Janek14

okres okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 13.7.2017  15:41
    Ještě víc (2018)

Chladný, drsný, nemilosrdný. Příběh chlapce žijícího v prostředí uprchlíků, kde je s lidmi nakládáno jako s věcmi. Jeho charakter se ocitá na rozhraní svojí lepší a horší stránky a divák sleduje, jak se postupně vlivem otce a prostředí překlápí na tu horší. Už jenom tato proměna hlavní postavy pro mě byla ve filmu silným zážitkem. Co ale ještě zvedá kvalitu filmu je fakt, že není jen o konkrétním příběhu, ale kriticky poukazuje na přístup k uprchlíkům jako mase, nikoliv jako k jednotlivcům. Celkově dost realistické a o to víc depresivní.

• 4.7.2017  09:30
    Chibula (2017)

Krásně nasnímaná krajina, mluví se málo, mlčí se hodně. Pod na první pohled plochým dějem, se ale skrývá vnitřní boj muže se sebou samým. Výjimečnost filmu podle mě spočívá v tom, že k tomu co vyjadřuje mu stačí pouze komorní scénář a minimalistické herecké výkony. Celé je to ale takové skryté, takže je pro někoho možná těžší do toho proniknout.

• 11.3.2017  19:30

Veškerá akce je sakra kvalitní, realistická, přehledně sestřihaná a bez jakýchkoliv logických děr. A když zrovna ustane, nastupuje psychologické rozebrání postav, kterých sice není moc, ale o to hlouběji se jim film věnuje. Vlastně je to v základě westernově syrové drama s akcí navrh, výbornými herci na všech stranách a skvělým (ne moc veselým) zakončením.

• 3.2.2017  14:06
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

První díly vypadaly dobře a s každým dalším rostl můj zájem o tenhle seriál. A teď po zhlédnutí posledního dílu musím zvýšit hodnocení ze čtyř na pět. Vůbec nevadí, že to má převzatou předlohu, protože je to prostě skvělé mysteriózní drama s dobovou atmosférou. Skvělé herecké výkony a každý díl alespoň jedna vtipná hláška většinou od Trojana, což je super, protože poslední detektivky s ním za nic nestály. A konečně také zasáhnutí trochu do jiných žánrů, než jsme u ČT zvyklí.

• 13.2.2018  23:26

Působivě vykreslený kontrast uspořádaného, ale chladného a prázdného světa, který naruší něco naprosto opačného a nevysvětlitelného. Chování postav příliš nepřipomíná skutečné lidi, a mají tak spíš pozici figur, které jsou prostředkem děje. Jsou dvě cesty jak nahlížet na tenhle film. Buď se ve všem budete snažit hledat abstrakce a metafory a pak asi zjistíte, že film není zas tak hlubokým obrazem společnosti jak se zdá. Nebo se zaměříte na to, že film se snaží předat hlavně “estetickou” stránku té až antické zápletky a je natočen tak, že musíte hltat každý záběr. Osobně bych se přikláněl k druhé verzi. Film bych i přes jeho nesporně netradiční způsob vyprávění a viditelnou pozici na festivalu Be2can úplně neřadil mezi nějak zvlášť kontroverzní snímky, protože v rámci svojí odchylky od klasických kinových tradic se na to hezky kouká. To ale neznamená, že se filmu nepodařilo předat zápletku způsobem, který mě dokázal zaujmout a pocit z něj si budu ještě dlouho pamatovat.

• 4.7.2016  18:22
    Anthropoid (2016)

Před projekcí filmu proběhl krátký úvod, kterého se mimo jiné zúčastnil také sám Sean Ellis, který se zmínil, že film je kontroverzní. A měl pravdu. Film je narozdíl od jiných historických filmů netradiční v tom, že zpracovává hlavně to čím si atentátníci museli projít. Což odůvodňuje tu dlouhou a tolik kritizovanou přestřelku na konci. A před titulky se navíc píše, že atentátníci bránili kostel šest hodin. Skvělé herecké výkony od Cilliana Murphyho až po Alenu Mihulovou. Škoda jen toho zjevu Gaislerové na konci, protože do té doby byla scéna skvěle vyvedená a zbytečně to odtrhlo od reálné působivosti.

