PanCitron

Pán a Vládce Holubů

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 5.2.2019  13:38
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Jen málokdy se podle mého povede převést téma nějakého koníčku tak, aby to nepůsobilo jako vyložený výsměch. Mackenzie Crookovi se to podle mého maximálně povedlo. Tak nějak z toho všechno cítíte to nadšení i úctu k celé věci. Neskutečně příjemný malý seriál.

• 31.1.2019  13:16
    Watership Down (TV seriál) (2018)

Asi největší negativum téhle minisérie je ta animace, která je fakt škaredá. Naštěstí to má ale oporu v té skvělé knižní předloze a to se skvělou hudbou už udělá svoje. Až jsem se divil, jaké emoce do dokázalo vydolovat. A celé zpodobnění Efrafy je stále děsivé.

• 27.1.2019  19:46

Na téhle sérii bylo vidět, že Handler měl pár let na to, aby mohl celým příběhem znovu popřemýšlet. Ač se mi konec knihy líbil a v podstatě je identitcký v mnoha ohledech i v seriálové verzi, román mi přišel vždycky maličko ukvapený a plný berliček typu (není čas vysvětlit vše). Tady se vše vcelku pěkně pospojovalo do jednolitého obrazu. Samozřejmě, nějaké otazníky stále zůstaly, ale i tak je výsledek nanejvýš uspokojivý. Povedené zakončení. Oblíbené díly: Penultimate Peril, The End

• 22.1.2019  02:21

Zatímco první sérii Smolíků jsem ještě rámcově sledoval, tuhle jsem vždycky viděl spíš sporadicky, i když mě zaujala vždycky o trochu víc. Teď jsem ji konečně zhlédl pořádně epizodu za epizodou a nestačil jsem se divit, jak skvěle funguje i teď. Jednotlivé planety jsou opravdu famózní a je vidět, že autoři se na nich maximálně vyřádili. Ta radost z dobrodružství z toho číší ještě teď. oblíbené části: 05 - Zpívající planeta, 07 - Proměnlivá planeta, 08 - Zrychlená planeta

• 19.1.2019  00:38
    Paterson (2016)

Jednou za čas máte pocit, že se sejde ta správná nálada a vy si konečně pustíte ten film, co tak dlouho odkládáte. Tohle je pro mě právě ten film. Příjemný, civilní, lidský. Krásný film.

• 4.1.2019  00:34

Novoroční speciál dává naději, že možná nakonec bude Chibnallova éra i za něco stát. Sice bych, na rozdíl od něj, neoznačil díl jako "epic", ale určitě se řadí k tomu lepšímu, co se zatím v seriálu během jedenácté série objevilo. Sice si občas neodpustil pár utahaných srdceryvných momentů a maličko vykrádal scény z minulých dílů, bylo tam však něco, co většina dílů jedenácté maličko postrádala - zábavnost. Mělo to spád, napětí a navrch tu Dalekové zase působili jako pořádná hrozba.

• 18.12.2018  14:07
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Kdysi dávno jsem viděl asi dvě epizody tohoto seriálu a přišlo mi to děsně nevtipné. Teď jsem tomu dal druhou šanci a v zásadě to nebylo tak zlé. Bourání čtvrté stěny, bizarní momenty a šance, že se může stát absolutně cokoliv mě docela drželi u obrazovky, i v momentech, kdy některé postavy byly opravdu otravné. A tím otravné myslím hlavně to neustálé křičení mezi Vyvyanem a Rickem, které se postupně dost omrzelo a začalo být místy dost nesnesitelné. Finále vcelku povedené. Cliff! oblíbené díly: 1x04 - Bomb, 2x04 - Time

• 10.12.2018  14:24

Finále série je hodně podobné jejímu zbytku. Je to taková sázka na jistotu. Chibnall se nesnaží ukotvit něco nového do historie seriálu, jen tak nějak vede všechno k očekávanému konci a je to opět trošku zdlouhavé. Úplně takový styl mi moc nesedí, ale vlastně ani nemůžu říct, že by to bylo zlé. Ten příběh podle mého vcelku fungoval. Jen se to nějak nedokáže dostat pod kůži. A tomu Grahamovi jsem osobně většinu času tu touhu mstít se ani moc nevěřil a i když to konec víceméně potvrdil. Alespoň ta Doktorka Jodie Whittaker je zábavná. Yaz je stále trochu navíc.

