West Side Story (1961)

Rómeo a Júlia v muzikálových kulisách. Krásna choreografia, 2 - 3 vydarené songy, no nič viac. Pre mňa silne precenený film a keď už muzikál, tak radšej Jesus Christ Superstar.

Muž jménem Ove (2015)

Niečo na pomedzí Jonassonovho storočného starčeka a sociálnej drámy. Miestami dojímavé, miestami drsnejšie, ale vcelku je ten príbeh dosť obyčajný a predvídateľný.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Kultový status tohto diela nikdy nepochopím. Úplne nelogický sled scénok, ktoré majú spoločné len postavu Rocky-ho. Pesničky taktiež nič moc, jedno zhliadnutie bohate stačí.

Ad Astra (2019)

Tak trochu kompilát Interstellaru (hľadanie strateného otca) so Sunshine (záchrana Zeme). Plus (väčšinou) zaujímave vnútorné monológy Brada Pitta k tomu. Ale taktiež žánrovo roztrieštené - akčné scény na Mesiaci, útok opíc vs. filozofovanie o živote. Zvlášť pri akčných scénach rýchlo nadobudnete dojem, že sú vo filme len nasilu a pokojne by sa bez nich obišiel. Škoda, že tvorcovia film trochu neprestrihali a väčší dôraz nekládli na vzťah otec - syn.

Chceš mě, chci tě (2009)

Sexistický šovinista Butler a upätá karieristka Heigl vytvorili prekvapivo funkčnú dvojku, ktorú je radosť sledovať. Chémia medzi nimi funguje 100 percentne, rovnako väčšina vtipov a vďaka príjemnej stopáži nehrozí ani nuda.

Do hlubiny (2005)

Okrem Jessicy Alba už asi nie je nič, čo by sa dalo na tomto filme vyzdvihnúť. Predvídateľná akčná báchorka.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Bez skvelej kamery a hudby by zostala len viac ako dvoj hodinová sterilná romantika, i keď s výbornými hercami v hlavnej úlohe.

Focus (2015)

V podstate tuctová romantická báchorka v luxusných kulisách. Nudná a nezaujímavá, kým sa rozpráva, čo spôsobuje aj nefungúca chémia medzi Margot a Willom. Na druhej strane, "zlodejské" scény fungujú výborne. Škoda, že viac priestoru nedostal Adrian Martinez, jeho Farhada je radosť sledovať.

Správci osudu (2011)

Červená knižnica odetá do sci - fi hávu. Ale prekvapivo funkčná, s veľmi sympatickou ústrednou dvojicou, ktorej to vzájomné iskrenie zožeriete aj s navijakom. Palec hore aj za vydarenú vizuálnu stránku.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Vtipné aj trefné, ale miestami až okato inscenované a tendenčné. Autor najprv kritizuje Hyundai za masívny a problematický výkup pozemkov v Nošoviciach, oprávnene. Neskôr sa presunie do výroby, kde na príklade mladého chlapca ilustruje údajne zlé prac. podmienky v závode. V čom konkrétne sú tak zlé, sa nedozvieme. Rovnako sa nedozvieme ani to, keď sa autor pred závodom ľudí pýta, kedy bude štrajk. Ale prečo bude? Potom to pôsobí ako kalkul, kt. sa autorovi hodí do konceptu - za každú cenu kritizovať. Občas mi prekážali aj inscenované zábery - odhaľovanie automob. strašiaka s kapelou, nácvik "okopávania" zemiakov na asfalte - kt. sú myslím pre dokument úplne zbytočné. Niektoré momenty filmu sú ale mimoriadne vtipné, napr. záverečná "reklama." Vše pro dobro světa a Nošovic je vydarený dokument, kt. sa ale miestami až veľmi okato snaží kritizovať.