Oralfabet

Arthur Two Sheds Jackson

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 25.7.2019  18:11
    21 gramů (2003)

Iñárritu vás bude dvě hodiny vláčet sračkama nejtvrdšího kalibru a na konci mu za to ještě poděkujete. Stejně jako mnoho ostatních přede mnou bych tento snímek přirovnal ke skládačce, na začátku se jen probíráte náhodnými dílky, co do sebe vůbec nepasují, ale postupně vám začne docházet, jak by to asi tak mělo celý vypadat a na konci se na to podíváte a řeknete si: "Jo... Vypadá to dost dobře." Nebo hrozně. Nebo přímo krásně. To záleží asi na vás. 9/10

• 2.6.2019  22:35
    40 let panic (2005)

Hranice mezi debilní a inteligentní komedií je občas celkem nejasná, ale tahle nakonec překvapivě spadá spíš do druhé kategorie, řekl bych. Závěrečné hudební číslo mě fakt pobavilo. 7/10

• 28.12.2018  17:59
    7 životů (2017)

Tenhle film mě překvapil. A to jak mile tak nemile. Myslel jsem si, že to bude především inteligentní scifi a ono to je nakonec celkem hloupé. Zároveň jsem ale nečekal až takovou jízdu, musím prostě říct, že jsem se celou dobu slušně bavil, za což může především skvělá Noomi Rapace a boží námět. Mohlo to být lepší, mohlo to být horší... 6/10

• 13.11.2018  22:17
    8 MM (1999)

Co mají společného Schumacher a Cage? Oba mají za sebou nějaké skutečně precizní filmy, ale i takové sračky až to není k uvěření. Osmi milimetry si ale ani jeden z nich podle mě ostudu neudělal, ještě, aby jo, když scénář napsal autor scénáře jednoho z nejlepších thrillerů všech dob. Postava Joaquina Phoenixe byla parádní a všichni ti zvrácení úchylové dost... Zvrácení. 7/10

• 4.8.2020  22:01
    Absolvent (1967)

Tak se ptám sám sebe: Je vůbec nějaký film, který dokáže být stejně krásný a zároveň vtipný jako Absolvent? Možná tak Talíře nad Velkým Malíkovem, ale ty zvítězí tak nějak ve všech myslitelných kategoriích, takže není fér je srovnávat s jinými filmy. Každopádně... Je mi paní Robinsonové fakt líto. A u všech scén s Elaine a Benem si říkám, že nechápu, co na něm vidí a že se asi zbláznila... A stejně je to nakonec dokonalý. Možná i proto, že nad něčím podobným možná přemýšlí i ona, když odjíždí žlutým autobusem. A možná ne. Tak jako tak... Dokonalý. 10/10

• 22.2.2019  20:41

Někdy je těžké upéct jablečný koláč. Obzvlášť, když se vám v tom snaží zabránit Ďábel... No, jak je asi z těchhle dvou vět zřejmé, tohle je zvláštní film. Vtipný mi však moc nepřišel... Teda, ne že by tam nebyla jiná pozitiva, ale celkově to bylo prostě tak nějak příliš nepříjemné na sledování. Víc k tomu asi ani neřeknu, snad jen, že mi tady bylo Madse Mikkelsena zhruba stejně líto, jako v Honu. 6/10

• 20.1.2019  00:20
    Adaptace (2002)

Čím víc, nad tím přemýšlím, tím geniálnější mi ten film přijde. Když jsem zjistil, že Cage tady hraje přímo Kauffmana, docela mě to zaskočilo a přišlo mi to jako celkem odvážná volba, taky jsem čekal, že půjde o film velice osobní. A to taky rozhodně je, ale ten závěr? To bylo vskutku nečekané, pravda ale je, že pan McKee (absolutně netuším, jak je možný, že si pamatuju jeho jméno) Charliemu poradil, aby film zakončil nějakým překvapivým zvratem a tak to taky udělal. Chvílemi to bylo fakt meta... A celou dobu to bylo úžasný. Jo a od Nica Cage jsem snad zatím lepší výkon neviděl. Nejvíc mě ale pobavilo, když jsem zjistil, že Donald Kauffman je společně s Charliem všude uveden jako jeden ze scénáristů. 10/10

