Jurský svět (2015)

Bylo to vcelku zábavné, ale nebýt značky, tak to splyne s těmi všemi ostatními omalovánkami, co na nás sypou kina v posledních letech. Velociraptoři bavili, od jistého "zvratu" i ten mutant, ale tyranosaurus to pak celý úplně pokazil.

Idiot na cestách (2010) (seriál)

An Idiot Abroad je velice zvláštní počin. Na cestopis se tam toho moc nedozvíte a na komediální seriál tomu chybí scénář. Je to spíš taková cesta myslí Karla Pilkingtona, která je zprostředkována pomocí "božích" zásahů pánů Merchanta s Gervaisem. Nutno však říct, že se jedná o cestu nanejvýš zajímavou a zábavnou. Myšlenkové pochody tohoto člověka jsou někdy opravdu neskutečné. Oblíbené díly: 1x02 - India, 2x02 - Trans-Siberian Express, 2x07 - Climb Mount Fuji, Karl Comes Home 1 a 2,

Avengers: Age of Ultron (2015)

Dvouhodinový dokument o klokanech by pravděpodobně mnohem poutavěji zpracoval problematiku nesmyslného skákání ve filmech. Dokonce i tam by možná všechny zachránili, mělo by to i nějakou zajímavou scénu a váš život by to určitě obohatilo mnohem víc.

Šerlok Cholms (2013) (seriál)

Velice volná ruská adaptace příběhů Holmese a Watsona, která sice v domovině dost propadla (kritika od tisku či Livanova), přesto si myslím, že to bylo dost nezaslouženě. Obsazení je velmi sympatické. Paninův Watson je výborný. Petrenko sice není až tak typický Holmes, ale to je v sérii krásně vysvětleno. Lestrad snad lepšího představitele doposud neměl. Vizuálně je to také opravdu povedené a Londýn tu působí celkem věrohodně (ostatně je to jeden z nejdražších ruských televizních projektů). S dějem už je to občas trochu horší. Osobně mi nevadilo, že jednalo o hodně volné adaptace (ty příběhy jsou stejně většinou už dost provařené), ale často dílům něco scházelo. I takové části však byly plné výborných momentů. Rozhodně to Doylovým hrdinům ostudu neudělalo. Oblíbené epizody:1x05 - The Adventure of the Musgrave Ritual, 1x06 - Halifax

Komparz (2005) (seriál)

Občas mi bylo trapně i za Andyho a Maggie a snad o to víc jsem si Extras užíval. Skvělý sitcom s (podobně jako u Office) velmi povedenýmm zakončujícím speciálem. Oblíbené díly: 1x03 - Kate Winslet, 2x03 - Daniel Radcliffe, 2x05 - Sir Ian McKellen, 3x01 - Christmas Special

Who Killed Captain Alex? (2010)

Ze všeho nejvíc mi na celém filmu vadil ten komentář, se kterým jsem to musel sledovat. Ten byl byl neskutečně otravný. Jako film je to samozřejmě také nebyla žádná sláva. Herci? Děj? Scénář? To všechno si dalo na ten večer volno, ale tak s ničím jiným jsem ani nepočítal. Na druhou stranu ty akční scény mě neskutečně bavily jako málo které v poslední době, a snad obměkčen závěrečnými slovy režiséra, dávám nakonec relativně mírnější hodnocení než si to možná zaslouží.

Roura (2013)

Čekal jsem zdlouhavý dokument o plynovodu, u kterého začnu po čase usínat a opak byl pravdou.Velký podíl na tom asi mělo to, že jsem tak mohl vidět ne až tak často zabírané Rusko. Rusko, které je plné dědinek uprostřed ničeho, pojízdných kostelů a chovatelů sobů. Je sice pravda, že poté co se dokument přesunul za ruské hranice, začal ztrácet dech, ale i tak to byla velmi působivá cesta.

Alicia en el pueblo de maravillas (1991)

Kubánská Alenka sice nemusela následovat bílého králíka, ale to co nachází, je zhruba tak stejně šílené. Osobně mi celá vesnice trochu připomínala tu ze seriálu Prisoner. Ta podobnost asi není až tak mimo, jelikož v obou případech se jedná o jakousi kritku společnosti. Morální poučení na závěr celkem pobavilo.

Fah talai jone (2000)

Ta vizuální stránka filmu byla neskutečně úchvatná. Místy jsem měl vážně pocit, že sleduju něco, co je mnohem starší než těch ušmudlaných 15 let. Díky tomu jsem se i vcelku ponořil do příběhu, který sice měl některé momenty až moc přehnaně šílené, ale v celku mu to vlastně ani tolik nevadilo. Konec mile překvapil. (Režiséra si dávám do kolonky "k sledování")

Boj o koláč (2015) (pořad)

Některé vtipy byly naprosto "trapně" geniální, jiné šly trochu mimo, ale jako celek to určitě špatné nebylo. S některými postavami si scénář celkem vyhrál. Hlavně Měcháček s Poláškem byli perfektní.