Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný
  • Akční

La La Land (2016)

Ono opravdu hodně záleží na tom, kdy si co pustíme. Já si La la land poprvé pustila v době, kdy jsem ho asi ani tak moc vidět nechtěla a byla jsem vůči němu předem velmi skeptická a nedokázala jsem se jím nechat unést. Včera ale přišla chvíle, kdy jsem ho z čista jasna zatoužila znovu vidět (což kdyby mi tohle někdo před 2 roky řekl, nevěřila bych mu). Díky lepšímu načasování jsem v něm odkryla spoustu detailů, které nemůžu než obdivovat. I celý příběh mi najednou chutnal tak nějak jinak. Těším se na další Chazellův majstrštik!

Mainstream (2020)

Something is missing. Tohle mě u sledování Mainstream napadalo docela často, přestože Giu znám moc dobře a její předchozí film Palo Alto mě doslova učaroval, její další filmový počin Mainstream mi připadal jiný. Což není vůbec špatně. Je to film, který má originálnější tématiku a rozhodně se věnuje (aspoň okrajově) aktuálním problémům sociálních sítí. Sem tam má i originální práci s kamerou a celkovou scénografií. Takže esteticky je na tom film dobře. Bohužel mi ale vadil střih, chybělo mi některé scény více procítit a trochu je natáhnout. Myslím, že by to dodalo některým pasážím věcí váhu. K hlavním postavám se taky moc daleko nedostaneme. I přesto, že s hlavní hrdinkou jsme od první klapky až skoro do konce, vůbec ji neznáme. Maya Hawke je začínající herečka, která podědila vše dobré z Umy a Ethana, myslím a doufám, že ji ještě uvidíme. Andrew si počínal jako opravdový blázen, bavil mě, věřila jsem mu a myslím, že tohle pro něj byla unikátní herecká příležitost. Konec koncům film není špatný, oceňuji zase úplně jinou storylinku a snahu i jinakost, ale znovu si ho asi nepustím, co ale rozhodně nevymažu je herecký výkon Andrewa Garfielda!

plakát

Byl by to hřích (2021) (TV seriál)

Tohle jsem vůbec nečekala!  Když jsem úplně poprvé narazila na ITS a SIN bylo to pravděpodobně jen díky Ollymu (kterého bezmezně už 7 let miluji a ano když jsem jako malá zjistila, že on mě nikdy takhle milovat nebude, obrečela jsem to). Načež mě celkový nápad přišel fajn, ale nijak víc mě nezaujal. Ano přesně tak, dokonce ikdyž už konečně ITS a SIN vyšel na HBO, nečekala jsem, že se na něj někdy kouknu. Teprve až když začaly vycházet recenze, začalo se o něm mluvit a všude, opravdu všude i tady v Česku na něj pjeli ódu, tak teprve pak (hanba mi!) jsem se na něj rozhodla kouknout, stejně jsem ale bála, že mě to nebude bavit a že skončím uprostřed prvního dílu. Jak jsem mohla být celou tu dobu tak slepá!? Tak tohle byl naprostý úlet, od prvního dílu k poslednímu nebyl moment kdybych se zároveň nesmála a nebrečela, kdybych se netěšila a zároveň se nebála co přijde dál, a stejně tak nebyl moment kdybych se snad zdánlivě nudila!! Totálně neznámí herci a tak skvělá show. Bravo!!!

22. července (2018)

Film 22.července není vůbec špatný životopisný snímek. Dokonce je prý i velice přesný (podle diskuzí co jsem četla) samozřejmě, že se do něho nevešlo úplně vše a další samozřejmostí je, že má své stanovisko a to sdílí s diváky. To vše je se mnou v pořádku, a vlastně nemám co filmu vytknout, snad jen to, že postrádá špetku zajímavosti, něčeho unikátního nebo charakterního. Pro mě byl jedinou hvězdou Jonas Strand Gravli, z kterého se pomalu rodí velký norský herec. Nakonec film se snaží popsat události kolem 22. července a to se mu daří, takže za mě dobrý, ale nic velkolepého se nekoná.

