Oralfabet

Česko
Arthur Two Sheds Jackson

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 11.10.2020  22:13
    The Boys - Season 2 (série) (2020)

Stejně jako první série to mělo pár míst, co mě až tak nebraly, ale ten poslední díl stvrdil, že The Boys jsou pořád ještě totální nářez. Stormfront tomu dodala novou zajímavou dynamiku, Homelandera je čím dál tím víc fascinující sledovat a Butcher je prostě baddest motherfucker to ever grace the screen. 9/10

• 9.10.2020  02:56
    Léto (2018)

Nedávno jsem si neuvěřitelně užil Control, přestože jsem nikdy příliš neposlouchal Joy Division a teď jsem si ještě o něco víc užil Léto, přestože jsem nikdy neslyšel nic o... Zoopark a Kino? Tak se jmenovali, že? Oproti zmíněnému Control tohle nebyla rozhodně taková depka (přestože nějaké melancholičtější části by se našly), právě naopak, dlouho jsem neviděl takhle příjemný, nádherně nostalgický film. 10/10

• 7.10.2020  23:57
    Chlast (2020)

Jediné co mi dnešní zážitek lehce pokazilo, bylo to, že jsem si dvakrát musel odskočit (přesto, že jsem šel těsně, než film začal), jenže nemůžu přece jít na film jménem Chlast, aniž bych se před tím náležitě připravil. Jinak... Vinterberg udělal s touhle premisou asi to nejlepší, co mohl - ukázal Chlast ve všech jeho podobách. A povedlo se mu to myslím skvěle. Kvůli oné premise, kvůli neskutečně sympatické herecké sestavě a prostě kvůli tomu, že umí kurva točit filmy, což mi předtím dokázal už dvakrát. To mi připomíná, že vidět od tohohle režiséra film, co nebyl depresivní jako prase, bylo vskutku osvěžující. Jo a Mads Mikkelsen is one hell of a dancer! 9/10

• 3.10.2020  23:35

Nemám nic nového či objevného, takže napíšu jen "Kurva! Tohle bylo tak temný a brutální! Chudák Ofélie to má fakt těžký, když jsou její úniky z pochmurné, temné reality do říše fantazie desetkrát děsivější, než kterákoli z mých nočních můr. Měl jsem se na to sice rozhodně podívat mnohem dřív, ale jsem taky určitě rád, že jsem to neviděl jako dítě." 9/10

• 25.9.2020  10:55

Ze začátku jsem kromě žasnutí nad vizuální stránkou či hudbou ještě přemýšlel nad tím, jak se i přes cizost prostředí, v němž se film odehrává, dokážu s různými myšlenkami ztotožnit nebo je náležitě ocenit, ke konci už jsem ale příliš nemyslel a vnímal to prostě jen pocitově, protože snažit se napoprvé pochopit význam každé repliky či každé scény by pro mě osobně bylo asi stejně smysluplné, jako snažit se nechat zmizet žirafu. 9/10

• 12.9.2020  11:39
    Control (2007)

S žádným hudebním biopicem jsem ještě neměl podobnou zkušenost, žádný ve mě nevyvolal podobné pocity. Je to všechno tak povědomé a skutečné a neunikátní, a proto i tak zdrcující. Miluju to Ianovo pochodování a origin jména Joy Division. 9/10

• 5.9.2020  14:18

Po shlédnutí nového filmu Charlieho Kaufmana bych napsal asi jen: Líbil se mi nový film Roberta Zemeckise. 9/10

• 31.8.2020  22:11

Pořád ještě přemýšlím, zda je větším borcem Kevin Kline nebo John Cleese. Každopádně výborná komedie, a to i přesto, že základní premisa (a vlastně asi i hlavní zápletka) mi přijde divoce nezajímavá. Jo a JLC se mi ani nezdá nijak sexy a stejně jsem ji všechno to její svádění a tak totálně věřil. 9/10

