gabin(a)

Gabriela Sochnová, st.

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 9.8.2018  16:12

Po skvělém Jednom dni v Itálii velké očekávání jednoho dne v mé stejně milované Francii a pak bohužel o to větší zklamání. Nečekala jsem profláknutá klišé, tedy "Prováns" a samou Paříž, ale přece jen mi tam chyběla ta pestrost a větší spád, co byly u Itálie. Přišlo mi, že všechny části byly moc dlouhé a zbytečně podrobné, i když zajímavé. Nejvíc mi vadilo, že to celé bylo takové nefrancouzské, bez šarmu, studené, bez humoru, suché.

• 9.8.2018  16:02

Miluju cestopisy a Itálii, takže na tenhle jsem se moc těšila. Nezklamal! Krásné záběry, spousta nových informací, určitě se ráda podívám znovu! Naproti tomu Jeden den ve Francii mě hrozně zklamal, věnoval se prakticky jen průmyslu, technologiím a vždycky až moc dlouho. Země tak pestrá po všech stránkách by si zasloužila i pestřejší mozaiku....

• 17.10.2017  15:03

Myslím, že všechny ty hnusné čarodénice včetně Obermannové byly trapný už od narození, ne-li od přirození....Když točí debility soukromé TV stanice, tak je to strašné, ale asi to svoje publikum má a vyplatí se to, jinak to okamžitě ukončí a natočené nepodarky odvysílají v horším a pak nejhorším vysílacím čase. Ovšem když povinné koncesionářské poplatky utrácí veřejnoprávní televize za takovéto ultramegakokotiny, je to snad na žalobu! A to nemluvím o neaktuálních a navíc ulhaných zprávách!

• 8.8.2017  17:01

Při všech nesporných kvalitách filmu a hlavně Lea jsem nebyla schopná zapomenout na toho skutečného zmetka a jeho spoluzmetky na zabití, bylo mi blujno úplně ze všech! Občas jsem někde četla, že si Scorsese zachovává neutralitu a hlavního "hrdinu" nehodnotí, ale mě připadá, že Belfort tady má být zábavný ultrafrajer, vlastně všechno bylo super a byla to jízdaaaaa! Nemám ráda, když se z katastrof dělají romance á la Titanic a z hajzlů zábavné figurky. Asi je to taky obsazením Lea, Belforta měl hrát sám slizoun Belfort nebo někdo tak plastikově hnusnej jako on. Kdyby aspoň výnosy z filmu šly těm naivním chudákům co těm podvodníkům jejich trapné radovánky pro primitivy platily....

• 8.8.2017  16:48
    Utajené krásy Itálie (TV seriál) (2014)

Itálie nádherná, návštěvy zajímavé, Alex je tam trochu moc a občas mi překáží nebo i leze na nervy. Já mám raději cestopisy, kde průvodci tolik nejsou vidět a nekazí nádherné záběry na krajinu. Stačí, že se objevují v záběrech, kde si povídají s lidmi. Ale to je podružné, hlavně jsem se toho tady spoustu dozvěděla a ráda se koukám znovu. Itálie a Francie jsou totiž moje nejoblíbenější země a díky své velikosti a rozmanitosti jak zeměpisné tak historické mě nikdy mě neomrzí!

• 8.8.2017  15:53
    Ben Hur (1959)

Nádherný film a absolutně nechápu, proč někdo dělá remake. Asi proto, že všechno natočí levně a draho prodá zvědavcům, co se přijdou přesvědčit, že původní verzi nic nepřekoná!

• 8.8.2017  15:37

Pěkný příjemný filmík, který mi jen potvrzuje, že ani 10 hvězd kalibru Anthony Hopkinse nenahradí jednoho pomrkávajícího a koktajícího Woody Allena. I když...Woody nehrál ani v Půlnoci v Paříži...a ta se mi líbila o moc víc! Měla něco navíc, co má asi každý z Allenových filmů a to mi tu chybělo: legrace, nadsázka, napětí, fantaskno, filozofie popřípadě utahování si z ní..... A. taky mi potvrzuje, že Londýn není Paříž ani Řím ani Barcelona, díky které jsem vzala na milost pro mě slabou Vicky Cristinu. Asi na film brzo zapomenu. Ale pořád lepší než 90% romantických srágor, tak hojně navíc reprízovaných v TV!