• 16.2.2020  23:46

Docela zklamání. Mrzí mě to, protože film se nebojí být hodně originální a navíc je to fakt skvěle natočené. Ale působí to jako nápad, z něhož měl být spíš nějaký krátký skeč, natažený na celovečerní film. A i přesto ta hlavní zápletka působí tak nějak nedomyšleně. Herecky mě to taky moc neoslovilo (až na Svěráka pochopitelně) a hlavní postavy jsou tak nezajímavé, že... mě prostě moc nezajímaly, no... Spousta scén úplně zbytečná či přímo trapná. Hodně věcí se mi tam i fakt líbilo, ale občas jsem se prostě cítil jako kdybych sledoval nějaký český odpadový bizár typu nedávno shlédnutého O život. A větu "Vy byste moh vysávat děti ve školkách" nechci slyšet v žádném filmu v žádném kontextu. 6/10

• 2.3.2019  23:55

Alita je sice overpowered as fuck a její postava není nějak extra zajímavá, ale stejně si mě téměř okamžitě získala. Byla prostě taková "cute", jak by řekl Ondra Vlček. No, jinak... Příběh mě ze začátku sice moc nebral a přišel mi zbytečně komplikovaný a tak nějak přeplácaný, ale nakonec jsem dokázal ocenit jeho originalitu. Od Waltze jsem sice čekal trochu víc, ale sympaťák to je stejně. To už ale bohužel nemohu říct o Alitině boyfriendovi, ten mi občas skoro až vadil, jindy působil pouze tak nějak průměrné (řeč je o postavě i o herci). No, abych to nějak uzavřel... Hodně milá a vizuálně našlapaná akční blbůstka s tunou nápadů, která se celkem dost liší od standartní hollywoodské mainstreamového produkce. A to je dobře, myslím. 7/10

• 26.2.2020  21:19

Těžko bych mohl být nespokojen, když se mi dostalo naprosto precizního dramatu ze soudní síně a navíc jsem se taky konečně dozvěděl vše, co jsem mohl chtít o případu, o němž jsem doposud většinou jen tu a tam něco zaslechl (asi hlavně v rapových textech), ale nikdy jsem asi pořádně nevěděl, oč šlo. Jsem rád, že teď už vím. Možná to mohlo být o epizodu či dvě kratší, ale co už, pořád jde o zcela precizní počin. Jo a herecké obsazení - paráda. 9/10

• 9.11.2017  23:25

Film mě pohltil jako jen málo jiných. A přitom k tomu stačilo jen několik lidí, kteří nejsou spokojeni se svými životy. Možná, že mi někteří připomněli mne samého, nechci se ale pouštět do úvah o tom, jak jsem či nejsem spokojený se svým životem, hlavní je, že jsem byl nadmíru spokojen s tímhle filmem. SPOILER Snad ještě nikdy jsem nebyl tak zasažen smrtí hlavního hrdiny, jako právě u Americké Krásy.

• 17.8.2020  01:15

Po Dazed and Confused jsem si u American Graffiti zase jednou potvrdil, že mě docela baví sledovat nijak unikátní, avšak jaksi příjemně prostá a uvěřitelná dobrodružství nijak unikátních, avšak jaksi příjemně prostých, uvěřitelných postav odehrávající se během jedné noci plné chlastu, sexu a ježdění auty. Přišlo mi to tak podobný, až si říkám, jestli ten Linklater není jenom prachsprostý plagiátor. Aspoň je tu pořád Before trilogy. 7/10

• 21.1.2019  16:44

Tak nevím, jestli to byl hodně divnej horor nebo ještě divnější komedie, každopádně zajímavé to bylo docela dost, především teda díky výkonu Christiana Balea, od něhož jsem ani nic jiného nečekal. Příběh sám je dost jednoduchý, Bateman se prostě chová jak kretén, zabije pár lidí a pak přijde (trochu zvláštní) konec. Jenže spousta scén byla fakt dobrá a originální, jmenovitě třeba porovnávání vizitek nebo ty hudební radovánky před vraždama... Celkově nakonec hodnotím pozitivně. BTW... Dvojka s Milou Kunis a nápisem "Ještě víc sexy" na plakátu může být celkem dobrá pičovina :D 8/10

• 24.6.2019  23:51

Film, který je konzistentně velice zábavný a zároveň nepopiratelně krásný. Navíc je ten příběh celkem zajímavě a vynalézavě vyprávěn, takže já nemám co vytknout. Hlavní herečku snad ani zmiňovat nemusím. 10/10

