Oralfabet

Česko
Arthur Two Sheds Jackson

• 7.11.2017  19:56
    Gauneři (1992)

Ultralevný masterpiece. Tarantino hned svým prvním filmem dokazuje, čeho je schopný, tradiční postupy obrací na hlavu a vytváří svůj unikátní rukopis, který se v budoucnosti stane nezaměnitelným.

• 7.11.2017  19:39

Tentokráte se nebudeme příliš mazat s nějakým výpravným příběhem, prostě vezmem pár h8ful týpků a necháme je postřílet se v obchodu s chatě uprostřed zasněžených hor. A bude to mít tři hodiny. Ale vlastně proč ne, když se o kecání postaral pan Tarantino. Major Warren nám popovídá o tom, jaké roztomilé dobrodružství si užil se synkem generála Smitherse, slečna Domergue přispěje kulturní vložkou se svou písní a John Ruth nám k tomu všemu uvaří trochu kafe, aby bylo, co pít. A někdo do něj možná něco přidá... Já jsem v konečném důsledku spokojen. "And you'll be dead behind me, John, when I get to Mexico..."

• 7.11.2017  19:23
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Samozřejmě se tu s postupem času najdou nějaké ty díry v logice a zmatenost děje, na níž je Moffat expertem, ale čert to vem... Dokonale obsazené. Dokonale natočené. Dokonale napsané. Takhle bych ještě mohl chvíli pokračovat, ale strašně nerad u svých oblíbených děl do komentářů jen vypisuji superlativa, takže už asi pouze přihodím nějakou tu hlášku na závěr: Nejsem psychopat, jsem vysoce funkční sociopat, veselé Vánoce!

• 7.11.2017  19:02

Předchozí dvě rosomákovy sólovky se odvážily maximálně tak trošku škrábnout, zatímco tahle postapokalyptická deprese už do mě zarazila drápy pořádně hluboko. Znova už se na to ale asi v dohledné době dívat nebudu.

• 7.11.2017  12:30
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Seriál, který v mém srdci kdysi vyhrál hru o trůn televizní tvorby. Později byl svržen a ke konci se dokonce přiblížil až k seriálové spodině, ale převážná většina je pořád více, než kvalitní. Spousta dechberoucích momentů a nečekaných zvratů spolu s nějakou tou občasnou sexy scénou a s nejúžasnější znělkou, co znám. Tyrion je prostě postava, kterou musí zbožňovat každý a jeho proslov u soudu ke konci čtvrté série je pro mě jednou z nejlepších seriálových scén vůbec.

• 7.11.2017  12:17
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

V osmdesátkách jsem sice nežil, a tak to pro mě není žádná nostalgie, ale ta retro atmosféra se mi stejně moc líbí. Děcka hrajou líp, než někteří "přední" herci z naší české kotliny a je tu skvěle vyvážené drama a odlehčenější části. První dvě série zatím úžasný, snad si to tu kvalitu zachová.

• 7.11.2017  08:12
    Birdman (2014)

Rád bych zde jako komentář vyplodil něco stejně originálního a svěžího, jako byl film sám, ale to asi ani nejde. Poznamenám jen, že zdejší hodnocení je výsměchem.

• 7.11.2017  08:06
    Sedm (1995)

Moje první setkání s panem Fincherem z dob, kdy jsem teprve objevoval všechny ty filmy z vrcholů zdejších žebříčků bylo značně nepříjemné a při tom naprosto strhující. Perfektně obsazené drama se skvělou pointou a určitě jedním z nejlepších filmových vrahů v podání geniálního Kevina Spaceyho.

• 7.11.2017  08:01

Danny Boyle natočil film o partě feťáků, který je neskutečně zábavný, ale přesto ani na chvíli nepůsobí nevkusně a člověk nemá pocit, že by tématika drog byla zlehčována, některé scény jsou dokonce přímo mrazivé. Unikátní záležitost.

• 6.11.2017  23:32

Vrah je originální a rozhovory s nim naprosto luxsuní. Po nijakém prvním díle to začíná nabírat obrátky.