• 1.8.2017  16:35
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Nemůžu hodnotit, protože se nemůžu koukat, protože nikomu, ale opravdu nikomu nerozumím a tím myslím NAPROSTO PŘÍŠERNÝ ZVUK A NESROZUMITELNÉ HUHLÁNÍ HERCŮ!!! Takže jsme se dostali od přehnané divadelní přeučilovské výslovnosti starých inscenací a seriálů až na jakési mrmlání jako ze spaní. Pozorovala jsem to často u série Detektivů od svaté trojice a tady jsem fakt ztratila trpělivost. Přitom pro toho, kdo má rád severské a rádobyseverské detektivky (já nee) to nemusí být vůbec špatný počin. Škoda, no, jak říkal Bohuš.

• 29.5.2017  16:01
    Ptáci (1963)

Četla jsem a viděla jsem kdysi. Kniha je vynikající a film na mě vcelku zapůsobil a tak jsem pak tady tak nějak popaměti dala 5 hvězdiček. Teď jsem viděla znovu a ubírám hvězdu a možná uberu další, ani jsem nedokoukala...U mě film ve zkoušce časem prostě neobstál, Hitchcock to naštěstí neví:-) Hrozně se mi nelíbí Tippi Hedren ani jako osoba ani její ultrakožené hraní, natož pak ten supr účes a maskovitý mejkap. Zkazila mi i Marnie. Vůbec mě iritovala spousta věcí a nebyly to ty staré triky, ty mi přišly spíš roztomilé - naopak právě pro jeho věk jsem film vzala na milost a taky že byl první slavný s vraždícími zvířaty. Ale většina scén včetně snímání a s tím související herecké výkony (konkrétně telefonní budka - to snad není spoiler), kecy, některé další scény.... Daleko víc mě bavily jiné Hitchcockovy filmy (včetně parodií na ně) v čele s Psychem, připadala mi lepší i pár dní předtím odvysílaná Vražda na objednávku, nemluvě o skvělém Oknu do dvora.

• 19.4.2017  11:01
    Rusalka (1977)

Hvězdičky patří výhradně hudební složce a zámku. Ty by si zasloužily za 5, ale zbytek v čele s Kňažkem a Vašáryovou to pokazil:-).

• 19.4.2017  10:58
    Rusalka (1962)

Nádherné překvapení! Bez nemožného Kňažka a unylé Vašáryové. Opravdická pohádková krásně strašidelná atmosféra, dokonalý Vodník a ultračarodějnická Ježibaba, krásná Rusalka, u které jsem hned googlila, kamže se taková krasavice mohla proboha ztratit. Na tu dobu překrásně udělané, hodně mi to připomínalo scény z Byl jednou jeden král a nebylo to jen V.Rážem, který tam hrál rybáře a tady prince. No a samozřejmě, TA HUDBA! Ta je nezkazitelná a jako pro mě všechno od Dvořáka, dojemná, nádherná a dokonalá.....

• 13.2.2017  12:36
    Sunset Blvd. (1950)

Tak jsem to konečně viděla a jsem spokojená. Billy Wilder prostě nezklame, ať točí cokoliv! Výborný, špičkově vyprávěný příběh, perfektní herecké výkony, co víc si přát? Povinně pouštět všem hloupým režisérům!

