Není král jako král (2000)

Jsem si téměř jistej, že jsem tohle viděl jako malej, ale dost možná jenom jednou, rozhodně nešlo o nějakou oblíbenou klasiku, kterou bych udržoval v konstantní rotaci... Přitom by si to tenhle film rozhodně zasloužil, protože to je prostě non stop zábava se super postavami, parádní animací a nekončícím přívalem vizuálních gagů, to vše za krásně skromných 80 minut. Chtělo by to víc nových 2D animáků s originálníma nápadama. 9/10

Rick a Morty - Nezmortriklý (2023) (epizoda)

Napoprvé mi přišlo, že už začíná být ten lore trochu překombinovaný, napodruhé už jsem si tu překombinovanost dost užíval. Je tady prostě tolik různých detailů a nových informací, že to napoprvé šlo jen těžko pořádně vstřebat. Závěr je neskutečně intenzivní. Jedna z nejlepších epizod.

Neviňátka (1961)

Vizuálně podmanivý gotický horor, jemuž čas přidal na půvabu, aniž by ubral na působivosti. Nic tady není navíc, první scéna nás ve stručnosti uvede do děje, a pak už začne pozvolný, ale o to lahodnější, propad do nejistoty a temnoty. Creepy děti jsou super. 9/10

Rick a Morty - Že by Amort? (2023) (epizoda)

Sedmá série zatím byla trochu inkonzistentní, ale tahle epizoda je absolutní banger. Není moc seriálů, co by dokázaly přijít s takhle absurdní premisou a pak z ní vytěžit něco takhle temného, podnětného a v závěru svým způsobem i dojemného. Heather Anne Campbell napsala moji nejoblíbenější epizodu z minulé série (Final Desmithation) a touhle ji nejspíš ještě překonala.

Candyman (1992)

Heh, včera jsem se díval na Jackass 4, dneska na tohle, a v obou filmech byly scény, kde byl někdo, kdo očividně nechtěl být pokrytý včelami, pokrytý včelami. V tomhle případě překonala komedie v děsivosti horor. To ale vypovídá spíš o Steve-ově šílenství než o efektivitě tohohle filmu, protože podle mě efektivní je až běda. Parádně mrazivá atmosféra podpořená fantastickou hudbou, Tony Todd excelující v titulní roli, nepředvídatelný děj a naprostá beznaděj postupně obestírající hlavní hrdinku jako... jako roj včel. 🐝🐝🐝 9/10

Jackass 2 (2006)

První Jakcass film, co jsem viděl. Nesmírně dementní, ale asi taky trochu geniální. Masochismus ve své nejpřitažlivější podobě. Radši si ani nechci domýšlet, kolik idiotů tyhle filmy inspirovaly k prohloubení vlastní idiocie, tahle parta každopádně ale tu nejnižší představitelnou zábavu praktikuje na té nejvyšší úrovni. Jejich energie je tak nakažlivá, že mě při sledování každou chvíli napadne, jak super by bylo být jedním z nich. A pokaždé si ihned připomenu, že ve skutečnosti po ničem netoužím méně. Knoxville je trestuhodně cool. 9/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Fascinující historická lekce, ale ne zrovna strhující film... aspoň ne způsobem, jaký by mohl člověk od Scorseseho kriminálního dramatu očekávat. I v tom ale vlastně svým způsobem spočívá síla filmu - ta nevzrušená samozřejmost, s níž se tady neschopní idioti dopouštějí nemyslitelných zvěrstev, aniž by se na sekundu pozastavili nad bolestí, kterou způsobují, banalita zla... Díky ní je tenhle příběh tak hrozivý a frustrující. V Goodfellas nebo Casinu sice ani na chvíli člověk nepochybuje, že sleduje amorální, zavrženíhodné postavy, ale zároveň je to pořád vlastně vzrušující, zábavná jízda - tady ne. Zločin je v Zabijácích rozkvetlého měsíce pokaždé jen naprosto ubohý. Při sledování jsem pořád trochu čekal až přijde nějaká scéna, která mi okamžitě hlasitě oznámí, že sleduji mistrovské dílo, a nikdy tak úplně nepřišla, ale hned, jak začaly závěrečné titulky, věděl jsem, že ještě dlouho budu o tom, co jsem viděl, přemýšlet. Doufám, že to nebude Martyho poslední film, ale zároveň si vlastně jen stěží dokážu představit lepší rozloučení. Zatím 9/10

Rick a Morty - Past na Jerrickče (2023) (epizoda)

Po ne úplně fantastické úvodní epizodě se Rick a Morty vrací do prvotřídní formy. Epizody, které se soustředí na vztah Ricka a Jerryho se mi vždycky líbily a tahle tak činí hodně vynalézavým, svěžím způsobem. Narozdíl od první epizody jsem se prostě konzistentně bavil od začátku do konce. Jerricky mě totálně rozsekal.

Šepot srdce (1995)

Něžný, půvabný příběh, kterému sice trošku trvá, než se rozjede, ale ke konci už jsem byl dojat tak jako u těch nejlepších Mijazakiho kousků. A jakožto začínající rádoby spisovatel jsem se s Shizuko dost ztotožnil. Country Roads nebude už nikdy znít stejně, a vždycky si s ní teď už asi budu spojovat nádherně nakreslené noční Tokyo z úvodních titulků. Tomuhle Ghibli stylu animace se prostě absolutně nic nemůže rovnat. 9/10

Zodiac (2007)

Hmmm... Začínám se blížit k myšlenkovému rozpoložení, v němž bych mohl být přesvědčen, že tohle je nejlepší Fincherův film. Ještě pár shlédnutí a... kdo ví?10/10