Oralfabet

Arthur Two Sheds Jackson

1 6 8 9 10 11 12 13 14 17 22
    • 3.8.2019  23:51
    U-Turn (1997)

Teda to bylo jak jízda na horské dráze. Myslím můj měnící se názor na film, chvílemi mi to přišlo vynikající, chvílemi hrozné, režisérův styl se mi jednou zdál trapný a rádoby cool, jindy zase doopravdy cool. Sean Penn byl skvělý, Jennifer Lopez moc ne (nemyslím, že bych s ní vůbec viděl ještě něco dalšího, ale řekl bych, že už to bude jen horší). Jednoznačně kladně bych ohodnotil postavy i herecké výkony Thorntona s Phoenixem, ale nakonec to pro mě úplně pohřbil závěr, u něhož mě naprosto přestalo zajímat, co se bude dít a jen už jsem chtěl, aby to skončilo, samé přehnaně dramatické scény, nezajímavé plot twisty a střílení... To rozhodně zanechalo nepříjemnou pachuť. A pak ještě musím zmínit jeden debilní zvukový efekt, co zněl jako z nějaké staré animované grotesky, nevím jak líp to popsat, ale byl tam využit hodněkrát a bylo to hodně rušivý. Potenciál to asi celkem mělo, ale v konečném důsledku... Ne, děkuji. Jo a zeptat se slepce, jestli se bojí tmy, může fakt jednom debil. 5/10

• 3.8.2019  15:53

Dlouho jsem se rozhodoval, kterým filmem bych měl odstartovat expedici do filmografie Woodyho Allena a nakonec za mě rozhodl Netflix, neboť jiný film jsem tam od něj nenašel. Každopádně si myslím, že s Woodym si budeme rozumět, jeho komentování průběhu děje mě asi bavilo víc, než děj samotný, takže příště to vidím na nějakou obyčejnou konverzačku bez komplikovaného detektivního případu, ten mě nějak úplně nebral. Protentokrát uděluji 6/10

• 3.8.2019  01:20

Jako jo, je to celkem pičovina, ale tak nějak hypnotická a docela zajímavě natočená, navíc není nouze o titts a butts a samozřejmě nesmíme zapomenout na Jamese Franca a all his shit, takže kladných elementů je tu dost a bavilo mě to. Chápu každého, kdo to odsoudí jako odpad a chápu i těch 49 procent, ale za mě 7/10 Edit: Jo, on to natočil Gasparův dvorní kameraman, tak to joo...

• 2.8.2019  01:47
    Okja (2017)

Hodně zvláštně namixovaný film, až mě nutí říkat si, pro koho je vlastně natočený. Možná přímo pro mě, protože (ač mě to samotného překvapilo) já byl tak nějak nadšen. S důrazem na to tak nějak. Maso jíst nepřestanu, ale začnu se koukat na další filmy od pana režiséra. 8/10

• 1.8.2019  21:23

A další boží PéTéÁčko. Vypisovat, co je na tom tak skvělý asi není až tak potřeba. Jen pochválím Vicky Krieps, pro případ, že by to neudělal dostatek lidí přede mnou. U PTA a DDL se něčeho takovýho nebojím. 9/10

• 1.8.2019  00:23

Die hard fanouškem téhle série jsem nikdy nebyl (což je asi celkem zřejmé, když trojku hodnotím až teď), ale tentokrát jsem byl spokojen. Příběh (i když až příliš podobný dvojce) je hodně emocionální a zábavný zároveň, ten medvěd je dokonalým padouchem. Humor byl často pro mě osobně trochu příliš dětinský, ale co už, jsou to filmy pro děti (i když mám někdy pocit, že dospělým se líbí ještě víc), ale třeba španělský Buzz byl super. Je to overrated, ale ne nějak úplně odporně. Chuť na čtyřku rázem mnohonásobně vyšší. Mimochodem... Není ten Andy trochu divnej? 7/10

