Rocketship X-M (1950)

Ok kdyby na ten Měsíc respektive potom Mars neletěli 2/3 filmu, který upřímně dost uspávali šel bych víš s bodovým hodnocením. Scéna na Marsu byla totiž parádní, snad jen moc krátká. Konec překvapil

The Wrong Door (2008) (seriál)

Dosti nevyrovnaný humor, některé skeče byly skvělé (obvykle hlavní dějová linie, Melanie a Phillip) jiné až zbytečně trapný (prdění atp). Ovšem za těch šest dílů se to dá přežít, takže pro mě trochu nadprůměr. nejlepší epizoda: 1x04 - The Train Pirates

The Hound of the Baskervilles (1982) (seriál)

Po asi xté adaptaci asi nejslavnějšího případu Sherlocka Holmese už opravdu nezáleží kdo je vrah, ale kdo je Holmes a Tom Baker rozhodně pro mě Holmesem je (No ostatně od Doktora k Holmesovi to až tak daleko není). Naproti tomu Watsonovo obsazení podle mě nedopadlo tak dobře a jeho postava mi přišla dost nijaká (ne moc výrazná oproti jiným Watsonům), přesto v konečném výsledku je tato adaptace asi jedna z nejlepších co jsem viděl (a taky jedna z nejpřesnějších).

Sherlock (2010) (seriál)

Když jsem se poprvé dozvěděl, že se Gatiss a Moffat píší seriál o Sherlocku Holmesovi hodně jsme se těšil. Pak jsem zjistil, že to má být v současnosti a můj zájem dost opadl, přesto nakonec po všech třech epizodách musím zatleskat. Naprosto úžasné to bylo. Líbilo se mi hlavně to zachování té Holmesovké atmosféry a celkově vztah hlavní dvojice. Na televizní produkci rozhodně úžasná podívaná s opravdu úžasným cllifhangrem poslední epizody nejlepší díl: 1x03 - The Great Game, 2x03 - The Reichenbach Fall, 3x03 - His Last Vow

Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi (2010)

Ano stahoval jsme s jasnou představou, že tenhle epický zázrak bude špatný a zlý což se do puntíku vyplnilo. Ale tak aspoň tu hvězdičku, za příšerky, které ačkoliv vypadaly strašně a do Holmesovského světa tak úplně nehodily, až to působilo mile nebo aspoň královsky zábavně

Nekonečný příběh 2 (1989)

Hrůza. Snad ještě horší než si vzpomínám z dětství, mám chuť dát i odpad, ale radši se rozhodnu až po onom nechvalně proslulém třetímu dílu.

Dobytí Planety opic (1972)

Jako pokračování perfektní jedničky a dalších dosti pofidérní částí bych šel s hodnocením ještě méně, ale to zobrazení společnosti se mi tu tak líbilo, že ty tři si to zaslouží (aspoň pro mě)

Planeta opic (1968)

Úžasné masky, skvělá atmosféra, perfektní konec no jediný co nechápu proč jsem to neviděl dřív

Souboj Titánů (2010)

No co na to říct. Upřímně zpočátku jsem si myslel že si úplně spletli remake, ty inovace mi až tolik nevadily, ale Harpyje lehce překvapily. Dál už to bylo dost pofidérní. Pravda sledoval jsem to jen kvůli původnímu filmu a hlavně mě zajímalo zpracování oněch příšerek, které z původního filmu tak zbožňuju. Sice vypadaly celkem pěkně přesto to nebylo ono. Nejvíc mě mrzí asi Medůza a celkově celá ta scéna. Sice zpočátku to mělo tu správnou psycho atmosféru, která se pak (zcela zbytečně) změnila na další tupou bitku do tuctu. Takže celkově dost zklamání z tohoto remaku. 2 hvězdičky plus mínus za ty příšerky.

Raptor Island: Ještěři útočí (2004) (TV film) odpad!

Ale pár vtipných momentů tam bylo, aha to nebyla komedie. Odpad! ale překvapilo rychlé vykosení většiny jednotky hned v úvodu