• 30.8.2020  01:56

Fight the power! Ale někdy je taky potřeba ztišit svý rádio nebo si prostě mlčky sníst svou pizzu a nevěnovat zase tolik pozornosti tomu, čí fotky visí na zdi. Asi až tak po 20 minutách jsem si uvědomil, že Mookie je Spike Lee a připadal mi strašně mladý, takže jsem se celou dobu divil, jak se mu podařilo vytvořit tak skutečný svět, zaplnit ho tolika skutečnými, zábavnými postavami a pak to ještě všechno tak dokonale zakončit a předat jasnou, důležitou zprávu. Nakonec jsem zjistil, že zas až tak mladý nebyl, ale divím se pořád. Masterpiece. Oblíbené postavy: Da Mayor, Mother Sister, Sal. 10/10

• 28.8.2020  20:43
    Tenet (2020)

Nolan se vrací ke známým motivům a tématům, ale zároveň divákovi předkládá něco dosud nevídaného a unikátního, za což mu tleskám. Možná to nikdy nepochopím úplně na sto procent, ale asi se o to ještě párkrát pokusím, protože už teď to miluju. Že Nolanovi nezáleží ve filmech jako Inception na postavách? Tady se ani neobtěžuje je všechny pojmenovat a přesto tady pro mě fungovaly líp, než právě v Inception. Washington i Pattinson jsou super sympaťáci a Kenneth Branagh je totální bestie. Skvělá zmutovaná bondovka. 9/10

• 8.8.2020  16:30

Původně jsem chtěl hned ze začátku zase okomentovat český překlad názvu, ale kurva, tohle bylo tak boží, že by nebylo fér nezačít nějakou chválou, takže tady je: Heathers je divoce originální, proklatě vtipná, černohumorná komedie, jejíž děj se odehrává ve zvláštním světě, který je s tím naším téměř totožný, ale řídí se prostě vlastními pravidly, která mohou sice působit nahodile, ale já neměl problém na ně okamžitě přistoupit a celou dobu jsem se neskutečně bavil. Prostě... Winona, Slater, Eskymo, minerálka... Instantní srdcovka. A teď teda to slíbené lingvistické okénko: Ačkoli se mi ani původní název moc nelíbil a vlastně by asi bylo nemožné ho do češtiny doslovně přeložit, přece jen šlo určitě vymyslet něco lepšího, než Smrtící Atrakce. Když totiž slyším Smrtící Atrakce, dokážu si představit jen nějaký otřesný horor z prostředí Lunaparku. Když už tak aspoň Smrtící Přitažlivost (předpokládám, že to tím mysleli), což zase moc připomíná Osudovou Přitažlivost a pořád to vůbec nezní dobře, ale whatever... "Let's just hope she's rubbing noses with Jesus" 10/10

• 6.8.2020  02:55

Sakra, to bylo silný. Ze začátku to působí tak nějak hořkosladce, ale pak už jenom hořce. Prostě malý, lidský film o... Počkat co?! To byl Jeff Bridges???? Každopádně... V blízké době si asi smlsnu na zbylých Bogdanovichových filmech, tím prvním, co jsem měl tu čest shlédnout, si mě totiž získal, stejně jako svým příjmením. 9/10

• 5.8.2020  14:22

Už mnohokrát jsem sem psal, že nemám rád westerny a zatím se to moc nezměnilo. Výjimku pro mě představuje jen pan Tarantino a pak i bratři Coenovi. Ohledně True Grit jsem byl lehce skeptický, asi hlavně proto, že jde o remake. Tohle ale bylo super, taková ukázka toho, jak zábavný a strhující western může být, když má trochu netradiční protagonistku. A pak ty bratry Coenovi. A věčně opilého Jeffa Bridgese nakopávajícího malé indiány. 9/10

• 4.8.2020  22:01
    Absolvent (1967)

Tak se ptám sám sebe: Je vůbec nějaký film, který dokáže být stejně krásný a zároveň vtipný jako Absolvent? Možná tak Talíře nad Velkým Malíkovem, ale ty zvítězí tak nějak ve všech myslitelných kategoriích, takže není fér je srovnávat s jinými filmy. Každopádně... Je mi paní Robinsonové fakt líto. A u všech scén s Elaine a Benem si říkám, že nechápu, co na něm vidí a že se asi zbláznila... A stejně je to nakonec dokonalý. Možná i proto, že nad něčím podobným možná přemýšlí i ona, když odjíždí žlutým autobusem. A možná ne. Tak jako tak... Dokonalý. 10/10