• 31.7.2019  20:13

Ze začátku mi to trochu připomnělo Americkou krásu a byl jsem velice zvědav, kam to bude dál směřovat. Sice to nakonec směřovalo určitě jiným směrem, než Americká krása a v konečném důsledku rozhodně nejde o stejně zajímavý či jedinečný film, stejně jsem si ho ale moc užil, Carella i Moore mám oba opravdu rád a navíc se tu ani nešetřilo slušnými, vkusnými vtipy, pár scén i docela stojí za zapamatování. Škoda přeslazeného konce, byl bych spokojenější, kdyby to nějak utli už někdy tam, jak se všichni sejdou na zahradě (jedna z těch scén, o nichž jsem psal dříve). Sice by to možná zůstalo takové otevřené a nedořešené, ale myslím, že by mi to ani nevadilo. 7/10

• 31.7.2019  15:47

Dle očekávání jsem si to užil, jde o inteligentní, zábavnou a díky perfektní herecké sestavě taky hodně cool podívanou, takže rozhodně spokojenost. Ne, že bych měl úplně chuť pouštět se hned do dalších dílů, ale tenhle se povedl. 7/10

• 30.7.2019  16:52
    Swiped (2018)

Vskutku otřesné, bohužel ne zrovna zábavným způsobem. Ten lehce tělnatý blonďák s dementním účesem ať už prosím nikde nehraje.

• 30.7.2019  11:51

Celkem surrealistický zážitek. Líbilo se mi, že většina postav vypadala stejně zmateně jako já. Hlavně Liu Kang, který se za film nechal asi dvacetkrát zmlátit a akorát pořád dokola opakoval, že vyhrál předchozí Mortal Kombat. A nástup Nočního vlka (nebo tak nějak) byl vskutku impozantní.

• 30.7.2019  09:37

Shlédnuto v rámci maratonu náhodných pičovin. Ten název mě dost nalákal a nakonec jsem nebyl vůbec zklamán. Mimochodem, zdálo se mi to nebo tam byl odkaz na Monty Python a Svatý Grál?

• 29.7.2019  23:10

Není trochu divný, že ten kluk se jmenuje Hogarth a ten generál zase Rogard? Celkem náhoda... Nebo ne? 8/10

• 28.7.2019  16:06

Hmmm... Na jednu stranu to bylo fakt celkem silný, hodně scén se člověku vryje do paměti a hlavně je to podle skutečné události, takže jsem se při sledování neubránil myšlenkám typu; "Co kdyby se něco takovýho stalo mě?" Ne, že bych plánoval pašovat hašiš z turecka, ale stejně... V mých očích však o bezchybný film rozhodně nešlo, jen se mi těžce popisuje, co přesně mi vadilo, nešlo totiž o jednu konkrétní složku nebo tak něco, prostě se vždy jednou za čas vynořila nějaká nesedící scéna (trochu pozdě utnutá homo scéna s blonďákem) či hudební motiv (honička hned ze začátku) nebo herecký výkon. Taky konec byl takový nějaký náhlý a nepříliš uspokojivý. John Hurt tady ale byl naprosto boží. 7/10

• 27.7.2019  08:18

Myslím, že každej normální chlap by se do ní zamiloval hned, co by ji našel totálně sjetou ležící kdesi na obrubníku. To možná nevyznělo úplně nejlépe. Každopádně... 10/10

• 26.7.2019  17:18
    Zombieland (2009)

Tak nějak přesně to, co jsem očekával. Ale ani o trochu víc. Je to celkem vtipné, nebojí se to nějaké té brutality a herecké obsazení je taky celkem nice. To je tak všechno, ten film nemůže nabídnout nic nového, šokujícího či zapamatovatelného. Třeba bude dvojka zajímavější. Ale aspoň jsem si připomněl jak kulervoucí je For Whom the Bell Tolls. I když Seek and Destroy by se asi hodila víc. 6/10

• 25.7.2019  18:11
    21 gramů (2003)

Iñárritu vás bude dvě hodiny vláčet sračkama nejtvrdšího kalibru a na konci mu za to ještě poděkujete. Stejně jako mnoho ostatních přede mnou bych tento snímek přirovnal ke skládačce, na začátku se jen probíráte náhodnými dílky, co do sebe vůbec nepasují, ale postupně vám začne docházet, jak by to asi tak mělo celý vypadat a na konci se na to podíváte a řeknete si: "Jo... Vypadá to dost dobře." Nebo hrozně. Nebo přímo krásně. To záleží asi na vás. 9/10

