PanCitron

Pán a Vládce Holubů

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 26.5.2017  00:09
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Ne, že bych od toho s tím obsazením čekal kdo ví jakou zábavu, ale tohle bylo vážně zklamání. Celé to "hvězdné" obsazení bylo takové béčkové a název se spíš týkal produkce než samotných hráčů. Těch zvratů tam bylo fakt moc, až to působilo v neprospěch celé věci. Co ale považuju za největší zklamání série, je to, že až na jeden moment (který ale vyplynul z něčeho, co se ve hře nemělo vůbec řešit) a jednu neskutečně pozitivní Ponderosu, tu nebyl vlastně ani žádný zapamatovatelný moment. Nic, co by tu sérii nějak povýšilo z průměru. O to víc působí tahle série s navrátilci jako promarněná šance. Tak snad příští série bude lepší. Když pominu ten název, tak by to tak špatné být nemuselo. Oblíbení hráči: Michaela, Zeke, Aubrey

• 9.5.2017  01:08
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Druhý český pokus o "soutěž s přežíváním na opuštěném ostrově", dopadla vcelku slušněji než prve. Minimálně hra před sloučením byla docela zajímavá. Problém začal až po spojení kmenů do jednoho, kdy se produkce rozhodla, že to, co normálně zabírali dva díly, roztáhla do čtyř. Série se místy stala dost nestravitelnou nudou, kterou zachraňovalo jen to, nakolik jste si oblíbili dané hráče. Do toho přišla i hromada docela podivných produkčních zvratů snad bych se nebál říct podpásovek, které podle mého docela zkazili dojem z druhé poloviny. O to víc jsem nakonec rád za celkového vítěze. Přesto uznávám, že ačkoliv bylo v celé sérii plno chyb, občas dost divně sestříhaných momentů (silně spoileroidní ukázky na další díl) a pár produkčně zvláštních rozhodnutí, jako celek to rozhodně nebyla až tak špatná reality show. Je sice plno věcí, co bych příště vidět nemusel (Ostrov vyloučení), ale rozhodně nejsem proti, aby se tenhle typ show v našich podmínkách udržel déle jak jednu řadu.

• 24.4.2017  13:37
    Atlanta (TV seriál) (2016)

Musím říct, že na seriál z prostředí které mě vlastně ani nezajímá, to vtáhlo docela dost. Velký podíl na tom mají vcelku slušné postavy a ona zvláštní atmosféra Altanty. Nutno však říct, že první půlka na mě i přes to všechno působila jako ničím nezajímavé "drama", ale v té druhé Glover a ostatní rozjeli vcelku zajímavé nápady. Hlavně epizoda B.A.N. je svým pojetím velice originální a ačkoliv tohle není seriál, kde by se člověk smál od začátku do konce, právě tenhle díl u mě takové momenty vyvolal. Oblíbená epizoda: 1x07 - B.A.N.

• 24.4.2017  12:56
    Pán času - Smile (S10E02) (epizoda) (2017)

Hodně příjemná epizoda. Stejně jako u předchozího dílu mě mile překvapilo, jak uvolněně to celé působí a především měl člověk pocit, že skutečně se řeší příběh epizody, odkrývá se postupně záhada. Nebylo to takové to, že se to pořeší ve dvou scénách a šmitec, jak je nešvarem posledních sérií. Pár výtek bych sice měl. Trochu odfláklé finále a úvodní scéna s roboty podle mého ukázala víc než musela, ale klady stále převažují. To, že to byl vlastně jen dlouhý dialog Doktora s Bill tomu také napomohlo. Myslím, že jako druhá epizoda série to právě skvěle sedlo a docela nenásilně nám zase o trochu víc představilo Bill a zároveň neuškodilo ději. Díky tomu vlastně nemám problém, že vedlejší postavy byly jen do počtu. . Podle ukázek jsem měl dost pocit, že ten díl bude taková "vykrádačka" Beast Below. A v mnoha prvcích i byl (a to včetně onoho cliffhangeru). Přesto mám pocit, že si z toho vzali jen to nejlepší. Princip robotů, uvolněnou atmosféru a ukázání budoucnosti pro novou asistentku. Nebylo to však vůbec od věci. Hodně milé překvapení. Tahle série se fakt zatím rozbíhá překvapivě velice dobře.

