PanCitron

Pán a Vládce Holubů

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 5.5.2020  00:43
    The Circle (TV pořad) (2020)

Nápadem je The Circle určitě zajímavý, protože téma sociálních sítí se k dnešní době určitě hodí. To se podle mého podařilo poměrně slušně přenést do jakéhosi mustru kompetitivní reality show. Problém byl asi jen ten způsob vysílání, který na můj vkus docela šílený. A ačkoliv chápu, že to vysílání Netflixu má trošku jiná pravidla, osobně mi trošku vadila ta nekonzistence jednotlivých dílů, které končili jak zrovna došla přidělená minutáž. Osobně bych asi spíš uvítal nějakou zažitou formu ucelených epizod, jelikož takto podle mého hodně strašně nahodilé. Někdy ta hlasování působila dost mimochodem. Cast byl ale vcelku sympatický, alespoň co se té "hlavní" skupiny hráčů týče. Trošku mi vadilo, že se počty hráčů stále měnili a přicházeli noví obyvatelé. Za prvé to všeobecně moc nemusím a hlavně mi ten užitek z toho nepřišel tak zajímavý. Ale možná je to jen tím, že je to první série. Osobně si myslím, že potenciál má. Jak ze strany produkce, tak ze strany budoucích hráčů, kterým se určitě otevírají zajímavé možnosti, kam to směřovat dál. Původní britskou verzi určitě taky vyzkouším, slyšel jsem na ni ještě pozitivnější ohlasy.

• 22.4.2020  12:35
    Naneživo (2017)

Hodně svěží nápad, který je víc než zombie film velmi osobitá pocta filmu a filmařům. První minuty sice působí dost křečovitě, ale všechno má svůj účel a svoje místo. Je to částečně takové nutné zlo, aby se člověk v závěru královsky pobavil. Jenže tady se to čekání skutečně vyplatí a je až s podivem, kolik laciných vtípků tady najednou docela funguje. Velice příjemná meta záležitost.

• 22.4.2020  02:38
    Kdo přežije: Palau (TV pořad) (2005)

spoilery: V podstatě dvě série v jednom se dvěma neskutečně silnými příběhy. První vypráví o Steph a destrukci Ulongu. Možná je v tom cítit taková malá zlomyslnost produkce, ale sledovat jak se kmen postupně zmenšuje a závěrečná dvojice bojuje místo o milion dolarů "jen" o setrvání ve hře má své osobité kouzlo. Druhá je pak o přátelství, které v mnohém přesáhlo hru samotnou. Příběh Iana, Katie a Toma se stal jen díky prvnímu příběhu. Ostatně, když většina hráčů jednoho kmene prožije v první části spíše pohodovou dovolenou v Tichomoří, je jasné, že to někdy musí někde vybuchnout. A ačkoliv to všechno paradoxně kulminuje spíše při závěrečné dvanáctihodinové soutěži než na závěrečné kmenové radě, je z toho cítit, jak je to tentokrát poměrně osobní, což jen utvrzuje, o jak výjimečnou sérii se ve skutečnosti jednalo. Samozřejmě, úvodní twist byl nespravedlivý a je tam pár dost diskutabilních kroků, zároveň z toho je ale i cítit troška toho pravého nadšení pro dobrodružství, což je věc, kterou je fajn si s tou sterilitou nynějších sérií oživit. Nejoblíbenější hráči: Steph, Tom, Ian

• 17.3.2020  20:41
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Stále nechápu, proč se od každého komediálního seriálu na vesmírné lodi čeká, že to bude nový Červený trpaslík? Ano, je tam loď a humor je často o lidské blbosti, ale to je tak všechno. Já se u tohoto hodně bavil. Některé postavy jsou vcelku otravné, ale skvěle doplňují tu všeobecnou kritiku rekreační turistiky a jak lze jednoduše lidi ovládat. Scéna, kdy se vystřelovali z airlocku byla naprosto kouzelná. Určitě to není ztráta času.