• 25.7.2019  03:37
    Barry Lyndon (1975)

Je to výborné historické drama. Ale taky je to tříhodinové historické drama... Tedy ne úplně můj šálek kávy. Navíc hlavní postava mi nebyla příliš sympatická, což není až tak zanedbatelný problém, vezmeme-li v úvahu, že film mapuje víceméně celý Lyndonův život. Stejně jsem však v konečném důsledku více, než spokojen. A taky lehce znaven, i když nemůžu říct, že bych se během těch tří hodin nějak nudil. Od Kubricka mám radši jiné kousky, ale tady jde asi spíš o osobní preference, než o kvalitu filmu samotného. Hlavně nevím, jestli se na to ještě někdy podívám... 8/10

• 24.7.2019  21:06

Velice pěkný film o nepříliš pěkných věcech, který se ty věci nebojí ukazovat. Matthew byl dle očekávání skvělý a rovněž mě velice potěšil Jared Leto, kterého jsem asi naposledy viděl v Suicide Squad, tak jsem si aspoň připomněl, že hrát rozhodně umí. Teď jsem chtěl napsat nějakej vtip o tom, že byl v obou rolích nalíčenej, ale nic mě nenapadlo, takže prostě jenom napíšu, že byl v obou rolích nalíčenej. Jennifer Garner za skvělou herečku nepovažuji, tady byla ale celkem fajn. 7/10

• 24.7.2019  15:05
    Jackie Brown (1997)

Nedivím se, že tohle je jeden z těch méně úspěšných Quentinových filmů. Ne, že by na něm bylo něco vyloženě špatně, jen mi prostě nepřišel příliš zajímavý. Obzvlášť (ale nejen) v porovnání s ostatními filmy již zmíněného pana režiséra. Sam Jackson je super, stejně tak i Pam Grier, Robert De Niro tady má naopak takovou divnou roli, moc mi do filmu neseděl. Možná Tarantinův styl prostě nejde tolik dohromady s adaptováním literární předlohy. 6/10

• 23.7.2019  14:12

No... Asi jsem čekal o trochu víc. Dobrý film to určitě je. Dost originální, i když místy celkem nudný příběh, velice slušné herecké výkony... Obzvlášť mladá Penelope byla vskutku okouzlující. Pravděpodobně ale nic, k čemu bych se někdy v blízké době vracel. Edit: Tak musím dodatečně snížit hodnocení, z toho filmu si totiž tak nějak nic nepamatuji a to je špatně, pokud vím. 6/10

• 22.7.2019  21:31
    Velká ryba (2003)

Zase totální skvost, co mi příliš dlouho unikal. Vtipné, dojemné, překvapivé, krásné... Co víc si může člověk přát? Jo a Ewan McGregor vždycky potěší. 10/10

• 22.7.2019  15:47
    My (2019)

Mám o Nás smíšené pocity. Kdybych to měl zjednodušit, dalo by se asi říct, že první polovina se mi hodně líbila a druhá pak byla lehkým zklamáním. Herecké výkony všechny celkem super, zrežírováno skvěle. Humornější části mi tam často moc neseděly, a to obvykle proti kombinaci hororu a komedie nic moc nemám. Hudba skvělá. Vidím to na 7/10

• 22.7.2019  01:39
    Stalker (1979)

No... To teda zas bylo něco. Přiznám, že jsem se Stalkerem dosti bojoval. Nikdy jsem nic podobného neviděl a první hodina pro mě byla téměř nesnesitelná. Pak, když už jsem přestával věřit, mě to celkem chytlo a naštěstí se to pak už jen zlepšovalo. Kdybych to měl nějak shrnout... Vizuálně totálně dokonalé, prostředí, v němž se film odehrává působí futuristicky, ale přitom velice reálně a především depresivně. Rozhodně to nebyl nejpříjemnější zážitek, prostě film, který celou dobu sleduji s tím, že už si přeji, aby to skončilo, ale jakmile to fakt skončí a já se za tím ohlédnu jako za celkem, musím uznale pokývat hlavou a připustit, že Tarkovskij, do jehož filmografie pravděpodobně zase někdy váhavě zavítám, stvořil unikátní dílo, které i po čtyřiceti letech působí velice vyspěle. Co se ruského scifi týče, absolutním vrcholem pro mě však stále zůstávají Ochránci. 8/10