Černý víkend (2019)

Blackbird je film, který jsem si chtěla pustit ze dvou důvodů, zaprvé mám ráda komorní drama, zadruhé miluju Miu Wasikowskou a zbytek obsazení taky není k zahození :D. Je to pomalý, docela jednoduše natočený snímek, nehraje si na nic velkého a nesnaží se diváka nějak přehnaně dojmout. Bohužel je to ten typ filmu, na který brzo zapomenu. Nic v něm nebylo vyloženě špatné, ale na druhou stranu, mi tam chybělo něco odvážného, něco čeho bych se mohla víc chytit. Film mi sice ubíhal, ale přesto mě ani jedna postava dostatečně neoslovila, abych celý příběh více prožívala. Připadala jsem si zde jako skutečný divák, který sleduje život jedné rodiny odvedle, se kterou však nemá mnohé společného a vlastně je jen zvědavý jak to drama celé skončí. Nepředpokládám, že bych se na Blackbird koukla znovu, ale ani mě nemrzí, že jsem u něho strávila svůj čas.

plakát

Sexify (2021) (TV seriál)

Sexify předčilo mé očekávání. Polsko na Netflixu doteď nebylo zastoupeno úplně reprezentativní filmografií ( viz. například 365 dní). Přitom v Polsku se točí skvělý filmy (Corpus Christi, Studená válka, Ida,...) a teď konečně přibylo něco odvážného i na Netflix. Celý projekt se mi fakt líbil, oceňuji přímost a lehkost dialogů (u kterých jsem se upřímně nasmála), hlavní hrdinové jsou příjemně uvěřitelní, hlavní hrdinka, která reprezentuje trošku nerdíka, opravdu vypadá jako nerdík, nemá natočené vlasy, namalované oči, je přirozená a relatable!. Stejně tak její budoucí love interest je sympatický kluk, který vypadá na svůj věk! Paráda :D Stylizace a hudební doprovod mi k seriálu sedl ještě o to víc, krásně podtrhl celej tenhle divnoseriál (a to myslím v dobrém) a navodil lehce cool atmosféru. Samozřejmě, že se tam našly nedostatky, trochu mě mrzel konec a i jiný maličkosti, ale když to všechno sečtu, odečtu a podtrhnu, tak jsem se u každé epizody skvěle bavila, o všechny postavy jsem měla skutečný zájem a nakonec tu lásku, randění, seznamování a objevování zfilmovali opravdu skvěle!

plakát

Pustina (2016) (TV seriál)

Pustina vyšla v roce 2016 a já ji hodnotím až teď...co se stalo? Sama nevím :D, každopádně o Pustině jsem slyšela strašně moc, ale přesto jsem si ji pět  celých let co o ní slýchám, nepustila. Když jsem to konečně v roce 2021 napravila, zjistila jsem, že přece jen máme být v Česku na co pyšní (myslím na současnou filmografii). Pustina má charakter, má skvělý příběh, super lokalitu!!!, obsazení ale hlavně to dohromady všechno vyšlo a jakmile si pustíte jeden díl, chcete další a další. Co opravdu kvituju je celé zpracování, myslím tím, že tady nejde jen o příběh (jako se často u krimi sérii stává), tady jde o cinematografii o vizuál a to vše tady dopadlo na 1 s hvězdičkou. Opravdu ze současnosti jeden z nejlepších českých projektů a hravě může konkurovat i těm zahraničním.

Rande (1997)

Zvláštní film, né že by byl něčím extrémně zajímavý nebo komplikovaný, spíš naopak. Děj nebyl extra originální a celý se docela táhl. Přesto mě film nenudil. A to s největší pravděpodobností díky hlavním propagonistům. Krásná, zasněná Liv Tyler a vedle ní jiný, unikátní Joaquin Phoenix. Ti dva byli srdcem tohoto filmu, bez nich bych na film buď velmi rychle zapomněla nebo bych se snad ani nedokoukala. Ale něco z toho filmu, něco z těch dvou ve mně zůstalo.

Mansfieldské sídlo (1999)

Přiznávám, že jsem nečetla knižní předlohu, jen jsem viděla starší BBC adaptaci, kterou mám taky hoodně ráda. Asi díky tomu, že jsem Mansfield Park nečetla, mě film tak okouzlil. S hlavní hrdinkou jse soucítila, hlavního hrdinu jsem chtěla a do toho přispěla i má slabost pro period drama. Takže tak. Hodnocení je trošku "nahajpované", hodnotila jsem hned po zhlédnutí, teď už bych možná hvězdičku ubrala, ale vem to čert :D

plakát

Byl by to hřích - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

So Far So GOOD! Přiznávám, že mě trailer seriálu nijak neoslnil, ani jsem se nechtěla kouknout, ale po prvních ohlasech jsem se nechala přesvědčit a donutila jsem se kouknout na "aspoň jeden díl". Ha nakonec jsem viděla hned dva zároveň. Jak jsem napsala do první věty, so far soooo good! Tak snad se to nepokazí. Pro mě velký překvapení :)

Ovládací panel