• 1.2.2017  10:48

Duchny ve Vegas:-) Film natočený čistě pro potěšení čtyř hlavních hvězd, scénář se se "zápletkou" - jestli se to tak dá nazvat - moc nepáral. Když si vezmete, kolik mají USA obyvatel a kolik z nich do kina hvězdné obsazení přiláká i když jen jednou, asi neprodělali. Ale hvězdy nezklamaly, hoši jsou fakt dobří. Robert de Niro tu hrál konečně úplně normálního chlapa, ne mafiána nebo agenta CIA na odpočinku. Nejvíc mi utkvělo v paměti, jak to neskutečně seklo Moragnu Freemanovi v červeném obleku a jak skvěle tančí. Byl nejlepší!

• 1.2.2017  09:34

Tak takhle mimózní text distributora jsem snad ještě neviděla! Když pominu, že to vypadá, jako kdyby to byly 4 oddělené povídky a ne různě se prolínající příběhové linie, tak ty "povídky" nejsou o prostitutce, ta se připlete - i když se vší vervou své hvězdné představitelky - do příběhu mladých zmatených novomanželů. A už vůbec si dav nesplete obyčejného chlápka s filmovou hvězdou! Prostě si média, v Itálii určitě ještě debilnější než u nás (měla jsem tu čest tam mockrát pobývat a sledovat TV), vyhlédnou oběť a otravují ji jako celebritu, dávají jí debilní otázky typu trenýrky nebo slipy a rozpačité odpovědi nebohého páně Pisanella v přímém přenosu ihned interpretují a zvou na večerní TV debatu s debilními experty na mazání chleba zleva doprava....Tahle linie se mi moc líbila, ale nejvíc jsem se nasmála u "postaršího manželského páru" v podání mnoha filmy stmelené dvojky Woody Allena jako avantgardního operního režiséra a Judy Davis v roli jeho manželky, jako pepř suché psychiatričky. Woody zaslechne božský zpěv budoucího tchána své dcery ve sprše a rozhodne se z něj udělat hvězdu. Je to potrhlé jako Allen sám a fakt jsem se nasmála. Nejslabší je podle mě otřepaná story o párku amerických studentů, do jejichž poklidné domácnosti vstoupí afektovaná pasivně agresivní pseudointelektuálka. Unavený pragmatický cynik Alec Baldwin je tu od toho, aby její blazeované a rádoby šokantní kecy shazoval. Woody si prostě do pseudointelektuálů neopomene nikdy rýpnout. I kdyby točil film z pravěku, tak jeden z pralidí by určitě rozebíral úžasnou mentální sílu přesličky. Tady jsem nejvíc ocenila, že film ČT odvysílala v původním znění s titulky, protože si nedovedu představit, jak by dabing téhle postavy sebestředné protřelé herečky vypadal. Asi jako dabing starých dam a hřímajících starců v anglických detektivkách:-( Teď jsem četla některé komentáře, žehrající na povrchnost a předvídatelnost a roztěkanost atd. No takové přece italské komedie vždycky byly! Přitažené za vlasy, bláznivé, s nelogicky jednajícími postavami, fraškovitými nápady. Možná se pletu, ale přijde mi, že Allen chtěl složit poklonu nejen Římu (PROTO název To Rome with love), ale také bláznivé italské komedii a tak trochu obětoval sám sebe.

• 31.1.2017  09:37

Jako kulinářský cestopis pořád dobré, ale Anthony Bourdain je mi nesympatický, připadá mi nafoukaný, arogantní a celý pořad je pojednaný ve stylu typickém pro britské a americké cestopisy, který mi moc nesedí, taková jakási dravost a dynamičnost a upřímnost za každou cenu. Mám raději klid a pohodu bez rýpaní a tak se radši koukám na francouzského nezdolného optimistu Globe cookera Freda, pro někoho možná užvaněného a vtěrku, ale to se mi na něm právě líbí.... Když já su na ty Francóze:-)

• 30.1.2017  15:27
    Mafiáni (1990)

Nadstandardní film o tom, že být mafiánem není někdy taková sranda. Ale většinou jo, aspoň pro Roberta De Nira a Joe Pesciho. Ten hraje chudák samý mafiány, grázly a ještě k tomu magory, Harryho v Sám doma nevyjímaje. A hraje je moc dobře!