• 18.4.2017  00:07

Tak to jsem nečekal, že jeden z nejvíc "meta" seriálů natočili Briti už v šedesátých letech. The Strange World Of Gurney Slade je dnes téměř zapomenutý, ale podle mého o to větší klenot britské televizní zábavy. Ve své době samozřejmě moc nepochopený a není se čemu divit. Hlavní hrdina v samém počátku opustí studio. Celou sérii zpochybňuje, jestli je vůbec vhodnou hlavní postavou pro seriál, je souzen za to, že jeho vtipy nejsou vtipné, baví se se zvířaty a ve finále musí čelit vedlejším postavám, které si nejsou jisty svojí budoucností. A ta úvodní znělka, včetně úvodního gesta, je neskutečně chytlavá. Fascinující pořad.

• 17.4.2017  15:50

Z těch Capaldiho úvodů jednoznačně asi nejzábavnější. Nějak to konečně dostalo šťávu. Místy to bylo i celkem vtipné. Bill je docela sympatická a ten vztah Doktor/asistentka začíná působit trochu přirozeněji. Snad jen příběhu to zas moc nepobralo a Dalekové (a Movellani) tam byli spíš do traileru. Divné je, že mi to až tak nevadí. Možná je to ale jen tím, že to celé působilo tak svěžím dojmem.

• 26.3.2017  15:37

Docela se mi líbila ta živost celého vesmíru, ačkoliv počítačové efekty opět místy ubírali na působivosti. Postavy spíše zachraňovali herci, než že by v nich bylo něco víc, ale musím za sebe říct, že jejich konec na mě vcelku fungoval. Asi nejzábavnější film o fungování teroristické buňky od Four Lions.

• 19.3.2017  19:52

Ghanská komedie, která byla natočena primárně k podpoře stavby nových domů. Pan Mensah zde před třemi lety pověřil svého synovce Kofího stavbou domu, kde by se mohl na stáří usadit. Ten však místo toho peníze rozfofroval. Příběh se pak vyvíjí tak nějak jak člověk čeká, přesto docela baví. A vzhledem k tomu, že natáčení podporovali Britové, pod jejichž správou tehdy Ghana byla, celý snímek nevypadá vůbec špatně, minimálně jak by se při slovním spojení "ghanský film z roku 1955" mohlo jevit. Jen ta neskutečně vlezlá písnička byla ke konci už trochu otravná.

• 5.3.2017  01:49

Hodně se mi líbilo, že na rozdíl od jiných komiksových filmů poslední doby, celý snímek stojí na vlastní nohách a nemá potřebu hlasitě ukazovat z jakých filmů vychází, natož co nás ještě čeká. Zároveň jsem ale neměl pocit, že by to bez postavy Logana působilo úplně stejně. A tak nějak by to mělo asi být. Víc takových komiksových adaptací.

• 24.2.2017  23:56
    Lovcova noc (1955)

Noční scény byly velice působivé, Mitchum naprosto fantastický, ale občas mi přišlo, že si to celé scenáristé až moc usnadňovali. K mému překvapení to ale docela fungovalo.

• 23.2.2017  14:43
    Mary Kills People (TV seriál) (2017)

Příběh o doktorce, která si se svým společníkem přivydělává tím, že umírajícím lidem nabízí možnost asistovaných sebevražd. Dokážu si představit, že tenhle seriál by na nějaké stanici ve Spojených státech roztáhli na 24 epizod s formátem "případ týdne" a o to víc si cením, že kanadští autoři jednali úplně naopak. Myslím, že šest epizod v sérii bylo docela adekvátní množství. Hlavní linka měla docela spád, netočila se v kruhu a k tomu nás autoři nepřesytili takovým množstvím asistovaných sebevražd, že by to člověka začalo nudit. Problém jsem měl spíš s tím, že postavy šli totálně mimo mě a v důsledku mi byl jejich osud tak nějak ukradený. To se týče i titulní postavy Mary. Ale z těchto tuctově vypadajících seriálů se to právě díky krátké délce série dalo vydržet .

• 21.2.2017  00:41
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Trochu smutný seriál a to ani ne tak osudy hlavních hrdinů, nýbrž svým provedením. Nejvíce ho sráží docela slabý scénář, který je podle mého na obrazovku převeden dost unylým způsobem. Herci jsou sice skvělí (hlavně Javorský, Rašilov a Plesl), ale ani to nezachrání seriál od toho, že občas je z toho takové uspávání hadů. Samozřejmě, sem tam se objeví výborné momenty, ale na epizodu, která trvá něco přes hodinu, je jich obvykle žalostně málo a musím se přiznat, že občas jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Což je velká škoda. Námět seriálu byl docela zajímavý.