• 27.6.2016  22:10

Skvělý návrat klasiky na plátno. Jednička nasadila pokračování opravdu vysokou laťku, kterou Dory sice nepřekročila, ale není jí daleko. Jeden z mála animáků (spíš jediný), kde mi ani tolik nevadila ta sentimentalita. Z nových postav mě bavil hlavně Hank a ti dva tuleni. Célému filmu dodává plus skvělý český dabing. PS: Marek Eben v roli Marka Ebena byl nejlepší.

• 22.8.2016  22:55
    Jason Bourne (2016)

Škoda že, Jason Bourne postrádá to, čím byla předchozí trilogie tak výjimečná. Akce je hrozně nepřehledná a příliš moderní. Bourneovi rozhodně více slušel civilnější a ne tak velkolepý vzhled. Přitom vývoj scénáře je velmi dobrý (až na pár scén, které už v trilogii byly). Matt Damon jako vždy nezklamal a Alicia Vikander je skvělá. Rozhodně to nebyl přůšvih, ale to, že se pokračování vyrovná trilogii se čekat nedalo.

• 6.2.2017  14:36
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

První díl nabídne dokonale zpracovaný děj s napjatou atmosférou a bezchybně vystavěnými scénami, které šlapou jako hodinky. Od druhého dílu se tempo zpomalí a přichází mistrovsky napsané psychologické drama mezi postavami se skvěle promyšlenými nejednostrannými charaktery. Herci snad nemohou být lepší. Kamera, hudba, střih... vše odvedeno na 120%

• 4.7.2016  13:25
    Jozefův syn (2016)

Deset vteřin pohledu na pohovku, pod kterou se skrývá kluk. Následně se kamera minimální rychlostí přesouvá na prázdné křeslo. Několik dalších nekonečných vteřin pohledu na křeslo. Kamera se přesouvá zpět na pohovku a opět nás čeká neuvěřitelný pohled na kus nábytku. Až poté někdo vejde do místnosti a alespoň něco se trochu začne dít. Herecké výkony vedené režisérem do stále stejně nezajímavé polohy a to včetně Amalrica, kterého mám jinak velmi rád. Ve výsledku to myšlenku mělo, ale tak na patnáctiminutový film.

• 4.7.2016  12:59
    Julieta (2016)

Kvalitní vztahové drama bez laciných klišé. Výsledek je skvěle vypointovaný a vše doprovází působivá hudba.

• 19.5.2016  20:59
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Bylo to fajn hlavně díky skvělému hereckému obsazení. Vetchý jako vždy odvádí výkon hodný mistra. Scénář se vyvíjí překvapivě dobře. Do kina by tohle bylo málo, ale na televizní film velmi dobré.

• 1.5.2017  20:54

Dokument trochu jinak. Nejsou v něm žádné diagnostiky, názory rodičů nebo rozhovor s doktorem, ale o to osobnější film je. Čistě vnitřní náhled do života několika neobyčejných dětí. Miroslav Janek v podstatě jen natočil obsah a poskládal ho dohromady, což ve výsledku filmu prospělo, protože nejlepším způsobem jak divákům představit svět autistů je ukázat ho v přirozené formě, kde jsou tito lidé tím kým skutecně jsou.

• 24.5.2016  22:10

Největší slabinou tohoto filmu je ten prvoplánový a k smrti nudný příběh, který natahovaný spoustou zbytečných keců směřuje do jedné finální přestřelky, která stejně nakonec za nic nestojí. Další slabinou je řada lacině vystavěných " romantických " scén. A ten konec byl tak Hollywoodsky " dojemný ", že mě to úplně otrávilo. A to jsem si myslel, že jdu do dobrého westernu :(

• 25.5.2016  21:59
    Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)

Lepší než předchozí Případ pro exorcistu a Modré stíny je to už jen díky výrazně zajímavějším lokacím a originálnější zápletce. Dokonce se nabídlo i několik velmi napínavých momentů... 3,5*

• 10.8.2017  09:31
    Příchozí (2016)

První dvě třetiny, ve kterých se postupně odhaluje podoba zápletky, obsahují skvěle mrazivou a skličující atmosféru. Tempo je pomalejší (alespoň v porovnání s jinými velkoprodukčnímy sci-fi filmy) a scény téměř bez hudby. V podstatě je to hlavně o pocitech a skoro by se dalo říct, že to má blíže k dramatu než ke klasickému sci-fi. U toho toho ale měl film zůstat, což se nestalo. V poslední třetině, kdy dochází k vysvětlení a objasnění zápletky nastává změna stylu a trochu i žánru filmu, což narušuje předchozí dvě třetiny filmu. Dosavadní atmosféra je pryč a celé to nějak nedrží pohromadě. Škoda toho závěru, protože ten zkazil to, co bylo až do něj super.