• 30.1.2017  15:20
    Liberace! (TV film) (2013)

Viděla jsem v TV. náhodou a bohužel ne od začátku, což mě mrzí a už se těším, až se na film podívám znovu. Nejen kvůli těm nádherným křišťálovým lustrům :-) Vynikající výkon Michaela Douglase! A Matt Damon nezůstal pozadu. Oba jsou tu opravdu skvělí a přes svou jinou sexuální orientaci jako ryby ve vodě. Příjemně mě překvapila absence explicitních sexuálních scén, ve kterých by se mnohý jiný realizační tým určitě rád vyžíval.

• 23.1.2017  14:50

K tomuto seriálu mě kdysi přivedl jediný záběr, který byl zrovna v TV, když jsem vešla do místnosti: moře, terasa, na ní stůl, na něm víno....a další záběry nějakého prosluněného jižního náměstí....Myslela jsem, že je to cestopis! Takovou atmosféru totiž bohužel můžeme vidět jen v nich. A hlavně bylo vidět, že je to autentické, žádná německá romantika nebo rádoby italský německý komisař v Benátkách:-). Jsem ráda, že se tento sympaťák vrátil na obrazovky, je to vítaný protipól všech těch šedočernozelených depresáren se sériovými úchylnými vrahy. Ale úplně ze všeho nejlepší je ta gestikulační symfonie i těch nejvedlejších postav. Jak já tohle na Italech miluju! Nikdo to tak neumí a naučit se to nedá, naštěstí!

• 19.1.2017  13:46
    50 odstínů vášně (2015)

Lituju všechny chudáky, kteří se těšili na erotický film! Místo toho dostali ...já ani nevím jak tuhle kravinu nazvat! Asi nechtěnou parodii na Dallas, Dynasty a telenovely, soudě podle těch cca 15 minut, které jsem na to střídavě při přepínání vydržela koukat, čistě z nevěřícnosti, že je to tak pitomé. Při scénách s otcem v kanceláři (doufám, že byl nevlastní, vypadali totiž naprosto stejně staří) a pak na jakési poradě, kam ta obstarožní silikonová blbka naklapala s nesplněným úkolem nebo při jejím dallasovsko alexisovském vyjednávání s jakýmsi boháčem jsem se už smála. Vždyť ona ani neměla žádnou mimiku. Bylo to hrozný! Můj nachlazený manžel se utábořil v jiném pokoji a tak bohužel toto veledílo nekomentoval svým obvyklým způsobem, tak mě to fakt nebavilo.

• 17.1.2017  09:38

Teď jsem viděla film Gabin osobně a Gabin tam řekl prostě a jednoduše, že dobrý film musí mít dobrý příběh. A tohle dobrý příběh je, moc dobrý a navíc pravdivý. A výborní herci, hlavně (ale nejen) Leo DiCaprio, pěkná kamera, správná směs napínavého, dojemného a legračního, prostě Spielberg. Bylo vidět, že je všechny natáčení bavilo. A pro mě příjemný zážitek i na podruhé.

• 17.1.2017  09:18

Doufám, že už nic horšího od Sydneyho Pollacka neuvidím! To bylo táááák blbý! Nemám ráda Forda a Kristin Scott Thomasová mi přijde taková mrtvolná. Vůbec to mezi nimi nefungovalo, celé to bylo jakési natahované, tam, kde by normální lidi mluvili a povídali si, oni HOVOŘILI :-) nebo na sebe jen čuměli. Natahovaný "děj" a k tomu reklamy, byla jsem pěkně naštvaná, že jsem na to koukala, ale byla jsem tak vyšťavená z práce, že jsem nebyla schopná kromě nějakých domácích prací dělat nic jiného. Vlastně mě u toho udržely vtipné i když cynické komentáře mého manžela a nakonec jsme perlili oba a nasmáli se fakt hodně. Což je při filmu o mrtvých z letecké katastrofy pro film hodně špatné vysvědčení.