• 3.11.2017  23:01
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ať už kdokoli předvede cokoli, porota jeho výkon vynese do nebe + Janek Ledecký měl debilní kecy na adresu Marilyna Mansona (a taky řekl, že v metalu nejde o texty, ten pi*** zkur****!!!) + Příšerná Highway to Hell v podání jakési slečny, jejíž jméno si nepamatuju a myslím si, že ani není dost talentovaná na to, aby si ho pamatoval kdokoli jiný + spousty dalších trapasů, o nichž se můžu jen domýšlet, neboť toto dílo vážně nijak pravidelně nesleduji = Značně nesympatický mix, který si zaslouží tak dvě hvězdy.

• 3.11.2017  22:18

Humor, který mi místy přijde natolik extrémní, až nechápu, jak mohl Cirkus získat takovou popularitu. Ale rozhodně mu to přeju. Nejradši mám Michaela Palina a Erica Idla, ale všichni Pythoni jsou skvělí a dokážou i úplně debilní vtip podat tak, že se musím smát.

• 2.11.2017  18:59

Mňam. Tak filmové. Tak... neválečné.

• 2.11.2017  07:35

Poměrně poutavá cesta od umývání špinavého nádobí až na vrchol kokainové hory a následný pád. Tony Montana sice dokáže být parádně nasranej a opravdu z něj jde strach a Pacino ho samozřejmě ztvárnil dokonale, ale prostě mi vůbec nepřirostl k srdci, spíše naopak. Když na konci konečně chípnul, byl jsem vlastně rád. Film je ale přesto občas až strhující a je v něm spousta zapamatovatelných scén a okamžiků. Preferuji však Goodfellas či Casino.

• 1.11.2017  21:34

Ne, pane, prostě jsem do toho jen moc třískal.

• 31.10.2017  16:26

Jako herec mě Mádl většinou pobavil (i když to obvykle nebyla zrovna zábava na úrovni), ale jako režisér a scénarista mě málem unudil, bohužel.

• 31.10.2017  15:54

V okamžiku, kdy doktor Schultz zastřelí šerifa a pronese: "Teď jděte pro policejního náčelníka", přijde mi jako ten nejvíc cool člověk na celém světě. A neuvěřitelně cool je i celé tohle krvavé mistrovské dílo, prostě skvělé hlášky, přesně padnoucí soundtrack, nečekané zvraty a všechno to, co mám na QT tak strašně rád.

• 31.10.2017  15:44

Dostal jsem něco úplně jiného, než jsem čekal a možná, že proto jsem to taky tak dlouho vstřebával, aniž bych byl schopný udělat si na film nějaký komplexní názor. Ale s odstupem času jsem zjistil, že to rozhodně za ono počáteční zmatení stálo a tohle vysoce originální dílo plné důležitých myšlenek s nejvíc cool závěrem ever se mi dostalo pod kůži tak, jako jen málo filmů.

• 31.10.2017  12:02
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Lepší, než všechen krystalovej meth světa. Jakmile si pan White oholí to, co mu zbylo z vypadávajících vlasů a stane se Heisenbergem, je z toho skvělá jízda, jejíž tempo sice čas od času poleví, ale hned vzápětí vás zase nechá zírat s otevřenou pusou. Oba hlavní vařiči jsou naprosto super, i když každej trochu jinak. No prostě... Jakmile jednou do tohohle karavanu vlezete, nebudete chtít ven, dokud jízda neskončí. A je nutno říct, že skončí v opravdu velkolepém stylu. Yo bitch!

• 31.10.2017  08:52

Za tohle skvělé, přesně obsazené a brilantně napsané drama dávám pořádně macatý lajk.

• 31.10.2017  07:07

Po prvním shlédnutí jsem to tam ještě jaksi neviděl. Jasně, přišlo mi to dost dobrý, ale tenhle film má jistou pověst, která ho předchází, a tu jsem si tehdy ještě nedokázal vysvětlit. Kultovní status pro mě zůstával záhadou i při druhé projekci, ale začínalo se mi to líbit o něco víc, napotřetí pak ještě víc no a když jsem se na to koukal po čtvrté, došlo mi, že na tom filmu asi musí něco být, když se na něj koukám už po čtvrté za jeden týden. A taky bylo. To teda sakra, že bylo.