• 18.2.2017  02:01
    Duna (1984)

Nevím, jestli bylo dobré to sledovat hned po dočtení knihy, ale nutno říct, že to bylo docela utrpení. Knihu samotnou jsem nijak neprožíval, ale přišlo mi, že místo toho zajímavého se Lynchovi podařilo na plátno převést všechny její neduhy. Úmorně roztahanou první hodinu kvapně vystřídala zběsile rychlá hodina druhá, která dost útržkovitě přivedla film do svého konce. Myšlenky postav mi nesedly už v knize, ale tam pro ně bylo alespoň nějaké opodstatnění, ve filmu už působili trochu podivně a až rušivě. Naštěstí alespoň dílčí momenty filmu byly občas docela zajímavé, například scény s červy byly často poměrně působivé, závěrečný souboj byl docela fajn a Prophecy Theme občas vytřískalo slušnou atmosféru. Ovšem, na takový film mi to stále přijde docela málo.

• 18.2.2017  01:30

Viděl jsem tenhle biják konečně v kuse a musím uznat, že to byl hodně příjemný akční film. Přehledná akce, hodně bizarní vize budoucnosti a fungující hlášky (tři mušle?). K tomu ještě hodně fajn obsazení. Wesley Snipes, Sandra Bullock a Nigel Hawthorne byli zábavní a i to Stalloneho mumlání se dalo docela docela snést. Prostě fajn dílo z doby, kdy tyhle tupé akční fláky nebyly jen změť předigitalizovaného bordelu.

• 13.2.2017  21:51
    Nathan Barley (TV seriál) (2004)

Sitcomová spolupráce Chrise Morrise a Charlieho Brookera je asi přesně taková, jak by člověk čekal. Kritický pohled do světa generace ovlivněné moderními technologiemi a trendy. Samozřejmě, tohle všechno se od té doby posunulo o slušný kus dopředu, přesto tenhle "vzestup idiotů", představovaný především titulní postavou Nathana Barleyho, působí ve své podstatě stejně aktuálně jako v roce 2005. Od toho se odvíjí i specifický humor většiny postav, který je často velice primitivní, ale celé je to podáno takovým způsobem, že jsem se stejně docela bavil. Jako bonus jsou pak snad všechny postavy hrány nějakou více či méně známou stálicí britského komediální scény, které zde vytvořili vcelku zajímavou plejádu zábavných postaviček. Mě osobně hlavně pobavila docela netypická role Richarda Aoyadeho. Rozhodně další skvělý britcom.

• 4.2.2017  13:31
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Návrat Clarksona, Hammonda a Maye s novou motoristickou show byl nanejvýš očekávaný a snad o to rozpačitějším dojmem pak pilotní epizoda působila. Něco se povedlo (Conversation Street, stan), něco ne (Američan), něco potřebovalo vyzrát (Celebrity, délka segmentů). Následně přišel druhý, podle mého, naprosto otřesný díl, kde jsme měli možnost sledovat trojici padesátníků, kteří si hrají na vojáky. Problém byl, že s podstatou pořadu to mělo pramálo společného a nebylo to ani moc zábavné. Naštěstí to byl jen jediný takto velký úlet a od třetího dílu se show postupně profilovala do podoby, kdy už všechno působilo jak má. Kvalita těchto dílů sice nebyla stoprocentní, ale v dílčích momentech byla každá epizoda docela zábavná. Hlavně Conversation Street, speciální dvojepizoda a některé segmenty byly nanejvýš povedené. Za vrchol pak považuji až nečekaně seriózní, ale o to působivější, Mayův příspěvek o zápolení Fordu a Ferrari. Postupem času i některé opakující se vtipy začaly fungovat, ačkoliv kdyby například od té záležitosti s celebritami opustili úplně nebo ji používali méně často, nikdo se asi zlobit nebude. Za jediné skutečné selhání považuji Američana, který byl neskutečně otravný a veškerý jeho potenciál nepadl moc na úrodnou půdu. Každopádně, jako celek vznikl opět povedený pořad, který sice má ještě co vylepšovat, přesto si myslím, že každý týden dostatečně pobavil. A to je to hlavní.

