Červený drak (1986)

Poslední dobou si začínám fakt užívat Mannovy filmy a vidět Hannibala Lectora v podání Briana Coxe (který v Succession mistrně ztvárnil jednu z nejděsivějších postav všech dob) znělo tak lákavě, že jsem se nenechal odradit ani zdejším, nepříliš slibným hodnocením, ani příšerným plakátem, co se tu momentálně v profilu filmu nachází. A jsem za to dost rád, tohle je totiž dost chutný, atmosférický kousek se solidními hereckými výkony (Cox i přes málo prostoru ani náhodou nezklamal) a parádním soundtrackem. Pochybuju, že verze Bretta Ratnera je fakt lepší, jak zdejší hodnocení nasvědčuje, ale nehodlám se o tom v dohledné době ujišťovat (i když to obsazení je neuvěřitelný). 8/10

Červený trpaslík (1988) (seriál)

První sitcom, který jsem kdy viděl... A nejspíš na něj nikdy nezapomenu. Všichni členové posádky jsou super, všechny efekty jsou úžasně laciné a téměř všechny repliky jsou citovatelné. Mimochodem dabing je tady taky výbornej.

Čínská čtvrť (1974)

Hlavně jsem si užíval vizuální stránku, hudbu a atmosféru, děj mi úplně strhující nepřišel. Tyhle klasické noiry asi nejsou úplně můj šálek kávy, spíš mám rád ty pozdější filmy, co si s jejich konvencemi pohrávají a převracejí je naruby (i když někdo by asi mohl tvrdit, že i tohle je neo-noir). V určitou chvíli prostě můj zájem o odhalení pravdy začne upadat. Nepochybně hodně dobrý film, pro mě osobně ale asi nic zásadního. 7/10

Ďábel (2020)

Začněme zase jednou českým překladem názvu. Ďábel je pochopitelně dost obyčejnou a zapomenutelnou volbou, na druhou stranu tentokrát to asi odpustím, protože z toho originálu fakt nic moc lepšího vykouzlit nešlo, takže budu radši vděčný za to, že nepřišli s něčím jako Dycky Ďábel (mám pocit, že od dob Mostu se slovo Dycky českým překladatelům nějak zalíbilo). Jinak film samotný nebyl špatný, ale v konečném důsledku působí tak nějak banálně. Prostě takové "lot of bad shit happens to one good guy". V tomhle případě fakt loooot of bad shit. Jo a bylo fajn vidět Hollanda jako solidního badasse a Pattinsona jako slizkého zmrda. 6/10

Ďábel nosí Pradu (2006)

O módu se nijak zvlášť nezajímám, jak by asi mohl dosvědčit kdokoli, kdo mě kdy aspoň na chvilku letmo zahlédl, ale to neznamená, že bych automaticky zanevřel, nad každým filmem z tohoto světa. DWP stojí hlavně na skvělých hereckých výkonech, docela vtipném a (nepočítajíc pár blbostí a klišé) i docela chytrém scénáři, a svižném tempu, které z filmu dělá příjemnou, odsýpající oddechovku. Líbilo se mi, jak málo prostoru tady bylo věnováno romantické lince, protože Andrein přítel fakt nebyl moc zajímavej. Slabších 7/10

Ďáblův advokát (1997)

"Where does he sleep?" "Who said that he sleeps?" "Where does he fuck?" "EWERYWHERE!!!" V některých filmech je hlavní postavou totální hajzl a funguje to skvěle. Tohle není ten případ. Celý Lomaxův příběh mi byl dost ukradený, přičemž Keanův výkon této skutečnosti nijak zvlášť nepomáhá. Fakt mě tady bavily jen části s Pacinem v roli nejnadrženějšího satana, co kdy poctil svou přítomností filmové plátno. Podivná CGI část těsně před koncem byla... podivná. Naopak zase ale musím vyzdvihnout ten plottwist v posledním záběru. 85% mi přijde absolutně nepochopitelně přehnaných. 5/10

Daniel Sloss: Live Shows (2018) (TV film)

Kdyby neustále nemluvil o tom, jak černý a nekorektní jeho humor je, obecně se tolik neopakoval, a nesnažil se občas vytřískat z některých vtipů, víc, než v nich bylo, bylo by to fakt celkem boží. Takhle spíš jen nadprůměrné, na Boa to třeba fakt nemá. Ale celá ta jigsaw analogie v druhé epizodě (proč to vůbec jsou 2 epizody a ne dva různé stand up speciály?) se mu fakt povedla.

Danny Rose z Broadwaye (1984)

Další velice vydařená Allenovka. "The greatest Danny Rose story", jak ho tady zdejší vypravěč uvede, funguje nejen jako historka na pobavení starých známých u večeře, ale i jako celovečerní film a dalo by se říct, že ten příběh víceméně dostál své pověsti. Mia je taky skvělá, i když nejdřív jsem ji málem nepoznal a oproti o rok pozdější Purpurové Růži tady má dost odlišnou roli. Woody tady tentokrát možná nehází tolik hlášek jako v některých jiných kouscích, ale ztřeštěnost příběhu a skvělá nálada, kterou film vyvolává to v mých očích velice zdařile vykompenzovaly. 8/10

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Asi nejslabší Wesův kousek. Žádná z postav příliš nezaujala, žádná scéna se úplně nezapsala do paměti (i když věcí, co se mi líbily, bylo celkem dost). Pro Wesova fanouška ale pořád velice příjemně strávená hoďka a půl. 7/10