• 19.12.2019  11:02
    Survivor: Island of the Idols (TV pořad) (2019)

Spoilery: Po utrpení jménem Edge of Extinction jsem se těšil na zase trošku "klasičtější" sérii, kde jedinou přídatnou věcí budou bývalí hráči, kteří rozdávají výhody. Pořád mi to nepřišlo jako takový zásah do jádra hry než přinesla právě série předchozí. Bohužel, výsledek byl opět dost rozpačitý. Island of the Idols nebyl nápadem špatný, ale opět byl potopen produkcí jako takovou. Způsob, jak byli hráči na ostrov vybíráni a celková nahodilost až podsouvala pocit, že hráči samotní ani nemají moc prostoru na to hrát sami. Samotné výhody občas hráčům dokonce podrazily nohy (Jamal) a nebylo to ani moc zábavné sledovat. Vedle toho se nesla produkčně dost nezvládnutá situace mezi Kellee a Danem, která celé sérii ještě dodala dost nepříjemnou pachuť a ještě víc vzdalovala diváky od hry samotné. V takovém marastu bylo skutečně těžké si užívat hru hráčů a i když tam pár světlých chvilek bylo (Kelleina záchrana Deana v sedmém díle), stále to bylo na alespoň ucházející sérii žalostně málo. Tommy jako vítěz mě pak docela nudil. Hrál solidní hru (a souhlasím, že s ten způsob byl minimálně příjemně old schoolový), ale popravdě, víc jsem to přál tomu Deanovi, který byl sice herně dost příšerný, ale aspoň přinesl takové (naivní) nadšení pro hru, které v koloběhu dalších událostí učinilo poslední díly mírně sledovatelné. oblíbení hráči: Kellee, Dean, Karishma

• 1.8.2019  19:01
    Náklad (2018)

Vcelku působivý pohled na téma války v Kosovu, který mlčky poukazuje na stigmata, které v sobě Balkán během dvacátého století nakulminoval. Škoda toho roztahaného závěru.

• 26.6.2019  23:50

Neskutečně působivý zážitek s hodně podivnou animací. Příběh je sám o sobě trošku praštěný, ale v kombinaci s postavami, které se vám v různých mikropříbězích otevírají, je to vlastně strašně příjemné dobrodružství.

• 19.4.2019  14:29

Druhá série určitě nebyla perfektní, ale oproti první sérii to byl vcelku posun vpřed. Především si cením způsob, jakým autoři pracovali s vedlejšími postavami, které konečně nebyly jen náhodné osoby do počtu a pak ono přivedení Pike na scénu, což bylo rozhodně jedno z nejlepších rozhodnutí. Ještě se mi tu vcelku líbila ta vyváženost mezi hlavním příběhem a epizodními ději, které především v první půlce řady fungovali bravurně a udržovala diváka v solidním napětí, co vlastně za tím vším bude. Škoda, že v druhé půli se přibývajícími "odhaleními," to kouzlo trošku ztrácelo, přesto druhá série myslím zafinišovala nanejvýš důstojně. Jen ta Michael je stále jako hlavní postava nijaká. povedené díly 2x05 - Saints of Imperfection ,2x06 - The Sounds of Thunder, 2x14 - Such Sweet Sorrow, Part 2

• 5.2.2019  13:38
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Jen málokdy se podle mého povede převést téma nějakého koníčku tak, aby to nepůsobilo jako vyložený výsměch. Mackenzie Crookovi se to podle mého maximálně povedlo. Tak nějak z toho všechno cítíte to nadšení i úctu k celé věci. Neskutečně příjemný malý seriál.

• 31.1.2019  13:16
    Daleká cesta za domovem (TV seriál) (2018)

Asi největší negativum téhle minisérie je ta animace, která je fakt škaredá. Naštěstí to má ale oporu v té skvělé knižní předloze a to se skvělou hudbou už udělá svoje. Až jsem se divil, jaké emoce do dokázalo vydolovat. A celé zpodobnění Efrafy je stále děsivé.