• 1.2.2017  11:45
    Toast of London (TV seriál) (2012)

Jeden z těch britcomů, který asi nikdy nedosáhne stejné popularity jako Červený trpaslík nebo Haló, Haló, a to z jednoho prostého důvodu. Toast of London je postaven na humoru, který prostě nemůže sednout všem. První díly na mě působily dost rozpačitě, ale s každým dalším příběhem se mi ty absurdní situace, teatrální chování či naprosto šílené opakující se vtipy, dostávaly pod kůži. S vědomím co čekat jsem si pak druhou a třetí sérii neskutečně užíval. Matt Berry je v roli Toasta perfektní. Stejně tak byly fajn i camea béčkových britských herců, jenž největší slávu zažili ještě v 70. a 80. letech. Seriál má samozřejmě i plno slabých míst, ale pokud jeho humoru zcela propadnete, dokážete přivřít nejedno oko. A hlavně občas nevíte, jestli jste úmysly autorů jen nepochopili, díky neznalosti reálií. Oblíbené díly: 1x06 - Bonus Ball, 2x03 - The Moosetrap, 3x02 - Beauty Calls

• 18.1.2017  01:37
    Špičák (2009)

Bylo naprosto fascinující sledovat, jak hlavní hrdinové s naprostou samozřejmostí brali ta absurdní pravidla. Celé to bylo tak trochu zvrácené, trochu šílené, ale jako celek neskutečně mrazivě zábavné. Velice originální záležitost, která konečně osvětlí nějaká cizí slova, na která jste se báli zeptat.

• 17.1.2017  09:37

Seriál si rozhodně zachovával onu podivně bizarní atmosféru knih se vším všudy, což bylo rozhodně příjemné sledovat. Problém jsem měl spíš s formátem, jelikož některé knihy opravdu moc nebyly na dvojdílnou adaptaci a bylo to dost poznat na tempu. Hlavně díly 3 až 6 byly vysloveně nekonečné a nebál bych se říct až nudné. NPH byl jako Olaf docela slušný, dětské role docela sympatické. Poslední dvojdíl už naznačil mírné zlepšení, i kvůli několika docela příjemným změnám oproti předloze. Jsem zvědav, jak se poperou s druhou sérií. Oblíbený díl: The Miserable Mill

• 30.12.2016  17:42
    Australian Survivor (TV pořad) (2016)

Třetí australský Survivor jsem z počátku bral spíše jako fajn bonus k ukrácení si čekání na další sérii americké verze, ale pak přišla pátá epizoda a já tomu neskutečně propadl. Řada skvělých nápadů produkce. Hráči co šli do soutěží naplno. "Boj o přežití". Všechno to, co se za těch několik let v americké verzi trochu vytratilo. Finále série je pak po této stránce naprosto famózní. To, že tam byli lidé jací byli, je už druhá věc, ale o tom se tu rozepisovat nebudu. Snad jen dodám, že pro mě byl pomyslný vrchol zhruba druhá třetina show. Pak začal pořad malinko ztrácet, ale jako u všech soutěžních pořadů, i tady je to o preferencích a vašich favoritech. Každopádně, velký podíl na úspěchu má podle mého i moderátor Jonathan LaPaglia, který se zhostil provázením velice dobře, snad jen za jedinou výtku u něj považuji, že občas mi přišlo, že hráče až moc okatě tlačil do akce. Přesto se jedná o velice povedenou sérii, která má sice nějaké mouchy, ale pokud vám už trochu leze krkem lehká unifikovanost amerických sérií, tak je australský Survivor přímo pro vás.

• 27.12.2016  15:55
    The Twilight Zone (TV seriál) (1959)

Nepřekonatelná Serlingova povídková série, jejíž stopy lze ještě teď hledat u nejednoho současného tvůrce. Samozřejmě, čas veskrze vyselektoval to nejikoničtější, ale i tak lze v celém běhu najít plno neméně působivých dílů. Nebyly to úplně všechny, ale to už se při takovém formátu spíš očekává. Rozhodně se však stále jedná o televizní pořad nejvyšší jakosti. oblíbené díly: 1x08 - Time Enough at Last, 1x16 - The Hitch-Hiker, 1x25 - People Are Alike All Over, 2x05 - The Howling Man, 2x06 - The Eye of the Beholder, 2x29 - The Obsolete Man, 3x24 - To Serve Man, 3x26 - Little Girl Lost, 3x28 - The Little People, 4x11 - The Parallel, 5x03 - Nightmare at 20,000 Feet, 5x15 - The Long Morrow, 5x17 - Number Twelve Looks Just Like You.

