„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Žiči nebo Mlskuch? Geniální satira nebo spíš pořádná pičovina? Spíš ta pičovina. Líbilo se mi, že kromě očekávatelné (nicméně bez prdele dobře zahrané) psychobabičky, tam byla i pártybabička. Lábus s Kolářovou jsou hrozní, choreografie finálního souboje nadčasová.

Babylon (2022)

Megalomanský, dekadentní love letter filmům, ale zároveň i zcela nemilosrdný portrét Hollywoodu. Absolutně dechberoucí filmařina, prvotřídní herecká sestava, několik nezapomenutelných scén, nejlepší soundtrack roku. A za mě asi taky film roku. Jsou tam rozhodně věci, co se dají kritizovat, a některý jsou možná i důležitý, ale v porovnání se vším co mi vyrazilo dech, to všechno působí jako totální maličkosti. Bože, to bylo fantastický. 10/10

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Mám rád povídkové filmy i Coeny a tak jsem byl celkem spokojen. Moc pěkně se na to koukalo, občas jsem se i zasmál (děda s pánvičkama rulez) a celkově šlo asi o jeden z mála Westernů, co mě fakt bavil. A ano, Buster by nejspíš zasloužil celovečerák... 8/10

Banda - Série 2 (2020) (série)

Stejně jako první série to mělo pár míst, co mě až tak nebraly, ale ten poslední díl stvrdil, že The Boys jsou pořád ještě totální nářez. Stormfront tomu dodala novou zajímavou dynamiku, Homelandera je čím dál tím víc fascinující sledovat a Butcher je prostě baddest motherfucker to ever grace the screen. 9/10

Banda - Série 3 (2022) (série)

Herogasmus byl sice bez debat předčasným vyvrcholením (pun very much intended) celé série a finále tak díky příliš vysoko nastavené laťce lehounce zklamalo, ale jako celek je trojka pořád nejspíš to nejlepší, co nám zatím The Boys nabídli. Doufám, že Todda čeká extrémně bolestivá smrt.

Barbar (2022)

Těžce nevyrovnaná záležitost, která pro nepředvídatelnost leckdy obětuje uvěřitelnost, v konečném důsledku je ale natolik unikátní a tematicky bohatá, že nemůžu jít pod 8/10

Barbie (2023)

Ne úplně ten feministický masterpiece, v nějž jsem na začátku doufal, ale pořád extrémně zábavná, hravá podívaná a ukázka toho, jak inovativně a osobitě se dá naložit s filmy založenými na značkách a IP. Místy film svoje poselství cpe do diváků na můj vkus trochu příliš násilně a ne všechny emocionální momenty na mě zafungovaly, ale holky, co seděly vedle mě (věk odhaduji někde mezi 15-20, ale nevím) si pobrečely, takže úplně nefunkční to v tomhle ohledu taky určitě není. Margot a Ryan jsou vynikající, meta vtípky a pomrkávání většinou nepůsobí tak ohraně a vyčerpaně jako v mnoha jiných současných filmech a smál jsem se celkem konstantně, i když pár hluchých míst se taky najde. Vizuální stránka je taky dokonalá, i když ke konci už jsem se cítil trochu jako kdybych se přejedl cukrové vaty nebo tak něco. Mnozí to budou milovat, mnozí nesnášet, já asi dokážu pochopit obě stanoviska, ale hodnotím dost kladně. Gretě držím palce a jsem velice zvědav na další vývoj její kariéry, zatím byl totiž velice zajímavý. Na co se naopak moc netěším jsou všechny ty další filmy o produktech od Matellu, co už se chystají. Jo a I'm just Ken je banger. Slabších 8/10

Barry - Série 1 (2018) (série)

Boží Hader, Coenovsky laděný mix dramatu a komedie, půlhodinové epizody... Už teď je mi smutno z toho, jak rychle to budu mít zkouknutý. NoHo Hank rules. 9/10

Barry - Série 2 (2019) (série)

Ještě o úroveň výš než už tak velice dobrá první série. U první řady jsem zmiňoval Coeny, ale teď se z toho už stává něco, co se k ničemu moc přirovnávat nedá, protože to má svou vlastní, jedinečnou osobnost. Pátá epizoda je úžasně unhinged záležitost. 10/10

Barry - Série 3 (2022) (série)

Zatím nejtemnější série, na humoru se znatelně ubralo a Barryho postava je tady posunuta do opravdu těžce nesympatické polohy (ne, že by dřív byl nějaký svatoušek, ale rozdíl mezi první a třetí sérií je nepřehlédnutelný). Proti tomu směru, jakým se seriál vydal, nic nemám, ale stejně mi přišla třetí série o něco slabší, než ty předchozí, dělo se toho sice hodně, ale nic ve mě nezanechalo až tak silný dojem. Žádná epizoda mě nedostala tak, jako Ronny/Lily z minulé série, vždycky jsem měl pocit, že to mohlo být ještě o něco lepší. Stejně bych ale neřekl, že jsem nějak zklamán a určitě mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál. 8/10