• 21.7.2019  02:34

Dokonalý. Věděl jsem o tomhle filmu už dlouho, ale z nějakého důvodu jsem se na něj podíval až teď. Ten koncept je samozřejmě super (mám pocit, že byl použit i jinde, ale rád bych si myslel, že tady to bylo poprvé) a musím říct, že Ramis z něj vyždímal naprosté maximum. Fakt už nevím, jak líp by to šlo zpracovat. A Bill Murray... Na začátku hraje fakt pořádnýho kreténa, až jsem si říkal, jestli se podaří z něj udělat ke konci filmu sympaťáka (celou dobu bylo jasné, že k tomu to bude směřovat). I to se vyvedlo na jedničku. No a nejen Bill, i Andie MacDowell je perfektní, takže sečteno a podtrženo... Rozhodně jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl, co vůbec nestihne nudit a je taky vážně hoodně vtipná. Jen ten plakát, co tady momentálně v profilu filmu je, je fakt odpornej. Edit: už je tady jinej, pořád nic moc, ale je to zlepšení. 10/10

• 19.7.2019  23:13
    Lost Highway (1997)

Nejen dálnice, i já jsem ztracen. Snad teď Robert Blake není u mě doma. 9/10

• 19.7.2019  18:07
    Paddington (2014)

Moc pěkné a až překvapivě vtipné. Nejlepší částí filmu je Paddington sám, ale herci jako Peter Cappaldi a prostředí věcně deštivého Londýna taktéž hodně přidaly. Jen ta zlodušská Nicole Kidman mě nijak zvlášť neoslovila. Sice dosti předvídatelné, ale u filmu jako je tenhle to nějak nevadí. Co tam ale dělaly ty dutch angly nevím. 7/10

• 19.7.2019  14:08
    Věc (1982)

Po tom, jak moc jsem si užil Mouchu od Cronnenberga, aniž bych to úplně očekával, napadlo mě zkusit zase něco podobného a první film, jenž mi přišel na mysl byla Věc. Parádně nechutné efekty jsem si tady sice užít mohl, jinak to se mnou ale nic moc neudělalo. Prostě jen postupné umírání postav, na kterých mi stejně vůbec nezáleží a ve většině případů ani nevím, jak se jmenujou. Neříkám, že to nemělo slušnou atmosféru, obvzlášť Ennio samozřejmě dodává svou hudbou znepokojivý nádech, jak to umí jen on, ale... jinak tam toho prostě moc nebylo. 6/10

• 18.7.2019  19:37

Skvěle obsazený, příjemně zvláštní film. Prostě Wes no. Od něj jeden z těch slabších, stejně ale dost fajn. Už mi zbývá jenom Bottle Rocket. 7/10

• 18.7.2019  12:12

"Uvidíte film... Pro děti... Možná..." Alenka v říši Švankmajera. Kde maj místo Housenek ponožky se zubama. Pokud vám klasika od Carrola (nebo kterékoli z dosavadních filmových zpracování) přišla tak trochu jako špatnej trip, ještě jste nic neviděli. Pravdou fakt je, že na to, jak krátké to bylo, to působilo celkem dlouze. Oblíbená postava: Vaněk. 8/10

• 17.7.2019  19:51

Není to úplně komediální nářez (i když pár slušných fórů tam je), ale film disponuje jinými, mnohdy překvapivými kvalitami. Líbilo se mi to víc, než Snídaňový klub. Hlavní trojice byla super. A nikdo nemůže popřít, že Ferris je prostě borec. 8/10

1 6 8 9 10 11 12 13 14 17 22