Šest vražd stačí, maminko! (1994)

Já před shlédnutím tohoto filmu: Glorifikace a idealizace sériových vrahů je z morálního hlediska neospravedlnitelná. Já po shlédnutí tohoto filmu: 😍😍😍🤤🤤🤤 9/10

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Sám o sobě je Puss in Boots: The Last Wish výborný animák. S přihlédnutím k faktu, že jde o druhý díl jedenáct let starého spin-offu Shreka, je Puss in Boots: The Last Wish absolutní zázrak. Ne úplně na úrovni Spider-verse, ale zatraceně blízko. Fearless Hero mi bude v hlavě znít ještě dlouho. 9/10

Labyrint (1986)

Jako má to něco do sebe, kulisy a loutky vypadají skvěle, a obzvlášť dnes, v době, kdyby to všechno bylo vytvořeno pomocí CGI, to fakt člověka potěší. O fantazii tady taky nouze není, a chvílemi má film příjemně snovou, místy i celkem zneklidňující atmosféru. Bohužel ale převažuje spíš značně infantilní tón, spousta probíhajících, pištících postaviček a nadbytečné muzikálové sekvence. Jo a Jennifer Connely mám rád, ale tady mi moc nesedla, omlouvá ji jen, že byla fakt mladá. I když pořád pro tu roli působí moc staře. Bowie celkem potěšil. Docela silných 6/10

28 dní poté (2002)

Tak tohle mě totálně vcuclo a vyplivlo až na úplném konci. Nádherně zběsilé tempo, ošklivý, digitální vizuál, který ale funguje ve prospěch filmu, a parádní Cillian Murphy v hlavní roli. Ze všech zombie filmů, co jsem kdy viděl, je tenhle nejspíš nejefektivnější, napětí funguje, lekačky nejsou laciné. Po dějové stránce nejde většinu času o nic přehnaně inovativního, ale Boylův režijní rukopis tomu dodává osobitost, a i po dvaceti letech to díky němu působí svěže. Jo a soundtrack je absolutně dokonalý. 9/10

Tajnosti a lži (1996)

Nevím, kdy jsem naposledy viděl takhle reálně působící postavy. Zcela poctivá, nepodbízivá ždímačka emocí s fantastickými hereckými výkony. Brendu Blethyn jsem vůbec neznal (což té autentičnosti asi pomohlo), ale předvedla možná jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. Naked mě moc nebralo, ale tímhle si u mě Mike Leigh udělal obrovské plus. 10/10

Pláž (2000)

Protagonista je strašnej kokot, a Leův herecký výkon to kokotství ještě umocňuje, ale jinak celkem zábavný, kvalitně natočený, dokonale zapomenutelný film. Asi by to taky chtělo být jakousi výpovědí o společnosti nebo satirou, kdybych četl Pána Much, tak to k němu dost možná přirovnám... V tomhle ohledu to moc nefunguje, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Videoherní pasáž byla fakt neočekávaná a divná. 5/10

Serial Experiments: Lain (1998) (seriál)

AND YOU DON'T SEEM TO UNDERSTAND... Úvodní slova absolutně nádherné ústřední znělky tohoto seriálu by klidně mohla být věnována mě osobně, protože většinu času jsem vážně skoro vůbec nechápal, co se děje. A většinu času mi to skoro vůbec nevadilo.

Sunshine (2007)

Čistě jako audiovizuální zážitek je to fakt bomba, po technické stránce není absolutně co vytknout, vypadá to skvěle, hudba je nádherně atmosférická... Já osobně měl chvílemi problém orientovat se v dění, což ale dává smysl, jelikož jsem nikdy nebyl součástí mise na záchranu slunce, tudíž se nemůžu chytat stejně jako kdybych koukal dejme tomu na hořkou komedii o dvacetiletém zhulenci s nejasnou představou o vlastní budoucnosti. Ten poněkud zvláštní směr, jímž se to vydalo ke konci, mi narozdíl od mnohých zdejších komentátorů vůbec nevadil, naopak jsem ho celkem uvítal. Někdy to budu muset dát znova a snad to ocením ještě o něco víc. Danny Boyle ale každopádně asi fakt dokáže natočit cokoliv. 8/10

Hroch (1973)

Noooo, ten hroch někoho spolknul, jinak moc nevím co se dělo