• 2.11.2018  13:52
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Největší problém tu asi vidím v tom, že je to strašně nevtipné. V průměru jeden vtip na epizodu vážně není dobrý stavební kámen pro takový typ seriálu. Zbytek je spíš k uzoufání. Snad až teprve v závěru, seriál začal nabírat nějaký tvar, ale to je podle mého trochu pozdě.Vcelku mě překvapuje, jak seriál selhává v celku stěžejním prvku Groeningovi tvorby a to postavách. V zásadě bavily jen dvě a to Démon a princ/prase s hlasem Matta Berryho.. Zbytek je spíše nudná šeď. Podle mého ten potenciál byl větší. Nejzajímavější díl:1x08 - The Limits of Immortality

• 9.10.2018  00:11

Docela se mi líbil zvolený způsob natočení, kdy všechno vypadalo tak, aby nešlo odlišit od dobových záběrů. Nebo za to možná jen mohla kvalita záznamu? Celé to bylo však docela dynamické a "dobová" hudba tomu dodala docela grády. Problém začal až někde v půlce, kdy dokument podle mého začal dojíždět na relativně přepálenou délku a hlavně na tu kadenci informací, kterou zvolený formát poskytoval. Začalo toho být trochu moc a působilo to hlavně dost repetitivně. Sledovat celou tu proměnu jednoho města bylo i tak poměrně fascinující a děsivé zároveň.

• 1.10.2018  11:23
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Tak vtahující pilot, jako přineslo Newsroom, jsem už delší dobu neviděl. A paradoxně , nezůstalo jen u něj. "Vztahové" pasáže" sice jedou většinu času podle typického nastaveného schématu a mohou místy působit až otravně, naštěstí jsou však rozloženy mezi poměrně atraktivní zpravodajské scény a dají se docela snést. Asi nejlépe se to pak promítne během druhé série. Ta také přináší příběhově nejzajímavější linku a hlavně prokáže, že načrtnuté charaktery jsou poměrně funkční a především i zábavné. Danielsův Will samozřejmě strhává hodně pozornosti, ale osobně se mi docela líbila práce s postavou Dona a jeho přerod v ryze sympatickou postavu. Třetí řada je pak takový uspěchaný dovětek, který se trochu ztrácí a některé postavy se spíš stávají vlastními karikaturami (bohužel hlavně Sloan Sabbith). I tak je Newsroom seriálem, který se určitě vyplatí vidět. nejzajímavější epizody: 1x04 - I'll Try To Fix You, 2x05 - News Night With Will McAvoy, 2x08/09 - Election Night, 3x01 - Boston

• 4.9.2018  02:46
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Vtipné to bylo, ale občas mi vadilo, když Cohen tlačil na pilu tak nějak "na prázdno". Samozřejmě, snažil se z každého vydolovat maximum, ale u některých "hostů" byl pak výsledek zcela rozpačitý, hlavně když se nenechali nachytat. Stále to však byla docela osvěžující směsice bizarních charakterů a lidské blbosti a snad jen pro to se to minimálně vyplatí vidět. Zajímavé části: epizoda 2 a 7

• 23.6.2018  00:36

Začátek deváté série mám hodně rád. Do trochu vyčpělých vod posledních sérií přináší mnoho svěžích prvků a nápadů.Hlavně dynamika mezi Cameronem Mitchelem, Danielem Jacksonem a Valou je tak zábavná, že lze přimhouřit oči nad faktem, že se tu vlastně ani moc neděje.

• 11.6.2018  13:32
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Pět příběhů ze života Patricka Melrose. Každý z nich je atmosféricky trochu jiný, ale všechny neskutečně působivé. Postupné odkrývání Patrickovi trpké minulosti a nejisté přítomnosti dokáže vtáhnout a doplněné skvělými výkony Cumberbatche nebo Weavinga, mě celé dílo opravdu přikovalo k obrazovce. oblíbené části: 02 - Never Mind, 05 - At Last

• 26.5.2018  22:50

Sice to není úplně ten Wong, tak jak ho znám, ale ty motivy tam jsou. Postavy, místa, město. Všechno má svoje vlastní kouzlo a důvody, takže mi bylo úplně jedno, že vlastně sleduju "jen" na banální gangsterku.