• 27.1.2019  19:46

Na téhle sérii bylo vidět, že Handler měl pár let na to, aby mohl celým příběhem znovu popřemýšlet. Ač se mi konec knihy líbil a v podstatě je identitcký v mnoha ohledech i v seriálové verzi, román mi přišel vždycky maličko ukvapený a plný berliček typu (není čas vysvětlit vše). Tady se vše vcelku pěkně pospojovalo do jednolitého obrazu. Samozřejmě, nějaké otazníky stále zůstaly, ale i tak je výsledek nanejvýš uspokojivý. Povedené zakončení. Oblíbené díly: Penultimate Peril, The End

• 22.1.2019  02:21

Zatímco první sérii Smolíků jsem ještě rámcově sledoval, tuhle jsem vždycky viděl spíš sporadicky, i když mě zaujala vždycky o trochu víc. Teď jsem ji konečně zhlédl pořádně epizodu za epizodou a nestačil jsem se divit, jak skvěle funguje i teď. Jednotlivé planety jsou opravdu famózní a je vidět, že autoři se na nich maximálně vyřádili. Ta radost z dobrodružství z toho číší ještě teď. oblíbené části: 05 - Zpívající planeta, 07 - Proměnlivá planeta, 08 - Zrychlená planeta

• 19.1.2019  00:38
    Paterson (2016)

Jednou za čas máte pocit, že se sejde ta správná nálada a vy si konečně pustíte ten film, co tak dlouho odkládáte. Tohle je pro mě právě ten film. Příjemný, civilní, lidský. Krásný film.

• 4.1.2019  00:34

Novoroční speciál dává naději, že možná nakonec bude Chibnallova éra i za něco stát. Sice bych, na rozdíl od něj, neoznačil díl jako "epic", ale určitě se řadí k tomu lepšímu, co se zatím v seriálu během jedenácté série objevilo. Sice si občas neodpustil pár utahaných srdceryvných momentů a maličko vykrádal scény z minulých dílů, bylo tam však něco, co většina dílů jedenácté maličko postrádala - zábavnost. Mělo to spád, napětí a navrch tu Dalekové zase působili jako pořádná hrozba.

• 18.12.2018  14:07
    Mladí v partě (TV seriál) (1982)

Kdysi dávno jsem viděl asi dvě epizody tohoto seriálu a přišlo mi to děsně nevtipné. Teď jsem tomu dal druhou šanci a v zásadě to nebylo tak zlé. Bourání čtvrté stěny, bizarní momenty a šance, že se může stát absolutně cokoliv mě docela drželi u obrazovky, i v momentech, kdy některé postavy byly opravdu otravné. A tím otravné myslím hlavně to neustálé křičení mezi Vyvyanem a Rickem, které se postupně dost omrzelo a začalo být místy dost nesnesitelné. Finále vcelku povedené. Cliff! oblíbené díly: 1x04 - Bomb, 2x04 - Time

• 10.12.2018  14:24

Finále série je hodně podobné jejímu zbytku. Je to taková sázka na jistotu. Chibnall se nesnaží ukotvit něco nového do historie seriálu, jen tak nějak vede všechno k očekávanému konci a je to opět trošku zdlouhavé. Úplně takový styl mi moc nesedí, ale vlastně ani nemůžu říct, že by to bylo zlé. Ten příběh podle mého vcelku fungoval. Jen se to nějak nedokáže dostat pod kůži. A tomu Grahamovi jsem osobně většinu času tu touhu mstít se ani moc nevěřil a i když to konec víceméně potvrdil. Alespoň ta Doktorka Jodie Whittaker je zábavná. Yaz je stále trochu navíc.

• 2.11.2018  13:52
    Rozčarování - Série 1 (série) (2018)

Největší problém tu asi vidím v tom, že je to strašně nevtipné. V průměru jeden vtip na epizodu vážně není dobrý stavební kámen pro takový typ seriálu. Zbytek je spíš k uzoufání. Snad až teprve v závěru, seriál začal nabírat nějaký tvar, ale to je podle mého trochu pozdě.Vcelku mě překvapuje, jak seriál selhává v celku stěžejním prvku Groeningovi tvorby a to postavách. V zásadě bavily jen dvě a to Démon a princ/prase s hlasem Matta Berryho.. Zbytek je spíše nudná šeď. Podle mého ten potenciál byl větší. Nejzajímavější díl:1x08 - The Limits of Immortality