• 25.7.2020  06:09

Nejkrásnější film bratří Coenů. A to jak po stránce vizuální, tak emocionální... I když pravda je, že v onom Llewynově nitru je dost chladno a nevlídno. Outer... Space! 10/10

• 18.7.2020  02:10

Tato noc se zapíše do historie (aspoň teda do mé osobní historie) jako Peanut Butter Double Feature - Noc, kdy jsem shlédnul dva filmy, co mají slova Peanut Butter v názvu a 75% zde na CSFD. The Peanut Butter Solution byl ten druhý a... No kurva, tohle je dokonalá pohádková, surrealistická noční můra s šíleným, s nepředvídatelným dějem a několika momenty, které by se mi asi do podvědomí nesmazatelně napsaly navěky, kdybych tohle viděl jako dítě. Což bych tak trochu chtěl, ale zároveň jsem rád, že jsem to viděl až teď, ve věku, kdy už z toho traumata mít nebudu. Mám spíš ohromnou radost, že jsem zase jednou objevil něco tak unikátního. Jo a většina postav je dost super, obzvlášť Connie je strašnej borec a ten učitel... Dlouho jsem neviděl většího úchyla (a to jsem předevčírem viděl Repo!). Miluju to. 10/10

• 13.7.2020  22:27

Pamatuju si, že, když jsem se na druhý díl koukal naposledy, moc mě teda nebral a ani jsem ho nedokoukal, taky si vybavuju, že mi přišel moc podobný jedničce. Wtf? Moc podobný jedničce? Právě, že vůbec. Jednička byla vcelku jednoduchá a dokonalá záležitost, tentokrát je všechno zamotanější, divnější a temnější, což oceňuji. Některé aspekty (obzvlášť ze začátku v budoucnosti) mi až tolik nesedly a jedničce se to prostě vyrovnat nemůže, ale pořád je to vysoce kvalitní a zábavné sci fi dobrodružství.

• 11.7.2020  15:57

"Are we gonna become assholes or something?" Jednoduchá premisa + perfektní provedení, vtipný, ale velice promyšlený scénář, kde má vše své místo a nic nepřebývá. Jeden z těch filmů, které bych si přál vidět v době vzniku s partou přátel a plechovkou piva.

• 17.6.2020  01:02
    Sexy bestie (2000)

Tak to byla naprostá bomba. Od Glazera jsem před Sexy Bestií viděl ještě Under the Skin (takže už mám za sebou většinu jeho filmografie), což byl film vskutku pozoruhodný... Bylo toho v něm hodně, co ve mě zanechalo nejistotu, ale taky některé scény a nápady, díky nimž můžu ten film považovat za něco zcela jedinečného a fascinujícího. Absolutně jsem nevěděl, co čekat od režisérovy prvotiny, název ani plakát mi moc nenapověděly a vlastně jsem se na to podíval jen kvůli tomu, že o tom mluvili na jednom podcastu, co poslouchám. A můžu říct, že mi tenhle film sedl v každičkém aspektu. Zápletka je dost banální, ale zároveň originální - velká část filmu působí jako něco, co člověk viděl už hodněkrát, jen vždy v podobě krátké scény, zde je tento úsek natažen asi na hodinu a Glazer tu hodinu využije k vytěžení maximálního potenciálu dynamiky postav. Hlavně se zde vyřádil Kingsley, který podává vskutku fenomenální výkon, hned jak se objeví na scéně atmosféra zhoustne a od té chvíle už se na intenzivitě jen přidává. Celé je to úžasně natočené a sestříhané a dialogy jsou originální a dost vtipné, na někoho možná místy moc vulgární, mě to nijak nevadilo. Taky je tam špetka surrealistické bizarnosti, kterou jsem vnímal asi jako třešničku na již tak zcela lahodném dortu. Zasloužilo by to rozhodně kultovní status, pokud ho to ještě nemá. 10/10