• 8.10.2016  15:27

Tak to mám nejradši. Příběh podaný čistě tak jak je. Žádné klišé a civilní vzhled. Sullenberger v rukou skvělého Toma Hankse a navrch příjemná dávka humoru.

• 5.7.2016  11:27
    Učitelka (2016)

Takové obyčejně lidské drama. Skvěle napsaný děj se prolíná mezi rodičovskou schůzí a jednotlivými školními dny. Zuzana Mauréry výborná, Ondřej Havelka také. Při vtipech lidé tleskali a na konci ovace ve stoje. Danke schön !

• 8.1.2017  08:24
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Legenda navždy zůstane legendou a jen těžko může být překonána. Proto je tak těžké točit na něco takového remake. Samozřejmě, že takovou poetiku jako staré zpracování to nemá, ale i tak je to velmi zdařilé a v některých ohledech i realističtější. Scénář je po celou dobu obstojný. Skvělá kamera, výprava, hudba a i nový herci.

• 21.5.2016  10:50
    Kolonie (2015)

Jakmile se film rozjede je až dokonce strašně napínavý. Musím přiznat, že mám Daniela Brühla film od filmu radši a sledovat Emmu v jiné roli než jen pořád jako Hermionu bylo taky fajn. Michaelovi Nyqvistovi se dokonale podařilo předvést naprostého „nechuťáka“, kterého od začátku filmu nenávidíte… scény byly velmi působivé (hlavně díky výborné hudbě) a celou dobu jsem měl oči přilepené na plátně a netrpělivě čekal jak to dopadne. Film donutí přemýšlet o tom, jak nedávno jsme tu ještě měli středověk a jakých svinstev je člověk schopen.

• 23.5.2016  21:40

V první půlce, která nabízí přehled typicky skvělých Tarantinovských dialogů, se postupně divák seznamuje s postavami a jeho sympatie se přesouvají od jedné k druhé. Hlavně při prvních 15 minutách, odehrávajících se v zasněžené krajině, jsem litoval, že jsem film neviděl v kině a připravil se tak o dokonalé záběry v tomto unikátním formátu. Asi po hodině a čtvrt (ve které se rozhodně nenudíte) se objeví podnět k roztržce a následuje typická Tarantinovská akce, o krev není nouze (až se z toho zvedá žaludek) a vše provází Morriconiho legendární hudba. Detektivní zápletka a postupné odhalování skutečných tváří postav dodává skvělé napětí. No a ta slow motionová přestřelka byla výborným (zdaleka nekončícím) vyvrcholením. Sice souhlasím s některými kritikami, ale nemůžu si pomoci mě to stršně bavilo :)

• 29.5.2016  00:14

Film není jen o přežití a konfliktech mezi indiány a bělochy, ale o obrovské životní ztrátě a pomstě. Od diváka se zde očekává, že zajde do hlubšího přemýšlení. A v tom je film něco víc. Kromě toho je také překrásně nasnímaný. Lubezkiho kamera nevyniká jen v záběrech na krajinu, ale také v syrových akcích, do kterých se vžijete z velké části také díky úhlu a stylu snímání. Herecké výkony jedním slovem famózní. Leo si toho Oscara zasloužil a Tom Hardy taky výborný. Nesouhlasím s kritikami, že postava Toma Hardyho je příliš černobílá a prvoplánová. Právě naopak se mi jeho vypočítavý a zákeřný charakter velmi zamlouval. Iñárritu, který se rozhodl vyhýbat větším trikům a zelenému plátnu udělal dobře, protože na filmu je ta realita opravdu poznat. Za poslední dobu jsem v kině viděl několik srovnatelně dobrých filmů, ale žádný z nich mi nepřinesl takový zážitek jako Revenant.