• 26.5.2018  01:24
    Survivor: Ghost Island (TV pořad) (2018)

spoilery: Pro mě taková divná série. Ten cast měl v principu potenciál bavit, ale celé to bylo nakonec tak nějak utopené v té přemíře výhod. A bylo jich fakt tolik, že vše ostatní šlo vlastně úplně mimo mě. Proč se soustředit a dávat pozor na hru hráčů, když je to vlastně jedno? Pomalu každý měl výhodu, skrytou imunitu. Veškeré drama a napětí kmenovek bylo v tahu, protože už to nebylo o hře jako takové, ale o tom, kdo by mohl co mít. I tak se tu alespoň objevilo pár fanditelných hráčů s hrou, která směřovala do velice příjemného finiše. Můj problém je fakt s tím, že já samotný si pořádně užil až poslední epizodu. Tam, si mě ta hra získala, což je přeci jen trochu pozdě. Přesto, pro mě jako série takový hraniční průměr. Určitě to nebylo tak špatné, jako ty tragédie posledního roku. oblíbení hráči:Wendell, Dom

• 21.5.2018  01:03
    Propaganda (2012)

Neskutečně meta záležitost. Martinova hra na severokorejskou propagandu určitě neminula svůj cíl a vcelku zajímavě si s divákem pohrává. Občas natolik, že člověk velice snadno uvěří nebo minimálně začne pochybovat o skutečnosti.Využívá k tomu samozřejmě léty nejosvědčenější témata jako jsou třeba antisemitismus, komerci nebo zahraniční politiku USA. Výborná hra, jen na 90 minut je toho snad až moc.

• 17.5.2018  23:13
    Ledovec (2005)

Krásná groteska, která rozhodně svým specifickým humorem pobaví, ale s přibývajícími minutami jí bohužel notně začne docházet veškerá síla. Dominique Abel a Fiona Gordonová jsou však natolik zajímavé "zjevy", že to určitě nebude poslední film, co s nimi uvidím.

• 17.5.2018  23:10
    Srbský film (2010)

Krom trošku prvoplánové kontroverze to byla docela nuda, která se kvůli pár momentům z hlavy asi úplně nevytratí, ale nejedná se o snímek, co by člověk asi potřeboval nutně ke svému životu vidět.

• 17.5.2018  22:58

Samozřejmě, že je to propaganda, protože upřímně, co dneska není? Stále se však jedná o svědectví. Svědectví z města, které trpí. A je jedno, kdo za to může a kdo ne. Kdo říká pravdu a kdo lže. Kdo vyhraje, jestli vůbec. Vidíme, jak tam pod těmi troskami jsou lidská těla a v doslova ruinách jedné metropole stále žijí tisíce lidí. Tenhle dokument nám dovolil nahlédnout do toho všeho. Velká škoda, že ta potenciální síla obrazu nedokáže udržet pozornost po celou stopáž. Přesto, historickou hodnotu to stále má a bude mít.

• 11.5.2018  15:29
    Atlanta - Série 2 (série) (2018)

Druhá série přišla o roky později, kvůli časovému vytížení Donalda Glovera a možná je to jen dobře. Je totiž mnohem nápaditější, promyšlenější, trefnější a s přehledem původní sérii převyšuje. Vcelku zajímavou změnou je i značná povídkovost v půlce řady, kdy se každá epizoda zaměřuje výhradně na jednu z hlavních postav, přičemž ostatní odsouvá do pozadí či mnohem častěji se v ní vůbec nevyskytují. Dostává se nám tak mnohem víc čistě žánrových epizod, kdy jeden díl připomíná thriller a druhý třeskutou komedii. Ne vždycky to úplně sedlo, ale stále to bavilo. Oblíbené epizody: Teddy Perkins, FUBU

• 11.5.2018  12:14

Druhá série je o poznání lepší než první, ostatně adaptované příběhy patří k tomu nejlepšímu ze série. A především je tu poměrně stěžejní Vile Village, která příběh konečně posouvá trošku jiným směrem. Bizarní humor a svět Handlera stále nepřestává bavit a osobně si myslím, že se s ním opět tvůrci popasovali velice dobře. Sirotci jsou stále sympatičtí a i ten NPH baví krapet víc než posledně. Mezery tam stále jsou (stále je to trošku utahané, někdy až moc spoléhají na příšerné počítačové efekty), ale oproti minulé sérii je to určitě příjemný krok vpřed. Oblíbené díly: The Ersatz Elevator, The Hostile Hospital