• 30.10.2017  23:14
    Grimsby (2016)

Na jednu stranu neskutečně debilní, na stranu druhou vlastně docela chytré. Sascha boří hranice a tam, kde se jiní znechuceně odvrací se já... sice taky znechuceně odvracím, ale zároveň se u toho pobaveně směju a musím uznat, že na tenhle film asi jen tak nezapomenu. A to není až tak málo.

• 30.10.2017  18:33

Mohl bych sice remcat nad absencí jakéhokoli příběhu či nad hodně zvláštním závěrem, ale já si radši užiju tu tunu nápadů a hlášek, kvůli kterým Grál tak zbožňuji. "Na Kamelot nepůjdeme, je to blbé místo."

• 30.10.2017  18:12

Grál má sice asi víc hlášek, ale tady je komplexnější příběh a ta závěrečná píseň je tak krásně optimistická, že bych se tam nejradši nechal ukřižovat s nima.

• 30.10.2017  17:50

Je pravda, že když si z toho filmu odmyslíte postavu Jacka Sparrowa a bombastický soundtrack, zbyde vám dost nudná podívaná s nějakou tou občasnou dírou v logice. Ale na druhou stranu... proč by si někdo odmýšlel dvě nejlepší složky filmu?

• 30.10.2017  17:41
    Méďa (2012)

Ze začátku to vypadá neuvěřitelně slibně. Film se chvíli tváří jako naivní komedie pro děti, jen aby vzápětí skočil v čase a naservíroval nám scénu, kde již dospělý hlavní protagonista se svým plyšovým kamarádem sedí na gauči a hulí trávu. To se mi líbilo moc. Pak to ale šlo trochu do kytek a vtipy byly občas vyloženě trapné. Prostě nevyužitý potenciál no. Škoda.

• 30.10.2017  17:35
    Deadpool (2016)

"Life is an endless series of train-wrecks with only brief, commercial-like breaks of happiness." Záchrana světa se nekoná, tenhle příběh je mnohem komornější a osobnější, než to, na co jsme od marvelu a dc zvyklí. A asi proto se mi tak líbil... + všechno ostatní

• 30.10.2017  17:16
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Megavtipná přehlídka odkazů a parodií se skvělými postavami, které ze sebe sypou skvělé hlášky v epizodách, jejichž zápletky jsou občas taky skvělé a občas přímo geniální. Nepříliš velkou popularitu seriálu beru jako důkaz výjimečnosti a jásám nad tím, že jsem jeden ze zasvěcených. Jen je mi lito, že u nás na škole nikdy nedošlo k žádné paint ballové přestřelce, polštářové bitvě či hře na horkou lávu. Bude to asi znít divně, ale vidět Troye plakat mě většinou strašně rozesměje.

• 30.10.2017  17:04
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Ke konci epizody s Meeseekama už jsem měl jasno. Neporažený král mezi animovanými seriály, který může Simpsonovým, South Parku i Futuramě vzkázat: Lick, lick, lick my balls! Oblíbené epizody: Všechny! Ale zmíním například Totall Rickall nebo Ricklantis Mixup. BTW: Český dabing není úplná katastrofa, ale tomu původnímu, v němž i každá vedlejší postava zní naprosto úžasně, nesahá ani po kotníky. A moc teda nechápu, proč by měla zlotřilého mimozemšťana dabovat Jiřina Bohdalová. Grass... Tastes Bad!

• 30.10.2017  16:40
    matka! (2017)

Film mi, obzvlášť v závěru, připomínal noční můru. Úžasně zahranou a natočenou noční můru, v níž si člověk nemůže být jistý ničím a jen se s nepříjemným znepokojivým pocitem potácí po místě, o němž si myslí, že ho zná, ale za každým rohem na něj čeká něco absurdního a neočekávaného. A to se mi docela líbilo.