• 16.1.2017  09:31

Krásný film o úžasném herci a člověku. Nejvíc mě dostalo, že už od malinka vypadal vlastně pořád stejně. A že se nikam necpal a přesto se mu dařilo. A že se vykašlal na Hollywood a jel do války. A spousta dalších věcí. Z herců mám raději jen Belmonda.

• 13.1.2017  12:45
    Belmondo (TV film) (2015)

Jejda, to bylo příjemné! Jako Belmondova fanynka nemůžu hodnotit jinak! Samí fajn lidi, fajn místa, roztomilá Ursula Andress, Charles Gérard, který se ani moc nezměnil, dojemná setkání, třeba s Anthony Delonem nebo s Ubiracy de Oliveirou, vzpomínky. Bylo vidět, jak ho mají všichni rádi a to tam nebyli ti, kteří s ním hráli nejvíc, ale už bohužel odešli (Michel Beaune aj.)... Hned potom dávali Muže z Ria, tak jsem hned ty kaskády viděla jinak....Rozesmály mě hlas a mluva Jacqueline Bisset.

• 13.1.2017  12:28
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

První díl se mi docela líbil, druhý díl VŮBEC NE!!! U prvního dílu jsem oceňovala, že to není kostýmní selanka á la Poirot. To nemyslím zle, k Poirotovi to sedí, ale další takto zpracovaná Agatha Christie už by pro mě byla moc. A tak jsem trochu té dnes tolik módní temnoty uvítala, i když ty depresivní zeleno-šedo-černé severské detektivky s bledými ksichty nesnáším a jejich napodobeniny ještě víc. Jenže v druhém díle už to bylo na mě moc a hlavně to natahování mě fakt otravovalo. Koukala jsem do konce jen abych věděla, jak to dopadne. Nakonec jsem byla spokojená, pro mě to dopadlo dobře :-) Jelikož je to detektivka, nemůžu psát co mě kde otravovalo konkrétně, to bych spoilovala. Snad jen že typicky britské přehrávání, se kterým se navíc stále potýká český dabing. Tomu bych ale mohla věnovat samostatný komentář, zvláště mužskému vzteky se třesoucímu hlasu...Jinak oceňuji "koule" českého názvu! Detektivka se tak jednou jmenuje a pod tímto názvem je slavná, takže tak to ma byt, tak je to spravně.

• 5.1.2017  14:29
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tak jsem začala psát komentář, proč se nedívám na nové české pohádky a už vůbec ne na Štědrý večer a hrozně jsem se rozčílila a nakonec se do toho zapletla, protože těch důvodů je moc. Nakonec jsem skoro všechno smazala a nechávám tu jen 3 postesknutí. První: základem pohádky o krásné princezně je krásná a pokud možno sympatická princezna! Doufám, že se nikdo už nepokusí Zlatovlásku natočit, protože kdyby chtěl krásou princezny trumfnout Kotrbovou a tuhletu, tak by musel do hlavní role obsadit Romana Skamene. Pořád se chvástáme, jak jsou u nás pěkné holky, a zatím nejsme schopni najít nějakou pěknou do "normálního" filmu, natož do pohádky. Vždycky zvítězí nějaká asi "zajímavá", přece nebudeme vkus národa kazit nějakou prvoplánovou krasavicí á la Libuška Šafránková. Druhé postesknutí se týká písniček. Opravdu musí být v každé pohádce přiblblé písničky? To ale není bolestí jen českých pohádek viz disneyovky. A třetí se týká peněz. Už jsem někde psala, že mám pocit, že se většina českých filmů točí z potřeby prožrat státní prachy s bandou kámošů s co nejmenší námahou, ale že tahle drzost postihne i pohádky, to už je příliš. Stejně si ale myslím, že většina z těch, co si pustí pohádku na Štědrý večer ji má stejně jako kulisu a na ČT proto, že je bez reklam a tudíž bez Alzáka....