• 6.7.2019  18:48
    Anima (2019)

Radiohead sice poslouchám celkem krátce, ale stejně si myslím, že můžu říct, že jejich hudbu (ne všechno, ale vlastně celkem překvapivé množství) miluju. No a neméně pozitivní vztah mám i k panu Andersonovi, takže když jsem se dnes dozvěděl, že Tom a Paul spojily své síly a stvořili krátký hudební film, který mohu ihned shlédnout na netflixu, byl jsem celkem nadšen A po shlédnutí nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, i když mi to ani úplně stoprocentně nesedlo. Hudba skvělá, zrežírováno je to taky mistrně, ale nevím nevím. Žádnou zvláštní odezvu to ve mě nevyvolalo. 7/10

• 19.8.2019  23:38

"We have a large vibrating egg." 10/10

• 30.9.2019  21:25
    Anomalisa (2015)

Kaufman mě zase jednou naprosto dostal, asi jsem to mohl čekat. Jeho předchozí filmy bych sice neoznačil nutně za překombinované, stejně tak bych se ale ani neopovážil tvrdit, že jsem nějaký z nich dokonale pochopil, dost se v nich ztrácím, ale nikdy mi to není nepříjemné. U Anomalisy už jsem ale pocit úplného pochopení víceméně měl. A přesto toho je v tom filmu tolik, tolik námětů k zamyšlení... Využití dabéru mě nejprve lehce zmátlo, ale brzy jsem si uvědomil, co tady Kaufman dělá, no a ta snídaňová scéna ke konci filmu... Geniální. Našlo se pár okamžiků, které mě zrovna nechytly, například tu sex scénu jsem asi vidět nepotřeboval, ale pak je tam třeba ta asijská panenka, no a s takovou prostě nemůžu jít pod 10/10

• 20.7.2018  23:01
    Ant-Man (2015)

Po delší době fajn oddechovka, která má povedené dialogy, solidní herecké výkony, hodně originální a vizuálně občas opravdu lahodnou akci a... no, je to marvelovka a navíc origin, takže má Ant-Man taky tak trochu předvídatelný a šablonovitý příběh, ale zase ne až tolik, aby to úplně vadilo, já jsem prostě moc spokojen.

• 22.7.2018  09:09

Samozřejmě je dvojka Ant Mana po všech stránkách větší atd. Tenhle starý známý postup nefunguje vždy, ale tady to za mě vyšlo. Super Goggins, sbohem ofince a spousta vtipů, z nichž nebude až tolik následováno trapným tichem. EDIT: Po nějaké době si říkám, že nemám vůbec chuť se na to podívat znova, takže asi jednu hvězdu odebírám :(

• 19.12.2019  16:53
    Antikrist (2009)

Má to rozhodně slušnou atmosféru, má to super kameru a taky pár momentů, o nichž se člověk pravděpodobně doslechne ještě, než film uvidí. V konečném důsledku ale ode mě asi Antikrist dostane jen rozpačité pokrčení ramen a stejně rozpačitých 6/10

• 15.8.2019  16:16
    Apokalypsa (2006)

Co? 2/10

• 27.1.2018  08:00

Pár povedených fórů, ale jinak předvídatelná nuda. Když na sebe James Franco a Danny McBride už asi deset minut v kuse řvali cosi o tom, že již zmíněný McBride se nemá co sebeuspokojovat v domě již zmíněného Franca, začal jsem se cítit trochu hloupě už jen kvůli tomu, že se na to dívám. Například takové Interview mi přijde desetkrát lepší, originálnější příběh a mnohem víc vtipů, přesto zde má jen o pár procent víc...

