ostatní princezny, to mě zklamalo, přesně to jsem doufala, že zrovna tady neuvidím. Ale princezny, ty se povedly, hlavně, jak si sehnaly nové oblečení, konečně to někdo udělal :-). Víc než princezny a internet mě potěšilo, jak Ralf s Vanipkou jezdili v Tronovi (hře) - v Tronovi ovšem byla zavirovaná oblast - chce tím snad Disney něco naznačit? A že se o Tronovi nezmínili už v jedničce? P.S.: Z nedostatku lepší možnosti, jsem byla na dabingu a musím říct, že nebyl vůbec špatný, hodně fórků se povedlo, na druhou stranu, "Kde seš, Tronííííku?" mě bude strašit ještě hodně dlouho. 7/10

Sin City - město hříchu (2005)

Pecka... Pro filmy se zajímavým vizuálem mám jistou slabost. Opravdu se mi líbilo, jak se mezi černou a bílou občas objevila jiná barva, a přitom to nepůsobilo rušivě nebo zbytečně. Tenhle film bych pustila lidem, kteří se vyhýbají černobílým filmům, třeba by změnili názor :-). Kromě toho je tu i skvělá akce a velmi povedené a zajímavé obsazení. Z jednotlivých příběhů se mi asi nejvíc líbil ten Hartiganův, ale dobré byly všechny. Ovšem až jejich propojení na konci rozhodlo o páté hvězdě. Musím si sehnat komiks... 9/10

Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Náhodou, díky tomuhle jsem ve škole začala mít ráda dějepis. Po skončení kapitoly v učebnici jsme si vždycky pustili tři čtyři díly. Je dost možné, že jsme i diskutovali, v čem se to s učebnicí rozcházelo... Z animace ne že bych byla na větvi, ale vždycky se na to koukalo dobře. Ale stejně mě vždycky nejvíc bavil ten lev. 7/10