• 7.12.2016  15:50
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Já bych to tak černě neviděla, nakonec by se měl tenhle pořad vzít na milost aspoň kvůli dobročinnosti. Viděla jsem jen druhou řadu a to ještě ne celou. Smekám před maskéry a před výkony účinkujících, za týden se naučit a skvěle podat Ellu Fitzgerald, Celine Dion nebo toho děsného veverčáka určitě není žádná legrace, nemluvě o Monserrat Caballé Jana Ciny, ta byla opravdu povedená a dojemná. A Ondřej Sokol je stokrát lepší moderátor než Mareš nebo Bouček, vlastně než oba dva dohromady. Nejslabší byla porota včetně hostů, ale co už....Myslím, že se na TV kanálech vyskytují větší zhůvěřilosti, včetně ulhaných zpráv veřejnoprávní ČT.

• 7.12.2016  15:33
    Kdo to ví? (TV pořad) (2016)

Tak Genzer se Suchánkem konečně doputovali až do stáje TV Barrandov. Odtud už doufejme není cesty zpět ani dál, ledaže by vznikla nová TV P.R.D.E.L. Takže snad už konečně zmizí z TV a tím i z upoutávek, kterými otravují třeba i docela slušné občas vysílané filmy, na které se - na rozdíl od jejich pořadů - chcete třeba i dívat. Jinak, kdybych byla "herec" a ocitla se někde s Alicí Bendovou, už bych ji ani nepřefiknull, jenom by mi došlo, že jsem se dostal fakt na herecké dno. Alice, už si prosím ten šroub na temeni neutahujte. Mozku to nepomohlo nikdy, kráse už to nepomůže a už tak napjatá kůže by Vámi příště mohla prasknout. Už teď vypadáte jako Edgar v Muži v černém, když si stáhne kůži na hlavě dpzadu ("Je to lepšííí?")

• 20.9.2016  10:12

Balzám na duši! Všichni perfektní, ovšem nejlepší je starý pan Gustafson! Pře-fik-ni ji synkuuu! Nebo ji pošli za mnou! Myslím že Lemmon&Matthau jsou nejlepším filmovým párem všech dob:-) Předčí i Laurela a Hardyho a Lorenovou s Mastroiannim:-). Jinak pokud jde o film, byla jsem v pokušení zkopírovat komentář od Amarcord_1, natolik je výstižný a mluví mi z duše.

• 20.9.2016  09:41
    Home (2009)

Nádhera! A pět hvězdiček by ode mě dostal jen za tu Dubaj, pro mě je to novodobá Babylónská věž, děs běs hrůza! Vůbec mi nevadí, že je to "agitka", jak tu někteří píší. Vždyť má pravdu a snaží se otevřít oči ostatním jak umí. A v době megatsunami debilních otravných reklam na kdejakou číčovinu valícím se permanentně všudy mi agitování za trochu toho rozumu a úcty k přírodě podpořené přenádhernými záběry ani trochu nevadí. Zvlášť když je to ve filmu, který vidíte dobrovolně. A bez reklam:-)

• 9.8.2016  14:10
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Navrhuji zavést kategorii Megaodpad, nedá se to vydržet. Další džob pro hypotekáře v čele s Genzerem! Podle frekvence výskytu v TV snad hraje automaty, že má furt málo. Jen čekám, kdy se tam objeví královna hypoték Tereza Kostková! Po krátké přestávce, kdy se ÚDAJNĚ "stáhla do ústraní" (fakt to nebylo poznat) a věnovala se rodině - (výsledkem je rozvod) se už zase cpe absolutně všude. Jedete Studentem, vezmete si jediný časopis kromě Blesku, je tam! V magazínu novin v nabídce taky! Po dlouhé době pustíte Všechnopárty, opakování, chvíli se bavíte a pak přijde ona, utlemená, vysmátá, nedá se to poslouchat, ona by byla s to zhnusit mi i tu Francii. Už se bojím nejen pustit TV, ale i otevřít ledničku nebo popelnici.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24