Zhoubné zlo (2021)

No, tak já nevím. Jestli to měla být prostě krvavá over the top hororová zábava, tak to funguje asi patnáct minut. Připomnělo mi to Wanův předchozí film, Aquamana - v tom, že to má elementy, co by mohly naznačovat, že to člověk vůbec nemá brát vážně, ale většina filmu působí prostě jen jako nepovedený a chvílemi dost nudný zástupce svého žánru se směšnými hereckými výkony (spíš vedlejší role, Anabelle Wallis to zvládla celkem se ctí), debilními dialogy a nezajímavými postavami. Zajímavé je, že to Wanovi v obou případech očividně docela vyšlo a jsem překvapen kolik lidí zvládl přesvědčit o tom, že jsou ty filmy zábavné. Elektronická verze Where Is My Mind - nehodící se a navíc ještě připomínající milionkrát lepší film. Oblíbená postava: Kekoa Shaw (ale jen kvůli tomu jménu, rozhodně ne kvůli nenápadnému jiskření mezi ním a Madisoninou sestrou). 4/10

Život po Jangovi (2021)

Ze začátku se mi to fakt líbilo a říkal jsem si, že za zdejší poměrně nízké hodnocení budou určitě zodpovědní hlavně uživatelé, kteří film automaticky zavrhnou hned jak uvidí, že hlavní rodina se skládá z matky černošky, otce bělocha a (adoptivní) dcery asiatky (a jsem si jist, že pár takových jedinců se tu doopravdy najde), ale nakonec musím říct, že taky nejsem z filmu nějak nadšen a na to, že má jen hodinu a půl, mě v druhé polovině dost nudil. Tohle komorní sci-fi se zajímavým a velice nenásilně budovaným světem, se prostě v druhé části začne tak nějak plácat na místě a v mých očích nedovede s potenciálně zajímavým konceptem nijak uspokojivě naložit. Úvodní tutulky jsou asi nejlepší částí filmu. 6/10

Artemis Fowl (2020) odpad!

No do hajzlu, to je zase jednou monumentální fail. Miluju tyhle filmy, za nimiž stojí spousta talentovaných, oceňovaných profesionálů a přitom působí, jako kdyby se někomu podařilo natočit fever dream bláznivého bezdomovce. Naposledy tu byly Cats, tentokrát se nám od Disneyho dostalo tohoto skvostu... Což mi připomíná, že Judi Dench si snad na stará kolena rozhodla brát příklad ze samotného pana Cage, co se výběru rolí týče. Knižní předlohu sice trochu znám, ale z větší části se mi z paměti už vytratila... A v příběhu jsem se orientovat fakt nedokázal. Co dále nedokážu je představit si, jak se musí cítit lidé, co si to na Disney+ pustí, aniž by o předloze věděli cokoli. Jo a představitele hlavní role je mi celkem líto, protože by měl očividně problém zahrát přesvědčivě i obyčejné dítě, natož pak dítě geniální.

Asi to ukončím (2020)

Po shlédnutí nového filmu Charlieho Kaufmana bych napsal asi jen: Líbil se mi nový film Roberta Zemeckise. 9/10

Aunty Donna: Zábavný dům (2020) (seriál)

Cringe je tam snad skoro víc, než toho vtipného, ale zase když už to vtipný je, tak pořádně. Broden je rozhodně nejlepší, Zacha moc nemusím, Mark ujde. Round them up, get on back! 6/10

Banda - Série 2 (2020) (série)

Stejně jako první série to mělo pár míst, co mě až tak nebraly, ale ten poslední díl stvrdil, že The Boys jsou pořád ještě totální nářez. Stormfront tomu dodala novou zajímavou dynamiku, Homelandera je čím dál tím víc fascinující sledovat a Butcher je prostě baddest motherfucker to ever grace the screen. 9/10

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Není to taková katastrofa jako Suicide Squad, akce občas zábavná a vizuální stránka mě z větší části dost bavila, ale nejděsivějším zločincem pro DC zůstávají scénáristé. V tomhle případě teda scénáristka, abych byl přesný (a u tohohle filmu radši přesný budu) 4/10

Boratův navázaný telefilm (2020)

No jo, s jedničkou se to srovnávat nedá, to je prostě legenda, zatímco subsequent moviefilm na mě zapůsobil velice zapomenutelně, jednak kvůli odkazování na současné události, jednak už jsem ze Saschovy strany necítil takové zapálení (což je trochu zvláštní, když si uvědomím že s Jerrym a Jimem strávil pět dní, aniž by vypadl z role)... Celkem vzato se mi to ale pořád líbilo, překvapivě spíš ty skriptované části, různé menší vtípky, ne ty části, kde se ztrapňuje před desítkami lidí. Taky závěr to celkem pozvedl. Jo a potratová scénka byla geniální. 6/10

Bourák (2020)

Titulní postava je tak nesympatická a otravná, že jsem byl nakonec fakt rád za to, jak málo se ve filmu vyskytovala. Výkon Veroniky Markové byl nestvůrný. Macháčku, zabij mě prosím golfovou holí. Když Hádek spálil Šukmapu, poplakal jsem si.

Ďábel (2020)

Začněme zase jednou českým překladem názvu. Ďábel je pochopitelně dost obyčejnou a zapomenutelnou volbou, na druhou stranu tentokrát to asi odpustím, protože z toho originálu fakt nic moc lepšího vykouzlit nešlo, takže budu radši vděčný za to, že nepřišli s něčím jako Dycky Ďábel (mám pocit, že od dob Mostu se slovo Dycky českým překladatelům nějak zalíbilo). Jinak film samotný nebyl špatný, ale v konečném důsledku působí tak nějak banálně. Prostě takové "lot of bad shit happens to one good guy". V tomhle případě fakt loooot of bad shit. Jo a bylo fajn vidět Hollanda jako solidního badasse a Pattinsona jako slizkého zmrda. 6/10