• 8.1.2017  09:32

Moc jsem se těšil na zasazení do doby, ve které by vlastně měl Sherlock být. Ale zklamání nebylo malé. Scénáristům už došly nápady a tak vymýšlí blbosti a snaží se to skrýt za to, že je to jako zamotané. Skvělé herce bohužel utápí odpadní scénář a pár „ vtipů “ jako třeba vypasený Mycroft tomu moc nepomůže. No a co by to bylo za konec kdyby se neukázalo, že celou dobu za vším nestál nikdo jiný než již stokrát mrtvý Moriarty...

• 19.5.2016  19:05

Skvělý start pro novou trilogii! Vím, že hodně lidí kritizuje nové Star Wars za to že scénář je příliš podobný scénáři k epizodě 4, ale mě to vůbec nevadilo, protože scénář otevírá nové situace a nápady, a je tedy ideální k představení nových postav. Všichni noví herci výborně vybraní pro svoje role. Jen výběrem Adama Drivera jsem si nebyl tak jistý, ale po chvíli už mi to nevadilo. Harrison Ford jako vždy samozřejmě nezklamal. Kamera úžasná (zvláště při scéně prvního vzletu Falcona). A do toho všeho legendární hudba Johna Williamse. J. J. Abrams svým bezchybným řemeslem rozjel nový příběh, ale zachoval, co mělo být zachováno.

• 18.5.2016  22:31

Sice je v tom obrovská nadsázka, ale i tak to má smysl. Na film jsem se chystal už dlouho a hodně jsem od něho čekal. Možná proto jsem byl lehce zklamán. To nejlepší je vidět v traileru a čekal bych možná trochu větší spád. Ale abych nebyl jen kritický… film si rozhodně zaslouží chválu za originalitu a zasmějete se u toho.

• 5.7.2016  12:42

Filmaři si dělají srandu z filmařů a výsledkem je skvělá česká komedie. Originální dějová linka vypráví, jak moc dramaticky se může filmařská práce vyhrotit. Vtipné postavy v rukou skvělích herců. Takhle by měla vypadat česká komedie.

• 18.5.2016  22:29

Film nejen že je po technické stránce téměř dokonalý, ale vyniká také výborným scénářem. Tom Cruise opět dokazuje, že je výborný herec. Emily Blunt také skvělá. Film mě moc potěšil, je vidět že v dnešní době, ve které je velké množství akčních filmů založeno pouze na efektech, se najdou i takové které mají k tomu všemu i propracovaný a logický příběh (např. na rozdíl od filmu Labyrint: Útěk).

• 18.11.2017  10:41
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Atmosfericky špinavá kriminálka, ve které hraje úplně všechno. Scénář, herci, kamera a hlavně ty charaktery - to je něco. Pro ty, kteří dokáží ocenit určitou komplikovanost postav je to naprostá lahůdka. První série - 100%. Co se druhé série týče, oceňuji, že se nijak nesnaží vozit na vlně předchozího úspěchu, tak jako velká část dnešních seriálů, ale zabývá se novým příběhem, postavami a prostředím. Atmosféra je opět velmi působivá, charaktery skvěle napsané a jejich představitelé předvádí mistrovské herecké výkony (zvláště Colin Farrell). Hlavních postav je tu ale více, a série se jim nestíhá věnovat tak do hloubky. Navíc k jejich většímu rozvoji dochází až tak v půlce, takže si k nim divák nestihne udělat tak osobní vztah, jako v první sérii. Finále je trochu zdlouhavé a má sklony k patosu. Kvalita seriálu je samozřejmě pořád vysoká, ale nějaké mouchy, o které první série ani nezavadila, to má. Druhá série - 80%.

• 24.5.2016  21:47
    Zabijáci (2014)

Na rozdíl od Ženy v kleci k finále nedojde tak rychle a jednoduše a zápletka je mnohem zamotanější. Stejně jako v prvním dílu panuje skvělá temná atmosféra. Nepříjemný negativní a ne příliš milí Carl s přátelským arabským společníkem Assadem jsou skvěle doplňující se dvojka. Druhý díl oproti prvnímu přináší nové a zajímavější lokality. Nalákalo mě to a těším se na pokračování...

• 26.5.2016  20:16
    Gravitace (2013)

Gravitace je po vizuální stránce dokonalá. V kině to musel být jedinečný zážitek. Lubezkiho kamera je uchvacující... ale teď přijde velké ALE... příběh je téměř nulový a to dokáže zhoršit hodně i přes tak dobrou technickou stránku.

<< předchozí 1 2