• 9.10.2018  00:11

Docela se mi líbil zvolený způsob natočení, kdy všechno vypadalo tak, aby nešlo odlišit od dobových záběrů. Nebo za to možná jen mohla kvalita záznamu? Celé to bylo však docela dynamické a "dobová" hudba tomu dodala docela grády. Problém začal až někde v půlce, kdy dokument podle mého začal dojíždět na relativně přepálenou délku a hlavně na tu kadenci informací, kterou zvolený formát poskytoval. Začalo toho být trochu moc a působilo to hlavně dost repetitivně. Sledovat celou tu proměnu jednoho města bylo i tak poměrně fascinující a děsivé zároveň.

• 1.10.2018  11:23
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Tak vtahující pilot, jako přineslo Newsroom, jsem už delší dobu neviděl. A paradoxně , nezůstalo jen u něj. "Vztahové" pasáže" sice jedou většinu času podle typického nastaveného schématu a mohou místy působit až otravně, naštěstí jsou však rozloženy mezi poměrně atraktivní zpravodajské scény a dají se docela snést. Asi nejlépe se to pak promítne během druhé série. Ta také přináší příběhově nejzajímavější linku a hlavně prokáže, že načrtnuté charaktery jsou poměrně funkční a především i zábavné. Danielsův Will samozřejmě strhává hodně pozornosti, ale osobně se mi docela líbila práce s postavou Dona a jeho přerod v ryze sympatickou postavu. Třetí řada je pak takový uspěchaný dovětek, který se trochu ztrácí a některé postavy se spíš stávají vlastními karikaturami (bohužel hlavně Sloan Sabbith). I tak je Newsroom seriálem, který se určitě vyplatí vidět. nejzajímavější epizody: 1x04 - I'll Try To Fix You, 2x05 - News Night With Will McAvoy, 2x08/09 - Election Night, 3x01 - Boston

• 4.9.2018  02:46
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Vtipné to bylo, ale občas mi vadilo, když Cohen tlačil na pilu tak nějak "na prázdno". Samozřejmě, snažil se z každého vydolovat maximum, ale u některých "hostů" byl pak výsledek zcela rozpačitý, hlavně když se nenechali nachytat. Stále to však byla docela osvěžující směsice bizarních charakterů a lidské blbosti a snad jen pro to se to minimálně vyplatí vidět. Zajímavé části: epizoda 2 a 7

• 23.6.2018  00:36

Začátek deváté série mám hodně rád. Do trochu vyčpělých vod posledních sérií přináší mnoho svěžích prvků a nápadů.Hlavně dynamika mezi Cameronem Mitchelem, Danielem Jacksonem a Valou je tak zábavná, že lze přimhouřit oči nad faktem, že se tu vlastně ani moc neděje.

• 11.6.2018  13:32
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Pět příběhů ze života Patricka Melrose. Každý z nich je atmosféricky trochu jiný, ale všechny neskutečně působivé. Postupné odkrývání Patrickovi trpké minulosti a nejisté přítomnosti dokáže vtáhnout a doplněné skvělými výkony Cumberbatche nebo Weavinga, mě celé dílo opravdu přikovalo k obrazovce. oblíbené části: 02 - Never Mind, 05 - At Last

• 26.5.2018  22:50

Sice to není úplně ten Wong, tak jak ho znám, ale ty motivy tam jsou. Postavy, místa, město. Všechno má svoje vlastní kouzlo a důvody, takže mi bylo úplně jedno, že vlastně sleduju "jen" na banální gangsterku.