• 15.6.2020  16:20

ZOWIE! 9/10

• 11.6.2020  18:25
    Vertigo (1958)

Třetí film od Hitchcocka, co jsem viděl a třetí masterpiece. Tentokrát velice pomalý, mysteriózní, chvílemi až tak nějak psychedilecký (ta snová sekvence byla v té době určitě něčím dost nevídaným) a taky... taky je to dost solidní mindfuck. Jen si říkám... SPOILER ALERT Koho sakra napadne takovej plán na zabití manželky?! 9/10

• 7.6.2020  01:16

Kvalita se od minulé série asi moc nezměnila, ale začal jsem si to užívat o dost víc. Zvykl jsem si na postavy a prostředí a dostalo se mi spousty slušných dějových linek, i když se to pořád drží při zemi a tempo je dost pomalé. 9/10

• 1.6.2020  20:56
    The Shivering Truth (TV seriál) (2018)

Zatím jsem viděl jen tři díly a ty díly jsou fakt krátký, ale stejně myslím, že už tomu tady můžu ten plnej počet napálit.

• 1.6.2020  20:49
    Rick a Morty - Série 4 (série) (2019)

Nejslabší série? Nejspíš. Pořád naprosto úžasná podívaná? Zcela určitě. Nejlepší epizoda: The Vat of Acid Episode.

• 1.6.2020  09:51

Další mistrovský dílo typu 02x10, 03x01 nebo 03x07, kterým tenhle seriál dokazuje, že se mu nic nemůže rovnat. A já nyní mohu slavnostně prohlásit, že čtvrtá série jako celek je pořád fantastická. To už snad zavře hubu i těm nejnespokojenějším "fanouškům". Jo a ten odkaz na Don't look now byl fakt random, ale cítil jsem se aspoň jako pravý cinefil, že jsem to poznal :)

• 25.5.2020  12:52

Hodně originální a divná epizoda s celou rodinou, což tahle série trochu potřebovala. Taky se v ní zase jednou ukáže, že Rick má trochu zvláštní vkus, co se sexuálních partnerů týče. Jo a Jerry v téhle epizodě docela válel.

• 18.5.2020  09:24

Ano, konečně! Ve 4. Sérii jsem zatím kromě dračího dílu dal všem epizodám plný počet, to ale neznamená, že v porovnání s předchozími sériemi nešlo o drobné zklamání... Tohle je zatím rozhodně nejlepší díl téhle série a jeden z nejlepších vůbec, totálně nepředvídatelná bomba nacpaná skvělými vtipy a momenty. I didn't know ass was on the menu.

• 11.5.2020  13:23

Super epizoda, taková klasická. S pořádnou dávkou destrukce a nějakých těch nechutností. Doufám, že ta potitulkovka (byl to odkaz na Americkou Krásu nebo jen podobná scéna?) bude ještě nějak rozvedená.

• 5.5.2020  01:03
    Ex Machina (2014)

Tak tady musím pochválit snad fakt všechno, co se na filmu pochválit dá, krásnou vizuální stránku, atmosferický soundtrack, inteligentní scénář (všechny plot twisty na mě fungovaly, i když to vypovídá možná víc o mé stupiditě, než o genialitě scénáře) i herecké výkony (obzvlášť Oscar Isaac). Totální lahůdka no. 10/10

• 4.5.2020  11:24

Tak mě to po druhém shlédnutí zase tak nějak dostalo no... Ale mám trochu strach do budoucna, snad už se v příštích epizodách tvůrci zase soustředí na pořádné příběhy, ale jako jedna experimentální meta commentary epizoda a zároveň další verze Interdimensional Cable to je vlastně fakt geniální. Kdyby se tyhle meta elementy nevyskytovaly i v dřívějších epizodách téhle série, mohl bych z toho být nadšen bez jakýchkoli potíží. Asi je dobře, že to není pořád to samé, jako předchozí série, ale prostě... nepřehánět to.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22