• 26.3.2018  01:12
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

Horace and Pete je jako seriál z jiné doby. Nikam nespěchá, jen pomocí různě "závažných" dialogů plyne až ke svému konci. Přesto se jedná o seriál, který mě během těch několika částí doslova pohltil. Pravda, nebyl jsem schopen ho sjet na posezení, ale to snad ani nejde, jelikož každý díl je obvykle třeba trochu rozdýchat. Snad ale právě o to víc měl člověk čas se soustředit na jednotlivé postavy. Milovat je a ze stejných příčit i nenávidět. Což je následně i zužitkováno v samotném závěru. Opravdu neskutečná záležitost. Oblíbené díly: epizoda 6, epizoda 9

• 9.2.2018  01:48
    V čísle 9 (TV seriál) (2014)

To, co Pemberton se Shearsmithem dokáží vytvořit na poli jedné půlhodiny je občas neskutečné. Tolik nápadů, překvapivých zvratů a sympatických postav by mohl závidět kde jaký mnohem "ambicióznější spektákl". Pravda, ne vždy to vyjde úplně dokonale, ale i tak každý díl obsahuje nějaký ten moment, kvůli kterému stojí za to vidět. Oblíbené díly: 1x03 - Tom & Gerri, 2x02 - The 12 Days of Christine, 3x01 - The Devil of Christmas, 3x05 - Diddle Diddle Dumpling, 4x01 - Zanzibar, 4x02 - Bernie Clifton's Dressing Room

• 8.2.2018  01:07

Podobně, jako když vidíte více epizod seriálu za sebou. Ze začátku se bavíte, ale s přibývajícími minutami se to začíná trochu zajídat, jelikož některé frky a vtípky se začínají trochu točit v kruhu. Ke konci už tomu pak trošku citelně došel dech. Jako ohlédnutí za tou eskapádou posledních měsíců je to však rozhodně povedená zábava, ačkoliv je otázkou, na jak dlouho zůstane pro divákovu paměť aktuální. Daniel, Dalecký a Třešňáková jsou však stále ve svých rolích kouzelní.

• 22.1.2018  12:46

Filmové zpracování příběhu o Oidipovi. Možná trošku moc divadelní než filmové, ale s takovým obsazením to vlastně ani nevadí. Hlavně Plummer byl skvělý.

• 19.1.2018  01:37

Pokračování, které jakoby zapomnělo, co bylo tak zajímavé na prvním díle a místo toho naservírovalo nudné akční nic. Po čase čase z něj v hlavě zbude asi jen pěvecké vystoupení Marka Stronga.

• 8.1.2018  15:32
    Tvář vody (2017)

Krásná pocta starým monster filmům a všem těm podivným béčkům jedné doby, i když občas mi některé zkratky přišly trochu rušivé. Sally Hawkingsová je naprosto skvělá, Shannon konečně někde jako záporák i bavil a hlavně se na to díky del Torově nápaditosti opět krásně kouká. A že monstrum nebylo stále počítačové, to jen a jen příjemně překvapilo.

• 2.1.2018  21:18

Pro mě jen další důkaz, že Lanthimos je jeden z nejzajímavějších režisérů poslední doby. Očekávání byla obrovská a výsledek měl ke zklamání hodně daleko. Já se prostě u těch jeho filmů neskutečně směju a tady byly opět ty suše pronášené dialogy, absurdní momenty podmazané tíživou hudbou jen dalším důkazem, že to stále funguje. A snad s ním Barry Keoghan nespolupracoval naposled, byl famózní.

• 26.12.2017  01:29

Skvělé dialogy mezi trojicí Gatiss-Bradley-Capaldi a celkově to tak nějak příjemně utíkalo. Možná až moc příjemně, na to že to měl být regenerační díl. Závěr nechal docela chladným, ale to neznamená, že závěrečný monolog nefungoval. Velice pěkná regenerační scéna. Moffat si prostě napsal rozlučku pro sebe a své přátele, vynechal něco jako děj a vlastně i tak to bylo docela fajn. Éra Stevena Moffata pro mě měla svoje vrcholy (pátá a šestá série) i pády (osmá a devátá série), přesto na ni budu rozhodně vzpomínat docela rád. A to asi i díky této závěrečné tečce.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16