• 6.12.2016  22:24
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Co se vizuální stránky týče, tak šlo opět o další naprosto famózní podívanou z produkce BBC, doplněnou tradičně výbornou hudbou. Hlavně Zimmerova úvodní znělka byla působivá. Snad jen některá ta "dramata" živočichů občas působila až moc vyumělkovaně, ale stejně jsem jim to většinou sežral i s navijákem. Ať už šlo o útěk leguánů divým hadům, drama s tučňáky na Zavodovského ostrově, souboj štíra s netopýrem či závěrečný osud malých karet. Vůbec bych se nedivil, kdyby za deset let vznikla další série, které ohromí zase o úroveň víc. Pokud to vůbec ještě jde. Oblíbené díly: 01 - Islands, 06 - Cities

• 23.10.2016  12:12

Zatím asi nejslabší epizoda jedenácté série. Prvotní nápad byl docela zajímavý, ale celý díl potopilo, že nezůstalo jen u něho, a trochu to působilo, jakoby se Naylor rozhodl použít všechny nápady z nějaké nerealizované série. Druhá půlka pak působilo jako docela velký maglajz, který nakousl kde co, ale nic pořádně nedotáhl. A co hůř, nebylo to ani vtipné. Snad mi finále spraví po této části chuť.

• 23.9.2016  23:19

Ejzenštejn je asi jediný režisér, který ze scén jako je oprava traktoru či kosení dokáže udělat naprosto dechberoucí zážitek. Stále mě tenhle člověk nepřestává překvapovat. Z režijního hlediska opět skvělá podívaná.

• 12.9.2016  12:50
    Fleabag (TV seriál) (2016)

Jeden z nejzajímavější seriálů tohoto léta, který se vcelku nenápadně vyloupl někde v zapadlých televizních vodách BBC 3. Ačkoliv asi nejsem úplně cílovou skupinou seriálu, tak mě nějakým způsobem dokázal k obrazovce přikovat jako málo co v poslední době. Hlavním podíl na tom asi má chytrý scénář Phoebe Waller-Bridge, fungující humor (skvělá práce se "čtvrtou stěnou") a vcelku originální postavy. Právě ty byly na celém seriálu to nezajímavější a posouvaly ho pryč z potenciální tuctovitosti. Podle mého se jedná se o další důkaz toho, že Britové tyhle hybridy mezi komedií a dramatem prostě umí.

• 29.8.2016  23:34

Skvost celého seriálu. Společně s Pandorica opens tvoří naprosto jedinečnou dvojici epizod, které jsou sice propojeny trochu nelogicky vyřešeným cliffhangerem, ale já se musím bez okolků přiznat, že s každým sledováním si tyhle části užívám víc a víc. Projev u Pandoricy, útěk z ní, fez a celková atmosféra jsou parádní. Pro mě pomyslný vrchol celého seriálu, ale možná je to jen dáno tou nostalgií za tím vším.

• 28.8.2016  16:12
    Wilfred (TV seriál) (2007)

Hodně bizarní záležitost, která asi nebude úplně pro každého. Rozhodně není radno od toho očekávat komediální seriál, jelikož tato složka podle mého tvoří jen část seriálu, a to je ještě potřeba se na tento druh humoru trochu naladit. Některé momenty bych si dokázal představit klidně i v nějakém hororu. Gann i Zwar jsou jako Wilfred s Adamem skvělí, ačkoliv k sympatickým postavám mají docela daleko. Nemohu ale říct, že bych se u toho nebavil. Oblíbená epizoda: 2x05 - The Ice Dog Cometh

• 27.8.2016  10:37
    Pán času - Rose (S01E01) (epizoda) (2005)

Dost takový nemastný úvod. Autoni sice vykopávali už jiný milník seriálu (přechod na barevné vysílání), ale v nové éře působili tak trochu zvláštně. Celkově by mě seriál pouze jen na základě této části úplně nezaujal. Naštěstí se to později zlepšilo.

• 26.8.2016  01:45

Japonská vsuvka byla parádní, ale zbytek ceremoniálu byl podobná nuda jako v případě toho úvodního. Což je celkem škoda.

• 25.8.2016  16:41

Z toho co jsem zatím viděl je patrné, že Wongův způsob vyprávění se sice moc nemění, ale mě to vlastně vůbec nevadí. Tyhle vizuálně nádherné komorní příběhy prostě mají něco do sebe. I In the Mood for Love sice neexcelovalo bůhví jakým příběhem, ale prostě na něj tak nějak pěkně dívalo. Tony Leung Chiu-wai a Maggie Cheung byli výborní. Hudba skvěle doplňovala atmosféru. Tohle asi jen tak neomrzí.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14