Janek14

Jan Kratochvíl

okres okres Praha

1 2 následující >>
    • 29.5.2016  00:14

Film není jen o přežití a konfliktech mezi indiány a bělochy, ale o obrovské životní ztrátě a pomstě. Od diváka se zde očekává, že zajde do hlubšího přemýšlení. A v tom je film něco víc. Kromě toho je také překrásně nasnímaný. Lubezkiho kamera nevyniká jen v záběrech na krajinu, ale také v syrových akcích, do kterých se vžijete z velké části také díky úhlu a stylu snímání. Herecké výkony jedním slovem famózní. Leo si toho Oscara zasloužil a Tom Hardy taky výborný. Nesouhlasím s kritikami, že postava Toma Hardyho je příliš černobílá a prvoplánová. Právě naopak se mi jeho vypočítavý a zákeřný charakter velmi zamlouval. Iñárritu, který se rozhodl vyhýbat větším trikům a zelenému plátnu udělal dobře, protože na filmu je ta realita opravdu poznat. Za poslední dobu jsem v kině viděl několik srovnatelně dobrých filmů, ale žádný z nich mi nepřinesl takový zážitek jako Revenant.

• 26.5.2016  20:16
    Gravitace (2013)

Gravitace je po vizuální stránce dokonalá. V kině to musel být jedinečný zážitek. Lubezkiho kamera je uchvacující... ale teď přijde velké ALE... příběh je téměř nulový a to dokáže zhoršit hodně i přes tak dobrou technickou stránku.

• 25.5.2016  21:59
    Pět mrtvých psů (TV seriál) (2016)

Lepší než předchozí Případ pro exorcistu a Modré stíny je to už jen díky výrazně zajímavějším lokacím a originálnější zápletce. Dokonce se nabídlo i několik velmi napínavých momentů... 3,5*

• 25.5.2016  10:34

Vlastně by to byl normální průměrný animák s dobrou animací, ale některé fóry a nějrůznější odkazy na filmy dodávají zábavnost i pro starší. Dvojice páníčka a jeho psa, přičemž pes je často chytřejší než jeho pán je velmi zábavná. Zápletka s králíky také. 3,5*

• 24.5.2016  22:10

Největší slabinou tohoto filmu je ten prvoplánový a k smrti nudný příběh, který natahovaný spoustou zbytečných keců směřuje do jedné finální přestřelky, která stejně nakonec za nic nestojí. Další slabinou je řada lacině vystavěných " romantických " scén. A ten konec byl tak Hollywoodsky " dojemný ", že mě to úplně otrávilo. A to jsem si myslel, že jdu do dobrého westernu :(

• 24.5.2016  21:47
    Zabijáci (2014)

Na rozdíl od Ženy v kleci k finále nedojde tak rychle a jednoduše a zápletka je mnohem zamotanější. Stejně jako v prvním dílu panuje skvělá temná atmosféra. Nepříjemný negativní a ne příliš milí Carl s přátelským arabským společníkem Assadem jsou skvěle doplňující se dvojka. Druhý díl oproti prvnímu přináší nové a zajímavější lokality. Nalákalo mě to a těším se na pokračování...

• 23.5.2016  21:40

V první půlce, která nabízí přehled typicky skvělých Tarantinovských dialogů, se postupně divák seznamuje s postavami a jeho sympatie se přesouvají od jedné k druhé. Hlavně při prvních 15 minutách, odehrávajících se v zasněžené krajině, jsem litoval, že jsem film neviděl v kině a připravil se tak o dokonalé záběry v tomto unikátním formátu. Asi po hodině a čtvrt (ve které se rozhodně nenudíte) se objeví podnět k roztržce a následuje typická Tarantinovská akce, o krev není nouze (až se z toho zvedá žaludek) a vše provází Morriconiho legendární hudba. Detektivní zápletka a postupné odhalování skutečných tváří postav dodává skvělé napětí. No a ta slow motionová přestřelka byla výborným (zdaleka nekončícím) vyvrcholením. Sice souhlasím s některými kritikami, ale nemůžu si pomoci mě to stršně bavilo :)

