PoleCat

P .

Česko

1 bod

• 3.6.2018  20:41

Připravte se na absenci děje, který je nahrazen nekoheretním tripem plným protivných postav, vzájemně nenavazujících skečů a věcí, které prostě nedávají smysl ani v pohádce. Animace na úrovni Kozího příběhu (2008). Dabing děs. A za to hudební číslo bych chtěl vrátit vstupné.

• 9.7.2016  11:13
    Smyčka (2014)

Originálně klaustrofobní film, postavený na uvěřitelných emocích. Plný hmatatelné bezvýchodnosti a lítosti, ale stravitelný, bez patosu. Pohyb vpřed je možný i duševní, nejen fyzický. Přirovnání ke Kostce sedí, ale není to sci-fi.

• 4.3.2016  08:44
    Nemocnice Motol (TV pořad) (2016)

Ano, tohle je realita. Takhle skuteční doktoři vypadají. Zmuchlaní, přepracovaní, pečující. Přesně takhle si to pamatuji. Tenhle pořad ukazuje, proč si lékařů pořád vážíme. Vzpomeňte si na to, až zase budete číst diskusi pod nějakým článkem.

• 20.4.2009  21:29
    Gran Torino (2008)

Komorní, profesionálně natočený a od hlavního hrdiny výborně zahraný. Vše, na čem se v tomto filmu podílel Clint Eastwood je výtečné. Ale po celou dobu filmu jsem se neubránil pocitu, že tohle všechno už jsem dříve několikrát viděl. Motiv drsně vychovávaného zelenáče ostatně není původní ani pro Clinta Eastwooda. Navíc mi velká většina postav vedle dominujícího hlavního hrdiny přišla dost plochá, ale můžeme to svádět i na trošku kožené asijské herce. Možná to bylo i kvůli momentální náladě, ale ani moc k smíchu mi ti nepřišlo. Vcelku pěkný film stojící za vidění, ale znova se na něj podívám až v důchodu (3*)

• 20.4.2009  20:52

Pár pěkných obrázků a podivná ekoagitka. Naštěstí jsem to po přečtení místních komentářů už očekával. Ale i tak moc nechápu o co tomuhle filmu jde. Předraženou kamerou v hlubinách technicky náročně natočený předražený film pro komerční 3D multiplex, kde se banda ufonů s plastovými brýlemi cpe popkornem. Těch pár příjemných skutečně 3D záběrů bylo natočeno v mělkých vodách se spoustou vegetace a ryb. Ostatní jsou sice pékné obrázky, ale bez perspektivy a nějakých záchytných bodů celé to 3D nemá vůbec smysl. Aspoň kapustňák potěšil.

• 26.3.2009  20:47

Pro mě srdcová záležitost. Asi podobně jako pro všechny fanoušky původníko komixu. Přiznám se, že od oznámení tohoto filmu Zackem Snyderem, jsem se fakt dost těšil a zároveň měl strach, že budu zklamán. Překvapila mě až na drobnost téměř naprostá literární věrnost. Obrazová forma filmu, obsazení i zvolená hudba mi sedly přesně. Oproti filmu 300 očekávatelně podstatně menší jatka, ale o to výraznějším dojmem působí. Pro mě poměrně příjemným překvapením byla na USA relativně otevřená nahota.