• 11.3.2019  22:54
    Aquaman (2018)

"Ty umíš mluvit pod vodou?! Počkat, já taky umím mluvit pod vodou!" Ach jo... Po úspěšném Ragnaroku se nejspíš DC rozhodlo, že taky zkusí film, co se vůbec nebude brát vážně. Aquaman byl podle mě pro takový film ideálním hrdinou, jenže... Ragnarok měl vlastně celkem chytrý scénář a humor nepůsobil nijak nevkusně. To se o tomhle filmu říct nedá. Tady jsou ty vtipy v nejlepším případě průměrné. V nejhorším... No, o tom radši pomlčím. Chcete slyšet něco doopravdy vtipného? Nejlépe hodnocený film ze současného (možná už vlastně spíš bývalého) filmového DC univerza je totální kravina, jejímž největším pozitivem je fakt, že je tak stupidní až je zábavná. Ale jo, uznávám, že je to občas i dost vizuálně nápadité a aspoň se pořád něco děje. Mimochodem, ještě jsem nezmínil herecké výkony. Jsou většinou fakt špatné. Jo a hudba taky. A nejzajímavější na postavě Amber Heard je, že má červené vlasy. 3/10

• 2.4.2018  00:05
    Arrested Development (TV seriál) (2003)

Zdánlivě nevinný sitcom, který vám však po určité době naservíruje spousty geniálních zápletek v jejichž rozuzleních se většinou všechny dějové linie jednotlivých členů povedené Bluthovic rodinky (doopravdy tu není ani jedna nezajímavá postava) nějakým neuvěřitelně zábavným způsobem propojí. Mým osobním oblíbencem je asi Gob, což může a nemusí být způsobeno jeho hlasem, který rovněž propůjčil mému oblíbenému animovanému koni :)

• 9.4.2018  09:27

Žádný velký sešup kvality jsem nezaznamenal. Část s hlasováním byla třeba hodně dobrá.

• 15.6.2020  16:18
    Artemis Fowl (2020)

No do hajzlu, to je zase jednou monumentální fail. Miluju tyhle filmy, za nimiž stojí spousta talentovaných, oceňovaných profesionálů a přitom působí, jako kdyby se někomu podařilo natočit fever dream bláznivého bezdomovce. Naposledy tu byly Cats, tentokrát se nám od Disneyho dostalo tohoto skvostu... Což mi připomíná, že Judi Dench si snad na stará kolena rozhodla brát příklad ze samotného pana Cage, co se výběru rolí týče. Knižní předlohu sice trochu znám, ale z větší části se mi z paměti už vytratila... A v příběhu jsem se orientovat fakt nedokázal. Co dále nedokážu je představit si, jak se musí cítit lidé, co si to na Disney+ pustí, aniž by o předloze věděli cokoli. Jo a představitele hlavní role je mi celkem líto, protože by měl očividně problém zahrát přesvědčivě i obyčejné dítě, natož pak dítě geniální.

• 5.9.2020  14:18

Po shlédnutí nového filmu Charlieho Kaufmana bych napsal asi jen: Líbil se mi nový film Roberta Zemeckise. 9/10

• 21.12.2017  17:50

Je tu spousta hluchých míst a trapně vyznívajících vtipů, ale já to tomu filmu prostě musím odpustit. Celé je mi to totiž z nějakého důvodu strašně sympatické. Navíc skvělé herecké obsazení a pár vtipů, které jsou zase pro změnu skoro až geniální. Pro mě bezesporu nejlepší ze všech hraných Asterixů.

• 14.5.2018  19:57
    Atlanta (TV seriál) (2016)

Nádherně natočený a skvěle napsaný seriál, který navíc dokáže být občas až nečekaně vtipný. Oblíbené postavy: samozřejmě Earn, ale především Darius! Btw: Jsem jediný komu epizoda BAN připomněla interdimensional cable? Hlavně teda reklamou na cereálie... No, každopádně... Donald Glover je nadčlověk.

• 28.7.2020  14:15
    Ave, Caesar! (2016)

Takový to, když člověk slyší o nějakém filmu, o tom, kdo ho natočil, o tom, kdo v něm hraje a o čem je a říká si: "Jak tohle může mít tak nízký hodnocení?" Pak se na to jednou konečně podívá a celou dobu čeká na nějaký moment, kdy si řekne: "Aha, jasný, chápu..." Ale ten moment prostě nepřišel. Není to úplně masterpiece, ale bavil jsem se více, než slušně a taky jde v mých očích rozhodně o film originální nebo snad přímo unikátní. O některých věcech a jejich významu budu možná ještě muset chvíli přemýšlet, ale momentálně jsem fakt spokojen. Jo a těch skvělých hereckých výkonů je tu nespočet, ale kdybych měl vyzdvihnout jeden konkrétní, byl by to asi Ralph Fiennes. 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22