• 21.5.2016  14:05

Stále nevím proč, ale film mě nebavil tolik jako jiné od Allena (např. Půlnoc v Paříži nebo Vicky Cristina Barcelona) i přes to, že má nápaditou dějovou linku a skvělou atmosféru a herce. Film se skvěle hodí k odpolednímu odpočinku a zaručeně pobaví. Milé bylo také, že v něm hrál sám Woody Allen. PS: Scéna sprchujícího se zpěváka nezapomenutelná. :)

• 21.5.2016  10:50
    Kolonie (2015)

Jakmile se film rozjede je až dokonce strašně napínavý. Musím přiznat, že mám Daniela Brühla film od filmu radši a sledovat Emmu v jiné roli než jen pořád jako Hermionu bylo taky fajn. Michaelovi Nyqvistovi se dokonale podařilo předvést naprostého „nechuťáka“, kterého od začátku filmu nenávidíte… scény byly velmi působivé (hlavně díky výborné hudbě) a celou dobu jsem měl oči přilepené na plátně a netrpělivě čekal jak to dopadne. Film donutí přemýšlet o tom, jak nedávno jsme tu ještě měli středověk a jakých svinstev je člověk schopen.

• 21.5.2016  00:42
    Psycho (1960)

Hitchcock nepoužívá ve filmu žádné efekty a přece je to tak PŮSOBIVÉ. Celé je to o psychologii, nikoliv o vizuální děsivosti a přece tolik STRAŠIDELNÉ. Scény skvěle načasované, hudba děsivá, herci přesvědčiví… no jedním slovem GENIÁLNÍ.

• 20.5.2016  19:30

Velmi poutavý příběh. Klasicky temnější dánská detektivka, která rozhodně nezklame očekávání. O kus lepší by to bylo, kdyby tam bylo méně dojímavých okamžiků a více dánské syrovosti. Umím si to představit i o něco delší. Děj si mohl ještě více pohrát se zápletkou, tak aby k finále nedošlo tak rychle… i když chápu, že v tom je omezující knižní předloha. Jinak herci výborní. Dánskou kinematografii mám čím dál radši.

• 19.5.2016  20:59
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Bylo to fajn hlavně díky skvělému hereckému obsazení. Vetchý jako vždy odvádí výkon hodný mistra. Scénář se vyvíjí překvapivě dobře. Do kina by tohle bylo málo, ale na televizní film velmi dobré.

• 19.5.2016  19:05

Skvělý start pro novou trilogii! Vím, že hodně lidí kritizuje nové Star Wars za to že scénář je příliš podobný scénáři k epizodě 4, ale mě to vůbec nevadilo, protože scénář otevírá nové situace a nápady, a je tedy ideální k představení nových postav. Všichni noví herci výborně vybraní pro svoje role. Jen výběrem Adama Drivera jsem si nebyl tak jistý, ale po chvíli už mi to nevadilo. Harrison Ford jako vždy samozřejmě nezklamal. Kamera úžasná (zvláště při scéně prvního vzletu Falcona). A do toho všeho legendární hudba Johna Williamse. J. J. Abrams svým bezchybným řemeslem rozjel nový příběh, ale zachoval, co mělo být zachováno.

• 18.5.2016  22:31

Sice je v tom obrovská nadsázka, ale i tak to má smysl. Na film jsem se chystal už dlouho a hodně jsem od něho čekal. Možná proto jsem byl lehce zklamán. To nejlepší je vidět v traileru a čekal bych možná trochu větší spád. Ale abych nebyl jen kritický… film si rozhodně zaslouží chválu za originalitu a zasmějete se u toho.

• 18.5.2016  22:29

Film nejen že je po technické stránce téměř dokonalý, ale vyniká také výborným scénářem. Tom Cruise opět dokazuje, že je výborný herec. Emily Blunt také skvělá. Film mě moc potěšil, je vidět že v dnešní době, ve které je velké množství akčních filmů založeno pouze na efektech, se najdou i takové které mají k tomu všemu i propracovaný a logický příběh (např. na rozdíl od filmu Labyrint: Útěk).

• 18.5.2016  22:17
    Uprchlík (1993)

Pro Harrisona Forda ta nejtypičtější role. Charaktery hlavních postav jsou skvěle vykresleny hlavně díky skvělým hercům (Tommy Lee Jones si toho Oscara opravdu zasloužil). Řemeslně i scénáristicky výborně natočený film. Děj místy lehce předvídatelný, ale z většiny skvěle promyšlený.

1 2 následující >>