• 26.5.2018  01:24
    Survivor: Ghost Island (TV pořad) (2018)

spoilery: Pro mě taková divná série. Ten cast měl v principu potenciál bavit, ale celé to bylo nakonec tak nějak utopené v té přemíře výhod. A bylo jich fakt tolik, že vše ostatní šlo vlastně úplně mimo mě. Proč se soustředit a dávat pozor na hru hráčů, když je to vlastně jedno? Pomalu každý měl výhodu, skrytou imunitu. Veškeré drama a napětí kmenovek bylo v tahu, protože už to nebylo o hře jako takové, ale o tom, kdo by mohl co mít. I tak se tu alespoň objevilo pár fanditelných hráčů s hrou, která směřovala do velice příjemného finiše. Můj problém je fakt s tím, že já samotný si pořádně užil až poslední epizodu. Tam, si mě ta hra získala, což je přeci jen trochu pozdě. Přesto, pro mě jako série takový hraniční průměr. Určitě to nebylo tak špatné, jako ty tragédie posledního roku. oblíbení hráči:Wendell, Dom

• 21.5.2018  01:03
    Propaganda (2012)

Neskutečně meta záležitost. Martinova hra na severokorejskou propagandu určitě neminula svůj cíl a vcelku zajímavě si s divákem pohrává. Občas natolik, že člověk velice snadno uvěří nebo minimálně začne pochybovat o skutečnosti.Využívá k tomu samozřejmě léty nejosvědčenější témata jako jsou třeba antisemitismus, komerci nebo zahraniční politiku USA. Výborná hra, jen na 90 minut je toho snad až moc.

• 17.5.2018  23:13
    Ledovec (2005)

Krásná groteska, která rozhodně svým specifickým humorem pobaví, ale s přibývajícími minutami jí bohužel notně začne docházet veškerá síla. Dominique Abel a Fiona Gordonová jsou však natolik zajímavé "zjevy", že to určitě nebude poslední film, co s nimi uvidím.

• 17.5.2018  23:10
    Srbský film (2010)

Krom trošku prvoplánové kontroverze to byla docela nuda, která se kvůli pár momentům z hlavy asi úplně nevytratí, ale nejedná se o snímek, co by člověk asi potřeboval nutně ke svému životu vidět.

• 17.5.2018  22:58

Samozřejmě, že je to propaganda, protože upřímně, co dneska není? Stále se však jedná o svědectví. Svědectví z města, které trpí. A je jedno, kdo za to může a kdo ne. Kdo říká pravdu a kdo lže. Kdo vyhraje, jestli vůbec. Vidíme, jak tam pod těmi troskami jsou lidská těla a v doslova ruinách jedné metropole stále žijí tisíce lidí. Tenhle dokument nám dovolil nahlédnout do toho všeho. Velká škoda, že ta potenciální síla obrazu nedokáže udržet pozornost po celou stopáž. Přesto, historickou hodnotu to stále má a bude mít.

• 11.5.2018  15:29
    Atlanta - Season 2 (série) (2018)

Druhá série přišla o roky později, kvůli časovému vytížení Donalda Glovera a možná je to jen dobře. Je totiž mnohem nápaditější, promyšlenější, trefnější a s přehledem původní sérii převyšuje. Vcelku zajímavou změnou je i značná povídkovost v půlce řady, kdy se každá epizoda zaměřuje výhradně na jednu z hlavních postav, přičemž ostatní odsouvá do pozadí či mnohem častěji se v ní vůbec nevyskytují. Dostává se nám tak mnohem víc čistě žánrových epizod, kdy jeden díl připomíná thriller a druhý třeskutou komedii. Ne vždycky to úplně sedlo, ale stále to bavilo. Oblíbené epizody: Teddy Perkins, FUBU

• 11.5.2018  12:14

Druhá série je o poznání lepší než první, ostatně adaptované příběhy patří k tomu nejlepšímu ze série. A především je tu poměrně stěžejní Vile Village, která příběh konečně posouvá trošku jiným směrem. Bizarní humor a svět Handlera stále nepřestává bavit a osobně si myslím, že se s ním opět tvůrci popasovali velice dobře. Sirotci jsou stále sympatičtí a i ten NPH baví krapet víc než posledně. Mezery tam stále jsou (stále je to trošku utahané, někdy až moc spoléhají na příšerné počítačové efekty), ale oproti minulé sérii je to určitě příjemný krok vpřed. Oblíbené díly: The Ersatz Elevator, The Hostile Hospital

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16